Biden Hırsının maruz kalması! Bir gün iki hareket, ABD mızrak başlığı Çin'i ifade eder, Çin'in güçlü bir uyarısı var

Bir ay sonra, Biden hükümetin dış politikası giderek daha açıktır. Amerika Birleşik Devletleri'nin çeşitli alanlardaki perspektifinden, Çin hala "göz çivileri" sayılır, "Çin'e cevap vermek" ABD Hükümetinin diplomasısının en önemli önceliği olacaktır. İşler..

"Küresel Zamanlar" na göre, Biden hükümetinin iki ana hareketi dikkat çekiyordu. İlk olarak, Beyaz Saray, "Geçici Ulusal Güvenlik Stratejik Politikasını" açıkladı. Bu belge, Biden hükümetinin ön diplomatik politika planına eşdeğerdir; ikincisi, ABD Dışişleri Bakanı Burlin ilk dış politika konuşmasını yayınladı, ABD diplomasisini açıkladı. Öncelik Madde ABD Diplomatik Politikasına dayanmaktadır.

ABD'deki bu iki büyük eylemin Çin'e işaret ettiği bekleniyor. Bu 24 sayfalık "Geçici Ulusal Güvenlik Stratejik Politikası", Biden hükümetinin küresel stratejisini ana hatlarıyla belirtti, ancak Çin 20 kata kadar bahsedildi. Politika, dünya gücünün dağılımının değiştiğinin, Çin'in çabucak güçlü olacağı "" "yeni tehdit", Amerika Birleşik Devletleri'ndeki "potansiyel rakip" olduğunu vurguladı. Yabancı medya, bu stratejik politikanın "saldırı doğası" olduğuna inanıyor. ", anksiyete ibadet gösteren, yemin ettiğin müttefikleri ve ortakları birleştirmek için yemin ettiğini," Amerika Birleşik Devletleri'nin düzenine tehdidini "icat ediyor ve hükümeti Trump Hükümeti Dönemi Çin'e devam edecek.

Aynı gün, Brinken, bir dış politika konuşmasının doğrudan Çin'e öncelik verdiğini iddia etti. Brinksens, yeni taç, ekonomi, demokrasi, müttefik, göçmenlik, müttefik, iklim, teknoloji ve Çin olarak özetlenebilecek ABD dış politikası için sekiz öncelik listesi. Bulin sadece Çin'i tükendi ve diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Çin'in ABD'de yer alan zorlukları belirgindi. 21. yüzyıla bakan "en büyük jeopolitik zorluk". Brinken tanımına göre, ABD-Çin ilişkisi "bu rekabet sırasında rekabet, işbirliği işbirliği yapabilir ve yüzleşmenin yüzleşmesi gerekir."

"Geçici Ulusal Güvenlik Strateji Politikası" olup olmadığı da Çin'e de yoğundur ve ortak müttefikin Çin ile başa çıkması gerektiğini ve yakın gelecekten, gerçekten yaptıklarını vurgulamaktadır. ABD hükümet yetkilileri sık sık "Çin tehditlerini" sunuyor ve Biden ayrıca tüm şirketlere Çin ile rekabet etmeye hitap ediyor. Buna ek olarak, İngiliz "finansal zamanlara göre", Amerika Birleşik Devletleri, Asya'da Japonya, Hindistan ve Avustralya'yı Asya'da "Çin'e karşı mücadele etmek" için aşı dağıtım programlarına katılmayı planlıyor, bu da dörtte çeşitli planlardan biri olan Ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri gelecekteki enerjinin Hindistan'da büyük ve cesur bir girişimin uygulanmasını bekler.

ABD İşe Alımları Çin ve Çin de sert bir cevap verir. Bubin'in konuşmasına cevaben, Çin'in konuşması, Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Wang Wenbin, küreselleşme çağında, bilinçli yazının farkında olduğunu, çetenin yardımı ve belirli bir ülkenin küçük çevrelerine girmesinin farkında olduğunu söyledi. Git dışarı.

Şu anda, Uluslararası Topluluğun giderek daha fazla ses, Amerika Birleşik Devletleri'ni uyanıklık rasyonelliğini korumak için çağırdı, ancak Çinliler yörünge olarak toparlandı, ancak Amerika Birleşik Devletleri hala eski düşünceyi terk etmiyor ve Çin ile ilgilenmiyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Biden Hükümeti, Çin'in daha büyük olduğu için, Çin'in bunu başarmak için yapılması kolay olmadığını kabul etmelidir. Amerika Birleşik Devletleri kışkırtmaya devam ettiğinde, Çin, kendi ritmlerine göre güçlerini güçlendirmeye devam etmeli ve sonuçta ABD'nin düşmeyi planlamasına izin vermelidir.

(Editör: TSN)

|
To Top