[Seyahat et, en güzel kişiyle tanış] Sadece uzaklaş, batıdaki Dali_Travels'e kadar - Çin Seyahati

seyahatin anlamı

Bir insanın hayatında en az iki dürtü vardır, biri sadece uzaklaşan bir yolculuk, diğeri ise aşktır. En genç yıllarda, seyahat etmezseniz, aşık olmazsanız veya denemediğiniz bir hayatı denemiyorsanız, ne genç olmak istersiniz? Okula gittiğimizde her zaman seyahat etmek için iş bekleriz deriz, çalışırken, gezmek için ev alırız diyoruz, ev alırız ve evlendiğimizde gezeriz diyoruz ve evlendiğimizde çocuklarımız büyüdüğünde seyahat edeceğiz diyoruz .... Sadece yaşlandığınızda hayatınızda birçok kez seyahat edebileceğinizi keşfettiniz. Özlem duyduğum "denize bakarken bahar çiçekleri açar", dingin bir deniz, temiz bir bulut, bir demlik sakin çay ve huzurlu bir yürek, güneşte güneşlenmek, sersemlemek, yürümek, uyumak, gün batımını izlemek ... Yumuşak zaman parmak uçlarından uzaklaşır, ruhun derin bir nefes almasına izin verin. Hayattan memnun değil misin Uzun zamandır gülmedim ve nedenini bilmiyorum Mutlu olmadığım ve burayı sevmediğim için Batıya gitmek daha iyi Dali ... Seyahat et, en güzel benle tanış ~

-- kendime

İnsanlar hakkında

Uzağa ilk kez seyahat ederken, özel bir araba paylaşımı seçtim. Bu uzun mesafeli yolculuk, sadece uzaklaşan bir yolculuktu. Yalnız değil, arkadaşlarla değil Kendi kendine sürüş Tur, yabancılarla yapılan bir araba havuzu turu değil, tam bir aile-kardeş turudur. MeiMei'nin aniden bahsetmesi olmasaydı, belki bu kadar vicdansız seyahat etmezdim. MeiMei edebi bir genç ve ben en iyi ihtimalle sözde edebi bir gençlik. Bu sefer dışarı çıktık, SLR getirmedik, mikro-tek getirmedik, tüm yolculuk sadece cep telefonlarını kullanarak fotoğraf ve fotoğraf çekebildik.

Yüksek kaliteli bir gişe rekorları kıran yoktur, sadece kalbimizde sürdürmek istediğimiz huzur ...

Seyahat planı hakkında

26-27 Ağustos, 1. Gün: Chengdu - Kunming [Öğrenci treni] 27-28 Ağustos 2. Gün: Dianchi Gölü'nü ziyaret edin, Yunnan Etnik köy Kunming - Dali [Öğrenci treni] 28 Ağustos 3. Gün: Çal Dali Su Dali 29 Ağustos 4. Gün: Dali - Çift koridor Su Çift koridor 30 Ağustos 5. Gün: Oyun Çift koridor Erhai [Su Çift koridor 31 Ağustos 6. Gün: Çift koridor - Lijiang ,Oyna Lijiang Su Lijiang 1 Eylül 7. Gün: Lijiang - Panzhihua Su Panzhihua 2 Eylül 8. Gün: Panzhihua - Xichang ,Oyna Qiong Hai Su Xichang 3 Eylül 9. Gün: Xichang - Chengdu Orijinal güzergah Lijiang İçin Lugu Gölü ,içinde Lugu Gölü İki gün kal, sonra Lugu Gölü İçin Xichang . Olmamızı kim bekliyordu Yunnan Son birkaç gündür bölgede yağmur yağıyor ve vücudum biraz rahatsız, yol koşullarını ve hava durumunu dikkate alarak geçici olarak güzergahı ayarlayıp sonuna kadar gitmek zorunda kaldım. Panzhihua .

