Bu sefer seçtiğim şehir-Taiwan_Travels - Çin Seyahati

Herkes çeşitli nedenlerle seyahat etmeyi seçer Tıpkı her Mayıs ayında kendime bu hediyeyi verdiğim gibi, bunu almaktan daha heyecan verici ve şaşırtıcı bir şey olamaz! Hayat aralıklı olmalı, dünyayı öğrenmek için dışarı çıkmalıyız, yeni yer ve kültürlerden etkilenmemiz gerekiyor, bu nedenle sadece seyahat sürecini değil, seyahat sonrası değişiklikleri de gezmeyi seviyorum. Bu sefer seçtiğim şehir-Tayvan Kaldığım otel tarafından bana verilen bir tebrik kartı (Tayvanlı bir arkadaşım otele eskiden otel veya restoran dediklerini söyledi ve Tayvanlıların zihnindeki otel kelimesi pek de iyi olmayan bir yer. Tamam, sadece memleketime gidip yaptığım gibi yapacağım). Gelin ve kendime dileyin: Mutlu yıllar!

Geri döndükten sonra herkes bana aynı soruyu sordu: Tayvan nasıl? Eğlenceli mi Gördüğüm Tayvan, Japonya'dan büyük ölçüde etkilendi; hissettiğim Tayvan çok insandı!

Bir gezi planlarken, gezinin bu haftasında Tayvan'ın en iyilerini tamamlamak istedim, ancak zaman ve bütçe her zaman tatmin edici değildi ve Kardeş Zhu bana Tayvan'ın yavaş bir tada, doğu ve güney bölgelerine uygun olduğunu söyleyerek bana birçok öneri verdi. Bir dahaki sefere kaydedin, böylece son güzergah kuzey ve merkezdir.

Biletler doğrudan Shenzhen'den uçuyor. Pek çok insan neden Hong Kong'a uçmayı seçmediklerini söylüyor. Aynı dönemde iki yer arasındaki uçuşları karşılaştırdım. Fark 200 yuan'dan az. Bu, Shenzhen'den Hong Kong'a zaman ve ulaşım maliyetini atmam gerekenden fazla. Aslında uygun fiyatlı değil, bu yüzden uçmak için kapımın önündeki Shenzhen'i seçmeliyim! Uçak biletini iki hafta önceden rezerve ettim ve ücret 1560 gidiş-dönüş. Fiyat psikolojik fiyatla uyumlu.Taobao Travel'da rezerve edilen bilet çok güvenilir!

Tayvan Giriş İzni için başvururken oldukça kafam karışmıştı. Rehberde herkesin Taobao'da bir seyahat acentesi seçtiğini gördüm. Hızlı ve iyiydi ve fiyatı pahalı değildi ama yine de biraz endişeliydim. Yerel seyahat acentesinden prosedür hakkında soru sormasını istedim. Taobao ile ilgili sorum tamamen aynı: Malzemenin taranmış kopyasını gönderip bitirdikten sonra geri gönderirsem, ancak fiyat kişi başına 600 yuan ve kişi başına 300 yuan'dan azsa, daha ucuzunu istemeli miyim? Maceracı bir ruhla (biraz fazla abartılı) Taobao'yu seçtim. Bugün gönderilen materyallerin ertesi gün gönderilmesini beklemiyordum ve hiç sorun olmadı. Giriş kartı A4 kağıt resmi. Sadece yazdırabilirim! Acele edin ve URL'yi paylaşmak için herkese gönderin!

Döviz bozdurma konusunda ise havalimanında bankaların para bozdurabileceği bir yer var. Şehirde döviz bozdurmak için iki döviz dükkanı olmadığı için gittikten sonra seyahat programında kullanılacak olan Tayvan dolarını takas etmeniz önerilir. Döviz bozdurmak istiyorsanız Bankaya gitmek üzereydik. Hafta sonları hala dinleniyorduk. Tayvan doları tükenmek ve bankada çalışmamaktan utanç duyduk. Otele danıştıktan sonra, büyük bir mağazanın resepsiyon masasına giderek para bozdurmanın başka bir yolu olduğunu fark ettik, örneğin: Shin Kong Mitsukoshi ve benzeri.

