Guilin'de pek çok insan unutulmuş "Antik Kentin Gizli Diyarı" nı tatmadı.

Li Nehri ve Taohua Nehri'nin geçtiği Guilin'e karşı her zaman derin bir şefkat duydum. Buraya birçok kez geldim ve bundan asla bıkmayacağım.

Guilin'e yaptığım bu gezi sırasında Li Nehri-Xingping Antik Kenti ve Fuli Antik Kenti boyunca unutulmuş "antik kentlerin sırlarına" geldim. Antik kentin "yavaş yaşamını" yaşadım ve yolda en güzel zamanın, en iyi benliğin tadını çıkardım. uzakta!

Xingping Antik Kenti: Zaman donuyor, insanları pes edemiyor!

Xingping Antik Kenti, Yangshuo'nun kuzeydoğusunda, ilçe merkezinin 25 kilometre uzağında yer almaktadır.Lijiang Nehri burada büyük bir viraj yaparak en önemli bölümleri burada bırakmaktadır. RMB 20'nin arkasındaki desen, Xingping'in gerçek sahnesi.

Birçok insan her gün Xingping'e gelir ve genellikle Xingping bölümünde Li Nehri'nde tekne turuna çıkar. Ancak çoğu turist, Xingping'i aceleyle gelip giden bir dinlenme istasyonu olarak düşünür. Ama kaçırdıkları Xingping'in bin yıldan fazla bir geçmişe sahip antik bir kasaba olduğunu bilmiyorlardı, Lijiang Nehri boyunca uzanan orijinal, en güzel ve şiirsel antik kentti.

Mavi taşlı yol boyunca basamakları tırmanarak, "Guxiping" kemerinden geçerken, Xingping Old Street gözüme atladı. Eski caddenin her iki yanında, yüzlerce yıllık geçmişi olan, mavi tuğlalar, mavi çiniler ve mavi levhalar, oymalı kirişler ve boyalı binalar ile eski ev kümeleri var. Alacalı duvarlar kalın yeşil yosun veya sarmaşıkla kaplıdır.

Xingping Old Street, yavaş yaşamın tadıyla dolu. Sakinleri çay içer, sohbet eder, satranç oynar ya da el işi, halk ve hediyelik eşya dükkanlarının işleriyle ilgilenir ya da kuruması için tahta saçakların altında asılı domuz pastırmalı sosis şişlerini görürler.

Sakin bir sokağa dönerken bir grup üniversite öğrencisi çizim yapıyordu. Geldiğimizi görünce, ayak seslerimizi hafifletmemizi ve yandaki amcanın rüyasını uyandırmamamızı hatırlatmak için işaret parmağımızı "şşş" ye kaldırdı. Onların gözlerini takip ederek ağacın gölgesinin altındaki sallanan sandalyede mışıl mışıl uyuyan yaşlı beyaz saçlı adamı gördük.

Yürümekten yoruldum, küçük bir dükkan bul ve pencerenin kenarına otur. Mağaza size Xingpingin özel atıştırmalıklarını tanıtacak, birkaç tane sipariş edip yavaş yavaş tadacak ve ardından bir fincan kahve sipariş edecek. Pencerenin dışında turistler gülümsemeyle, tempolu adımlarla, nazik ve sakin bir şekilde yavaşça yürüdüler.

Zaman donuyor ve örtüşüyor, insanları buna katılamıyor.

Refah Antik Kenti: Bir cennet, birbirini görmekten asla yorulmayın!

Aslında, Refah antik kenti gezi planımın bir parçası değil.

Xingping'den Yangshuo'ya dönüş yolunda, Fuli Kasabasını geçtik. "Refah" adı çok şenlikli olduğu için hemen güzergahı değiştirdim ve ziyarete gittim. Gerçekler, antik Refah kentinin bize gerçekten büyük bir "refah" sağladığını kanıtladı.

