Mezuniyet gezim, 9'unda Yunnan, Lijiang Shangri-La Lugu Gölü Kunming_Travels - Çin Seyahati

Mezun olmak üzereydim ve büyük bir yolculuğa çıkacaktım.Annem de evde boşta olduğu için onunla mezuniyet gezisine hazırlanmaya başladı ~ Bir arkadaşın seyahat rotasına atıfta bulunuldu, grubu takip etmedi, konum sabitlendi Yunnan İçin Lijiang Merkez olarak oynamaya başlayın. Tüm güzergah 11 Haziran'da başlıyor ve 19 Haziran'da Hangzhou'ya dönüyor. Yunnan 7 gün kaldı. Yunnan Manzara çok hareketli, hangi manzara noktası olursa olsun, su yeterince berrak ve oynamak için çok fazla yer var ve 7 gün yeterli değil. rota: Hangzhou - Kunming - Lijiang - Shangri La - Lijiang - Lugu Gölü - Lijiang - Kunming - Hangzhou Maliyet: İki kişi toplamda 9.000'den fazla harcıyor, 4.000 ulaşım, 630 konaklama, 2.500 bilet ve bir günlük grup, 930 öğün, 890 alışveriş

D1. Hadi gidelim!

İlk gün saat 14: 00'deki uçuş Hangzhou Kalkış Kunming Doğrudan transfer Lijiang , Akşam 9'da varmayı bekliyordum Lijiang , Sonuç olarak, uçak rötar yaptı ve gece yarısına kadar oraya ulaşmak birkaç saat sürdü Lijiang Ve sonra Lijiang Antik şehirde yaşayın, şimdiden sabah saat 1. içinde Lijiang Çok uzun kalmayı planlamayın Yulong Kar Dağı Bir gün oyna Lijiang Antik şehir, ticarileştirmenin çok ciddi olduğunu duydum, eğlenceli bir şey yok. Xueshan bir günlük bir tur için rapor verdi, kişi başı 469 yuan.Oksijen hazırlamanız, kışlık giysiler yapmanız ve büyük teleferik için bilet rezervasyonu yapmanız gerektiğini düşünürsek, fiyat neredeyse aynı, bu yüzden turu takip etmeyi seçtim. Bu gün acelem vardı ve ertesi gün karla kaplı dağlara tırmanmak için erken kalkmam gerekti ve hemen handa uyuyakaldım.

D2. Jade Dragon Kar Dağ Mavi Ay Vadisi

Yulong Kar Dağı Rapor, toplam 11 kişilik bir günlük gezi için küçük bir grup içindi (sadece dün gece saat 10'dan sonra rapor edildi, ki bu son parti). 7: 30'da antik kentten bizi almak için şoför ve tur rehberi ile randevu aldım. Ardından ilk durak olan Gan Haizi'ye doğru yola çıkın. Usta, buranın önceden Haizi olduğunu söyledi, ancak daha sonra kabuk hareketi nedeniyle Haizi geri çekildi ve şimdi olduğu gibi oldu, bu yüzden Gan Haizi olarak adlandırıldı. Burada ağaçlar seyrek büyüyor, kısa ve şişman ve ayrıca birçok yakslı bir otlak var. Manzarayı görmek için fotoğraf çektim, yaklaşık 20 dakika kaldım ve ardından bir sonraki durağa gitmek için otobüse bindim. Karlı dağın altındaki otoparka vardığınızda araba artık gidemez ve sadece manzaralı alanda otobüse binebilirsiniz, bu yüzden ben de oksijen ve kışlık kıyafet almaya başladım (biraz çukur ...) Manzara alanı izlenimi, sürekli sırada olduğu yönünde. , Otobüs, kuyruk, otobüs, kuyruk, teleferik ... Neyse ki bu sefer sezon dışı ve uzun kuyruk yok. Sabah saat 10.00 civarında, karla kaplı dağlar, Blue Moon Vadisi'nin altındaki manzaralı noktaya vardım.Yürüyebilir veya akülü araba alabilirsin. Zamanın çok geç olmasından korkuyorduk, bu yüzden bataryalı bir araba, 50 yuan / kişi seçtik. Mavi Ay Vadisi, aynı zamanda Beyaz Su Nehir, kar dağının tepesinden aşağıya akan karın oluşturduğu küçük bir nehirdir ve nispeten büyük dört göl vardır. Bu gölü ilk bakışta gördüm. Gerçekten çok güzeldi. Mavi-yeşil göl yüzeyi Yulong Kar Dağı Manzaralı noktanın özü, karla kaplı dağlar değil, bu göllerdedir. 11: 30'da birlikte yemek için toplandık.Tavuk lezzetliydi Tadı fena değildi.

