Xinjiang ile ilk karşılaşma (1) - Kaşgar_Travels'in izlenimi - Çin Seyahati

Başlangıçta bu yıl ziyaret etmedim Sincan Planlayın, ama hayat her zaman beklenmedik sürprizlerle doludur, bu yüzden yanlışlıkla tarihteki en uzun uçuşu yaptım ve anavatanın en batıdaki şehrine geldim Kaşgar , İle başladı Sincan İlk samimi temas. Belki bu bir seyahat notu değildir, çünkü bu sefer turist değil, tuhaf bir davetsiz misafir Yanlışlıkla böyle egzotik bir yere girdi ve burada iki veya üç gün kaldı. . Çoğu zaman, sıcak güneşle dolu bir yolda amaçsızca dolaşan bir kişidir; bir kişi bir otobüse atlar ve sallanan bir vagonda güzel yerel kadınlara ve çocuklara bakar; bir kişi eski şehrin dışında sayılır. Kale kulesindeki çatlaklarda yaşını tahmin etmek ... 10.000 metre yükseklikte keyfini çıkarın Qilian Dağları Damarların güzelliği, büyüleyici ve görkemin mükemmel kombinasyonu.

Qilian Dağları

Qilian Dağları

Qilian Dağları

Qilian Dağları

Qilian Dağları

Qilian Dağları

Ölümcül Usu

Efsanevi "Ölüm Usu ", Sincan En meşhur sert bira. Hepsi dedi Sincan İçmedim Usu Gerçekten orada değildim Sincan . Usu İki çeşit bira vardır, yeşil Usu O Hong Usu . yeşil Usu Diğer biraya benzer, kırmızı Usu Gerçekten hayatı tehdit ediyor. içinde Sincan , Fan olsun Hwaseong Hala bir sınır kasabası, gölgesini her yerde görebilirsin, öyle Sincan İnsanların hayatının vazgeçilmez bir parçası ama bu tür bir biradır. Yerel sert ve alkolik adam bile tutamayabilir. Bir düzineden fazla sıradan birayı içebilen ağabeyin üç veya dört tane içebileceği söylenir. Büyük şişe Usu , Bütün insan yeterince iyi değil, bir şişe zayıf içkiden daha az, doğu ile batıyı ayırt edemezsiniz. Bu tür bir zorba güç, ecstasy'nin ölümcül olduğunu söylemek için bir abartma değildir. Şahsen bu yaşamı tehdit eden şarabın tadı hala çok güzel.Tadı diğer biralardan farklı ... Dilin çok hoş kokulu yumuşak bir ipek şal ile çevrilmiş olduğunu hissediyor. Elbette dayanıklılık da dolu. Fazla alkol içmiyorum. Bir şişe içemiyorum. Neyse ki yavaş içtim. Biraz başım dönüyor, ama güneydoğuyu söyleyebilirim. Kuzey Batı

Ölümcül Usu İşin sırrı burada. Şişeyi ters çevirin ve şunu okuyun: Öldür

bilmek Usu Bira neden bu kadar güzel ...

Hepsi dedi Kuzey Sincan Manzaraya bak Güney Sincan Beşeri bilimlere bakın ve Sincan Beşeri bilimler Kaşgar , Bu argüman kaçınılmaz olarak tek taraflı olsa da, bir dereceye kadar görülebilir Kaşgar Bu "İpek Yolunun İncisi", tarihin pek çok değişikliğinin yağışını taşır.

Aitigar Camii

1442 yılında kurulan, ülkenin en büyük camilerinden biridir. Burada fethedildi Orta Asya Arap general Qudibo Ibn Müslim'in bıraktığı İslami misyonerlerin mezarlığı. Birkaç tarihi değişikliğin ardından şimdi gördüğüm cami var oldu. Aitigar Camii'nin kapıları sarı tuğladan yapılmış ve beyaz sıva ile derzli, çizgiler net ve göz alıcı. O dolu Sincan Müslüman buluşma yerinde her gün buraya ibadete gelenlerin sayısı 2-3 bine, Cuma "Cuma Günü" nde ibadet eden erkek Müslümanların sayısı 6-7 bine ulaşıyor. Gurbang festivali sırasında, Sincan'ın dört bir yanından Müslümanlar, 20.000-30.000 kişi ile bütün gece ibadet ve karnavala geliyorlar.

Aitigar Camii

Bir dereceye kadar dinin özü insanın psikolojik ve manevi ihtiyaçlarındadır, İslam maddi şeylere tapmaz, her yerde Tanrı'ya saygı duyar, Uygur Müslümanları günde beş dua eder ve günde beş kez Tanrı'ya itiraf ederler. Şafaktan gün doğumuna, öğleden hemen sonra güneşin batısına, güneşin batısına, gün batımından gün batımına ve gün batımından ertesi güne kadar.