Fuli Antik Kenti de bin yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Antik kentin üç tarafı dağlarla, diğer tarafı sularla çevrili, gürültülü dünyadan uzak bir cennet gibi. Fuli Kasabası aynı zamanda ülkenin en ünlü Çin resim kentlerinden biridir ve "Çin Resim Hayranlarının Memleketi" olarak bilinir. Fuli Kasabasındaki bilgili çiftçiler, Shouri Sanqing'in oyunundaki bilginlerin elindeki hayranıyla bir servet kazandı. Literatinin elindeki küçük katlanır fanı bir metre uzunluğunda bir zanaat hayranı haline getirdiler ve sanatsal içeriğini artıran ve Yangshuo özelliklerine sahip bir turist aracı haline gelen fan üzerine enfes manzara resimleri boyadılar.

Fuli Antik Kenti, eski çağlardan beri Lijiang Nehri üzerinde su ulaşımı için önemli bir iskele olmuştur. Qin Hanedanlığı döneminde inşa edilen Lingqu, Xiangjiang Nehri ile Lijiang Nehri'ni birbirine bağladı, kuzey-güney su geçişini açtı ve ayrıca Lingnan ile Orta Ovaları birbirine bağladı. Central Plains filosu Li Nehri boyunca alçalmaktadır ve Fuli Kasabasının Tanshen seviyesi, filonun rüzgar ve yağmurdan kaçması için doğal bir liman haline gelmiştir. Yani buradaki nüfus her geçen gün artıyor. Ek olarak, Yangshuo'nun arazisi karmaşıktır ve geçmiş hanedanlardaki savaşlardan daha az zarar görmüştür.Antik Fuli kasabası hala ilginç orijinal tarzını korumaktadır.

Antik Fuli kasabasındaki Li Nehri üzerinde çarpıcı bir gün batımını izledim.

Bir göz açıp kapayıncaya kadar gökyüzü değişti.Güneş altından parlak kırmızıya değişti, sonra yavaş yavaş karardı ve sonra beyaza döndü. Orijinal mavi gökyüzü de kırmızıya ve sonra kırmızıdan mora, mordan siyaha boyandı ...

Sadece bu harika anı kaydetmek için deklanşöre basmaya devam edebiliriz.

Tek nefeste 2 milyar yuan kayıp, bu şirketin performansı çok değişti! 180.000 yatırımcı gök gürültüsüne adım attı
önceki
Donanmanın yeni sözcüsü ortaya çıkar çıkmaz viral oldu.
Sonraki
"Yenilmezler 4" ün ana yaratıcısı Çin'e geliyor, Küçük Örümcek'in Avrupa'ya yaptığı keşif gezisinin bugüne kadar vakti yok!
Yangshuo'da kışın başlarında nasıl vakit kaybedilir?
"Hong Kong-Zhuhai-Makao Köprüsü" adlı belgesel film, Pekin Uluslararası Film Festivali belgesel ünitesinde görücüye çıktı.
O yıl, Yangshuo'da olduğumuz o günler
Tek kollu korucu 20 yıldır dağlarda.
Chongqing'de "Dönüşüm Grubu" gösterimi: Açmak ve güzel görünmek çok kolay!
Yangshuo Lijiang Nehri Balıkçılık Ateş Festivali'ndeki son gelişmeler! Havai fişekler bu yıl burada gösterilecek, unutmayın!
Erken eğitim IP Qiaohu, Çin'deki ilk etkileşimli filmi yaratıyor. Pekin Film Festivali'nde "popüler kral" olarak eğlenceli şarkı ve dans gösterimi
Guilin bir fotoğraf mı yoksa hile mi? Fotoğrafçı size şunu söylüyor: Bu gerçekten bir hile değil!
Guizhou Dafang geleneksel "Yijia Su Festivali" kurban törenini düzenledi
"Gölge Gibi" Nanjing Tanıtım Gezisi, yönetmen aşk hastalıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için "altın madalya doktoru" oldu ve raydan çıkma konusuna olumlu yanıt verdi.
2018 Çin Marka Turizm Geliştirme Forumu'nda Yangshuo County, Küresel Turizm Geliştirme için Üstün İlerleme Ödülü'nü kazandı!
To Top