Modi Macron'a iyi gösterdi. Amaç nedir?

Kaynak: "Wu Zhuanjian" Wechat Halk Hesabı

Son zamanlarda Hindistan Başbakanı Modi Fransa'yı ziyaret etti. Fransa, Avustralya, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'nden bu yıl Modi tarafından ziyaret edilen başka bir Batı ülkesidir.

Son yıllarda, Batı ülkeleri Hindistan'ı kazanmaya çalıştılar ve Rusya ve Ukrayna'nın çatışmasından sonra Hindistan'ı Rusya'dan uzak durmasını bile umuyorlardı. Rusya arasındaki çatışmadan sonra, Hindistan Rusya'yı kınamayı reddetti, Rusya'ya karşı yaptırımlara katılmadı ve Rus petrolünün büyük bir alıcısı oldu. Ancak bu yıl Batı yakınındaki tempoyu önemli ölçüde hızlandırdı ve Batı ile olan ilişkiyi dengelemeye çalıştı ve Rusya.

Bu röportajda, Hindistan ve Fransa bir şeftali raporu düzenledi, ancak Hindistan'ın popülaritesinin Fransa'dan çok daha yüksek olduğu açıktı.

"Indian Stan Times" raporuna göre, Hindistan Savunma Bakanlığı başlangıçta Modi'nin Fransa ziyaretinden önce bir silah tedarik planını onayladı. Hindistan, Fransa'dan ilk yerli uçak gemisi "Victor Victor Land" "i donatmak için 26" gusts "savaşçısını ithal edecek" ve üç "yayın balığı" sınıfı denizaltı satın alacak.

Ziyaret sırasında Modi, savunma işbirliğinin Hindistan ilişkilerinin bir direği olduğunu söyledi. Hindistan ayrıca yeni savunma teknolojisi ve ekipmanı geliştirmek ve üretmek için Fransa ile görüşeceğini söyledi.

Buna karşılık Macron, Modi'ye yüksek standartlı resepsiyon verdi. Modi sadece Paris'e uçmakla kalmadı, aynı zamanda Fransız Başbakanı Bolne'yi Paris havaalanında karşılamasını istediler.

Macron ayrıca Modi'yi Paris'teki Champs Elysee Caddesi'ndeki Ulusal Gün Geçit Törenine katılmaya davet etti. "Hint unsuru" bu geçit töreninde, Hint kareleri ve Hint askerleri tarafından sürülen "ge'm" savaşçı oluşumu da dahil olmak üzere ortaya çıktı.

Bazı kamuoyu, Macron'un Çin'e önceki ziyaretinin Modi'yi biraz panik haline getirdiğine inanıyor. Macron, Modi'yi bu sefer sevgi göstermek için eşleştirmesine rağmen, anlayışlı Fransızlar Hindistan'ın gerçek faydalarını vermedi.

Macron, 14'teki ortak basın toplantısında, iki ülkenin uzun süredir kurulmuş karşılıklı güven ilişkilerini güçlendirmeye devam edeceğini ve uluslararası krizlerin ve büyük küresel konuların önemli sorunlarına ortaklaşa yanıt vereceğini söyledi.

Buna karşılık, Modi coşkuyla doluydu. Hindistan'ın 2047'de gelişmiş bir ülke olmaya kararlı olduğunu ve Fransa'yı bu süreç için "doğal bir ortak" olarak kabul ettiğini söyledi.

Fransız cumhurbaşkanlığı sarayı tarafından yayınlanan belgelere göre, iki parti ziyaret sırasında güvenlik ve strateji, yeşil dönüşüm ve hümanist alışverişlerde sonuçlandı. İki ülke ayrıca 2047'de ortak bir işbirliği bildirimi ve ikili ilişkiler yayınladı.

Rus -Ukrayna çatışmasının patlak vermesinden bu yana Hindistan, Batı ülkelerini Rusya'yı yaptırım uygulamak için takip etmedi, ancak Batı'dan yabancılaşmadı. Son zamanlarda, Batı ülkelerinde sık sık "yürüyor". Hindistan'ın diplomatik eylem serisi, Batı medyası tarafından Hindistan'ın "ittifak değil" den "çoklu işbirliğine" dönüşümü olarak kabul edildi.

ABD "Avrasya İncelemesi" web sitesi makaleleri, Modi hükümeti, herhangi bir büyük güçle askeri bir ittifak kurmadığına değil, ülkenin çıkarlarına daha iyi hizmet etmek için birçok ülkeyle çeşitlendirilmiş bir ortaklık kurmanın inanıyor.