Bu sefer Tayvan'da dört otelde kaldım ve aynı zamanda bana en çok Tayvanlı insanlardan biri olduğumu hissettiren bir yerdi: 1. CityInn Hotel Taipei Station Branch III (agoda'dan rezerve edildi), konum mükemmel, Taipei Ana İstasyonu yakınında, taksi 80 NT $ civarında. En yakın MRT istasyonları, 5-10 dakikalık yürüme mesafesindeki Taipei Ana İstasyonu ve Zhongshan İstasyonu'dur. 711, Kang Shimei, McDonald's var, odalar çok büyük değil, temiz ve düzenli ve rahat yaşıyor. 2. Genting Resort'ta (Mad Taiwan Homestay'den çevrimiçi rezervasyon yapın), Cingjing Farm'a giden arkadaşlar için 100'den fazla aile yanında konaklama seçeneği vardır.Bu web sitesinde yavaşça seçim yapabilirsiniz: /, Kendi arabanızla giderseniz, biraz uzaktadır ve aktarmanız gerekir. Bagajınızı sürüklerseniz, rahatsız edici olacaktır. Kiralık araba ile otelden iletişime geçtik. Taipei'den Taichung'a, kaptan bizi yüksek hızlı tren istasyonundan aldı. Minibüs, otobüste başka yolcular da var, Cingjing'e de gidecek, bizi doğrudan aile yanında kalmanın kapısına gönderecek, fiyatı kişi başı 450 Tayvan doları, araba kiralamak istiyorsanız, doğrudan rezerve edilen aile yanında konaklama ile iletişime geçmeniz yeterli. Genting'deki odalar çok büyük, pencerelerin dışındaki dağlarla, manzara mükemmel ve yıkanmak için banyolar var.

Cingjing Genting Tatil Köyü

Cingjing Genting Tatil Köyü

Cingjing Genting Tatil Köyü

Cingjing Genting Tatil Köyü

Cingjing Genting Tatil Köyü

3. Lanna Motel (agodadan rezerve edildi) Taichung'daki en ünlü motelde nasıl kalamayız Moteller ile genel oteller arasındaki en büyük fark, motelin sağladığı park alanının odaya bağlı olmasıdır. Garaj olarak ikinci kat bir odadır, bu nedenle tek aile tasarımı tipik bir motel odasıdır. İçerideki oda süper büyük ~ büyük ~ büyük ~ genç çiftler için uygun, TV'de özel kanallar var! Hehehe

Lanna Boutique Pansiyon

Lanna Boutique Pansiyon

Lanna Boutique Pansiyon

4. Taipei Chengshe Oteli (Taobao'dan rezerve edildi) Aslında, Taipei'ye geri döndüğümde, Ximending yakınlarında yaşamak istedim ama doluydu! Taipei Ana İstasyonu dolu! Bu, Taobao satıcıları tarafından öneriliyor. MRT'nin Nanjing Songjiang İstasyonu'nun yakınında. Şu anda burada yalnızca müsait odalar var. Tamam. Otel binadadır, dördüncü kattadır.Gittiğinizde taksiye binmeniz tavsiye edilir.Taipei Merkez İstasyonu'na uzak değildir.Yaklaşık 100 Tayvan doları tutar.Otelin yakınında çok sayıda Japon restoranı vardır.Linsen North Road'da Japon eczaneleri ve Lizhi Pastanesi vardır. Evde ananaslı kek almanızı öneririm), bu kadar uygun olmasını beklemiyordum. Ne hoş bir sürpriz! Taipei'de ilk durak: Danshui

Fishermans Wharf, gün batımı, Aşıklar Köprüsü, bisiklete binmek, aşıklar taşımak, burası sessiz ve tatlı bir Tayvan liman kentidir. Herkesin Tamsui olarak tanımladığı şey bu ve romantizmle ilgili.

Tamsui Hattı'na binip MRT'den inin. 26 numaralı otobüse binip Fishermans Wharf'a gidebilirsiniz. Bol zamanınız var ya da bisiklet kiralamayı tercih edebilirsiniz. Rüzgârla yüzleşin ve Aşıklar Köprüsü'nde Tamsui'de en güzel gün batımını bekleyin. Maalesef, hava o kadar güzel ki güneş batmak istemiyor. Limanda güneşin tadını çıkaralım.

