Ningbo'nun 40 yıllık iş ekonomisine baktığımızda: büyük nehir ve deniz, açık işletme başkentini yeniden şekillendiriyor

Alışveriş festivalinde mutlu çocuklar.

Yıl sonunda meyve toptancı pazarı hareketlenecek. (Fotoğraf Xu Zhanxin)

40 yıl önceki heyecan verici çağrının ardından, Ningbo yavaş yavaş yabancı borsalara kapıyı açtı. Hong Kong ile şehri canlandırmak ve şehirle Hong Kong'u tanıtmak, derin su limanlarını güçlü bir kalp haline getirdi ve şehir ekonomisinin ileriye dönük gelişimini hızlandırdı. Bu topraklardaki insanların günlük yaşamlarında "açıklığın" ağırlığını gerçekten hissetmelerine izin verin.

Kırk yıl bir parmak hareketidir, ancak hafıza çok kalın. Dış dünyaya açılan ilk kıyı kentlerinden, ulusal "Kuşak ve Yol" inşaatı için kapsamlı bir pilot bölge oluşturulmasına ve 16 + 1 ekonomik ve ticari işbirliği gösteri bölgesine ... Ningbo, zamanın davul ritmine ayak uyduruyor ve ileriye doğru ilerliyor, sadece "bin ordu" yazmakla kalmadı "Dünyaya girme" şehir efsanesi, "her dört kişiden biri dış ekonomik ve ticaretle ilgili işlerle uğraşıyor", dış dünyaya açılımın genişliğini ve derinliğini genişletmeye ve açılma kalitesini ve seviyesini sürekli iyileştirmeye devam etti.

Nehirler ve denizlerle bağlantılı, zengin ve ünlü Mingzhou bir zamanlar ticaret ve dolaşım endüstrisi için verimli bir toprak parçası diktiğinde; şimdi Ningbo, sistem reformları ve iş yenilikleri yoluyla reform çağrısı ve yeniden açılma çağrısı ortasında kademeli olarak büyüdü ve dönüşümünü tamamladı. , Bırakın açık şehir ihtişamını yeniden ortaya çıksın.

Ningbo Trade Golden 40 Yıl

1984 ve 1987'de Ningbo, açık bir kıyı şehri ve ayrı planları olan bir şehir haline geldi, ülkenin reform ve açılma sürecinin ön saflarına adım attı ve iş sistemi reformuna ve ticari formatların yenilenmesine destek verdi.

Ningbo, yerli ve yabancı ticari devlerin ilk partisine sahiptir. Ningbo Hualian Ticaret Binası açıldı Zincir işletmede ısrar eden Sanjiang Alışveriş Kulübü ilk mağazasını açtı Ningbo'ya yerleşen ilk yabancı sermayeli süpermarket Metro Yinzhou'da ortaya çıktı, Cotai Tower Sanjiangkou'daki ihtişamını da gösterdi.

Tianyi Meydanı, Eski Bund Bölgesi, Yinzhou Wanda, Ningbo halkının bu tanıdık isimleri birbiri ardına Ningbo'da göründü, Yuehu Shengyuan, Century Oriental Plaza ve Heyi Avenue Alışveriş Merkezi orta, doğu, güneyi ve Kuzeydeki dört yöndeki ana iş bölgelerinin temel gücü.

İlk Orta ve Doğu Avrupa Özel Emtia Fuarı'ndan Çin-Orta ve Doğu Avrupa Fuarına kadar Orta ve Doğu Avrupa pazarını başlangıç noktası olarak alın ve ardından bu yılın Haziran ayında, ülkenin ilk 16 + 1 ekonomik ve ticari işbirliği gösteri bölgesi sadece birkaç yıl içinde Ningbo'da resmen açıldı , Ningbo gürültülü adımlarla açıldı ve yurtdışında duydu.

Bu yıl, Belediye Ticaret Komisyonu toptan ve perakende sektörünün dönüşümü ve iyileştirilmesi için üç yıllık bir eylem planı yayınladı ve 2020 yılına kadar ticari mal satışlarında 3 trilyon yuan ve toplam perakende satışlarda 540 milyar yuan elde etmeyi planlıyor.

