CES 2018 Rakiplerinizi adım adım bastırın! AMD'nin 2018 yeni ürün planlamasına genel bakış

2017'de tamamen devreye alınan AMD, 2018'de durgunluk yaşamadı ve hatta bundan yararlanmayı planlıyor.

7 Ocak 2018'deki AMD CES Teknoloji Günü'nde Pekin saatinde AMD, masaüstü APU ve ikinci nesil Ryzen işlemcileri, mobil Ryzen işlemcileri ve Vega grafik kartlarını ve hatta Yeni nesil Ryzen Threadripper hakkında haberler var. Aynı zamanda, yeni nesil ürünler yakında çıkacağından, ilk nesil masaüstü Ryzen işlemciler de fiyat indirimlerini başlatacak.

Yeni masaüstü sınıfı Ryzen APU, kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyor

Geçmişte, maliyet ve kullanım gereksinimleri gibi faktörleri göz önünde bulundurarak giriş seviyesi masaüstü işlemcileri seçtiğimizde, ayrık grafik kartlarından vazgeçebilirdik, şu anda temelde yalnızca Intel işlemcileri seçebiliyoruz. Ancak şimdi bu durum değişecek çünkü AMD, Ryzen 52400G ve Ryzen 32200G işlemcileri de dahil olmak üzere masaüstü Ryzen APU'yu 12 Şubat 2018'de piyasaya sürecek.

Masaüstü Ryzen APU hala 14nm işleminin Zen mimarisine dayanıyor, ancak bazı SenseMI işlevleri güncellendi.

Ryzen 52400G işlemcinin 4 çekirdeği ve 8 iş parçacığı vardır, temel frekansı 3,6 GHz, en yüksek hızlanma frekansı 3,9 GHz ve 11 Vega CU birimine sahiptir, fiyatı 169 ABD Dolarıdır (1096 RMB'ye eşdeğer); Ryzen 32200G işleme Cihaz 4 çekirdek ve 4 iş parçacığına sahip, temel frekansı 3.5GHz, en yüksek hızlanma frekansı 3.7GHz ve 99 ABD doları fiyatla 8 Vega CU birimine sahip (642 RMB'ye eşdeğer). Her iki yeni işlemci de 45-65W cTDP güç tüketimi ile tasarlanmıştır.

Açıkçası, bu hareket, Ryzen serisi işlemciler için yeni bir pazar açmak amacıyla Intel'in giriş seviyesi Core i5 ve i3 serisi işlemcilerini hedefliyor. Üst düzey pazarla karşılaştırıldığında, 200 doların altındaki bu pazar daha büyük bir kullanıcı tabanına sahip, ancak geçmişte esas olarak Intel'in giriş seviyesi işlemci ürünleri tarafından işgal ediliyordu.Şimdi AMD Ryzen APU'nun piyasaya sürülmesi, bu fiyat aralığındaki Ryzen işlemcisini telafi ediyor. Şu anda AMDnin Ryzen ürün grubu giriş, ana akım, üst düzey ve amiral gemisi pazarlarını tamamen kapsıyor. Bir sonraki adım, pazar payını daha da ele geçirmek.

İkinci nesil masaüstü Ryzen işlemci, esas olarak optimize edilmiş

Beğenilen birinci nesil Ryzen işlemcinin ardından AMD, ikinci nesil masaüstü Ryzen işlemcisini Nisan 2018'de piyasaya sürecek. Bu, 12nm işleminin Zen + mimarisine sahip ilk işlemci olacak. 14nm işleminin birinci nesil masaüstü Ryzen işlemcisi ile karşılaştırıldığında, işlem teknolojisini geliştirdi ve mimari de daha yüksek bir temel frekans ve hızlanma frekansı ile optimize edildi. , Ve güçlü bir Precision Boost 2 teknolojisine sahiptir.

Yalnızca iki iş parçacığının frekansı dinamik olarak ayarlamasına izin verebilen önceki Precision Boost teknolojisi ile karşılaştırıldığında, yeni Precision Boost 2 teknolojisi, tam iş parçacığı frekansı dinamik ayarını destekleyebilir, bu da işlemcinin verimliliğinin daha da iyileştirileceği ve güç tüketiminin de geliştirileceği anlamına gelir. Daha hassas kontrol elde edebilir.

