Sincan'da Seyahat Kalbin ne istediğini asla unutmayın [Sarhoş Güzellik Sincan Seyahat Rehberi] _Seyahat - Çin Seyahati

Seyahat planı hakkında içinde Sincan Toplamda 10 gün kaldım (tam olarak 9 gün), önce bir güzergah çizelim: D1, 19 Haziran 16:10 uçuşu, Şangay - Urumçi D2, 20 Haziran Urumçi - Turpan Kanerjing-Jiaohe Gucheng -Uygur Antik Köyü-Yardım Gölü-Alev Dağı-Kumtağ Çölü- Urumçi D3, 21 Haziran Urumçi -Sailimu Gölü- Qingshuihe D4, 22 Haziran Qingshuihe -Horgos Limanı-Prenses Jieyou Lavanta Malikanesi-Qingyi Karayolu-Yizhao Otoyolu- Zhaosu D5, 23 Haziran Zhaosu -Charter- Tex Bagua Şehri D6, 24 Haziran Tex Kalajun Çayırı Xinyuan ilçe D7, 25 Haziran Xinyuan ilçe- Duku Otoyolu - Urumçi D8, 26 Haziran Sincan müze D9, 27 Haziran Urumçi - Tianshan Tianchi D10, 28 Haziran, Kapalıçarşı-Diwopu Havalimanı- Şangay Maliyet hakkında 1. Bilet: bir ay önceden satın alın, giden yolculuk China Southern Airlines CZ6982'dir ve dönüş yolculuğu Şangay Havacılık FM9470'in toplam maliyeti 2845 yuan. 2. Biletler: Kanerjing Paradise 40, Jiaohe Gucheng 40 (açıklama için 100), Uygur antik köyleri için 35, Aiding Lake için 30 ve Huoyanshan için 60 (Planör fiyatı 380, karşı teklif 300'e karşı teklif), Kom Tag Desert 30 (servis otobüsü 30, roller coaster 100), Sailimu Lake 70, Shater 30 (servis otobüsü 60), Jieyou Princess Lavender Garden 35, East and West Karajun Grassland 80 (servis otobüsü 110), Tianshan Tianchi 215, Wangmu Atalar Tapınağı 25. Toplam 13603. Geçiş ücretleri: yaklaşık 400'den az. 4. Konaklama: içinde Qingshuihe kasaba Zhaosu , Tex , Xinyuan İlçe 900 civarında dört gece kaldı. 5. Gaz ücreti: 900 civarı. 6. Süpermarket alımları: yaklaşık 200. 7. Catering: 1500 civarında dikkatlice hesaplamadım. Toplam: Yaklaşık 8000 Seyahat hakkında: Sincan Çok geniş bir araziye ve bol kaynaklara sahip, geniş bir alanı kaplar, sürücüsüz bir tura çıkarsanız hayata aşina olmayacaksınız ve araba kullanmak yorucu bir iş, bu yüzden tereddüt etmeden kiralık bir araba buldum.Oynaması biraz kolay ve yorulmayacak. Gümrüklere çok aşinayız, bir çok sorundan kurtulabilir, ayrıca bir tur rehberi ve fotoğrafçı olabilirsiniz! İpuçları: Pek çok arı arkadaşı, zamanında cevap veremedikleri için araba ustasının iletişim bilgilerini kiralamak ister, bu yüzden kontağını buraya gönderin. Sincan Usta A Mao [Zafer: 486164504]

İhtiyacı olan arkadaşlar onu bulabilir. İpuçları 1. Kimlik kartınızı yanınızda getirmelisiniz. Çünkü belgelerinizi kontrol etmek için her an durdurulacaksınız. 2. Kendi başınıza araç kullanıyorsanız, bir donanım kilidi getirmeniz önerilir. Sincan Çok fazla hız limiti var ve sonra hızla değişiyor, aniden 80'den 40'a atlıyor. Dongle'ı takmazsanız, küçük kalp yasadışı kayıtları kontrol ettikten sonra ona dayanamaz. 3. Sincan Her dönüşte yollar inşa edin ve çeşitli sapmalara hazırlanın. 4. Sincan Sığır eti ve koyun eti lezzetli, geri dön Şangay Ondan sonra başka et yemek istemedim. Yani içinde Sincan Sadece daha fazla ye ~~ 5. Pilavı seyyar satıcılardan yemeyin çünkü çok büyük ve tatsızdır. Haier Bag'i tavsiye edin. 6. Tianshan Tianchi'deki yurt çiftliği ucuz ve pahalı değil. Vejeteryan yemeği 60'a mal oluyor, ancak bu manzaranın bir özelliğidir.Kendi kuru yiyeceklerinizi getirmeniz önerilir. 7. Sincan Harika güzellik, görülmeye değer. Hepinize keyifli yolculuklar dilerim ~~ 9 günlük güzergah, zaman nedeniyle atlandı Kanas , Urho Şeytan şehir Burkin Rengarenk kumsal, üzümler henüz olgunlaşmadığı için üzüm hendeği, Nalati otlakları, Gong Naisi Çayır, Bayinbulak ve Kalajun otlakları çeşitli faktörlere göre seçilmiştir. Birisine göre böyle bir turdan sonra ne yaşanmalı Sincan Güzel manzara çoktan görüldü ve bu gezi değerli. D119 Haziran saat 16: 10'da, China Southern Airlines'ın Şangay Hongqiaofei Urumçi , Varış saati 21:25. Yaklaşık 5 buçuk saat uzaklıkta, uykulu böcek yemek verdikten sonra kayboldu. Boş zamanlarda pencereye yaslanıp bulutları seyrederken, bulutlar ve mavi gökyüzü arasındaki etkileşim inanılmaz ve sonra doğanın güzelliğini ve öngörülemezliğini hissediyorum.