1978-1988

Sistem reformu "işleri tersine çevirir"

Reformdan ve açılmadan önce, mal kıtlığı, arz kıtlığı ve biletlerin çoğalması, bir zamanlar ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve insanların yaşamlarına sayısız engel getirdi.

1978'den sonra nihayet ay ışığını görebildim. Ülke çapında, sosyal işletme yapısını ayarlamaya, emtia fiyatlarının çoğunu serbestleştirmeye ve başlangıçta çoklu ekonomik biçimler, çoklu iş yöntemleri, çoklu dolaşım kanalları ve ana yapı olarak Guohe Commerce ile daha az bağlantı oluşturmaya odaklanan bir dizi reform ve dağıtım uygulandı. "Üç fazla ve bir eksik" dolaşım modeli. Ningbo yakından takip etti, toptan satış bağlantısını açmaya başladı, ticari ve yemek hizmeti endüstrisi sistemini kademeli olarak reforme etti ve aynı zamanda işletmelerin özerkliğini genişletti, böylece piyasanın "görünmez elleri" meta dolaşımının tüm bağlantılarına daha fazla katılabilsin. 1979'da Ningbo, kırsal fuarları restore ederken şehir fuarlarını açtı, dört yıl içinde şehirdeki kentsel ve kırsal pazarların sayısı 272'ye çıktı ve adil ticaret hacmi 298 milyon yuan'a ulaştı.

Hemen ardından Ningbo iki ağır "hediye" kazandı. 1984 ve 1987'de Ningbo, açık bir kıyı şehri ve ayrı planları olan bir şehir haline geldi, ülkenin reform ve açılış sürecinin ön saflarına adım attı, ticaret sistemi reformuna ve ticari formatların yenilenmesine bir destek enjekte etti.

"Uzun bir süre boyunca Ningbo malları, çoğunlukla Şangay Liman Şirketi tarafından çeşitli yollarla ihraç edildi." Ningbo'nun dış ticaretinin eski ustasından bahseden Belediye Dış Ticaret ve Ekonomik İşbirliği Bürosu eski müdürü Yu Danhua, çok fazla duyguyu dile getirdi. Reformdan ve açılmadan önce, Ningbo bir köşede bir kıyı savunma karakoluydu.Neredeyse hiçbir büyük yatırım yoktu ve büyük ölçekli inşaatlara hiçbir şekilde izin verilmiyordu. Dış ticaret ve yabancı yatırımın çekiciliği ciddi şekilde kısıtlanmıştı.

Aniden bahar esintisi geldi, açık kıyı şehirlerinin "ilk takımına" girdikten sonra, ihracata yönelik işletmeler Siming'in her yerinde filizlendi ve art arda bir dizi "ilk" kök saldı: ithalat ve ihracat haklarına sahip ilk dış ticaret şirketi, sanayi ve ticaretle birleşti Kuruldu, Çin-yabancı ortak girişimlerinin ilk partisi indi, ilk bağımsız işçi ihracatı ...

Aynı zamanda, "emtia ticareti" nin önündeki katı engellerin yavaş yavaş ortadan kalktığını ve bol miktarda malzeme ve yaşam bolluğunun yeni bir çağının ortaya çıktığını görünce insanlar şaşırmaya başladı. 1990 yılının sonunda, şehirdeki çeşitli pazarların işlem hacmi, kentin toplam perakende sosyal mal satışlarının% 32.1'ini oluşturuyordu ve bu, insanların geçim kaynaklarına fayda sağlayan önemli bir tüketici yeri haline geldi.