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

Tamsui Balıkçı İskelesi

MRT istasyonundan Tamsui İstasyonu, Hongmao'nun en ünlü şehridir. Ünlü Tamsui Eski Caddesine doğru yürüyün.Gece yemek caddesinde çeşitli Tayvan atıştırmalıkları ve Tayvan spesiyaliteleri vardır. Tayvan'a özgü özellikleri yiyebilir ve tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Tatlısu Caddesi

Tatlısu Caddesi

Tatlısu Caddesi

Tatlısu Caddesi

Jiufen, Jinguashi, Shifen Pingxi Line, bu çizgi Honeycomb stratejisinde süslü bir oyun rotası! Oteli önceden rezerve ettiğim için Jiufen'de bir gece kalmadım.Taipei'deki tüm konaklama birimlerini rezerve etmediyseniz, Jiufen'de bir gecelik bir aile yanı konaklama seçmeyi düşünebilirsiniz, böylelikle bu kadar acele bir araba kiralamak zorunda kalmazsınız. Ancak, bir araba kiralamazsanız, Taipei'den Ruifang'a, ardından Jiufen'e ve ardından Jiufen'den Jinguashi'ye giden otobüs için uzun süre beklemeniz gerekecek ve çok az uçuş olduğu için dönüş yolculuğunda otobüse genellikle binemeyeceksiniz. Valizinizle birlikte atmak sakıncalı olabilir. Bay Yan'ın filosunun önerilen bir günlük turu, sekiz saatlik 3.000 NT $ hizmet süresi, küçük bir işletme arabası ve çok kişili paylaşım ile çevrimiçi olarak önerilir. Saati, kişi sayısını ve rotayı onaylamak için bir e-posta göndermeniz yeterlidir. Tayvan'a vardığınızda, Bay Yanın WeChatini ekleyerek seyahat planını bir gün önceden yeniden onaylayabilir ve ardından ona otelin adresini söyleyebilirsiniz. Ertesi gün, bir araba otel girişinde zamanında duracaktır. ! Ve bu günün hizmeti ve nezaketiyle, değerlendirme endeksi 5 yıldız!

İletişim bilgileri Jerry'nin e-postasından (

Jingtong İstasyonu 1931'de kuruldu. İlk istasyon, Pingxi Branch Demiryolunun terminal istasyonu olan Jingtongkeng olarak adlandırıldı. En parlak döneminde, Tayvan'daki en büyük kömür miktarına sahip tren istasyonuydu. İstasyon mobilyaları orijinal özelliklerini hala korumaktadır. Tayvan'daki birkaç tipik küçük ahşap tren istasyonundan biridir. Jingtong İstasyonu, Tayvan'ın en iyi 100 tarihi mekanından biri olarak seçildi ve ilçe tarihi bölgesi olarak belirlendi.

Bu Xiaohua dondurması gerçekten lezzetli, hepinize denemenizi öneririm.

Tayvan Demiryolu, check-in ekspres, hayaller gerçek oluyor!

Shifen ismi gerçekten çok sevindirici, eklerini özgürce birleştirebilirsiniz: çok mutlu, çok sağlıklı, Shifen ... insanlara bol şans getiren bir yer.

Dileklerinizi yazın ve gökyüzü fenerlerinin en iyi dileklerinizi gerçekleştirilebilecekleri yere getirmesine izin verin.

Güzel demiryolu kaç yıl sürdü ...

Burası manzaralı bir nokta ve gerçek bir istasyon ... Tren her an gelebilir, Mutluluğa gitmek ister misin? Hadi bir gezintiye çıkalım ~

"Hüzün Şehri" nin çekimleriyle ünlü, fenerlerle dolu Jiufen Dağ Şehri, arazi boyunca dağlar boyunca inşa edilmiş bir bina kompleksidir. Eski sokakları hala Japon İşgali döneminden kalan stili korumaktadır. Jiufen sokakları hepsi Dar ve küçük, Jishan Caddesi en hareketli olanı. Bu zevkli eski cadde, Tayvan'ın eşsiz yemek kültürünü yansıtır. Sokağın her iki tarafında geleneksel atıştırmalıklar, lokantalar ve halk sanatı dükkanları dahil, tümü yiyecek, içecek ve konaklama için kullanılan yüzden fazla küçük dükkan vardır. Jiufen'e gelirseniz, Jiufenin eşsiz taro toplarını kaçırmayacaksınız. Taro ile yapılan bu geleneksel atıştırmalık, el yapımı bir inceliktir. Kırmızı fasulye ve taro çorbası tatlıdır, yumuşak tadı, rengi ve kokusu vardır. Tamamlayınız. Aslında önümüzdeki birkaç gün içinde bir daha otantik bir taro topu dükkanı bulamadım.Tayvan'a ilk geldiğimde sokakların taro topu dükkanlarıyla dolu olacağını düşündüm, gerçekten daha çok kase yemek istedim.