Çünkü Sincan karşı Pekin Saat farkı 2 saat ve Diwopu Havalimanı'na vardığımda gözlerim altın renklerle dolu.Uçakta birkaç saat geçti ama yine de kalkıştan önce gibi görünüyor. Şangay Alacakaranlık. fakat Urumçi Uzaktaki dört büyük karakter ve karla kaplı dağlar bana şunu söylüyor: Sincan ,Geliyorum!

D220 Haziran saat 8'den itibaren Urumçi Yola çık, planlandığı gibi git Turpan . Usta tanıttı, Turpan En fazla dört tane var: en kurak: yağış yılda 16 mm; en düşük: Aiding Gölü'nün rakımı -154 metre; en sıcak: yaz sıcaklığı tüm yıl boyunca 42 derece; en tatlı: çekirdeksiz beyaz üzümlerin şeker içeriği% 60'a ulaşıyor. İlk durak Kanerjing Paradise'da durur. Kanerjing, yeni Kanerjing ve eski Kanerjing olarak ikiye ayrılıyor.Yerellere göre, eski Kanerjing daha eğlenceli ve drenajı görebilirsiniz. Kanerjing özellikle çöl alanlarında özel bir sulama sistemidir. Turpan Daha fazlası için. Kanerjing'in yapısı kabaca dört bölümden oluşur: dikey şaftlar, yer altı kanalları, yüzey kanalları ve su basan barajlar (küçük rezervuarlar). Kanerjing Cenneti'nde üzüm rafları var. Haziran ayı sonundaki üzümler, en ufak bir olgunluk olmaksızın küçük ve yeşildir. Küçük yeşil üzüm salkımları asmaya asıldı ve yardım edemedi ama uzanıp birini alıp ağzına koydu, ekşi tadı ağzını doldurdu. Grapegou'nun planı az önce öldü.

Yemekten sonra ikinci durak olan Jiaohe'ye hareket Gucheng . Nehir şehrin etrafında aktığı için adı Jiaohe. Eski Batı Bölgelerindeki otuz altı şehirden biri olan Cheshi'nin eski başkenti olan burası, ülkenin siyasi, ekonomik, askeri ve kültürel merkezidir. Çünkü Turpan Kuraklık ve daha az yağmur Gucheng Çok iyi korunmuş ve binalar sıkıştırılmış toprak levhalardan yapılmıştır.

Jiaohe Gucheng Sadece iki bitki var: deve dikeni ve küçük karpuz.

Üçüncü durak antik Uygur köyü. Manzaralı noktada yer alan Uygur Folklor Sergi Salonu (tema olarak zengin halk geleneklerini ve Jiaohe tarihini ve kültürünü gösterir) geleneksel konutlarla birbirini tamamlar. Uygurların tarihi değişimlerini, üretimini ve emeğini, konut mimarisini, geleneklerini ve dini inançlarını üç boyutlu olarak sergiler. Kaybolan ve kaybolan orijinal ekolojik kültür sergisi.

Lise coğrafya ders kitabında sobanın etrafında karpuz yemekten bahsetti.

Geleneksel bir Uygur konutu, aşağıdaki resimde görülen küçük Uygur kızının ailesi burada yaşıyor. Solda, ortada ve sağda üç oda var ve her odada bir kang var. Küçük Uygur kızı ve küçük Han kızı birlikte müzik dinlemeye ve dans etmeye davet edildi.