Ningbo sokaklarında farklı boyutlarda ticari bloklar büyüdü. 1987 yılında Zhongshan East Road, Lingqiao Road, Jiangxia Street, Yaoxing Street, Zhongshan West Road, Jiefang South Road, Baizhang Road, Renmin Road ve diğer yerler yavaş yavaş günlük tüketimin kilit alanları haline geldi. Zhenming Road, Kaiming Street, Jiefang North Lu, County School Street, Daqing Road ve Shuguang Road dahil olmak üzere 22 genel cadde ve arka caddede yoğun ticari mağazalar da yer aldı. Pazarın genişlemesi ve talebin yükselmesi, geleneksel işletmeleri piyasalaşma yoluna girmeye teşvik etti. 1990'ların ortalarında ve sonlarında, güzellik ve kuaförlük endüstrisi, devlete ve kolektif mülkiyete kademeli olarak veda etti ve "reform, transfer, kiralama ve satış" ı tamamladı; rehin borsası endüstrisi de 1988'de idi. Ağustos ayında, yeni bir ayrılma çağrısı yapıldı ve şehrin ilk modern rehinci dükkanı açıldı.

Bir süreliğine her şey değişti ve Vientiane yenilendi.

Youngor Grup Başkanı Li Rucheng (soldan ikinci) ve Zhongji Ningbo Grup Genel Müdürü Zhou Jule, Kanton Fuarı'nda. (Profil fotoğrafı)

1988-1998

Bırakın, canlandırın "şeritleri değiştirin ve hızlanın"

On yıllık keşif ve yağıştan sonra, planlı ekonominin etkisi zayıfladı ve reform ve açılımın kanı şehrin dokusuna nüfuz etti. Ningbo, tükenmez bir motor takmak gibidir. Engebeli ve çamurlu taş yoldan "değişen" geniş ve pürüzsüz yüksek hızlı geçide kadar hiçbir zaman ilerlememiştir.

1989 yılında, Amerika Birleşik Devletleri'nden Dow Chemical, Ningbo Geliştirme Bölgesi'nde Zhejiang Pacific Chemical Co., Ltd.'nin kurulmasına yatırım yaparak, Fortune 500 şirketlerinin Ningbo'ya yatırım yapması için bir ilk yarattı. Daha sonra Formosa Plastics, Endonezya Sinar Mas, Güney Koreli Samsung, Baosteel ve Geely gibi dünyanın en büyük 500 şirketi art arda yerleşti. Yabancı yatırımı çeken Ningbo, küçükten büyüğe, zayıftan güçlüye kadar yoktan büyüdü. Toplam yabancı yatırım miktarı genişlemeye devam ediyor, yatırım alanı genişlemeye devam ediyor ve yatırım kalitesi iyileşmeye devam ediyor.

1991'de Ningbo Belediye Ticaret Bürosu, operasyon, fiyat, istihdam ve dağıtımın dört serbestleştirmesini denemek için 7 büyük ve orta ölçekli devlete ait işletmeyi seçti ve işletmelerin operasyon ve fiyatlandırmada daha fazla özerkliğe sahip olmasına izin verdi ve aynı zamanda Tüm çalışanların iş sözleşmesi yönetimini uygulayın ve ön iş koluna ikramiyeler dağıtın. Buna dayanarak, genç ve taze bir modern işletme sistemi doğdu.Ningbo Wujinjiaodian Chemical (Grup) Şirketi, Ningbo Hualian Group Co., Ltd., Ningbo Department Store Wholesale Company ve Ningbo Second Department Store olarak yeniden düzenlendi. Yedi tüzel kişilik ortaklaşa Ningbo Zhongbai Co., Ltd.'nin kuruluşunu başlattı ve borsaya kayıtlı şirketleri büyütmek için ticaret ve dolaşım endüstrisi için iki kriter belirledi.

Ningbo'da yerli ve yabancı "ticari devlerin" ilk partisi ortaya çıktı. 10.000 metrekareden fazla bir iş alanına sahip Ningbo Hualian Ticari Binası açıldı. Zincir operasyonda ısrar eden Sanjiang Alışveriş Kulübü ilk mağazasını açtı. Ningbo, Metro'daki ilk yabancı sermayeli süpermarket Yinzhou'da açıldı. Singapur AFP Şirketi, Cotai inşa etmek için 1 milyar yuan yatırım yaptı. Bina ayrıca Sanjiangkou'daki kahramanca görünümünü de gösterdi.