Mavi Ay Vadisi

Mavi Ay Vadisi

Mavi Ay Vadisi

Mavi Ay Vadisi

Yemek yedikten sonra karla kaplı dağlara çıkmaya hazırız, karla kaplı dağlar yukarı çıkmak için büyük fünikülere binmek zorunda, önce bizi karla kaplı dağlara götür. Şangay 4.000 metreye kadar çıkın ve ardından tahta yola kendiniz tırmanın. Kaptan, teleferikte oksijenin başlatılabileceğini, çünkü irtifanın 1000 metre keskin bir şekilde yükselmesi gerektiğinden, rahatsızlığı önlemek için hazırlıklı olun dedi. Teleferikten gerçeğe Yulong Kar Dağı , Tahmin edilenle aynı değil. Kar yok, sadece erimeyen buz var. Belki önümüzdeki sezon doğru değil. Haziranda karla kaplı dağlar da pek soğuk değil Güneş parlıyor, kışlık giysiler biraz sıcak ve kalkıştan sonra biraz soğuk Aslında büyük bir rüzgarlık yeterli. Yapay olarak inşa edilmiş tahta yol boyunca karla kaplı dağlara tırmanmak. Yüksek tahta yol yok gibi görünüyor. Tırmanmak gerçekten korkunç. Durmak ve dinlenmek için birkaç adım atın, oksijen soluyun ve tırmanmaya devam edin. Dağdan aşağı indiğimde, yüksek tepki daha da ciddiydi. Teleferikle dağa inip çıktığımda zaten bir şişe oksijen solumuştum. Annem benden daha iyiydi ve daha fazla oksijen vardı. Saat 3:30 civarı, dönüş arabasına bindik, hala kalıyoruz Lijiang Antik kentte geceleri hanın etrafında dolaştım.

Yulong Kar Dağı

Yulong Kar Dağı

D3.D4. Yüksek rakımlı soğuk bölge Shangri-La

Lijiang İçin Shangri La Yolculuk 4 saat sürdü ve sabahın erken saatlerinden itibaren bir yolculuk yaptık. Lijiang Yola çıktığımda tanıştığım usta çok iyiydi, yolda eğlenmek ve fotoğraf çekmek istersem durup bizi bekleyebilirdim. Bu yolda çok meşhur bir yer var Sıçrayan Kaplan Boğazı Yangtze Nehri'nin 1 Numaralı Sigortası olarak bilinen, oraya gitmeyi planlamıyordum. Kaptanla konuştum ve bize fazladan 55 yuan verdim. O bizi bekledi. Bizim için iyi bir anlaşmaydı ve ayrıca bir cazibe daha oynadık.

Shangri-La Tiger Leaping Gorge Manzara Alanı

Shangri-La Tiger Leaping Gorge Manzara Alanı

Shangri La

Shangri La oran Lijiang Rakım 1000 metreden fazla ve çok soğuk Yaz sonbahara girmiş gibi geliyor ve getirdiğim kalın giysiler sonunda işe yaradı. Han antik Dukezong kentinde, buradaki yolların çok kötü olduğunu söylemeliyim. Shangri La Pek çok yere yollar yapılıyor, iki yılda yolların tamamlanacağı ve seyahatin çok daha kolay olacağı tahmin ediliyor. Bugünün ikinci varış noktası Napa Mevsimsel bir göl ve otlak olan Haiila Otlakları, ikisinin alanı mevsimlerle değişir ve Haizi, çekildikten sonra yavaş yavaş bir otlak haline gelir. Eşyalarımızı topladıktan sonra ringe çıkmak için antik kentte akülü araba kiraladık Napa Bir tur denizden sonra, manzaralı yerin girişine kadar tüm yolu çarptım.Kraliçe, manzaralı noktadaki insanlara gölün etrafını nasıl dolaşacaklarını sordu, sonuç olarak buranın gölü çevrelemesine izin verilmediğini ve sit alanı olduğunu söylediler. Manzaralı alanda geniş bir otlak var ve biraz daha uzakta bir sulak alan görülebilir. Burada bir çiftle tanıştım ve onlardan bizim için birkaç fotoğraf çekmelerini istedim (ve sonra onlarla bir gün geçirdim). Çayırda bir saatten fazla dolaştıktan sonra eve geri dönmeye hazırdım. Manzarayı terk ettiğimde kapıda çiftle tanıştım.Onlara Bayan Zheng diyeyim. Motosikletlerle geldiler ve göle dolaşmamızı söylediler. Bunalımdaydılar. Bugün bir araba kiraladık ve kurtarıcıyı görmüş gibi pek eğlenmedik, bu yüzden onları takip edip göl çevresinde yolculuğa başladık. Dışarı çıktığımızda saat 5 civarıydı. Yunnan Karanlık bir gece, temelde saat 8'de hala aydınlık ve gece sadece saat 9'da, bu yüzden etrafta yavaşça dolaşmak için hala birkaç saat var. Bay ve Bayan Zheng, arabanın önündeki yola aşinaydı.Sorduğumuzda, cüzdan arabada bir tur geçirdiklerini ve kendilerini mutsuz hissettiklerini biliyorduk, bu yüzden kendi başlarına bir tur oynamak için bir motosiklet kiraladılar. Bu ruha çok hayranım, olsaydı kesinlikle bir daha yapmazdım ... Napa Deniz, manzara gerçekten güzel, otlaklar çoğunlukla manzara alanında görülüyor ve göller şimdi daha çok görülüyor.