Maliyet hakkında

Bu yolculuk kişi başı yaklaşık 2.000 yuan'a mal oldu ve bu da bütçenin tam içindeydi. Nakliye giderleri: (toplam 633 yuan) Chengdu - Kunming 140 yuan / kişi tren Kunming - Dali 65 yuan / kişi tren Dali - Çift koridor Kişi başına 30 yuan araç paylaşımı (üç inç dil ile 25 yuan / kişi pazarlık) Erhai Araba kiralama Bisiklet 20 yuan / kişi (bir gün sürebilirsin) Çift koridor - Lijiang Otobüs 70 yuan / kişi Lijiang - Panzhihua Otobüs 88 yuan / kişi Panzhihua - Xichang 30 yuan / kişi tren Xichang - Chengdu Otobüs 190 yuan / kişi Konaklama maliyeti: (toplam 417 yuan) Dali [Zaman kaybı] 1 gece han 130 yuan / 2 = 65 yuan Çift koridor Lotus Pond Moon House Inn 300 yuan / 2 = 150 yuan gecelik Çift koridor [Linghaixuan] Bir gece konaklama 140 yuan / 2 = 70 yuan Lijiang [Shuiyunxuan] Inn 88 yuan / 2 = 44 yuan gecelik Panzhihua [Home Inn] 96 yuan / 2 = gecelik 48 yuan Xichang Bir gece konaklama yeri 80 yuan / 2 = 40 yuan Bilet ücreti: Bu gezinin varış noktaları biletsiz tüm turistik yerlerdir. Diğer giderler: kıyafet satın almak + özel ürünler = 650 yuan, yeme ve içme yaklaşık 300 yuan.

Gezinin ilk durağı: Kunming · Dianchi

26'sı 13: 00'da bahara gitmek üzere trene binip yola çıktık! Kunming İşte geliyoruz ~ Baharın sıcaklığını dört gözle bekliyoruz

Heyecanlanmak için sabırsızlanan iki kız kardeş arabaya bindiklerinden beri sohbet etmeye ve selfie çekmeye başladılar ve gece uyuyana kadar loş bir şekilde uykuya daldılar.

18 saatlik türbülanstan sonra nihayet 27'sinin sabahına geldim. Kunming . Şanssız, Kunming Yağmur yağıyor, söylememek Kunming Tüm yıl boyunca ilkbahar gibi nadiren yağmur yağar mı? Kalbim hafifçe yaralandı, ilk izlenim gerçekten iyi değil ~ Yol bu gece treni yakalamak. Dali Gün içinde Dianchi Gölü'nü ziyaret edin, Yunnan Etnik Köy. Bagajınızı 10 yuan / parça olan tren istasyonunda saklayın ve otobüsle Dianchi Gölü'ne gidin. Yağmur yağsa bile, etrafta dolaşmanın heyecanına karşı koyamayız. Çılgın mod resmen başladı ...

Dianchi ve Yunnan Etnik köyler yan yana ve Dianchi Gölü'nün manzarası çok güzel, ki bu tamamen beklenmedik bir durum ... Bizim gibi edebi ve sanatsal gibi davranan gençler için, sadece çeşitli pozlar için iyi bir yer. Yunnan Etnik köyün dışında biraz antik bir şehir hissi veriyor, kemerli yol boyunca ilerlemek ticari bir cadde ve sonunda biletlerin satıldığı yer. Bina için fazla değil Daxing Eğlenceli, dışarıda dolaşıp öğle yemeği ararken gelmeliyim Yunnan Yolcular köprü pirinç eriştesi yemelidir. Ancak tadı o kadar otantik görünmüyor ~ Görünüşe göre doğru yeri bulamadım!