Büyük ölçekli süpermarketler yükselmek için yarışırken, açılma ve değişim dalgası da kırsal alanların akışını hızlandırıyor. 1993 yılında, ulusal bir temel olmayan gıda tedarik konferansı ülke çapında düzenlendi ve ilk kez "sebze sepeti" projesinin inşası önerildi. Ningbo hızlı bir şekilde hareket etti ve sadece 1.000 dönüm sebze tabanı eklemekle kalmadı, aynı zamanda "yüksek standartlar" ve "standardizasyon" önerisine dayalı bir pay da verdi. "Sebze parsel alanı bitişik ve kuzey-güney yönü aynı. 60 gün yağmur olmuyor ve kuraklık yok. 24 saat içinde 120 mm yağış sular altında kalmıyor. Sebzeler dikey ve yatay olarak hendekler, kanallar ve yollar ile donatılıyor. Sera alanı toplam sebze ekim alanının% 50'sine ulaşıyor." Güzel cevap kağıdı.

1990 yılında, Ningbonun tüketim mallarının toplam perakende satışları 5.498 milyar yuan idi; sekiz yıl sonra, bu rakam 31.336 milyar yuana ulaştı ve bu rakamın art arda üç yıl boyunca büyüme oranı şaşırtıcı bir "hızlanmadan"% 38'i aştı.

Ticari sermayenin diğer tarafında, patlayan imalat endüstrisi ve liman kaynaklarının son derece üstün doğal bağışının birleşimi, Ningbonun açık ekonomisinin aniden ortaya çıkmasına, hızla eyalete ve hatta ülkeye liderlik etmesine olanak sağladı ve temelde petrokimya, elektrik, çelik, kağıt ve Yapı malzemeleri gibi liman sanayi sistemi.

Yavaş yavaş bulutların yükselmesini bekliyorum.

1998-2008

Geliştiriciler "ilk tutkulardır"

İthalat ve ihracat yönetimi haklarının serbestleştirilmesiyle Ningbo'nun açık ekonomisi tüm hızıyla gelişiyor ve dış ticaret Ningbo'nun en güzel şehir kartı haline geldi. Gittikçe daha fazla insan, Ningbo'yu gelecekte bekleyen şeyin heyecan verici bir birikim olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, dönüm noktası beklenmedik bir şekilde geldi - 1998'de mali kargaşa Asya'yı vurdu. Bir süre için envanter aşırı stoklanmış, mallar yavaş satılmış ve fonlar sıkışıktı ...

"1997 yılında, şirketimiz Güneydoğu Asya pazarına on milyonlarca ABD doları ihraç etti. Dış ticaret siparişleri bir gecede kayboldu ve ihraç edilen malların parası tahsil edilemedi." Sinobase Ningbo Group'un genel müdürü Zhou Jule, hafızasında hâlâ tazedir. Zhou Jule liderliğinde, Ağustos 1998'de, Sinobase Ningbo Şirketi devlete ait bir dış ticaret şirketinden limited şirket olarak yeniden yapılandırıldı ve orijinal işletme departmanına dayanarak bir düzineden fazla yan kuruluş kurdu. Yeniden yapılanma ile çalışanların coşkusu büyük ölçüde artmış, ikinci yılda 65 milyon ABD doları ile rekor bir ihracat değeri elde etmiştir.

Rüzgar, yağmur ve gökkuşağı, parlaklık çiçek açar. Devlet Konseyi, Ningbo'yu "modern bir uluslararası liman şehri, ulusal bir tarihi ve kültürel şehir ve Yangtze Nehri Deltası'nın güney kanadında bir ekonomik merkez" olarak konumlandıran "Ningbo Şehri Master Planını (1995-2010)" onayladı. O zamandan beri, "Uluslararası" ve temsil ettiği açık ekonomi, Ningbo'nun kentsel gelişimi için yeni bir dipnot haline geldi.

Aralık 2001'de Çin, DTÖ'ye katıldı. 2002'de Ningbo'nun toplam dış ticareti 10 milyar ABD dolarına ulaştı ve 2007'de 50 milyar ABD doları eşiğini geçti ve yolda.