Aynı zamanda, ikinci nesil masaüstü Ryzen işlemciyle birlikte yeni bir yonga seti var: önceki nesil işlemciler için iyi bir uyumluluk sağlamak için hala AM4 arayüzünü kullanan 400 serisi. İlk pozlama X470 yonga setidir.İkinci nesil masaüstü Ryzen işlemci için optimizasyona ek olarak, aynı zamanda daha düşük bir güç tüketimi tasarımına sahip olacak.

İlk nesil 300 serisi yonga setli anakart kullanıyor olsanız bile, birçok oyuncunun Ryzen platformunu kullanmasını sağlayan ikinci nesil masaüstü Ryzen işlemcisini desteklemek için anakart BIOS'unu da yükseltebileceğinizi belirtmekte fayda var. Platform daha düşük bir maliyetle yükseltilebilir.

Zen 2 mimarisiyle ilgili güncel haber ise mimarinin tasarımının tamamlandığı ancak spesifik lansman zamanının henüz belirlenemediği ve ikinci nesil Ryzen Threadripper işlemcinin 2018'in ikinci yarısında bizlerle buluşacağı yönünde.

Mobil terminaldeki Ryzen 3 işlemci, giriş seviyesi dizüstü bilgisayar pazarını ele geçirmek için çıkıyor

AMD, 2017'nin dördüncü çeyreğinde, başta Ryzen 72700U ve Ryzen 52500U olmak üzere mobil Ryzen işlemcileri piyasaya sürdü ve bu sefer daha kullanıcı dostu Ryzen 32300U ve Ryzen 32200U'yu piyasaya sürdü.

Ryzen 32300U, 4 çekirdek ve 4 iş parçacığına sahiptir, temel frekansı 2.0GHz, en yüksek hızlanma frekansı 3.4GHz ve 6 Vega CU birimine sahiptir.GPU'nun maksimum çalışma frekansı 1100MHz; Ryzen 32200U, 2 çekirdek ve 4 iş parçacığına sahiptir. Baz frekansı 2.5GHz, en yüksek hızlanma frekansı 3.4GHz ve 3 Vega CU birimine sahip ve GPU'nun en yüksek çalışma frekansı 1000MHz'dir. Ryzen 72700U ve Ryzen 52500U gibi, iki yeni ürünün cTDP güç tüketimi tasarımı 15W.

Intel mobil çekirdekli işlemci ile karşılaştırıldığında, mobil Ryzen işlemci benzer performans, ağırlık ve pil ömrü sunmanın en büyük avantajına sahipken, aynı zamanda daha güçlü GPU performansına sahip. Resmi tanıtım materyallerine bakıldığında Ryzen 72700U, i7-7500U + NVIDIA GeForce 950M kombinasyonuna sahip bir dizüstü bilgisayarla karşılaştırıldığında bile birçok avantaja sahip.

Bu yalnızca Intelin mobil çekirdekli işlemcileri üzerinde baskı oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda NVIDIAnın son iki yılda piyasaya sürülen giriş seviyesi ayrık grafik kartlarına (940MX ve MX150 gibi) dikkat dağıtıcı bir etki verir. Öngörülebilir gelecekte, ultra ince olanlarla oyun oynamak olmayabilir Tekrar hayal et.

Mobil Radeon Vega grafik kartı, kılıç Anlamına geliyor Üst düzey oyun pazarı

CPU ve GPU'yu her zaman "iki elini hem de iki elini kavrayan" AMD, doğal olarak bu sefer Radeon ekran kartları ile ilgili en son haberleri yayınladı. Daha önemli noktalardan biri de mobil Radeon Vega grafik kartlarının eklenmesi. Masaüstündeki Radeon Vega grafik kartı mükemmel bir performansa sahiptir ve bu mobil sürüm, yüksek kaliteli oyun dizüstü bilgisayarları için doğal olarak tasarlanmıştır.

Bu sefer Radeon Vega grafik kartının HBM2 video belleğini kullanmaya devam ettiği ve sadece 1,7 mm'lik çok ince bir kalınlığa ulaşmayı mümkün kıldığı, bu da oyun kitabının kalınlık ve hacim tasarımını daha rahat hale getirdiği bildirildi. Ne yazık ki, belirli performans ve güç tüketimi henüz açıklanmadı.

Bir diğer heyecan verici şey ise yeni nesil Radeon Vega grafik kartlarının haberi ... Şu anda 7nm Radeon Vega mimarisinin benimseneceği biliniyor, ancak ilk ortaya çıkan makine öğrenimi için grafik kartı.