Dördüncü durak: Lake Aiding. O Çin Anakaradaki en alçak nokta, deniz seviyesinden -154 metre yükseklikte. Alçak irtifaya ve göle büyük bir özlem duymaya başladım, ama onu gerçekten gördüğümde, psikolojik boşluk çok büyüktü. O kadar büyük bir göl ki, yer ısısı çok yüksek, sıcak rüzgar esiyor, vücudu kurutmak istiyor ve etrafta para için ağlayan turistler var.

Arabada, Efendi dedi ki: Göl suyu ikmalinin üç kaynağı var: Biri nehrin yaz seli, ikincisi Kanerjing'in kış akışı; üçüncüsü, bir yeraltı yolundan göle akan sulama alanının drenajı. 1950'lerden bu yana, sulama alanlarının genişlemesi nedeniyle, tarım arazilerinin sapması artmış ve nehir taşkını miktarı çok az olmuştur; Jianshui Rezervuar kış suyunu depolar ve Kanerjing kış suyunun Lake Aiding'e temini azalır. Şu anda, ana kaynak sadece yer altı akışı olduğundan, göl havzasının çoğu kurumuş durumda. Beşinci durak: Alev Dağı. Dağın rengindeki değişimi uzaktan gördüm. Muhtemelen "Batıya Yolculuk" sayesinde aşinayım. Monkey King'in muz ağacının içinden geçebileceği yer ne kadar sıcak? Büyük termometre şunu gösteriyor: 59 derece. Maymun kardeş ve Ba Jie çok amatörler ve hala güneş gözlüğü takıyorlar!

Alev Dağı Çin En sıcak yerde kum yuvasında haşlanmış yumurta pişirilebilir. Deve dinlenmek için yerde yatıyordu, koyunlar dayanamayacak kadar sıcak olabilirdi. Huoyan Dağı'na yaklaştıkça kavurucu aura güçlendi ve ayak sesleri sanki kurşun taş dökülmüş gibi ağırlaştı.

Planör muhtemelen Flaming Mountain'daki en eğlenceli proje. Zemin, evler ve insanlar küçülüyor ve küçülüyor, yol planlaması aniden netleşiyor, sadece rüzgar ve sıcak sesler birbirlerinden kayboluyor. Bunun üzerine böyle oturabileceğime asla inanmadım ve sonra profesyonel bir sürücünün sizi gökyüzünde yukarı ve aşağı götürmesine, birkaç daire çizmesine ve Alev Dağı ile yakın temasa geçmesine izin verdim. Altıncı durak Shanshan Kumutage Çölü. Daha önce gün batımını çöle bırakmak için uzun ve yakın bir daire aldım. İlk defa gerçek bir çöl gördüğümde, uzaktan dalgalanan altın buğday dalgaları rüzgarla şekil değiştiriyordu. Dünyada şehre bağlı tek çöldür, şehirdeki çöldür, yeşil asla çekilmez ve kum girmez. Çöldeki roller coaster çok heyecan verici. Alçak bir yerden, gaza bastım ve doğrudan en yüksek noktaya koştum. Bağırmadan önce en yüksek noktadan hızla çukurun içine düştüm. Çığlık sonunda sıcak çöl rüzgarına yerleşti. Buraya fotoğraf çekmek için gelen çok sayıda fotoğraf tutkunu var.Modeller sırf birkaç güzel fotoğraf çekmek için ileri geri gidip kafalarını kaşıyıp poz veriyorlar. Ayak izlerinizi kuma yazdırın, gölgelerinizi kuma gölgeleyin, kumun üzerine oturun ve rüzgarla yüzleşin ve dilediğiniz zaman düşünün, muhtemelen nadir bir boş zaman. Tıpkı bu küçük kertenkele gibi.

