Zaman ve uzayda yolculuk, dünyanın izleri - Qin ve Jin_Travels'in yolculuğu - Çin Seyahati

Uğramak Xi'an 13. hanedanlığın antik başkentinin cazibesinin tadını çıkarmak için çoğu kez durmadım. Daha da kötüsü Ganquan Yucha'nın Büyük Kanyonu, Jingbian Longzhou Danxia çimen ekti ve Sonbahar Ortası Festivali ile Ulusal Gün arasındaki zamanı akrabalarını ve arkadaşlarını davet etmek için kullandı, bu yüzden sonraki Qin ve Jin gezilerini yaptı. Yerel resmi seyahat acenteleri aracılığıyla iller arasında hareket etmek ve sonunda bir günlük gezi + özel kiralık araba ile güzergahı tamamlamak mümkün değildir.

1. Gün Xi'an'ın tarihi yerlerini keşfedin

Uçak zamanında geldi Xianyang Havalimanında bagajınızı alın ve özel araçla iletişime geçerek bizi İÜ Hotel'e gönderin ( Xi'an Çan ve Davul Kulesi Plaza), konaklama yerinize yerleşin ve check-in programının ilk gününe başlayın: Çan Kulesi, Davul Kulesi, Antik Şehir Duvarı, Huiminfang. Çan ve Davul Kulesi bileti 50'dir ve 65 yaş üstü kişiler için ücretsizdir.

Davul Kulesi Çan Kulesi'ni izledikten sonra, Yongning Sonbahar Ortası Festivali nedeniyle beklenmedik bir şekilde kapatıldı, bu yüzden Akademi'nin kapı sokağından geçmek zorunda kaldım. Wenchang Şehir surunun girişi 54 olup, 65 yaş için de ücretsizdir.

Akademi Kapısı

Wenchang Kapısı

Wenchang Kapısı

Gün batımında şehir duvarından inip aynı yoldan döndüm Yolda önce Qin Yu'nun etli hamur tatlısını tatmak istedim, işten çıktığımı ve kapının kapalı olduğunu söyledim. Kuzey ve güney arasında hizmet konseptlerinde hala farklılıklar vardır. Gece çökerken fenerler parlamaya başlıyor, muhteşem çan kulesi ve davul kulesi.

Henüz tamamlanmayan on üç ay.

Huiminfang turistlerle doluydu, hava sızdırmıyordu, bu durumdan gerçekten rahatsızdık, aceleyle yemeğimizi yedikten sonra Huiminfang'dan kaçıp otele döndük.

2. Gün Lishan ve Terracotta Savaşçıları

Saat yedide, eşek arısının yuvasında planlanan Huaqing Terracotta Savaşçıları ve Atları Havuzuna giden bir günlük tur otobüsüne binin, önce rehberle Huaqing Havuzunu ziyaret edin ve ardından bir göz atın Xi'an Olay yeri.

Lishan Ulusal Orman Parkı

Lishan Ulusal Orman Parkı

160 okyanusu sürükleyici deneyimle harcayın Xi'an Olayların seyri.

Lishan Ulusal Orman Parkı

Öğleden sonra dünyanın sekizinci harikası Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi'ni ziyaret edin.

Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi

Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi

Kafalar hareket ediyor, ancak kafalar figürinleri görmüyor, pişmiş toprak savaşçılara ve atlara bir bakış, kesişen iğneler çabası gerektirir.

Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi

Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi

Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi

Altıda geri Xi'an ,içinde Yongxing Günübirlik geziyi tamamlamak için meydanın yakınında otobüsten inin Deneyim ve ücretsiz seyahat, grup turundan farklıdır.Tek avantaj, gönül rahatlığıdır. İnternetteki ünlü noktaya gelin Yongxing Akşam yemeğini çözmeye gelince meydanda atıştırmalıklar ye. Manzara Huiminfang'dan çok daha iyi ve daha az turist var.

Yongxingfang

Yongxingfang

Yongxingfang

22 numaralı otobüse binin ve Big Wild Goose Pagodasını kontrol edin.Büyük Vahşi Kaz Pagodası'nın önündeki çeşme onarım altında.

Dayan Pagoda Kuzey Meydanı

Dayan Pagoda Kuzey Meydanı

Etrafta dolaşarak geçen bir buçuk gün sonra, tam olarak doğru Xi'an Bu 13 hanedanın yüzeysel bir izlenimi var ve bir dahaki sefere bekleyen pek çok klasik var. Yarına gidiyorum Yenan Ganquan Yucha Büyük Kanyonu, bizi 7: 30'da otelden almak için yetkili kaptanla iletişime geçin ve yine de IU Hotel'de kalın.

3. Gün Ganquan Yucha Büyük Kanyonu

Yucha Grand Canyon, Ganquan, Xiasiwan Kasabası, Yucha Köyü'nde yer almaktadır. Depremin büyük çatlaklara neden olduğu söylenmektedir.Yüz milyonlarca yıllık yağmurun akıp gitmesinin ardından vadi yavaş yavaş oluşmuştur. Amerika Birleşik Devletleri Antilop Kanyonu dışında çok benzer Amerika Birleşik Devletleri Büyük Antilop Kanyonu'nun tabanı kuru ve Yucha Büyük Kanyonu'nun dibinde genellikle su var.Hala havadan etkileniyor ve yağmur yağdığında kapanacak. Manzaralı noktanın girişine girdikten sonra hala 20 kilometreden fazla toprak yol var, yol koşulları çok kötü ve çeşitli ekskavatörler yol inşa ediyor. Ziyaretimizin ilk iki gününde, manzara en yakın Huashugou Kanyonundan dış dünyaya ve diğer 4 kanyondan en iyisidir (uzaktan yakından: Huabaocha Kanyonu, Longbagou Kanyonu, Mudangou Kanyonu ve Fenghuanggou Kanyonu) Yol dış dünyaya açık değil. Yağmur yağdı ve ertesi gün biz ayrıldığımızda kapalıydı. 3 saatten fazla süren bir sürüşten sonra, öğlen saat birde manzaralı noktanın kapısına vardım, biletler toplanmadı ve 50 yuan feribot ücreti gerekiyordu çünkü yeni açıldı ve çok fazla turist yoktu. Maalesef hava bulutlu ve ışık ve gölge biraz daha kötü Buna rağmen Huashugou'nun manzarası bize hala güzel bir şok getiriyor. Çukurun dibine inen, çamura adım atan, durgun sulardan geçerek, dolambaçlı kanyonlarda yürürken, zaman geniş ve zaman dardır ve önünüzde her seferinde bir adım, doğanın harikalarından ağlayan güzel resimler vardır. Ayrıntılı olarak oyulmuş, sanki hareketli bir resim parşömenindeymişsiniz, görsel şölenin tadını çıkarırsınız.

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon

Yucha Büyük Kanyon
|
To Top