Ek olarak, sürücü güncellemeleri yoluyla, mevcut Radeon grafik kartları, HDMI 2.1 standardındaki Değişken Yenileme Hızı (VRR) değişken yenileme hızı işlevini destekleyecek ve bu da oyun deneyimini daha da geliştirecek.

Birinci nesil Ryzen işlemcinin fiyatı azaldı ve daha uygun maliyetli

Birinci nesil Ryzen işlemcinin kuyruğunu bilerek, Intel Core işlemciye kıyasla zaten çok uygun maliyetli olduğunu biliyorsunuz, ancak bu sefer fiyatı daha da ayarlayacak.

Şekilden de görülebileceği gibi, fiyatı 499 ABD Doları olan (3242 RMB'ye eşdeğer) Ryzen 71800X işlemci 349 ABD Doları (2267 RMB'ye eşdeğer) ve uygun maliyetli Ryzen 71700X bu sefer 399 ABD Doları'na ayarlanacak. (2592 RMB'ye eşdeğer) 309 ABD dolarına düştü (2.000 RMB'ye eşdeğer).

Birinci nesil Ryzen işlemcilerin ayarlanmış fiyatlarının, teklif veren ürünlerin fiyatından onlarca dolar daha düşük olduğu görülebilir. Intelin sekizinci nesil Core işlemcileri yeni piyasaya sürüldüğünde ve fiyatlar genel olarak yüksek olduğunda, ilk olacaklar. Yeni nesil Ryzen işlemcinin fiyat indirimi onu daha uygun maliyetli hale getiriyor ... Görünüşe göre AMD Intel ile sonuna kadar savaşacak.

AMD, yeni ürünleri adım adım ilerletmenin yanı sıra, çeşitli alanlarda ve çeşitli fiyat aralıklarında tamamen genişliyor, çeşitli ürün serileri için uygun giriş noktaları buluyor ve aynı zamanda rakipleri daha da oluşturmak için ilk nesil Ryzen işlemcilerin fiyatını düşürüyor. Fiyat baskısı.

Ek olarak, Ryzen işlemcilerin dizüstü bilgisayar alanına girişi de çok doğru bir adımdır Sonuçta, DIY pazarı dizüstü bilgisayar pazarı kadar büyük değil. Bu çaba, piyasada iyi bir yanıt oluşturabilirse, Intel'in notebook alanındaki hakim konumunu etkileyecektir. Kendin Yap pazarında AMD, daha geniş bir kullanıcı tabanının fiyat aralığında çekici yeni Ryzen APU ürünleri de getirdi ve bu da pazarı daha da genişletmek için bir önlem.

Bu nedenle 2018'de AMD'nin stratejisini tam ölçekli bir saldırı olarak tanımlamak daha uygun.

% 78.1! Artık Bian Jordan'a bakmayın. Serbest atışlar Zhan Huang'dan daha isabetli. Doncic'in ona ceza vermesine şaşmamalı.
önceki
Ne kadar zamandır bir filmi tamamen izlemedin
Sonraki
Pekin şimdi yağmur yağıyor ve kar yağıyor, manzara çok güzel, dağ gümüş kaplı
CES 2018 | NVIDIA, otonom sürüşe yardımcı olmak için birden fazla yapay zeka ürününü tanıttı
Süper popüler değil! Real Madrid 0-3 Ebar trajik bir yenilgiye uğradı, üst üste 4 galibiyetle sonuçlanan teknik direktör ilk mağlubiyetini yuttu
Ne zamandır böyle bir çizgi görmedin
Chen Tianqiao kardeşlerin "eve dönüşünün" arkasındaki zenginlik değerleri: daha fazla insanın kaderini değiştirmesine yardımcı olmak
Kalbinizdeki okul çiçeğinin fotoğrafını çekin, OnePlus 5T portre çekimi deneyimi işe alma
23 Haziran'da sınır ötesi e-ticaret sabah raporu
CES 2018 Tello drone: Bu, DJI mağazasındaki en ucuz drone olabilir
Böyle satırları yazmadan önce neler yaşadın
Çirkin gelin bir eş olur! Bir zamanlar sınıfı bırakmanın eşiğindeydiler ve şimdi takımı Batı'da ilk üçe girmeye yönlendiriyorlar.
CES 2018 Microsoft, Google ile kıyaslama Samsung, 55 inçlik dijital beyaz tahta Flip'i çıkardı
Yedi Okyanus'un gizemli su altı dünyasını keşfedin, "Aquaman" geliyor
To Top