MacLehose Trail 26 Ekim 1979'da açıldı Hong Kong Ünlü yürüyüş rotası 100 kilometre uzunluğundadır. Sai Kung Pak Tam Chung'dan başlayarak, Mani Rezervuarını atlayarak, Yeni Bölgeleri doğudan batıya geçerek ve Tuen Mun'da biten on bölüme ayrılmıştır. Mai Keng'in ikinci bölümü 13.5 kilometre uzunluğunda: Sai Wan Pavilion'da başlıyor ve Pak Tam Au'da bitiyor. 1 Mayıs 2019'da Mai Keng'in ikinci bölümünde altı kişilik bir yürüyüş. Dağlar ve sırtlar üzerinden, dağlara ve denize giden tüm yolculuğun en güzel bölümüdür ve ikinci bölümü tamamlamak yaklaşık 5 saat sürer. (Trafik rotalı) Hat 1 Metro + Otobüs: # #Futian Lok Ma Chau / Luo Hukou East Rail ile Sha Tin İstasyonu, Sha Tin Otobüs Terminali'ne gidin, 299X'e binip Sai Kung Otobüs Terminali'ne, Sai Kung McDonald's'a gidin, 29R'de Sai Wan Pavilion'a gidin. # # Bei Tamau KMB No. 94 ile Sai Kung Otobüs Terminali, Sai Kung Otobüs Terminali'ne gidin, 299X'e binip Sha Tin İstasyonu'na, Sha Tin İstasyonu'na gidin, Futian Lok Ma Chau / Luo'ya Doğu Treniyle gidin Hukou kıyı. (Not: Tüm yolculuk yaklaşık 3 saat sürer ve bu tavsiye edilmez) Rota 2: # # Futian Lok Ma Chau'dan Wanyi Rezervuarı'nın doğu barajına giden bir taksiye binin. # # Beitanwa'dan Beitanyong'a giden 96R numaralı otobüse binin ve Futian Limanı'na taksiye binin. (Not: Bu rota yaklaşık 40 dakika sürer ve yaklaşık 320 Hong Kong dolarına mal olur. Dönüş yolculuğunda çok sayıda insan olduğundan ve taksiyi durdurmak zor olduğundan, değiştirmeden önce otobüse binmeniz önerilir.)