Kunming Hava gerçekten değişkendir ve düzelir ve bir anda şiddetli yağmur yağar, bulutlu ve güneşli. Cep telefonumla fotoğraf çekmek zarar vermedi ve bir süre sonra elektrik yoktu, bu yüzden yeniden şarj olmak ve dinlenmek için bir yer bulmak için şehre geri dönüp akşam trenini beklemek zorunda kaldım. Dicos'tan restorana, ya internet ya da priz yok, evet Kunming Gösterim yine azaltılır ~

Olmak istemiyorum Kunming Daha uzun kalın ve bir sonraki durağa geçin: Dali

Gezinin ikinci durağı: Dali · Antik Kent

Kunming İçin Dali Akşam uyku biletleri çok sıkı. Sabah yedi veya sekiz saat uyku gelecek. Maalesef onları satın almadık. Sadece koltuklarımız zordu. Art arda 2 geceyi trende geçirdik. Oldukça rahatsız ediciydi ve hiç uyuyamadım. Ayaklar bile bir daire şeklinde şişse ~ ·· ·· Ancak, bu tür bir deneyim daha derinlemesine hatırlanacak. Dört gözle bekliyordum Dali Gençken televizyon izlemekten gelebilir, her zaman hissediyorum Dali Denize bakan ve baharda çiçek açan romantik ve romantik bir yerdir. Sadece buraya geldiğimde Fenghuaxueyue'nin kökenini biliyordum: Shimonoseki Rüzgar · Shangguanhua · Shimonoseki Rüzgar Guanhua'ya esiyor; Erhai Moon, Cangshan Snow, Erhai Moon, Cangshan Snow. İçin Dali Ani yağmur fırtınası tarafından ıslatıldıktan sonra yağmurdan korunmak için bir yer buldum ve bu arada çevrimiçi yaşayacak bir yer buldum.Sezon dışı çok uygun ve orada yaşamak konusunda asla endişelenmedim. Ancak harita Dali Küçük sokaklar pek işe yaramıyor gibi görünüyor. Bagajlarımızı bu uzun yağmurlu sokakta birkaç kez ileri geri sürükledik, ama yine de bu hanı bulamadık, gözyaşları aktı ... Birden "Yağmur Yolu" hatırlandı "Bu ıssız yağmurlu şeritte yağlı kağıt şemsiye tutan, kinleri olan leylak kızlar gibiyiz!

Birkaç viraj ve dönüşten sonra nihayet hanın yerini buldum. Eşyalarımı toplamayı ve değiştirmeyi bitirdikten sonra dışarı çıktım ve etrafta dolaşıp sanat oynadım.

Bir han bulun ve avlu o kadar güzel ki insanlar onu kaçırmasın. Dali Dikkatli tatmaya ve onu yürekten hissetmeye değer ~

Antik kentte, restoranın önüne yerleştirilmiş bir çok taze sebze görebilirsiniz.Bai halkının bir özelliği olan yemek istediğinizi sipariş edin, çok dikkatli olduğu görülmektedir. Aceleyle geçip yemek yeme şansımızın olmaması çok yazık.

Leylak gibi bir kızla tanışmayı umarak bu uzun ve ıssız yağmurlu sokakta yürüdüm.

Dali En sık görülen atıştırmalıklar yem parçaları ve süt hayranlarıdır.Yem parçacıkları yemek erişte gibi görünse de tarif edilemez başka bir duygu. Yemeye alışkın değilim. Süt yelpazesi tuhaf bir atıştırmalıktır, bu kadar küçük bir parça için 3-5 yuan'a mal olur, biraz çekirdeksizdir, tadı peynir gibi, ama tadı peynirden daha kötüdür. Bu iki özel atıştırmalık için hiç ilgilenmiyorum. Bir kez yedim ve bir daha yemek istemiyorum. Belki tadı farklıdır ~

Akşam, "kalplerin çiçek açtığı" bir bara rastladım ve orada oturan şarkıcının şarkıları bizi kontrolsüzce küçük bir toplantı için orada oturmak için özel bir yolculuk yapmaya itti. Müzik dinlemek, üç beş sohbet etmek, biraz rüzgar ve kar içmek ve şaşkınlık içinde olmak çok mutlu bir hayat.

|
To Top