Sarhoş Tayvan Günü2_Travel Notları - Çin Seyahati

Dün Raohe Sokağı Gece Pazarı'ndan sabah 04.00-23.00 arasında kalkıp bir gün otele dönmeme rağmen sabahları uyandığımda hala dinç hissediyorum. Saat dokuzdan fazla kahvaltı için otele gidiyorum. Kahvaltı restoranı zemin katta. Birçoğu ama temiz ve taze görünüyor ve iyi hissettiriyor! Kahvaltıdan sonra, belirlenen kurallara göre Taipei'deki Ulusal Saray Müzesi'ne gidin. Otelden çıktığımda havanın biraz kasvetli olduğunu gördüm, bu daha açık hava havasına uygun.

Görünüşe göre Çinlilerin olduğu yerde, dershaneler var ve Çinliler çok çalışıyor!

Dün Easy Travel Card başvurusu yaptığım için, Taipei İstasyonu'na giden otobüse binmeye ve Tamsui Hattı üzerindeki Shilin İstasyonu'na geçmeye karar verdim (Shilin Gece Pazarı buradan biraz uzakta, önceki istasyon olmalı)

Xinyi Shinkansen otobüsüyle Taipei Ana İstasyonu'na gittik

Shilin İstasyonu'ndan çıkan Tamsui Hattı.MRT istasyonu tesisleri çok uygun ve düşündüğünüz her şey olacak!

Tayvan'ın MRT'si ve toplu taşıma araçları Pekin'den çok daha pahalı, bu yüzden 100 yuan ile şarj ettim

Red 30'u Yasak Şehir'e götürmeyi seçtik!

Yuanwang Yasak Şehir açıkça Pekin Yasak Şehir ile aynı seviyede değil, çünkü daha sonra inşa edildi ve Taipei'deki Ulusal Saray Müzesi olarak adlandırıldı.

Müze Kemeri

Önce bu binayı görün, herkes tahmin edin ne?

Yasak Şehir'in kemeri, dünya halktır, Çinliler hayal edilebilen mekana dünya diyor

Bu sefer birçok taş aslanı görmek için Tayvan'a gittim, bu en büyüğü

Hala simetrik bir yapıya sahip bir Çin klasik mimarisidir.

Yasak Şehir kameraların taşınmasına izin vermediğinden, bunlar yalnızca resepsiyonda saklanabilir ve ardından Çin ulusunun bu en ve en eksiksiz tapınağına girmek için bilet satın alabilir!

160 NT $, yaklaşık 35 yuan'a eşittir. Lütfen bana Yasak Şehir'in içerinin soğuduğunu hatırlatmayın. Bunun nedeni kültürel kalıntıların zarar görmesinden korktuğum için Yasak Şehir'deki sıcaklık çok düşük ayarlanmış ve ben de donarak içimde titriyordu! Bir salonu ziyaret etmek için, hızlı bir şekilde dışarı çıkmalı ve kalabalık bir koridordan diğerine yavaşça girmelisiniz. İki kat için deli oluyordum ve dördüncü kattaki "Sanxitang" restoranına gelmem üç saat sürdü.

Sanxitang Çayevi

Japon Omlet Pilavı

Sanxitang Çayevi

Tayvanlı dana pilavı

Sanxitang Çayevi

Filiz Spring Roll

Sanxitang Çayevi

Puding Süt Çayı

Sanxitang Çayevi

Tüm maliyet yaklaşık 900 NT $ 'dır ve bu pahalı ve uygun fiyatlı değildir! Öğle yemeğinden sonra ve sonra ziyaret ettim, aniden üçüncü katta uzun bir sıra gördüm. Sorma, birkaç hazine, et biçimli taş ve Çin lahanası olmalı. Satın almak için Pekin lahanasının önünde sıraya giriyorlardı ve şimdi Taipei Ulusal Saray Müzesi aynı! Güzergaha göre, Shilin MRT istasyonuna döndük ve Çan Kay-şek Anıt Salonuna geri döndük. Platformdan çıktık ve mavi gökyüzü ve beyaz bulutlar ferahlatıcı ve hoştu! Tayvan bana üçüncü hissi veriyor: ferahlatıcı ve hoş

Bu kompleks; Opera Binası, Konser Salonu, Çan Kay-şek Anıt Salonu ve Özgürlük Meydanı'ndan oluşmaktadır.

Tayvan Ulusal Günü yaklaştığından, birçok ortaokul öğrencisi prova yapıyor!

Tayvan'da hava hızla değişiyor, şu anda deniz güneşli ve bulutlarla kaplıydı.

Bay Zhongzheng'in heykeline hayranlıkla bakmak için içeri geldim. Heykelin her iki yanında nöbet tutan kukla askerler var. İlk başta bunun kıpırdamadan bir heykel olduğunu düşündük, ama Kardeş Dabing'in ara sıra göz kırptığını gördüğümüzde, onun gerçek bir insan olduğunu biliyorduk!

İki muhafızın saat 9 ile 17 arasında her uç noktada birer kez gardiyanı değiştirdiği söyleniyor, öğleden sonra neredeyse 5 olduğu için kalmaya ve nöbet töreninin değişimini izlemeye karar verdik!

Bu sefer tüm gardiyanlar geri döndü, hava kararıyordu ve bayrağı indireceklerdi. Bu fırsatı anma salonunun altına gelip ziyaret etmek için değerlendiriyoruz!

Vücut da çok iyi!

Jiang Gong aynı zamanda hayatında harika bir askeri kariyere sahip olan efsanevi bir figürdü!

Lao Jiang Anıt Salonuna gidin ve saat altıda kapatın!

Böylesine eski bir Çan daha da çekici ~ Hatıra eşyalarını saklamak için Çan Kay-şek Anıt Salonuna gelmek şart!

Hava kararıyordu ve gardiyanlar bayrağı indirmek için dışarı çıktı!

Bayrak düşüşünü izledikten sonra meydanın batı kapısına gittik ve Xinyi Shinkansen'i ikonik bina 101'e götürdük!

101 binası yükselen ve alçalan bir hızda uygar ve on saniye içinde gözlem güvertesine geldi! Önce ziyaret bileti almak için beşinci kata gelin.

İzleme bileti kişi başı 500 NT $ 'dır!

Görüntüleme platformu çok rüzgarlı ve temelde kamerayı tutamıyor

Binanın yukarısında bir denge cihazı var, bu çizgi film sözcüsü!

101'in ihtişamını hissettikten sonra açlığım çaldı ve ikinci kattaki Michelin tek yıldızlı restoranına geldim! Bir yıldız ne anlama geliyor? İçeri girip yemeklerin tadına bakabileceğiniz söyleniyor. Tamam, içeri girin ve tadına bakın. Ama sıraya girmemiz gerekiyor ve bize yaklaşık 30 dakika sonra girebileceğimiz söylendi. Hadi ikinci bodrum katındaki güzel pastaneye gidelim!

Din Tai Fung (101 mağaza)

Garson bizi aradı ve sabırsızlıkla içeri koştu, kaliteye dikkat edin!

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Din Tai Fung (101 mağaza)

Çok lezzetli yiyecekler var.İstediğimiz şeylerin çoğunu ben seçtim, ödeme 1.400 NT $ 'dan fazla (servis ücreti dahil) ve pahalı değil. Xinyi Shinkansen'i çarpık bir göbekle otele geri götürün ve keyifli bir günü sonlandırın Bu günde temel görüş ve ağız tatmin oldu! Mükemmel bir gün. Daha iyi bir günü dört gözle bekliyorum.

|
To Top