Mümkünse, lütfen zamanın akıp gittiği güzel Ngong Ping manzarasında kalmamıza izin verin (güzel manzara + yemek) _ - Çin Seyahati

(Dışarı çıkmazsanız, dış dünyanın ne kadar güzel olduğunu asla bilemezsiniz. Seyahatin anlamı budur.) Fransa, İsviçre, Almanya, Tayvan ve diğer yerlerde sergilenen 1.600 kağıt pandanın Tiantan Buda'ya ibadet etmek için Hong Kong'un Lantau Adası'na gittiğinden önce internette bir haber gördüm. Pek çok insan "pandaları yakalamaya" başlamak için sabırsızlanıyor. Haberleri okuduktan sonra, BF internette Lantau Adası'nın manzarasını kontrol etti ve sonra bana Lantau Adası'na gitmek için bir hafta sonu da bulup bulamayacağını söyledi, bu yüzden Hong Kong'a olan bu geziye böyle karar verildi. Hareket halindeyken seyahat edin. Cumartesi sabahı sabah saat 7'de Guangzhou Doğu Tren İstasyonu'ndan hareket ettim, Shenzhen'deki Luohu'daki gümrükten geçtim ve saat 11'de Dongyong'a vardım.Sin'ao İstasyonu'ndan geçtikten sonra gerçekten Disney'e geçmek istedim, ancak BF bir dahaki sefere tekrar gideceğimi söyledi. . Haha

Tung Chung MTR istasyonu çok kişili bir prizdir.Önce Ngong Ping Teleferiğine binmeyi ve öğleden sonra daha yüksek indirimli spor markaları ve cilt bakım ürünleri olup olmadığını görmek için geri gelip sonra tekrar kaybetmeyi planlıyoruz. Aile.

Çıkışları geçtikten sonra Tung Chung Teleferik İstasyonu'nun asansör girişini göreceksiniz.

Bilet değişim sertifikasını önceden TB için hazırladık, böylece daha az uzun ve uzun kuyruklar elde ederiz ~~~~~ Seyahat paketi için özel olarak Crystal Gondol'u seçtik Paket şunları içerir: Crystal Gondola'ya gidiş-dönüş, Tai O Balıkçı Köyü'ne çift yönlü lüks otobüs transferleri, Tai O Tekne Turu.

Bilet değişim penceresinde bileti değiştirdikten sonra sıraya gidin ve trene binin. Gerçekten kalabalık! ! ! Bilet değişim biletlerimiz için de sıraya girmemiz gerekiyor, ancak her üç standart vagondan sonra kristal bir vagon var! 20 dakikadan fazla bir süredir sıralanan kristal teleferik ~~~~ sonunda teleferiğe bindi, araba başına 8 kişi.

Teleferik yola çıktı ve şimdi 360 derece ne yapacağımı anlıyorum 360 derecenin tüm yönlerinde ölü açı yok, ayaklarımın altındaki manzara net.

Teleferik rotası Tung Chung'da bulunan teleferik istasyonundan başlar ve önce Tung Chung Körfezi'nden geçerek Chek Lap Kok'taki direksiyon istasyonuna gider. İki köprüyü görün aslında teleferiğimiz köprüye paralel geldi Tepeden 90 derecelik büyük bir dönüş geldi ve yükseklik yavaşça arttı.

Daha da yukarı çıkmak, gerçekten büyük olan Hong Kong Chek Lap Kok Uluslararası Havalimanı'nı getirecek. Havalimanına bu açıdan ilk baktığımızda gerçekten özel bir tadı var.

Vay canına, deniz, kara ve hava bir arada, dalgalar sakin, rüzgar uçuyor ve yüksek binalar yerden ayakta duruyor ve güçlü bir görsel etki getiriyor! Yukarıdan kuşbakışı görünümden yararlanan büyük binalar dağınık ve düzenli görünüyor.