Napa Haiyila Otlak

Napa Haiyila Otlak

Napa Haiyila Otlak

Napa Haiyila Otlak

Napa Haiyila Otlak

Napa Haiyila Otlak

içinde Shangri La Ertesi gün Pudacuo Ulusal Orman Parkı ve Songzanlin Tapınağı'na gidiyorum. Ancak rota önceden kontrol edilmedi ve sinyal çok zayıf olduğu için taksi bulamadık. Bir gün önce akülü arabanın çarpması bu ulaşımı bırakmamıza neden oldu. Bir süre dolaştık ve hanın yakınındaki bir turizm merkezinde paket bilet rezervasyonu yaptık , Biletler, manzaralı alandaki otobüsler ve manzaralı bölgeye gidiş-dönüş otobüsler dahil, saat sabah 9:30 ve dönüş yolculuğu öğleden sonra 3: 30'dur. Pudacuo Parkı çok geniştir ve içinde manzaralı bir otobüse binmeniz gerekir ve kendi arabanızla girmenize izin verilmiyor. Bu cazibe merkezlerinden ikisinde aşağı inip kendi başımıza yürümemize izin vereceğiz, bu da toplamı 7 kilometre olacak. Pudacuonun gelişme düzeyi yüksek değildir, bu nedenle buradaki dağlar ve su özellikle doğaldır. Açelyalar bu sezon yeni çiçek açmıştır ve yalnızca birkaç ara sıra görülebilmektedir. Manzaranın çoğu yeşil ağaçlar, mavi göller ve Ağaçlarda asılı sakalları görebilirsiniz Usnea, ancak çevre kalitesi iyi yerlerde bulunabilen bir hava kalitesi test ajanıdır. Bu yerle ilgili tartışmalar var. Meslektaşlarımdan bazıları bu yerde hayal kırıklığına uğradıklarını söylerken, diğerleri buranın çok güzel ve hareketli olduğunu söyledi. Orijinal ekolojiyi seven ve yürümeyi sevenlere tavsiye edilir. Önümüze yürüdük, fotoğraf çektik, yavaşça gezindik ve sonra restoranda yemek yedik. Geride ayrıldığımızda acelemiz vardı. Dönüş yolculuğu 3: 30'du. Arabayı yakalamak için daha fazla dinlenmeye cesaret edemedik. Yerde yürürken, arka bölümdeki manzarayı iyi göremedim. Tabii ki, bu tür bir güzergah da iyi, Küçük Potala Sarayı olarak bilinen Songzanlin Tapınağı'nı ziyaret etmek için hala vaktimiz olabilir.

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Pudacuo Ulusal Parkı

Songzanlin Tapınağı'na direkt otobüs var, antik kente döndükten sonra 3 numaralı otobüse binmek için direkt olarak gittik, manzaralı noktanın girişine vardığımızda saat 5'ten fazlaydı. Burada oyun oynamak için bir saat yeterli tabii ki Budizm'e inanıyorsanız daha fazla zaman ayarlamanız gerekiyor. 6.30'da son otobüse bindik antik kente. Akşam antik kentte Moonlight Plaza ve Guishan Park'ta bir süre oynadım Guishan Park'ta büyük bir dua çarkı var Elektrikli dönüş olduğunu düşündük ama yaklaştığımızda biliyorduk. Hayran olun, içeri girdim ve biraz döndüm, çok çaba sarf etti, aynı anda dönmesi güçlü birkaç adam aldı.