Tianyi Meydanı'nın görünümü Ningbo'nun işini daha yüksek bir seviyeye taşıdı. (Fotoğraf Yu Rongqun)

Yine yeni yüzyılın başında, Şubat 2001'de, "Yangtze Nehri Deltası'nın güney kanadında modern bir ticaret merkezi inşa etmeyi" öneren ve ilk kez savunan "Ningbo Ticari Dolaşım Endüstrisi için Onuncu Beş Yıllık Kalkınma Planı" yayınlandı. Ticari bir şehirde, kenti ticaret yoluyla kurmak gerekiyor. Ningbo Şehri'nin eski Finans ve Ticaret Ofisi bu durumdan yararlandı, kimliğini değiştirdi ve resmi olarak Ningbo Şehri Ticaret Bürosu'nu kurdu, büyük bir pazar, geniş dolaşım ve büyük ticaret inşasına odaklandı. , Ningbo işinin geleceğini "iddialı bir şekilde" planlayın.

Ekip ayarlandı ve taslak çizildi Ningbo'nun iş yapısı, yeniden şekillendirme ve dönüşümün yeni bir turuna girdi. Tianyi Meydanı 2002'de açıldı, eski Bund bloğu 2005'te inşa edildi, Yinzhou Wanda 2006'da açıldı, Ningbo halkının bu tanıdık isimleri Ningbo, Yuehu Shengyuan, Century Oriental Plaza, Heyi Avenue Alışveriş Merkezi'nde göründü. Yakından takip ederek, Ningbo'nun orta, doğu, güney ve kuzeyindeki dört yönde ana iş bölgelerinin omurgasını oluşturmak için birleştirilirler.

Ningbo'nun ticari dolaşım işletmeleri, e-ticareti test etmek için ilk adımı da o dönemde attı. 1999 yılının Temmuz ayında, Changfa Ticari Binası, Sonbahar Ortası Ay Keklerini ve diğer mevsimlik ürünleri dış satış için web sitesine koydu ve şehrin ilk çevrimiçi mağazası oldu. Birkaç ay sonra Ningbo, ulusal e-ticaret pilot şehirleri listesine dahil edildi ve belediye hükümeti, İnternet işlemlerini merak eden daha geleneksel işletmelerin cesurca denemelerine izin veren "Bilgi İnşaatı için Ningbo Şehri Ticari Sistem Teşvik Uygulama Planı" nı yayınladı.

Çevrimdışı işlemlerin ölçeği genişlemeye devam ediyor ve çevrimiçi işlem modeli ortaya çıkmaya başlıyor.Şu anda Ningbo, büyük ölçekli ticaret fuarları düzenleme koşullarına sahip. Dolayısıyla ilk yemek fuarı, ilk sezon dışı su ürünleri fuarı, ilk alışveriş festivali ve ilk yemek festivali birbiri ardına ortaya çıktı. On yıldan fazla süren temperleme ve cilalamanın ardından, birkaç kez yeniden adlandırılıp yükseltildi ve Ningbo'nun tüketici pazarının önemli bir kanadı ve Ningbo'nun yurtdışında tanıtması için önemli bir kartvizit haline geldi.

Ningbo, 2018'de Çin'in en iyi on iş ortamı gösteri kentinden biri olarak derecelendirildi.

2008-2018

Dönüşüm yolu "ivme kazanın"

Uluslararası mali krizin patlak verdiği 2008 zamanı geldi. Açılmanın ön saflarında duran Ningbo, ürpermeyi ilk hisseden kişiydi. 2009 yılında Ningbo'nun dış ticaret ihracatı ilk kez negatif büyüme yaşadı. Yabancılar sorgulamaya başladılar: Yıllarca süren muzaffer ilerlemeden sonra, Ningbo'nun dış ticaret geliştirme modeli bir darboğazla karşılaştı mı?

