Böbrek böbreklerini yükseltmek istiyorsanız, ilaç alma, bu günlük 7 için yeterli olacaktır.

Bir erkek ya da bir bayan olsun, her zaman herkesin sıcak tartışmasına her zaman, "böbrek" konusu. İnsan vücudunun önemli bir organı olarak, böbrek vücutta daha "iş", bu yüzden bize daha kapsamlı bir şekilde dikkatli olmalıdır. Bilimsel böbrek, rasyonel hemşirelik böbrek, böbrek sağlığının sağlığını tanıtmak, vücudun uyumunu geri kazandırır.

Böbrek vücut için gerçekten önemlidir:

"Bel" olarak bilinen bir çift önemli organ, omurganın her iki tarafı da peritonun arkasında bulunurlar. Böbrek, ana rol, idrar üretmek, insan vücudunun metabolitlerini hariç tutmak, bazı maddeleri salgılamak veya sentezlemek, vücuttaki asit baz dengesini korumak.

Düşük sırt ağrısı, yorgunluk, "böbrek problemlerini" temsil etmiyor:

İlk olarak, böbrek hastalığı, modern tıp konseptidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklanan fonksiyon veya yapısal anormalliktir. Belirtiler çoğunlukla ödem, böbrek fonksiyon bozukluğu, hematüri, proteinüri, hipertansiyondur. Bu şekilde, herkes genellikle zayıflıktan, cinsel yaşamın problemini, uyku kalitesi arasındaki farkı, vs. ve sorun olanları böbreklerimi temsil etmiyor. Sözde "böbrek yetersizliği", sadece "Çin Tıbbı Kavramı", nispeten karmaşık ve burada daha fazla tartışma yapmayın.

Hayvan bellerini yiyin ve diğer yiyecekler böbrek ekleyebilir, böbrek koruyabilir mi?

Barbekü ya da batı restoranı üzerinde oturuyorsanız, her zaman sese geleceksiniz: bazı ızgara bel, böbrek kolu; bir tabağa istiridye, afrodizyak böbrek ... ancak "gıda takviyesi" nourish üzerinde güvenmek ve Böbreklerinizi koruyun, kendinden çok dışındadır; yedikten sonra herhangi bir gıda bir sindirim ve emilim sürecine sahip olacak ve "şekillendirilmiş yenileme" teorisinin kendisinin yanlış anlaşılmaları var; akımda yiyecek yok, vücudun böbreklerini, belini doğrudan besleyebilir , pırasa, istiridye vb. Yiyecek ve böbrek yapacak hiçbir şey yok.

Böbrekleri kaldırın, böbreği koruyun, bu gerçekler etkilidir:

  • > Yılda en az bir kez "tıbbi muayeneye" dikkat edin:
Birçok böbrek hastalığı türü var, ancak ülkemin kronik böbrek yetmezliğinin neden olduğu "kronik glomerülonefrit" dir ve bu hastalık erken aşamada semptom değildir, çoğu insan orta ve geç kalmıştır. Bu nedenle, tıbbi muayene hastalığı bulmak için etkili bir yol haline gelmiştir. Yılda en az bir kez, tüm vücut standardı yapılır ve hematüri, proteinüri vb. Gibi problemler vardır; bu, hastalıkların erken tespiti için büyük önem taşır;

  • > Kan basıncına, kan şekeri ve kan lipitlerine dikkat edin ve aktif olarak kontrol edin:
Kronik glomerülonefrit ek olarak, böbrek yetmezliğinin ciddi nedenleri ve yüksek tansiyon nefropatisi ve diyabetik nefropati. Hipertansiyon, diyabet vb. Sadece kardiyovasküler kan damarlarımızı incitmez, aynı zamanda büyük bir yıkıcı böbrektir. Özellikle, diyabet, diyabetik nefropati, hastaların ilk nedenine yol açan vücudun büyük bir zararı vardır. Yüksek tansiyon, diyabet, lütfen kan basıncını ve kan şekerini kontrol ettiyseniz, doktor siparişine göre miktar, ilaç almak için zamanlama, böbrek için sorun ekleme.
  • > "Böbreğin zarar görmesinin kötü alışkanlıklarını" bırakın:
Böbrekleri etkili bir şekilde koruyun ve "özel yaralanmaların kötü alışkanlıklarını" bırakmalıdır. Yapılacak ilk şey "sigarayı bırakmak" olmalı ve sigara içmek çoklu böbrek hastalığı riskini artıracak; o zaman alkolü durdurmalısınız, geceyi bırakın ve uzun süre beklemeyeceksiniz.

  • > Spor yapmak, kilonuzu kontrol edin:
Günlük hareketi yapıştırın, glomerüler hastalık riskini azaltabilecek olan obeziteyi etkili bir şekilde önler; Şiddetli obezite böbrek yetmezliğine neden olabilir, bu sizi korkutmaz.
  • > Aşırı yorgunluktan ve yorucu egzersizlerden kaçının, "iş ve dinlenme" olduğundan emin olun:
Fiziksel aktivite çok fazla, kaçınılmaz olarak, daha fazla metabolik ürün üretecek olan vücudun yeni metabolizmasını arttırır, bu nedenle böbreğin metabolik yükünü artıracaktır. Egzersiz de uygun olmalı, çok şiddetli sporlar nervürlü kaslara yol açar ve bu hastalık böbreğe doğrudan zarar verecek ve hafife alınamıyor.

  • > "Uyuşturucu Kötüye Kullanımı" Reddet:
Net olmalısınız, böbrek insan vücudunun ana metabolik organıdır ve vücudun tüm metabolik atıkları neredeyse böbreklerden atılır; ilaç böbreklere zarar verecek; ilaç almak, lütfen doktorun tavsiyesini takip edin .
  • > Bol miktarda su, daha fazla idrara çıkma:
Hayatta daha fazla su içmek, kaçınılmaz olarak idrar yapması, idrardaki toksin konsantrasyonunu azaltmak için, böbrek tübülümüzü korur. İçme suyu gereklidir, içme suyu miktarı en az 1500-1700 ml olmalıdır, suyu kurtarmaz, böbrek daha masum olacaktır. Bilimsel olarak böbreği korumak, etkili bir şekilde "böbrek", söylentileri reddetmek, böbreğinizin kendisinin daha sağlıklı olabilir.

Not: Wang SULLI orijinal içeriği, sağlığı hasat etmenize yardımcı olur; Resim ağdan gelir, eğer herhangi bir ihlal varsa, lütfen Sil'e söyleyin.

|
To Top