Jiu Fen Eski Sokak

Jiu Fen Eski Sokak

Altın Müzesi, eskiden altın madenciliği ve simyanın olduğu bir yerdi.Japon işgali sırasında, Japonlar burada çok fazla altın çıkardı, bu yüzden şimdi zamanın Japon tarzının çoğunu koruyor.

Dönüşte şoförün ustası bize denizin iki rengi olan "Yin Yang Denizi" ni özellikle gösterdi ve sarı kısım Jinguashi'de kalan altın suyu.

Taipei'den Taichung'a, yüksek hızlı tren en iyi seçimdir. Satın almanın birçok yolu vardır. İnternete girebilir, 711 markete gidebilir veya doğrudan istasyona gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık bir saat sürer ve yüksek hızlı tren istasyonundan Qingjing'e yaklaşık bir buçuk saat sürer. Araba ile, araba kiralamak için rezerve edilen aile yanında kalmanız tavsiye edilir.Kişi başına 400 NT dolar olan bu yöntemi doğrudan aile yanında kalmanın kapısına kadar seçiyoruz. Ayrıca dağlarda büyük bir sıcaklık farkı var, bu yüzden bir ceket ve pantolon hazırlamanız tavsiye edilir! Carton King Restaurant çok yaratıcı bir parktır.Restorandaki tüm masa ve sandalyeler ve hatta sofra takımları bile kağıttan yapılmıştır.Ayrıca NT300 harcarsanız Little Swiss Garden'a bir bilet alabilirsiniz.

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Karton Kral (Xitun Yolu)

Mayıs, Tayvan'da yağmur mevsimi.Biz tesadüfen yakalandık. Cingjing'de iki gün boyunca yağmur yağdı ve ortalıkta düzgün dolaşamadım ...

Carton King yakınlarındaki küçük İsviçre bahçesi de yağmur nedeniyle yoğun sisliydi.

Bir özledim gönder, bir kutsama gönder ~ Kartpostal türleri o kadar güzel ki onları gerçekten seviyorum.

Önceki günün yağmurlu gününün ardından ikinci gün mavi gökyüzü ve beyaz bulutlarla güzel havayı görmek beni çok heyecanlandırdı! ! ! Mianyang gösterisini görmek için Qingqing Çiftliğine git ~

Yiyecek bir şey yok Koyun melemesi bizim için kuş değil, dokunup fotoğraf çekmek utanç verici.

Bazen sessizim, mutsuz değilim, ama sadece zihnimi temizlemek istiyorum.

, Mutluluk küçük bir sırdır, bilmeden tadını çıkarın.

Buluşma her zaman çok güzel, bazıları seyahat etmeyi sevmenin bir tür sihir olduğunu söylüyor; ama düşünüyordum ... Belki de yolda taklit edilemeyen güzellik yüzünden bu sihre sahibim.

Yüksek sesle söylemek istiyorum: Hoş Keçi, Güzel Keçi, Tembel Keçi ~

Bu koyunun ifadesi gerçekten garip!

Kim olursa olsun, bir SLR fotoğraf makinesini elime alma şeklim beni çok seksi hissettiriyor! Haha O (_) O haha ~

Kaynak ayırma çöp kutusu çok kuzu!