Kumtağ Çölü'nde başka turistik yerler de var. gibi Şarkı ve dans performansları vb. Zamanla tek tek gitmedi. Çölden çıktığında saat dokuzdu ve gökyüzü hala parlaktı. Git Shanshan Tek sokakta yenecek atıştırmalıklar. Usu Bira ve Hans'ın kabini masanın üzerinde, kebaplar, mantarlar, kavrulmuş tavuk budu ve büyük göbek birlikte masaya sıkılıyor, gökyüzünün kararmasını seyrederek yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm yolu geri sür Urumçi . Yukarıya bakın, çatı penceresini açın ve gökyüzündeki yıldızları görün; ileride, ön camdan, bir hilal ve iki yıldız ileriye doğru yol gösteriyor. Araba müzikle doluydu ve yanındaki insanlar birlikte şarkı söylüyorlardı. Yolculuk uzak olsa da, gece uykulu, yarı uyanık yarı uykuda olmasına rağmen, kalbindeki sıcaklığı ve mutluluğu silemez. Geri dön Urumçi , Saat şunu gösterir: sabah 2:09. D3 Dün gece uyuduğum için ertesi gün saat 12'ye kadar ayrılmadım, pencerenin önünden geçen güzel manzaranın tadını rahatça çıkardım ve 6 saat sonra Sailimu Gölü'ne ulaştım. Bizi ilk karşılayan kuvvetli rüzgar ve düşük sıcaklıktı ... Kısa etekli insanlar titreyip telaşla uzun etek giyip palto giydi. Terliklerin içindeki ayaklar geçici olarak suya dokundu ve ayaklardan gelen soğuk hissi tüm vücuda yayıldı ve tamamen soğuktu. Sailimu Gölü'nü gezdikten sonra sıra sıra beyaz yurtlar, çimenlerin üzerinde kırmızı ve yeşil çadırlar, sığır ve atlarla dolu yamaçlar ve insanlara yaşam duygusu veren duman dolu alacakaranlık gördüm. Aslında hava pek iyi değil, büyük kara bulutlar güneş ışınlarını engelledi ve gölün altın ipliği görünmez, ancak hayal gücü ile telafi edilebilir. Ertesi gün güneşin doğuşunu görmek istiyorsanız saat beşte kalkmanın daha iyi olacağını söyledi. Yurt geceleri daha soğuktur. Çayırda uzanıp ayı ve yıldızları seyrederken, romantik duygular kalbimde saklı.

Sailimu Gölü'nden Çıkış Qingshuihe Yolda, prestijli Guozigou Köprüsü'nü geçerken, yağmur dışarıda süzülmesine rağmen, sileceklerin açılıp kapanması arasında, köprü gövdesinin bütünleşmesini ve Guozigou'nun muhteşem güzelliğini belli belirsiz görebilirsiniz! Baidu Haritalarının mı yoksa Gaode Haritalarının mı hatalı olduğunu bilmiyorum, Qingshuihe Guqin Hotel değil Huocheng İlçede, harita işaret etti Huocheng Sonuç olarak, bir daire yaptım ve yarım saat yürüdüm. 23: 10'da günü hazır erişte ile bitirin. D4 Saat 10 civarında hareket edin ve Horgos Limanı'na ilerleyin. O ve Kazakistan Horgos Nehri boyunca birbirlerine bakarlar. Usta Bir bilet alıp içeri girdikten sonra sadece bir sınır işaretini gördüğünü, bu yüzden içeri girmediğini söyledi. Ziyaretin anısına uzaktan bir fotoğraf çektim. Yanınızdaki gümrüksüz satış mağazasına girmek için sınır savunma izni başvurusu yapmanız gerekiyor ve kuyruktaki insanlar bunalmış ve pes etmiş. Horgos Limanı Uluslararası Ticaret Merkezi'nin karşısında yürüyüşe çıkmak için çok sayıda Orta Asya Konserve atıştırmalıkların yanı sıra ipek eşarplar, halılar, vizon kürkü, lavanta esansiyel yağı, yastıklar, kanolar, her türlü incelik.

Sarı erişte, soğuk deri, şiş ve kvas öğle yemeğidir. Bunların arasında Kavas Sincan Ev yapımı bira. geliyor Yili Lavanta en çok görmek istediğim şey. Prenses Jieyou Lavender Malikanesi Huocheng ilçe Qingshuihe Kasaba üç bölümden oluşuyor: bir lavanta üretim ve işleme bölgesi, bir lavanta müzesi ve bir lavanta bitki bahçesi. Mor çiçekler denizinde aklım ortaya çıkmaya başladı Fransa Çeşitli malikanelerin görünümü ve kapının açılması durumunda lavanta bahçesi olacağını hayal etti. Yandaki biri bana vurmayı unutmadı, bazen lavantanın çiçek açtığını söyledi, ama ıssız bahçeye bakma kapısını açtığında değil mi?

ile git Zhaosu . Qingyi Otoyoluna ( Qingshuihe - Yining ) Ve Yizhao Otoyolu ( Yining - Zhaosu ). Yizhao Otoyolu antik İpek yolu Gongyue Yolu'nun bir bölümünde yol dik, ancak manzara çok güzel: yeşil otlar, yemyeşil ağaçlar, çiçeklerle bezeli çayırlar, çıplak lös ve kum, dik kaya duvarları ve yumuşak nehir vadileri var. Her yerde sığır ve koyunlar var. Kuşların ve çiçeklerin baharında olabilir, esintiyi ve akıcılığı hissedebilir ya da karlı kışa yürüyebilir ve soğuk rüzgarı deneyimleyebilirsiniz.

|
To Top