Guizhou Seyahat Notları (3): Zhenyuan, burada yavaşça vakit geçirin_ - Yolculuk

Herkesin antik bir kasaba hayali vardır: şehrin karmaşasından uzaklaşın, uzaklara gidin, arıları ve kır çiçekleri dinleyin, tahmin edin yaprakların ne düştüğünü. Ya da hiçbir şey düşünmeyin, sadece saf hava soluyun ve basit insan sevgisini deneyimleyin. O zaman benimle gel git Zhenyuan ! "Dian Chu Kilit Anahtarı" ve "Qiandong Kapısı" olarak bilinen Qianshan ve Xishui'ye derinlemesine dokunmak istiyorum Zhenyuan Antik kent girmek için Guizhou Dolaşamıyorum. Cep Telefonu Wuyang Nehir, eski kutsal köprü, Sevkiyat Dağlar, sessiz antik kenti korur. Düzgün mavi taşlı cadde yolu, su yüzeyinde sallanan tekne, dağlar ve nehirlerle çevrili, dikili binalar doğal bir mürekkep resmini oluşturuyor.

Bir gün önce çünkü Fanjing Dağı Teleferik yoğun yağmur altında kapatıldı ve yokuş aşağı geç kaldı. Gece geliyor Zhenyuan Sabah saat birdi. Aceleyle yıkanıp uykuya daldıktan sonra antik kentin gece manzarası hiç görülmedi. Planlı biniş Sevkiyat Dağa bakan Zhenyuan Tiexi Manzara Alanı'nı ziyaret etmek için bisiklete binen resmin tamamı da yıkandı. Kahvaltıdan sonra bir grup insan çıktı Yunnan İnsanlar tarafından açılan "Caiyunzhinan" oteli, karşı tarafta Wuyang Nehir kıyısı boyunca tüm yolu yürüyün. Wuyang Sis nehre dağıldı ve mavi tuğlalarla siyah kiremitlerden oluşan basamaklı kulübeler nehre yansıdı. Tekne, küreklerin sesi, kıç, hafifçe uzaklaşıyor. gezinti Wuyang Nehir kıyısında sessiz, ferah ve huzurlu, tartışmasız. Dairesel Wuyang Nehir, farklı bir manzaranın ana hatlarını çiziyor.

Sokağa geri dönün ve antik ve çok sevimli olanı geçin Zhenyuan Asırlık dükkânı atlayan posta istasyonu Zhenyuan Yinzhuang, Mazu'ya adanmış Tianhou Tapınağı'na bakıyor. Virajlı Sifang Jingxiang kavşağına geldik.

Şu günlerde Zhenyuan Antik sokakta yağmur yok, romantik yağlı kağıt şemsiyeyi bir kenara bırakın, sonra dolaşırken zihninizi boşaltın ve köşedeki küstah benliğinizi bırakın. Uzun zamandır kaybolan dokunuşta, bin yıllık şehre dönmeyi, tarihin öyküsünü taşıyan mavi taş döşemeye adım atmayı, milenyumun değişimlerini yorumlayan antik yola girmeyi ve yağmurda insanları aramayı hayal ettim. "Sokaklarda ve sokaklarda yürümek" hislerimi serbest bırakın. Sifangjing Lane boyunca, eski kulübeler dağla birlikte dalgalanır, mavi taş levhalarla döşeli yol kıvrılır ve döner, dolambaçlı yol tenha bir yere götürür, kırmızı fener kapı pervazının altında asılı kalır ve benekli taş duvarın çatlaklarında asılı kalır. Yosunla, yeşilliklerle dolu. Sokak ne kadar derin? Sokaklarda dolaşmayı seviyorum, evet Zhenyuan "Eğri kapı ve kötü yol" büyük ilgi görüyor. Zhenyuan Antik sokak pek öyle değil Pekin Sokak gibi Siping Bawenfang Kurucu Doğru, bu tamamen "yanlış yol" ve "yan yana yol". Burada birkaç günlük sondajın sonsuz olacağı söyleniyor. Zhenyuan Evlerin neredeyse hiçbiri avlunun ortasında yer almıyor, bu da insanlara garip bir his veriyor. Ortaya çıkaran bu benzersiz düzensizlik tarzı, çarpık bir yol Zhenyuan İşadamlarının kurnazlığı: Önemli olan para sızdırmamaktır.

Küçük taş yolda yürürken, aceleyle yürüyen bu küçük kasabada yoldan geçiyoruz. Gezmek Wuyang Nehir kıyısında, biz burada manzarayız, geriye bakıp duruyoruz. Zhenyuan , Uzun süredir söylenen bir türküdür. Binlerce yıllık değişimlerin yuvasıdır. Suyun kenarındaki eski şehir antik cazibeyle doludur. Güzel sessiz, güzel zarafet, güzel puslu. Asaka sarhoş Wuyang Nehir, gün batımı sarhoşu Sevkiyat dağ. Pencerenin dışında Jiangnan Mürekkep boyama. Kapıda hala cennet gibi bir şiir var. Şu anda, Fengyue ile, su akmadan, bardak ve fenerlerle hiçbir ilgisi yok, ama sakin ruh haliyle ilgisi yok.