Dağdaki bazı patikaları görün. Bu patikaları küçümsemeyin. Şantiyenin ülke parkında yer alması nedeniyle, Hong Kong yasalarına göre yüklenicinin şantiyeye malzeme taşımak için araç kullanamayacağını duydum. Bu nedenle, inşaat süresince MTR Corporation Limited, ulaşıma yardımcı olmak için Kanada'dan altı katır kiraladı. Yapı malzemeleri, altı başlı katır şimdi çalışmalarını tamamladı ve Kanada'ya döndü. Hong Kong halkının çevre bilinci o kadar güçlü ki bundan hoşlanmalıyım! ! ! ! ! !

Deniz ve gökyüzü tek renk, çok güzel. İkimiz de sağa sola baktık, yukarı aşağı baktık, güzel manzarayı gözlerimizle görmemiştik, yaklaşık yarım saatlik teleferik bitmek üzereydi.

Big Buddha'yı ve Ngong Ping Pazarı'nı gördüm.Bütün pazarı çekmek için en iyi açının bu olduğunu duydum.Zaman ve uzayda seyahat etmenin bir yolu yok.

Ngong Ping Köyü

Teleferik istasyonundan indiğimde Ngong Ping Market'e gittim. Mavi gökyüzünü, beyaz bulutları ve yoğun bitki örtüsüyle kaplı dağları gördüm. Ne kadar çekiciysem, yardım edemedim ama "Bugün hava çok güneşli ve manzara her yerde ~~~~~"

Ngong Ping Köyü

Ngong Ping Market'in binaları, Yangtze Nehri'nin güneyindeki küçük bir kasabaya akın eden beyaz duvarlar ve gri fayanslarla retro tarzda, antik tarzda.

Pazara girer girmez, turistlerin kendileri tarafından şok edici bir film arsası sağlayan, üzerinde fantastik bir yeşil filmin yazılı olduğu yeşil bir sahne gördüm.Turistler harika performansların fotoğraflarını çekebilir, CD'ler kaydedebilir ve ayrıca özel efektli makyaj yaptırabilirler. , Ziyaretçiler profesyonel dublör makyaj sanatçısı deneyimleyebilir, harika performans sergileyecek, film karakterlerinin boyalı makyajını hissedebilirler. Çarşının iki yanında hediyelik eşya dükkanları ve restoranlar var. Küçük pazara bakmayın, dükkanlar tekrarlanmaz, yürürken bir göz atalım.

Burada pek çok yabancıyı görebiliyorsunuz, duygusal hasır sandalyelerde oturuyor, içkinizi yudumluyor, mutlu günler tanrılardan daha iyidir, kıskanmak zorundayım.

Buda ile yürümekle ilgili bir multimedya programı var, burada Shakyamuni'nin görkemli saraydan engebeli ve tehlikeli ormana, asil prensten aydınlanmaya ve Buda'ya kadar hayatının yolculuğunu anlatıyor. BF bununla pek ilgilenmiyor, bu yüzden bu videoyu izlemek için içeri girmedik.

Şanslı kedi dükkanının karşılama temsilcisi, şunu söyleyecek mi acaba: Hoş geldiniz?

Ayrıca, ziyaretçilerin farklı ülkelerdeki teleferiklerin şeklini öğrenebilmesi için Çin, İspanya, İsviçre ve diğer ülkelerden Ngong Ping Bazaar'da bir teleferik sergisi de var.

Ngong Ping Köyü

Ngong Ping Pazarı'ndan çıktığınızda, üzerinde "Güney Buda Krallığı" kazınmış yatay bir plakanın bulunduğu yüksek bir taş kemerli geçidi görebilirsiniz. Bu kemerli yolun Dengfeng, Henan'daki Shaolin Tapınağı'nın kemerli yolu temel alınarak tasarlandığı ve ayrıca ilginç bir yön tabelası olduğu söyleniyor.

Bu geziyi kanıtlamak için bir fotoğraf çek, haha.

Yürümek ve yürümek, sonunda Buda'nın ayaklarına geldi. Ne görkemli ve görkemli bir Buda. Bu pozisyon Buda'yı çekmek için en iyi açıdır.

Amitabha, dövüş ve dövüşte iyidir ~~~~~~, haha

Bende narsistim haha

Tian Tan Buddha

Muyu Zirvesi'nde bulunan Tian Tan Büyük Buda'sı muhteşem ve görkemli ve çay meyvesi sunan periler var.

