4000 kilometre kuzey Saibei yaz ortası-2018_Travels - Çin Seyahati

Çünkü otlakları seviyorum, çünkü Saibei'yi seviyorum çünkü Ningxia ,Çünkü Yenan , Jinan'ın güney kesimi nedeniyle, 2008 yaz ortası nedeniyle çok fazla, kalbimizdeki yolu takip etmek için 4000 kilometre gittik, Yunhe ay.

D1 İç Moğolistan Hikayesi: Beijing-Hohhot-Ordos

Sabah şafak vakti imparatorluk başkentinden ayrılıyor, güneşte üç kutba varıyor Hohhot . Hohhot'a en son 2006'nın başlarında kışın ortasındaydı ve Hohhot'un üzerinden 12 yıl geçmişti. Shaomai, kuzu çorbası ve sütlü kek bu yaz turunun başlangıcını açtı Monan'dan Saibei'ye randevu için otlaklara gideceğiz. Hohhot Camii ve İslam Meydanı çevresinde dolaşmak çok uzun sürdü Meidaizhao'yu özledim, böylece pişmanlıkla geri dönebilirim. Ünlü "hayalet kasaba" da geceleme Ordos Kaşmir ile ünlü bu şehirde, hiçbir alakası yok ama Saibei'deki yaz geceleri gerçekten canlandırıcı ve buzda haşlanmış kuzu gerçekten harika. İlk gün 730 kilometreden fazla süren sürücünün babası çok çalıştı! Bu yaz turunun temasının ~ Sun olabileceğini tahmin ediyorum

D2 Yaz Ortası Ningxia: Ordos-Shahu-Yinchuan

Pekin-Tibet Otobanı aslında yollar inşa ediyordu, bu yüzden Pekin-Çekme Hattı boyunca dolaşıp Simonun otlaklarının girişini izlemek zorunda kaldık. Ningxia , Aynı zamanda bir deneyimdir. Beyaz su raftingi Shahu , Sazları çorak çöle doğru savuran rüzgarı hissedin. Mingsha Dağı'nda deve çanları yok ve su, Hilal Pınarı'ndan çok daha büyük. Jiangnan İtibar gerçekten hak edilmiş. Bir Hui vatandaşı olarak ilk kez anavatanımın Hui Özerk Bölgesi'ne yürüdüm, Tan koyunu ziyafeti yaptım, geceleri "Çin ve Arap Devletleri Ekseninde" gezindim ve ilk defa çoğunluk milliyet olmanın sevincini yaşadım. sadece Shahu Zhixian, biraz güçsüzüz, resimlerimiz var ve gerçek

. Ertesi gün 450 kilometre gittim, ancak yakıt ikmali yapmayı neredeyse unutmam dışında, sürücünün babasına bir başparmak vermem gerekiyordu.

Helan Dağı'nda D3 Yağmur: Helan Dağı-Suyukou-Western Film ve Televizyon

Geçtiğimiz birkaç yıl, yılın coğrafi bilgisini gerçekten hayata geçirdi. Qilian Dağları , Yinshan, Tianshan , Kunlun Dağları Ve bugünün Helan Dağı , O ders kitaplarındaki açıklamalar ve önünüzdeki manzara tam anlamıyla örtüşemez ama birbirini tamamlar. Sanırım unutmayacağım Helan Dağı Helan Taşı boyunca yağan yağmur, söylediği anda geldi. Helan Dağı Kaya resimleri güzel ama dağlarda çok sayıda mağara var ve bunların sadece küçük bir kısmı ziyaret edilebiliyor. Manzaralı noktanın çıkışında yer alan Han Meilin Sanat Müzesi biraz ilginç ve uğramaya değer. Suyukou'nun mavi gökyüzünü unutacağımı sanmıyorum. Sonuçta, uzun süre baktım ve düşündüm. Telefonumu 10 metreden daha az bir mesafeden kaybedersem kaybettim.

Western Studios daha iyileştirici ve komik sahne bana telefonumu kaybetmenin acısını hissettirdi. Tabii ki en yararlı şey söylenmeli Huaiyuan Gece pazarındaki yemek, bir gece pazarı ile çözülemeyecek bir şey değildir, eğer varsa, başka bir yemek yiyebilirsiniz! Üçüncü gün, 100 kilometreden daha az sürdüm. Yolculuk için etek giymemden memnun olmamanın yanı sıra, şoförün babası bugün iyi bir performans sergiledi. Yeni bir telefon istiyorsanız lütfen söyleyin

D4 Xixia Hanedanı: Xixia Kral Mozolesi-Ming Çin Seddi-Alxa

Otonom sürüşün keyfi rahatlamada ve rahatlamada yatıyor, bu yüzden Xixia Hanedanlığı tarafından 200 yıldan daha kısa bir sürede bırakılan Doğu Piramidi'nin - Batı Xia Kraliyet Mezarı ve "Yirmi Dört Tarihi" dışında var olan Batı Xia Tarihi'nin tadına varıyoruz. . Sözde bir tarih hayranı olarak, birdenbire bu gizemli ülkeye aşık oldum. 190 yıllık tarihte Xiyi'deydim Yumen Doğu'dan Sarı Nehir Kuzeyin Büyük Çöl'e ve Güney'in Xiaoguan'a ulaştığı topraklarda, Dangxiang halkı, ülkenin Song ve Liao ile üç bölümden kurulması halinde Cengiz Han tarafından yok edilen ülkedir. Bin yıl önce insan medeniyetine yürürken, tarihin bıraktığı ize dokunarak yardım edemem ama iç çekiyorum. Ne istersek Sanguankou'ya gittik ve yüzlerce yıl önce Ming Çin Seddi kalıntılarını görmeye gittik ve Helan Dağı Dışarıda Alxa otlak. Bulutlar gökyüzünde yuvarlanıyor ve rüzgarın sesi otlaklara özgü ve duman dolaşıyor Helan Dağı Ayrıca biraz daha büyüleyici. Bütün bunlar o kadar güzel ki, kayıp cep telefonunu ve buharda pişirilmiş lezzetli kuzu kasesini kaydetmeyi neredeyse unutuyordum. Xingqing Konağı ( Yinchuan Eski adı) büyülü bir yer.Bu yer için yeterince sahip değildim, asıl önemli olan yeterince yememiş olmam!

D5 Batı Çıkışı: Shuidonggou-Najiahu Camii-Zhongwei

Paleolitik bölge "Shuidonggou" nun daha ciddi olacağını düşünmüştüm, ancak hala kazılmakta olan arkeolojik alanlar, manzara alanına tamamen eklenen eşek arabaları, deve arabaları ve yerel traktörler, sevimli küçük hayvanlar ve Ming Hanedanlığı'nın sınır savunması Tahkimatlar "Tibet Asker Mağarası" özellikle ciddi değil ve hayatlarımız bizi bir ebeveyn-çocuk cenneti olarak oynamaya itti. Tahkimatlardaki çeşitli gizli silahlar özellikle çarpıcı. Jin Yong'un romanlarındaki çeşitli kurumların tanımları doğru görünüyor. Tabii ki sonuç, dört kişinin üç güneş yanığı, çok fazla güneş yanığı olmasıdır. Najiahu Eski Caddesi, Camii ve Huixiang Kültür Parkı da kaçırılmaması gereken, özellikle şaşırtıcı olan 500 yıllık Camii. Ancak Tower 108'in kapanış saatini kaçırmış olmam üzücü. Görünüşe göre bir dahaki sefere telafi edilecek çok ders olacak. Bir gecede Zhongwei , Düşündüğümden çok daha küçük bir şehir, iyi geceler çöl vahası.

|
To Top