Luoyang'a gidin, on üç hanedanın eski başkentinin şimdi neye benzediğini görün - Çin Seyahati

Şakayık çiçek açtığı Nisan ayında gelmedi Luoyang , Gelin ve burada yaşayan arkadaşları görün, Kasım da güzel bir mevsim! Xia Hanedanı, Shang Hanedanı, Batı Zhou Hanedanı, Doğu Zhou Hanedanı, Doğu Han Hanedanı, Cao Wei Hanedanı, Batı Jin Hanedanı, Kuzey Wei Hanedanı, Sui Hanedanı, Tang Hanedanı, Wuzhou, Houliang, Houtang ve Houjin dahil on üç hanedan Luoyang Başkent olarak kurulan, on üç hanedanın eski başkenti olarak adlandırılır. 5.000 yıldan fazla medeniyet tarihi ile şehrin kültürel mirası hayal edilebilir. Mevcut antik binaların çoğunun restore edilmiş antik binalar olması ve yalnızca bir avuç dolusu gerçekten antik "orijinal" olması üzücü. Sabah 6: 30'da geldi Luoyang Dur, Li Ting sabah erkenden geldi, arabamı almak için bekledi ve taşındı.

İçmek için bisiklete binmek Luoyang çorba. İçin Luoyang Çorba olmadan sanki Guangzhou Sabah çayı içmemekle aynı. içinde Luoyang , Sokaklar ve sokaklar çorbalarla dolu, koyun çorbası, dana çorbası, köfte çorbası, eşek çorbası, soya peyniri çorbası, sırasız çorba, sıcak ve baharatlı çorba vb. İçindeki tencere kui veya kek parçalarını ıslatın. Çorba, soğuk bir kış gününde sabahları bir kase içmek tam bir güne başlayabilir!

Luoyang

Mağaza büyük değil, sabah restoranın kalabalık olduğu zamanlarda kapının dışındaki açık alana küçük masalar ve tabureler yerleştirilir.

Luoyang

Çünkü evden çıktıktan sonra yaklaşık 10 gün kuru bir iklimde kaldı. Kuzey Batı Dudaklarım şekillenmek için kuruydu ve burnum her gün kanıyordu, bu yüzden onu dengelemek için berrak bir çorba ve dana eti karışık çorba sipariş etmek zorunda kaldım. Çorbanın kendisi tuz içermiyor, kendi damak tadınıza göre yediğinizde et miktarı gerçekten yeterli ... Dövüş gücüm sabahın erken saatlerinde biraz zayıf ve sonunda bitiremiyorum, hakiki ve çok uygun fiyatlı! Berrak çorba çok hafif ve lezzetli. Baharatlı çorbayı da denedim. Şimdi tadı hatırlamıyorum.

Luoyang

[Mount Song] ve [Shaolin]

Ye ve iç, sadece yola koyul Shaolin Tapınağı , İtibaren Luoyang İçin bağlı Xuchang Otobüs geçecek Shaolin Tapınağı , Kişi başı 20 yuan, arabayla yaklaşık bir buçuk saat, çok uzak değil.

Shaolin Tapınağı

Shaolin Tapınağı

Şöyle söylenir Shaolin Tapınağı Yakınlarda yüzlerce dövüş sanatları okulu var, burası doğal noktalardan biri

, Doğrudan altında olmalıdır.

Shaolin Tapınağı

Shaolin Tapınağı

Yüz yüze geldiği söyleniyor Shaolin Tapınağı Onu filmin o dönemki çekim açısı olan sol taraftaki yönde çektim.

Elbette, bu açıdan en çok insan var

Shaolin Tapınağı

Avluda çok sayıda ginkgo ağacı var, sadece bu ağaç hala sarı yapraklarla kaplı ve tapınağın kırmızı duvarına doğru yola çıkıyor Gerçekten çok güzel!

Shaolin Tapınağı

Merdivenlerin altında en iyi çekim yeridir, çünkü sadece düşen yapraklar ve kırmızı duvarlar değil, ginkgo ağacının kendisi ve sarı yapraklarla kaplı merdivenler de fotoğraflanabilir ama iyi bir yer kalabalıktır.

Shaolin Tapınağı

Tallinn Geçmişte keşişlerin mezarlığıdır.Yedi katlı pagodaya benzer bir başrahip vardır Beş katlı pagoda bir abiye ait gibi görünüyor ve üç ve tek katlı kuleler var.

Shaolin Tapınağı

Yürüyün Tallinn Çok uzak olmayan tırmanma teleferiği.Aralarından seçim yapabileceğiniz iki rota var. Gördüğünüz manzara farklı.Referansınız için resimler olacak. Dağa çıkan bir araba da var. Fiyat kişi başı 15 yuan (daha sonra 10 yuan) ve sadece Sanhuangzhai doğal noktasının girişine gidebilirsiniz (aşağıdaki resimden yürüyün

Bu tür bir yol yaklaşık bir kilometredir) ve yine de dağa yürümek zorundasınız. Biz çok esprili, aptal değiliz

Songshan

Dağa çıkan yol beton yolda yürümek çok kolay, çoğu hala çok yumuşak. Sadece iki veya üç tane nispeten dik yüksek yokuş var. Hızlı yürümüyoruz. Yokuş yukarı bir buçuk saat sürüyor.

Songshan

Songshan

Songshan

Dağda biraz yiyecek, hazır erişte, atıştırmalıklar, meyveli içecekler, üç Hami Kavun 10 yuan, çok çirkin değil ve oldukça tatlı. Plank yol, tüm yolculuğun yaklaşık üç kilometre olduğunu söyledi, bana düz bir mesafe olduğunu söyleme

Songshan

Songshan

Songshan

Songshan

Songshan

Çok uzak görünmeyen bazı yerler, tahta yoldan dağın çevresini dolaştıktan sonra çok uzaklaşacaktır.

Ok, karıncalardan daha küçük insanlara bakarak tahta yolu işaret ediyor

Aşağıdaki şekil

Tahta yolu (o çizgi) daha net görebilir

Songshan

Songshan

Asma köprü son nokta değil Önümüzde Sanhuangzhai var. Bazıları oraya yürümenin bir saat süreceğini söylüyor. Benim pratiğim sadece 40 dakika sürdüğünü söylüyor. Fiziksel uygunluk daha iyiyse 30 dakika fazlasıyla yeterli. Aslında zaman sorunu konusunda da endişeliydik.Ne de olsa öğleden sonra dördü geçiyordu.Eğer geçmişten sonra aynı şekilde dönmek zorunda kalırsak, dağdan inen teleferiğe yetişemeyebilirdik.Şansımıza Üç İmparator Tapınağı'nın da dağdan aşağı inebileceğini öğrendik. Heyecan verici

Sanhuangzhai

Songshan

Songshan

Songshan

Hafif giysilerle savaşa girmek kolay değil, o kadar ağır bir su dağı taşıyarak yüzü kızarmıştı, adım adım dikkatle yürüdü. Görünmez bir yerde, ana babamız da bize daha iyi bir hayat vermek için çok mücadele edebilir.

Ona baktığımda, ne kadar para kazanırsa kazansın üzülüyorum. Babamıza ve annemize saygı!

Songshan

Songshan

Songshan

Songshan Gökyüzü çizgisi

Songshan

Ne zaman uzun yokuş yukarı merdivenler görsem, çok çaresiz hissediyorum

Songshan

Sanhuangzhai
|
To Top