Aitigar Camii

Bu kutsal ve temiz ruhani dünyada, tüm insanlar eşittir ve yüksek ve düşük statü ayrımı yoktur, ister dilenci ister zengin bir adam olsun, önce gelen, önce gelen sıradadırlar. Her şey dinden önce soyulur, herkes imamın Kur'an açıklamasını dinleyebilir ve içsel Huzurlu .

Aitigar Camii

Sabah saat 10'da tapınağın önündeki Atigall Meydanı'na vardım.Tamamen garip bir din ve kültürle karşı karşıya kaldım, camiye bakan meydanın merdivenlerinde bir süre tek başıma oturdum, bir şekilde yaklaşmakta tereddüt ettim. Haftadan sonra meydanda pek fazla insan kalmayabilir ... Grup halindeki güvercinler meydandaki en dikkat çekici varoluşlardır.Bazen ikişer üçer bütün meydanda uçarlar ve bazen yiyecek bulmak için yere bir veya iki atlarlar. Meydanın kenarında yöre halkı tarafından açılan küçük dükkanlar var.Bazı çocuklar güvercinleri yiyecekle beslemek için yere çömeliyor, bir grup güvercin hızla çevrelenecek ...

Aitigar Camii

Belki de çoğu turist, Aitigar Camii'nin sadeliğinden biraz hayal kırıklığına uğrayacaktır: Üç kulenin ve ayın üç kemerinin arkasında, hayal edildiği gibi muhteşem bir tapınak yoktur, sadece dindar Müslümanlar koridorda diz çöker. Belki de en etkileyici şey tapınağın dışındaki yemyeşil yeşilliktir. Sonuçta, aceleyle gelip çıkarken, tuhaf bir kültür hakkında yüzeysel bir izlenim edinmek yalnızca birkaç dakika sürer.

Aitigar Camii

Özel tabular: Müslümanlar dua ederken, kutsal Batı kentiyle yüz yüze geldikleri için önünde veya yanında durmayın. Mekke Yön. Gürültü yapmayın veya işaret etmeyin. Kanona göre kadınlar camiye giremezler, ancak artık girmelerine izin verilmektedir. Gayrimüslimlerin Cuma ayinine girmesine izin verilmiyor. Müslümanlar verandaya girerken her zaman ayakkabılarını çıkarmalıdır. Ziyaretçiler, fotoğraf çekmek için tapınağa girmek için izin almalıdır.

Aitigar Camii

Kaşgar antik kenti

Kaşgar Eski şehir "yaşayan bin yıllık şehir" olarak biliniyor Buradaki mimari üslup çok "eski". Söylemeye gerek yok, Doğu ile Batı arasında kültürel alışveriş merkezi olduğu için "canlı". Yunanistan , Hindistan , Pers kültürü tanıtıldı Asya Hinterland, Çin uygarlığı Kaşgar Batıya. Zaman kalırsa her gün eski şehir içinde dolaşabilir, günün farklı saatlerinde eski şehir içinde dolaşabilir, bu eski şehrin eşsiz cazibesini yavaş yavaş deneyimleyebilir, burada zamanla derinlerde yürüyebilirsiniz. sokak

Kaşgar Old Town

Eski şehrin dış çemberi boyunca şehir duvarı olmayan duvar boyunca yürüyün. Eski şehirdeki sokaklar dolambaçlı ve çapraz geçişlidir ve sakinlerin rahatlığı için birçok giriş ve çıkış vardır.Güzel manzaralı noktanın giriş ve çıkışı olarak (bilet alınmaz), eski şehrin bir köşesini görmek de iyi bir açıdır.

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Eski şehre yürümek, yoğunlaşmış başka bir dünyaya yürümek gibidir Kaşgar İnsanlar bile Güney Sincan İnsanların yaşamı çeşitlidir ve eski şehrin, nesillerdir burada yaşayan insanların anavatanı ve duyguları olmadan nasıl yapamayacağını hayal edebilirsiniz.

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Çocuklar her zaman kaygısızdır. "Sabahın erken saatlerinde" gelen bir davetsiz misafir olarak beni merak ediyorlar, ancak doğal sadeliği ve coşkuyu durduramıyorlar. Bana ürkek ve sonra gizlice bakıyorlar. Gül, karşılığında onlara aptalca bir gülümseme vermekten başka ne yapabilirim bilmiyorum

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Kaşgar Old Town

Her köşede her türlü canlı çiçekleri ve yemyeşil yapraklı sarmaşıkları görebilirsiniz.Buradaki insanların hayattan keyif aldıkları ve doğanın armağanlarını kabul ettikleri görülebilir.

|
To Top