Geçmişte, Hindistan genellikle Rusya'dan silah ve ekipman ithal etti, ancak son yıllarda Hindistan ve Batı ülkeleri arasındaki savunma işbirliği güçlendirildi. Modi bu yıl Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri'ni ziyaret ederken, iki taraf Hindistan'ın Amerikan dronları olan savaşçı motorlarını satın alması konusunda bir anlaşmaya vardı.

Savunmada Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı olmamak ve aynı zamanda Rus silahlarına bağımlılığını kademeli olarak azaltmaktır.

Fransa'nın perspektifinden bakıldığında, şimdi Avrupa kıtası yeniden yönetiliyor ve Ukrayna krizinin neden olduğu güvenlik zorlukları, Avrupa'nın stratejik özerkliği güçlendirme öneminin ve aciliyetinin ABD'nin "vassal" a indirgenemeyeceğini fark etti. . Bugün Fransa küresel gelişmekte olan ülkeleri yeni iş öncelikleri olarak alıyor.

Amerikan düşünce kuruluşu stratejisi ve Uluslararası Sorunlar Araştırma Merkezi, Modi ve Macron'un ortak bir arzuya sahip olduklarına, yani takipçilerin değil "dengeli bir shapinger" olmaya inanıyor.

Mevcut Fransız -Hindistan ve Hindistan ulusal savunma, sivil nükleer enerji, alan ve güvenlik alanlarında yakından işbirliği yapsa da, iki ülke arasındaki işbirliği hala belirsizlikle karşı karşıyadır.

Fransız düşünce kuruluşunun bilgin Martine Distel'e göre, Fransa ve Hindistan arasındaki işbirliğinin ekonomik ve ticaret alanı olan bir "kör bölgesi" var.

Brukins'in misafir bilimci olan Tarrawalma, Hindistan'ın belirli bir nüfus avantajına sahip olmasına rağmen, uluslararası tedarik zincirine gömülmesinin hala yeterli olmadığını söyledi.

Buna ek olarak, Batı ülkeleri son yıllarda Hindistan'ı tekrar tekrar insan hakları konularında suçladı. Modi'nin gelişi gününde, Avrupa Parlamentosu mantıksız bir karar verdi, Hindistan'dan iç "ırksal ve dini şiddeti" durdurmasını istedi ve insan hakları sorunlarının Avrupa'daki Avrupa işbirliğinin "tüm alanlarını" dahil etmesini istedi. protesto etmek. Gelecekte, bu konu Fransız ve Hindistan işbirliğine de belirsizlik getirebilir.

Yerinde soruşturmada, yüzün yüzünün yüzünün yüzünün çok "borç tuzağı"
önceki
Yüksek Hızlı Hız Test Tabanını Ziyaret Edin: Saatte 1.000 kilometre hızını tasarlayın
Sonraki
Chen Taro XI/Quanhongzheng, Dünya Şampiyonalarında Kadınların Altın Madalyasını 10 Metre Kazandı
"Tali", Güney Çin'in bazı bölgelerinde 17'nin 17'sine inecek 9 metre deli olacak
Veya Ulaştırma Bakanı, Yolsuzluk Singapur, tutuklandı
Okinawa'daki ABD askeri üssünün etrafındaki otuz su kütlesinin kontaminasyondan şüpheleniliyor
Xiludu hidroelektrik istasyonundaki yangtze nehrinin zirvesi Ganliu çelik güç, 10 yıllık enerji üretimi 560 milyar kwh'ı aşıyor
"Çin Köprüsü" Tayland'daki Çin yarışmasında birincil ve ortaokul öğrencileri başarıyla yapıldı
2023 (3.) Çin -Africa Uluslararası İşbirliği Akademik Değişim Sempozyumu Tanzanya'da yapıldı
Grand Canal Village Bilim ve Teknolojisi Dolu
"Geleneksel Çin Tıp Sağlığı Tayland" etkinliği Chunwuri, Tayland'da yapıldı
Yaz Yan Yan güç kaynağını korur
İkinci yerli C919 resmen "" Eastern Airlines filosu ve Shanghai Rong Express'i uçuran ilk makine "ortağı" sütuna girdi
Paris Olimpiyat Oyunlarına Tamamen Hazırlanın Çinli Kadın Voleybol Takımı 3: 0 Polonyalı kadın voleybol takımına karşı Dünya Ligi Finaline geçmek için zafer
To Top