Gadan Songzanlin Manastırı

Gadan Songzanlin Manastırı

Gadan Songzanlin Manastırı

D5.D6. Lugu Gölü Tekrar gelmek istediğim bir yer

aslında Lugu Gölü Sadece bir gün oynadı ve ilk gün yoldaydı. Nereden Shangri La İçin Lugu Gölü Hiç yolu yok, önce geri dönmeliyim Lijiang , Shangri La İçin Lijiang , 4 saat, Lijiang İçin Lugu Gölü 4 saat sürecektir. İlk gün geldi Lugu Gölü Zaten akşam olmuştu ve hanımız Linhu Gölü Dream adlı Nisai Köyü'ndeydi. Turistlerin çoğu Daluoshui Köyü ve Lige Yarımadası'nda yaşıyor, sonra Lige'den sadece birkaç kilometre uzaklıktaki Nisai Köyü'nü, muhtemelen ucuz, daha az kalabalık ve sessiz olduğu için seçtim. Lugu Gölü geç saate kadar yatmak Siçuan ile Yunnan Gölün yarısı kavşakta Yunnan , Yarısı Siçuan . Nereden Yunnan giriş Lugu Gölü , Önce Daluoshui Köyü'nü geçtim ve neredeyse gölü yarı yarıya Nisai Köyü'ne çevirdim ve gölü yarım daire çizme fırsatını yakaladım.

. Hanın sahibi güzel bir kadın, akşam bizi Mosuo kamp ateşi partisine götürdü, sezon dışı olmasına rağmen tüm mekan oldukça kalabalık olduğu için sadece geç kaldığımızda ayakta kalabiliyoruz.

Lugu Gölü

Lugu Gölü

Ertesi gün, gölün etrafında, kalan yarım daireyi izlemeye yetecek kadar elektrikli bir araba kiralamaya karar verdik. Araba kiralama Sahibi sabırla bize yol boyunca eğlenceli yerlerden bahsetti (restoranın yemekleri de lezzetli, Shiguangbaohe). Önce biz geçeceğiz Yunnan Siçuan Kavşak ve sonra temelde Siçuan Bölgede oynayın, gece geri gelin ve Lige izleme platformuna gidin, çünkü Yunnan Yerli elektrikli bisikletlere saat 6'dan sonra binilebilir. İşte bir harita.

Yol boyunca göl manzarasına bakıyorum, gerçekten dokunaklı, berrak su istemiyorum

. görmek Suda Çok sayıda küçük beyaz çiçek var, düşüp yüzenlerin yol kenarındaki çiçekler olduğunu düşündük Suda Yaklaştım ve bu çiçeğin büyüdüğünü fark ettim Suda Evet süper! Güzel! Daha sonra kontrol ettikten sonra bu çiçeğin adı "Shuiyanghua" olduğunu ve aynı zamanda yerel bir yemek olduğunu keşfettim, lezzetli ve tavsiye edilir. Yolda güzel manzaralar varken bir süre durun ve oynayın, son durak meşhur Caohai + Walking Evlilik Köprüsü. Yürüyen evlilik Mosuo etnik grubunun bir geleneğidir ve Mosuo anasoylu bir kültürdür, ancak şimdi hepsi doğal noktalara dönüşmüştür.Bu geleneğin ne kadar süre korunabileceğini bilmiyorum. Akülü araba, nikah köprüsünün kesişme noktasındaki otoparkta durdu ve köprü üzerinde yürümeye başladı. Köprüde çok turist var, her iki tarafta da Caohai var.Sonunda Caohai Gözlem Güvertesine gidebilir ve tüm Caohai'yi görebilirsiniz. Seyir platformundan indik ve Caohai'de kayıkla gezmeye başladık. Sıranın ortasında bin yıllık bir çayır var.Ayakkabılarımızı ve çoraplarımızı çıkarıp kayıkçıyı çayıra kadar takip ettik.Zıplamak hem eğlenceliydi hem de kumsaldan daha ilginçti. Kayıkçı, çimlerin bu mevsim çok fazla büyüdüğünü söyledi.Çimler ilkbaharda çıkmadan sonbaharda çimenlerin solduğunu, kışın ise kar yağışlı olduğunu, çayırlara çıkamadığınızı ancak sonbaharda birçok göçmen kuşu görebileceğinizi söyledi. Sanırım buraya aşık oldum ve fırsatım olursa farklı bir sezonda tekrar gelmeliyim.

Lugu Gölü

Lugu Gölü

Lugu Gölü

Lugu Gölü

Lugu Gölü
|
To Top