10 yıllık uyku için Qingdao'nun eski "en uzun binası" birinci sınıf öğrencisi geçmişte

Ekonomik Gözlem Ağı Muhabiri Ding Woting 14 Temmuz 2023'te Qingdao Şehri Shinan Bölge Hükümeti tarafından ev sahipliği yaptığı "Qingdao Sail, Bright Sailing", Shinan Bölgesi'ndeki "Fan Kuang Lingyun Dışişleri Merkezi" nde başlatıldı.

"Qingdao'nun Yeleği" olarak bilinen bu bina 242 metre yüksekliğindedir. Bir zamanlar Qingdao şehrinin en yüksek binasıydı. Binanın üst kısmının hafif ark şekli, Qingdao kıyı şeridinde büyük bir yelken gibidir.

Proje Amerikan göbek mimari firması tarafından tasarlandı. Bay'ın babasının ve oğlunun Qingdao'daki tek eseri. Bir zamanlar 360 derecelik deniz manzarası ve tuhaf bir şekil olarak kabul edildi.

Bununla birlikte, aslında, bu eski Qingdao "en uzun bina" 2013'te sınırlandırıldı. 2016 yılında, sermaye zincirinin bozulması nedeniyle, o zamandan beri "uyuyor".

8 Nisan 2022'ye kadar, proje Fransız atış sürecine girdi, ancak ilk "yeniden başlatma" yolu başarısız oldu. İki ay sonra, "Beyaz Samuray" yüksek kaliteli binayı bekledi. Hükümetin, işletmelerin, uzmanların ve diğer partilerin ortak çabalarıyla, Shinan Bölgesi'nde kilit bir şehir yenileme projesi olarak "Fan Jie · Lingyun Dışişleri Merkez "resmi olarak resmi olarak Haziran 2022'den beri resmen oldu.

Önümdeki sorun, bir yandan, Bayei tasarımının özünü koruma temelinde yaratıcılığın nasıl gerçekleştirileceğidir; diğer yandan, son on yıl içinde kentsel gelişim yolu değişmeye devam etti. Piyasa ortamı da değişti ve operasyon ve yatırım yetenekleri için gereksinimler de değiştirildi. Daha yüksek olmak için, 10 yıl boyunca durgun olan bu binanın nasıl yeniden doğması?

Binanın orijinal yaratıcı tasarımı korumasına izin vermek için ve modern tasarımın ihtiyaçları doğrultusunda Brahma Group, dört tasarımcıyı Cartier, Louvre Hotel ve Bain dahil olmak üzere binanın görünüşünden ve iç tasarımından ve dönüşümünden sorumlu olmaya davet etti. . Odanın oda tasarımının Tristan Auer; Küresel Otel İç Tasarım Listesinin üst kısmındaki "Zhengzhong Tasarım" ın kurucusu Zheng Zhong; ünlü Pioneer İç Tasarımcı'nın kurucusu LSD iç tasarım Ge Yaxi'nin kurucusu ve Utopia Bölgesi, Paris, Fransa'nın kurucusu Zou Qiang'ın ideal mimari tasarım işleri.

Zou Qiang, yenileme tasarımının binada Pei'nin babası ve oğlu ile bir diyalog başlatması gerektiğine inanıyor.

"Fan Kuang Lingyun Dışişleri Hukuk Merkezi" nin 1-2 katının üst düzey iş ve büyük bankaları tanıtacağı anlaşılıyor. 25. kat gökyüzü yüzme havuzu, Michelin restoranı ve bar. Shanhai Yunshu.

Shinan Bölgesi'nde kilit bir şehir yenileme projesi olarak, Shinan Bölge Hükümeti liderleri, Qingdao Dışişleri Merkezi ve Qingdao Uluslararası İlişkiler Merkezi ve binadaki diğer kilit projeleri uygulama fırsatı olarak endüstriyel kalkınma fırsatını ele geçirdi. Fan Yue Lingyun ile ilgili Hukuk İşleri Merkezi'nin 3-9. katı Qingdao Dışişleri Merkezi olarak inşa edilecek ve 10-20 kat Qingdao Uluslararası İşler Merkezi.

Shinan Bölgesi, Qingdao'da modern bir servis merkezidir ve yasal hizmetler modern hizmet endüstrisinin önemli bir parçasıdır. Resmi verilere göre, 2022'nin sonundan itibaren, Qingdao City'deki toplam hukuk firma sayısının yaklaşık üçte birini oluşturan 124 hukuk firması vardı. Mukim hukuk firmasının toplam geliri, Şehirdeki toplam gelirin yarısı.

Fotovoltaik bileşen üreticisi, tüm endüstriyel zincirin düzenini güçlendirmek için, listeledikten 40 gün sonra 18 milyar yuan yatırım anlaşması atarak
önceki
Boc Securities Guan Tao: Dış çevre perspektifinden, yılın ikinci yarısında üç zorluk var
Sonraki
Yili, süt endüstrisinin kazanan ekosistemi yaratır: Yüksek standartlar temeldir, kazan -win hedefidir
Yetkili Serbest Bırakma: Hava Kuvvetleri Havacılık Açık Kampanyası · Changchun Havacılık Sergisi Temmuz ayı sonlarında Changchun, Jilin'de yapılacak!
Ekonomiye dijital olarak bakın, Çin ekonomisi istikrarlı ve iyi,
Evren kaç yaşında? 267 milyar yıllık en son tahmini
"Beyaz Saç" Wagner'den sorumlu Pritigon'u devralmak istiyor mu? Rus medyası: defalarca savaş kahramanını verdi
Wu yetkilileri, Kenfu'nun Rus muhabirlerine suikast düzenlemeye çalıştığını reddetti:
Tea Xiangdiao'nun her iki tarafındaki on beşinci "Lake Forumu" Hangzhou'da başarıyla yapıldı
"İş Ortamı, 17 Deneyim" Jiande İş Ortamı Deneyimi Resmi Ekibini Kurdu
Yüksek sıcaklık havasında "yol açısı" nın izin verilmez
Tiyatrodaki tiyatrodaki "Slava'nın kar karına" hoş geldiniz.
Okul -Alan Ortak İnşaat Toplama Gücü İnsanların kalbini sevgiyle ısıtmak için
Yaz aylarında güzel kırsal Yangtze Nehri Delta Spor Festivali Yön Turnuvasında Koşmak
To Top