Hong Kong Kayıt Komitesi: Ulusal Kalkınma Ticahlarına Entegre Etme Fırsatlarını Kavramak

Video yükü ...

Bu yılki Hükümet Çalışma Raporu ve "14. Beş Yıllık Plan" teklifi, Hong Kong ve Macao'nun kalkınma ekonomisini desteklemeyi, insanların geçimini iyileştirmeyi, Hong Kong'ını sürdürmeyi, Macau'nun uzun ve istikrarlı olması önerdi. Ulusal Halk Halk Kong Bölgesi ve CPPCC'nin Ulusal Komitesi Kongresi, benzersiz bir avantajı daha fazla oynamanın, tarihsel fırsatları ele geçirmenin ve ulusal kalkınma genel durumuna kapsamlı bir şekilde bütünleşmenin gerekli olduğunu belirtti.

"Guangdong Hong Kong, Macau Duwan District", Hükümetin çalışma raporuna arka arkaya beşinci yıl için yazılmış, devletin Hong Kong ve Macao geliştirmeye büyük önem verdiğini vurguladı ve Hong Kong ve Macao'nun ulusal kalkınma genel durumuna gelişimini teşvik ediyor .

Ulusal Halk Kongresi Temsilcisi Huang Youjia: Başbakan'ın hükümet çalışma raporunun içinde, Hong Kong'daki insanların geçimini geliştirmek önemlidir. Bunun dikkatimize çok değerli olduğunu düşünüyorum. Guangdong, Hong Kong, Makao, büyük bir pazar var ve çok hızlı büyüyor. Hong Kong, oynamada ve uluslararası pazarlarda rol oynar. Hong Kong ekonomisini geliştirmek ve anakara katkıda bulunmak.

Cai Guan, Çin Ulusal Komitesi üyesi: Guangdong ve Hong Kong, Macao Bölgesi'nin konumunda Hong Kong, uluslararası bir teknoloji yenilik merkezidir, anakarayı nasıl birleştirirsiniz? Shenzhen-Hong Kong işbirliği, bu ağırın ağırlığıdır. Hong Kong için, imalat, modern servis endüstrisi olsun, gençlerimiz iş fırsatları, eğitim, vb. İle entegre edilmiştir, bu Hong Kong'da çok iyi bir fırsattır.

2020'de, anakarada başarıyla yeni koroner zatürree salgınına dirençli, dünyadaki tek büyük ekonomi haline geldi. Merkezi hükümet, yurt içi ve uluslararası ikili döngülerin yeni bir gelişme kalıbını ve "14. Beş Yıllık Plan" önerileri, Hong Kong ve Macao Geliştirme'nin yeni yönünü planlayan, Hong Kong ve Makao Geliştirme'nin yeni yönünü planlamak için Hong Kong ve Macao'yu desteklemektedir. Makao uzun vadeli refah ve istikrar tutuyor.

Liao Changjiang, Ulusal Halk Kongresi Temsilcisi: Artık uluslararası belirsiz faktörlerle doludur, Hong Kong ihracata yönelik bir ekonominin büyük bir etkisi olacaktır. Ancak bu "14. Beş Yıllık Plan" nda, yurt içi çevrelerinin bir gelişme düzeni ile ilgili olduğunu düşündük. Bu alanda Hong Kong'un bir gelişme bulma anakarasıyla son derece entegrasyona güvenmesi gerektiğini düşünüyorum. yol..

Zhu Mingquan, Çin Ulusal Komitesi üyesi: "145" planlama, Hong Kong için benzeri görülmemiş bir gelişme fırsatıdır, bu nedenle Hong Kong, Hong Kong'un uluslararası finans merkezlerinin, uluslararası nakliye merkezlerinin ve uluslararası ticaret merkezlerinin statüsünü ve avantajını birleştirmeye ve güçlendirmeye gayret etmelidir. Yapılacak ilk şey uygulamaktır " Hong Kong gibi Patriot valisi yerleşebilir, bu yüzden gelişecek bir istikrar var ve gelişme istikrarı var. (Toplam İstasyon CCTV Muhabiri Yan Feng Zhang Lin Chao Yi Zhao Jing Huangda)

(Wenyi'yi düzenle)
|
To Top