Neredeyse aynı zamanda, Ningbo'nun ticari ve ticari dolaşım endüstrisi de değiştirilmesi gereken üç yönlü bir yola ulaştı. Bir yandan, şehirdeki tüketim mallarının toplam perakende satışları, 20 yılda 26,89 kat artışla 170,4 milyar yuan'ı aştı. Sakinlerin kişi başına harcanabilir geliri, 20 yıl içinde yaklaşık 15 kat artacak olan 30.166 yuan'a ulaştı.Ancak diğer yandan, yeni teknolojinin enjeksiyonu yeni fikirlerin ortaya çıkmasını tetikledi ve perakende modellerin değişimi daha hızlı ve daha hızlı hale geldi.İşletmeler uyanık kalmalı ve hızlanmaya devam etmelidir. Sadece adım atarak geride kalmaktan kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde, bir şehir daha ileri gitmek isterse, orijinal sistemi, politikayı ve pazar kısıtlamalarını aşmalı ve yeni rekabet avantajları yaratmalıdır. Ningbo durmadı, yolunu kaybetmek bir yana, Ningbo gürültünün ortasında konsantrasyonun kaynağını buldu.

2003 gibi erken bir tarihte, o zamanki Zhejiang Eyalet Partisi Komitesi Sekreteri Xi Jinping, "konum avantajlarına tam anlamıyla hareket etmenin ve dış dünyaya açılma düzeyini sürekli iyileştirmenin" ve "gelişmiş üretim üslerinin inşasını hızlandırmak için muazzam karakteristik endüstrilerin avantajlarına tam anlamıyla hakim olmanın" gerektiğine işaret ederek "8 Ağustos Stratejisi" ni ortaya koydu. Ve sanayileşmeye giden yeni bir yola girin. "

İlk Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın arifesinde, Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen gelişmekte olan ülkelerden işletmelerin temsilcileri Ningbo Zhoushan Limanı'nı ziyaret etti.

Bu ana hat ve genel taslak boyunca, Ningbo'nun ihracata yönelik ekonomisi hızla pustan çıktı. Ningbo, 2008'den bu yana, uluslararası finansal krizin etkisine aktif olarak yanıt verirken, Hangzhou Körfezi Yeni Bölgesi, Meishan Bağlı Liman Bölgesi (Uluslararası Deniz Ekolojik Bilimi ve Teknoloji Şehri) ve Ulusal Yüksek Teknoloji Bölgesi (Yeni Malzeme Bilimi ve Teknoloji Şehri) gibi büyük açık platformlar kurmuştur. Üst düzey Ar-Ge kurumlarını ve üst düzey endüstriyel projeleri onaylayın ve büyük platformlar ve büyük endüstrilerle ekonomik dönüşüme ve yükseltmeye öncülük etmeye çalışın. 2010 yılında şehir, 82,9 milyar ABD doları tutarında toplam dış ticarete imza atarak ilde lider olmuştur. 2013 yılında Ningbo'nun dış ticareti ilk kez 100 milyar ABD $ sınırını aşarak Yangtze Nehri Deltası bölgesinde toplam dış ticareti Şangay ve Suzhou'dan sonra 100 milyar ABD Dolarını aşan üçüncü şehir oldu.

Geçen yıl Mayıs ayında Başkan Xi Jinping, "Kuşak ve Yol" Uluslararası İşbirliği Zirvesi Forumu'nda bir açılış konuşması yaptı.Ningbo gibi şehirlerin eski İpek Yolu'nun tarihini kaydeden "yaşayan fosiller" olduğundan özellikle bahsetti. "Tek Kuşak, Tek Yol" un yeni vizyonundan etkilenen Ningbo, uluslararası bir ticaret merkezi inşa etmek için hızlanıyor ve tam açılmanın ortasında kalkınmanın "altın çağını" memnuniyetle karşılıyor.

Orta ve Doğu Avrupa pazarını başlangıç noktası olarak alarak, ilk Orta ve Doğu Avrupa Özel Emtia Fuarı'ndan Çin-ODA Fuarı'na ve ardından bu yılın Haziran ayında, ülkenin ilk 16 + 1 ekonomik ve ticari işbirliği gösteri bölgesi Ningbo'da resmen açıldı. Sadece birkaç yıl içinde, Ningbo'nun açılması gürültülü ve yurtdışında duyuluyor.