Cingjing'de erişim hala çok önemli değil.Örneğin, Genting'de yaşıyorsak, Qingqing Çiftliği'ne gitmek veya Eski İngiltere'ye gitmek istiyorsak, otelden bir taksi çağırmak zorundayız.Her yolculuğun maliyeti yolculuk başına 200 NT $ 'dır! Bu yüzden hala biraz pahalı ama eğer bir yürüyüş meraklısıysanız ve güzel bir hava ile karşılaşırsanız, o zaman elbette bu gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz! Qingqing Çiftliği'nden çıkıp otobüsü beklediğimde yolun kenarında kocaman kırmızı elmalar gördüm, iki tane aldım ve onları tattım, canlandırıcı ve tatlıydılar! Geçmeyi kaçırmayın! Öğle yemeği için, çözmek için ünlü Old England Malikanesi'ne gittik. Burası Cingjing'in en pahalı malikanesi olarak biliniyor.Konaklama alanına hiç giremezsiniz, sadece restoranda gezinebilirsiniz.Gizlilik işi çok iyi yapılmış. Ve yemeklerin hepsi fiks öğünler, alakart yok ve kişi başı tüketim 1.100 Tayvan doları.

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Lütfen kendinizi zarif bir malikane hostes olarak hayal edin ~

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Nantou Cingjing Eski İngiltere Malikanesi

Tunghai Üniversitesi, Hristiyanlık tarafından Tayvan'da kurulmuş kapsamlı bir üniversitedir. Yüksek kaliteli kampüsü ile Tayvan genelinde tanınmaktadır. Kampüs yoğun ormanlıktır ve güçlü bir kültürel atmosfere sahiptir. Çin ile Hong Kong arasındaki yolun yanındadır. Donghai Villa Ticaret Bölgesi, Aimai, Tayvan Şeker Dükkanı ve Fengjia Ticaret Bölgesi'nin bitişiğindedir. , Yaşam işlevi son derece uygundur.

Donghai Ticaret Bölgesi

Cingjing'den Taichung'a döndükten sonra süper lüks bir motelde dinlendim.Sonra bir mağaza olan arkadaşımın tanıttığı Qinmei Eslite'yi ziyarete gittim.Beni çok mutlu eden hellokitty çörekler var! Taichung'da MRT yok, bu yüzden çoğunlukla taksi ile seyahat ediyoruz. Otelden taksiler konusunda size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz! Akşam Taichung'da akşam yemeği yedim ve arkadaşlarla sohbet ettim ve ayrıca bizi içki içmek için açık bara götürdüm. Bence barın akşam 12'de içmeyi bırakması çok özel. Anakaraya geçerseniz para kazanma fırsatını kaçırmamalısınız. !

Arkadaşım bizi süper otantik Tayvan yemekleri yemeye götürdü! İsim Xiaodangjia. Belirli adresi hatırlamıyorum. İnternette arayabilirsin.

Küçük usta

Eslite Kitabevi gizlice fotoğraf çektirdi.İçindeki kitaplar gerçekten tamamlandı.Maalesef dizgi Çin anakarasından farklı, bu yüzden ben buna alışmadım.

Eslite Kitabevi (Shinkong Mitsukoshi Mağazası)

Miyahara Oftalmoloji, adını duyduğunuzda Taichung Hastanesini tanıttığını mı düşündünüz? Aslında bu, Taichung İstasyonu yakınlarındaki "Miyahara Oftalmoloji" adlı tarihi bir bölgeden yeniden inşa edilen Taichung'un ünlü fırını Sunrise Group'un yeni bir mağazası. Japon işgali dönemi kadar erken inşa edilen bu "Miyahara Hastanesi", klasik gizemlerle dolu bir gün doğumu amiral gemisi mağazasına dönüştü! Bir bakışta, büyük bir kütüphaneye girdiğinizi düşünüyorsunuz, çünkü mağaza on metreden daha yüksek ve kitap rafları yerden tavana yerleştirilmiş. Momentum olağanüstü. Taichung'da yeni bir dönüm noktası olarak tanımlanabilir! Ama dürüst olmak gerekirse, kitaplıktaki kitaplar gerçek kitaplar değil, Japon tarzı nostaljik kutularda paketlenmiş her türlü kek ve bisküvi çok güzel! Mağaza, Miyahara Zhen Milk, Miyahara Eye Dondurma, Hinode Ananaslı Kek, Gün Doğumu Pastası, Miyahara Çikolata ve Çin restoranı Zuiyuelou ve Zieyuelou dahil olmak üzere 7 bölgeye ayrılmıştır. Dondurmadan bahsetmişken, 55 kadar çok çeşni vardır ve yalnızca 19 çeşit çikolata vardır. Cheesecake, ananas, diğer meyveler ve kuruyemişler gibi başka malzemeler de vardır. Tek bilyeli 90 yuan, çift bilyeli 150 yuan ve başka bir kek Kupa veya külah, her biri 20 yuan, Taichung'a gittiğinizde deneyebilirsiniz! Ama burada size daha lezzetli olan "junmei" olan güneş pastasını tanıtmak istiyorum! Kesinlikle Sunrise'ınkinden daha ucuz ve lezzetli.Ben kendim deneyimledim, Taichung halkı bile onu satın almak için tanıttı! Adresi online arayabilirsiniz, Lanna Hotel'in kapısında bir tane var! Haha ~