Cennet Tapınağı'ndan bakan, sonsuz güzellik gerçekten sarhoş edicidir.

Big Buddha'yı izledikten sonra Zhai yemeklerini denemek istedim, ancak etsiz ve mutsuz BF, karnını tutup Tai O'ya deniz ürünleri yemek istediğini söyledi, bu yüzden pazarda Manji'de biraz tatlı yedik ve doğruca oraya gittik. Tai O!

Bir süre yemek yiyip dinlendikten sonra Tai O'ya doğru yola çıkın. Aslında, Ngong Ping Market'te doğrudan Tai O'ya gidebilen 21 otobüs var. Önce referans olarak otobüs seferlerinin bir fotoğrafını çekin.

Kara, deniz ve uçak bileti aldığımız için, gün içinde tüm Yeni Lantao otobüs güzergahlarında sınırsız kez seyahat etmenizi sağlayan tüm günlük bir geçiş olacak, böylece başka bir bilet almanıza gerek kalmayacak.

Yaklaşık 20 dakikalık dağ yolundan sonra Tai O, buradayız.

Tai O balıkçı köyüne giden köprü aynı zamanda Tai O'daki en ikonik köprüdür. Tai O'da küçük bir tekne turu var, sadece 20 HKD'ye mal oluyor.Şanslıysanız, Çin pembe yunuslarını görebilirsiniz. Denizde büyük bir tur attık. Çok eğlenceliydi ve fiyatı çok gerçekti.

Yelken kardeşimiz önce bizi su kulübesini yakından görmeye götürdü.

Bu kulübeler Tai O'da önemli bir cazibe merkezi. Bu harap evler bize buranın tarihini ve değişimlerini hatırlatıyor.

Su kulübesi turunun ardından denizdeki beyaz yunusları görmek için ekolojik bir gezi yapılacak.

Denize çıktıktan sonra gördüğüm manzara, su berrak ve bulutlar beyaz, deniz ve gökyüzü aynı, gerçekten çok güzel yüzen beyaz bulutları görünce, ulaşılabilecek gibi görünüyor, uzanarak onları yakalayabilirsiniz. 20 dakika içinde, denizdeki geçit töreni sona erecek ve yemek yiyen doğamız "açığa çıkacak". İnişten sonra markette yiyecek aradık.

Bu Arborun odun kömürü ile haşlanmış yumurtalı waffle'larının en iyisi olduğunu ve Tai Oya gelen ziyaretçilerin bunu denemesi gerektiğini duydum.

Büyük balık topları balık aromasıyla dolu, çok lezzetli.

Tai O, Yin Gu Çay Meyvesi'nin spesiyalitesi, onu ilk kez yiyoruz ve tadı çok güzel.

Tai Onun karides ezmesi ve tavada kızartılmış tong choi'nin tadı gerçekten harika! ! ! ! En çok annem onu seviyor, birkaç şişe aldık ve geri döndük.

Tai O'nun zengin deniz ürünleri, balık çorbası en besleyicidir.

Yemek ve içtikten sonra küçük balıkçı köyünü dolaşıp evlerden esen deniz meltemini izledik.

BF, bunun bir at hayvanı olduğunu bilmediğini söyledi, ancak üzerindeki üç kelime "Gölge I la" onlara çok fazla kafa döndürdü. Bir günlük Lantau Adası turu, Hong Kong Adası'nın en basit ve orijinal insan dokunuşunu koruyarak bizi koşuşturmadan uzak hissettirdi.Heyecan verici kristal teleferik, antika pazarı ve Tai O'nun mavi denizi bize sınırsız eğlence verdi. Herhangi bir endişe şu anda ortadan kalkacak. Hong Kong halkının kafasında şaşılacak bir şey yok, şehirden uzak Lantau Adası, baskıyı ve gerilimi geçici olarak unutabileceğiniz bir cennet ve aynı zamanda anakara turistlerinin Hong Kong'un farklı müreffeh tarafını takdir etmeleri için iyi bir yer.

|
To Top