Ticaret açısından, değişiklikler aynı derecede dikkat çekicidir. İlimiz 2014 yılında e-ticaretin ticari dolaşım alanındaki statüsünü daha da güçlendirmek için "e-ticaret değişimi" önerisinde başı çekmiş, 2016 yılında "ilk yıl canlı yayın" kavramı, küçük canlı yayınlarla giderek daha fazla emtia işlemi yapılabileceğini öne sürmüştür. Mercek gerçeğe dönüşüyor; 2017'de Alibaba "yeni perakendeciliği" tüm dünyada popüler hale getirdi ve çevrimiçi ve çevrimdışı entegrasyon ve "insanların, malların ve pazarların" yeniden yapılandırılması en çok gelecek vaat eden ticari şirketler için bir sorun yarattı.

Fırtına altında, çok sayıda uygulayıcı ortadan kaldırıldı, e-ticaretin "ölüm oranı" artmaya devam etti ve "yeni perakendeciliği" test etmek isteyen şirketler hızla orijinal biçimlerine geri döndü ve "hayatta kalanlar" geniş pazar alanı kazandı ve yeni oldu Bir tur dönüşüm ve yükseltmeden faydalananlar.

"Yeni perakende" yi ilk deneyen ikinci büyük mağaza ve Intime Alışveriş Merkezi. (Fotoğraf Xu Zhanxin)

Peacebird, GXG ve Boyang tarafından temsil edilen hazır giyim şirketleri, e-ticaret pazarını hızla ele geçirdiler ve son yıllarda "Double Eleven" promosyonunda mükemmel sonuçlar elde ettiler; ikinci büyük mağaza Intime ve Xinhualian'ın zemin dağıtımını ayarlaması birkaç ay sürdü , Dekorasyon tarzını değiştirmek ve dijital bir üyelik sistemi oluşturmak, fiziksel süpermarketlerin dönüşümü için bir yol açtı; insansız marketler, insansız süpermarketler ve insansız raflar da sokaklarda ve şeritlerde sessizce görünerek tüketicilerin ticari "yeni türleri" kabul etmesini test etti. derece.

Üç nehir birleşir ve dörtnala denize girer. Dönüşüme giden yol uzun ve zordur, işletmelerin kendiliğinden keşif yapmasını gerektirir ve ayrıca devlet dairelerinin yönergelerin ana hatlarını belirlemesini gerektirir. Bu yıl, Belediye Ticaret Komisyonu toptan ve perakende sektörünün dönüşümü ve iyileştirilmesi için üç yıllık bir eylem planı yayınladı. 2020 yılına kadar mal satışlarında 3 trilyon yuan ve sosyal perakendede 540 milyar yuan elde etmeyi ve 10 kentsel akıllı iş bölgesi ve 30 karakteristik ticari blok oluşturmayı planlıyor. Bu yıl, ticaret korumacılığı ve diğer ideolojik eğilimler yükselmeye devam ediyor ve ticaret sürtüşmeleri Ningbo'ya benzeri görülmemiş bir dış ticaret testi verdi. Şehrimiz art arda dış ticareti istikrara kavuşturmak için bir dizi yeni politika uygulamaya koydu. Duruma alışkın olan Ningbo girişimcileri "güvenin altından daha değerli olduğunu" ve "durum ne kadar zor olursa, şirketin kalkınma arayışları için o kadar iyi zaman olduğunu" söylediler ...

40 yıl geçti ve 40 yıllık sekans güncellendi. Yeni bir başlangıç noktasında durarak, ancak orijinal hedefe sadık kalarak ve ilerleyerek ivmeden faydalanabilir ve tüm yol boyunca ilerleyebiliriz.

Ticaretin başkenti Ningbo, Dört Ming Hanedanı'na açıktır ve kirişler büyük bölümlerle boyanmıştır.

|
To Top