Miyahara Göz Kliniği

Miyahara Göz Kliniği

Miyahara Göz Kliniği

Taichung'dan Taipei'ye döndüğümde, Maokong teleferiği başlangıçta planlanmıştı, ama ben gitmedim! 101'de Taipei gece manzarasını görmeye gitmedim! Beitou Kaplıcası, gitmedi! Hellokitty temalı restoran, gitmedi! ! ! Tüm pişmanlıklar ancak bir dahaki sefere bırakılabilir. Qingtian Caddesi ve Longquan Caddesi de dahil olmak üzere Taipei'de daha edebi bir alan olan Yongkang Caddesi. Ortada çok sayıda sokak var. Çok sayıda kafe, küçük market ve yerel Taipei tasarımcılarının bazı stüdyoları var. Elbette pek çok tanınmış da var Yemek mağazası.

Akşam meydanda Japon bir grup çalıyordu, anlamamama rağmen atmosfer oldukça iyiydi, herkes ciddi bir şekilde müzik dinliyordu.

Ximending, burada daha fazla alışveriş yeri tanıtmaya gerek yok. Ama beklendiği kadar heyecan verici değil ~

Ximending

Ximending

Sonra, büyük gece pazarlarından bahsetmek istiyorum: Bu sefer Taipei'de Ningxia Gece Pazarı, Shida Gece Pazarı ve Shilin Gece Pazarı olmak üzere üç gece pazarına gittim. Ningxia Gece Pazarı en küçüğü, ama yemek isteyeceğiniz çok çeşitli Tayvan atıştırmalıklarına sahip; Üniversite yakınında oldukça hareketli olan Shida Gece Pazarı, atıştırmalıkların yanı sıra mağazalar ve gezebileceğiniz çok sayıda küçük dükkan var.Benim için en iyi yer Shilin Gece pazarı en büyüğüdür, her şeye sahiptir, büyük bir pazar gibi, içinde çok fazla şey vardır ve dolaşırken hiçbir şey yemek istemiyorum!

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Ningxia Gece Pazarı

Shilin Gece Pazarı

Son olarak Tayvan hediyelik eşyalarından bahsetmek istiyorum. Ananaslı kekler olmazsa olmazdır. Güneş kekleri Junmei'yi satın almak için Taichung'a gelir. Taichung'a gitmezseniz Junmei'nin de Taipei'de bir şubesi var gibi görünüyor; erikli ananaslı kek aldık. Fırın-No.156 Linsen North Road, Taipei, konaklama yerimize yakın. Haha ~ Uzun bir geçmişi var, geleneksel bir eski dükkanı ve ambalajı çok basit.Ananaslı kekin kurabiye kısmı çok kokulu, kremsi ve dolgulu. Pek tatlı değil, doğru. Taipei'de bazı Japon ilaçları ve Hong Kong'un Sa Sa Chuo gibi bazı kozmetik ürünlerini satan bir Japon eczanesi var ama içindeki ürünlerin tamamı Japonya'da üretiliyor ve fiyatlar Hong Kong'da satılanlara benziyor. Gidip görebilirsiniz. Tayvanlı Kang Shimei ve Watsons, Beauty Diary maskeleri satın alınabilecek yerlerdir, ancak onları satın almadım ve işe yaramazdı, bu yüzden dikkat etmedim, ancak birçok indirim olduğunu gördüm. Sonunda günlüğü yazmayı bitirdim. Gerçekten zihinsel ve fiziksel bir iş ama yine de yolculuğun sevincini paylaşmaktan mutluyum. Tekrar oynadığımı ve para kazandığımı hissediyorum, haha ~ Bu gezinin sonu bir sonraki yolculuğun başlangıcı anlamına geliyor. Haydi dört gözle bekleyelim. Sağ!

|
To Top