Antik kente yürümek, tarihin derinliklerine yürümek gibidir. Her antik şehrin bir hikayesi vardır. Ya da dokunaklı leylak kız ya da sevecen yağlı kağıt şemsiye. Zhenyuan Ağır tarihi ve kültürel mirasın örtüsü altında tarihin yankısı her köşeden duyulabilir. 1894-1895 Çin-Japon Savaşı Sırasında " Zhenyuan Gemi " Zhenyuan Tüccarların inşaatı için bağışlananların oranı. Ancak, dövüş sanatları filmleri tüm dünyada ünlü " Zhenyuan Escort "literati tarafından üretilir ve Zhenyuan Dünyaya hiç dokunmuyor. Burada aramamız gereken bir de yıkıntı var, yani Barış köy. Barış Köy, Japonya'ya Karşı Direniş Savaşı sırasında Milliyetçi Hükümet için ikinci Japon savaş esiri sığınağıydı. O zamanlar ülkede bu türden sadece iki sığınma evi vardı: biri Xi'an , Diğeri Zhenyuan . Sadece şimdi Zhenyuan nın-nin Barış Köy bozulmadan korunmuştur. Daha da değerlidir. Zamanın tükenmesi ve burayı ziyaret edecek zamanın olmaması üzücü.

Zhusheng Köprüsü, Ming Hanedanlığı'nın Hongwu döneminde inşa edildi ve köprü üzerindeki mavi kiremit çatılı çatı katı "Kuixing Pavilion" olarak adlandırıldı. Zhenyuan Küçük kasabada eski bir dönüm noktası. Ming ve Qing Hanedanları'na seyahat ediyormuş gibi kutsanmış köprübaşına aşığım. Zaman ve mekan duygusu bize doğru koştu. Zhusheng Köprüsü'nün yanında, duvara ve dağa karşı voleybola bağlı olan Qinglong Mağarası'nın eski bir yapı kompleksi var. En büyük özelliği Konfüçyüsçülük, Taoizm ve Budizm'in bütünleşmesi ve tanrıların karnavalı için bir yer. Uçurumlar, mağaralar, eski ağaçlar, doğal sentez. Kırmızı duvarlar, mavi çiniler, yeşil asmalar, antika. Saraylar, teraslar, uçurum konutları. Dağınık ve muhteşem. Güneybatı'daki Asma Tapınağı olarak bilinir. Elbette en önemli şey, içine dahil edilen "hoşgörü" ve "uyum" un kültürel özüdür.Eski başkan Hu Jintao'nun uyumlu bir toplum savunuculuğunun bununla ilgili olduğu söyleniyor.

Geçmişte tüccarların toplandığı pirinç iskelesinde yürürken, bir zamanlar fenerle yanan taş duvarın içine adım atarak ve bluestone levhalarla döşeli yaya caddesinde kalarak bu dönemde daha fazla turist var. Antik bir otobüs yaklaşıyor, gövdesi tahtadan yapılmış ve arabadaki koltuklar da ahşap. Geniş çaplı ticarileştirme tarafından işgal edilmemiş, modern unsurlarla karıştırılsa da antik kentin özgün tadını korumaktadır. Unutma, halk dışında Lijiang , Pingyao , Yangshuo Ve bir niş Zhenyuan Senin için bekleniyor.

Sıcak taş yolda yürümek, yılların dayak attığı taş duvarı okşamak, ritmi yavaşlatır, hızı yavaşlatır ve yavaş bir hayat yaşar. Yoğun bir hayat her zaman sessiz bir zamana ihtiyaç duyar. Yavaş yavaş parlak taş yolda sessizce Wuyang Nehir kenarında iyileşmek ve köprüde şaşkınlık içinde olmak, boş zaman için en iyi açıklamalar.

Sizler için bu antik kent bin yıldır bekliyor. Qianshan Wan Shui bir haberdir ve her zaman geç kalana kadar bekleyecektir. Kalp nerede rahat Zhenyuan . Rüyayı getir ve kalbi terk et. buradayım Zhenyuan Senin için bekleniyor!

Rongzan Kawagebo_Travel Notları
önceki
Zhenyuan'ın iki günlük derinlemesine turu (Miaojiang Çin Seddi, Gemi Dağı, Qinglong Mağarası, Antik Köprü, Gujing, Antik Sokak, Antik Ev) _ Seyahat Notları
Sonraki
Dev Kasaba, Doğu Guizhou Geçidi, Zhenyuan Antik Kenti Seyahat Notları Yolculuk Notları
Guizhou'nun doğusunda, "Zhenyuan" adında ünlü bir tarihi ve kültürel şehir var _Travels
Guizhou Zhenyuan Antik Şehri_Travel Notları
Guizhou No.2 Zhenyuan Antik Kenti_Travel Notları
Temmuz 2017'de Guizhou'ya tek başınıza gidin_Travel Notes
Güzel Wuyang River_Travel Notları
Zhenyuan Impression_Travel Notları
Shandong Kendi Kendine Sürüş Turu-Yemek ve Yaşanamayan Güzel Manzara (5) _Seyahatler
Zaozhuang sürücüsüz yol book_Travel Notes
O kadar çok antik şehir var ki, en çok nereyi seviyorsun ~ Taierzhuang antik şehri_Travels
Taierzhuang antik şehri, cheating_Travels için bir yer
Geceleri beklenmedik derecede güzel ışıklarla Taierzhuang antik kentine bir günlük gezi (10 milyon yatırım). _ Seyahat Notları
To Top