Yalnızca intihale dayanan en utanç verici otomobil şirketi Zotye, imalat endüstrisinin uyluklarını sürükledi

Otomobil endüstrisi makaleler yazıyor.Yerel imalat sanayi son iki yılda hızla gelişiyor.İmalat sanayinin bir kolu olarak otomobil endüstrisi doğal olarak iyi gelişti.Artık ekonomi hızla gelişti, bir dizi iyi otomobil şirketi ortaya çıktı. Geely, Chery, BYD ve Great Wall bu tür araba şirketleri olup, fırsatlar yaratmak, seçkin modellerden oluşan gruplar oluşturmak ve denizaşırı yurttaşların takdirini kazanmak için denizaşırı ihracat yapmak için kendi çabalarını kullanırlar.

fakat! Otomobil firmalarının hızlı gelişiminde her zaman bir iki fare boku olacak ... Bugün intihal üzerine doğan ve intihalle gurur duyan ve tüm Çinli otomobil şirketlerini kaybetmiş bir araba şirketi olan Zotye'yi alacağız. Ve utancından gurur duyan bir otomobil şirketi.

Porsche CEO'sunun tatlı gülüşü gözünüzde bir şaka olabilir, ancak bu tatlı gülümsemenin ardında, bir SR9'un kaç otomobil şirketinin faaliyet gösterdiği konusunda iyi bir imaj oluşturduğunu biliyor musunuz? Jaguar Land Rover'ın CEO'su, Landwind X7'nin intihal hakkında, "Çin halkının en çok sevdiği şey intihal. Olduğu ortaya çıktı ve gelecekte de olacak." Porsche patronunun alayının ardında, ulusal imalat endüstrisinin yurtdışındaki arkadaşlarının alay konusu olması, yemek sonrası bir konu değil, utanç verici olmalı.

Great Wall Chery BYD Geely'nin yıllarca süren özenli çabalarındaki başarıları Zotye tarafından tamamen yok edildi.

Pa Jun bir arkadaşına araba önerdiğinde, Zotye'nin modellerini ilk reddeden oydu ve bana yerli üretimi desteklememi söylemeyin. Yerli üretimi destekliyorum ama yerli üretimi desteklemek için öncelikle motive olmuş araba şirketlerini desteklemeliyiz. İntihal üzerinden geçimini sağlayan bir otomobil şirketi olan Zotye'nin hiçbir kalitesi yok. Geçen yılın kapsamlı kalite sıralamasında Zotye'nin kalitesinin çok daha düşük olduğu söylenebilir. Ortalamada. Yüz arabadaki arıza sayısı 608'e ulaştı ki bu şaşırtıcı. Köpeğe benzeyen Zotye'nin bu kadar düşük bir kaliteye sahip olduğu ortaya çıktı.

Aynı zamanda Pajun, araba kalitesi web sitesinde bulmuş ve Zotye tüketicileri Zotye ile hayal kırıklıklarını dile getirmek için 1 puanlık tarihin en düşük puanı almaktan çekinmemiştir.Zotye SR9'un kullanıcı memnuniyet puanı sadece 1 puan.Araba kalitesi web sitesinde Zotye'de yüzlerce model bulunmaktadır. SR9'un puanlaması bölgeden daha düşük, seviyeden daha düşük! Başarısızlığının bir kısmı güç aktarım sistemi, biri direksiyon sistemi ve diğeri şasi ile ilgili bir sorundu. Diğer bir kısım ise elektrikli aletlerin arızalanmasıdır.

Diğer bir deyişle, SR9 arabasının arızasının tüm vücutta olduğu söylenebilir. Güç aktarım sisteminden şasiye, şasiden son montaj kalitesine kadar, SR9'un hastalıklardan rahatsız olduğu söylenebilir. Başarısızlık oranı, aynı seviyedeki yerel olarak üretilen arabalardan çok daha yüksektir. Aslında bunu düşünmek normaldir, gayretini ortaya koyan bir otomobil firmasının kalitesi artmaz.

Kalite neden bu kadar kötü? Çok fazla şikayet mi var? Temel olarak konuşursak, çekirdek bir teknoloji ve mükemmel bir kalite kontrol sistemi yoktur.Örnek olarak basit motoru ele alalım.Motorun ileriye dönük gelişimi, vites kutusu ve şasinin ileriye dönük geliştirilmesine kıyasla en basit olanıdır. Evet, ancak T600, SR7, SR9 ve Damai X5 modelleri aynı Mitsubishi güç motorunu, özellikle 4A91 ve 4G63'ü kullanıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, çekirdek teknolojisi olmayan bir otomobil şirketi, adil olmayan bir tavır sergileyen bir otomobil şirketidir. Nasıl mükemmel ürünler olabilir?

Pek çok arkadaş taklitin kaçınılmaz gelişim yolu olduğunu ve kelimelerin doğru olduğunu söyleyecektir. Ancak Zotye ile birlikte başlayan Geely Auto ve BYD Auto, kapılarını şimdiden dünyaya açtı.Geely Volvo'yu satın aldı ve BYD K9 kapitalizmin kapısını çaldı.Aynı gelişme zamanı ve aynı araba yapım yolu, Zotye neden gelişiyor On yıl sonra dönüp intihal mi başladı?

Tutum, güçlü bir faktörün belirlenmesinde belirleyici faktördür. Alay ve intihal ile başlayan bir otomobil şirketi olan Pajun, atalarının yüzünü bazılarını kurtarmayı umuyor.

|
To Top