Guizhou'nun doğusunda, "Zhenyuan" adında ünlü bir tarihi ve kültürel şehir var _Travels - Yolculuk

içinde Guizhou Gezi esnasında, Zhenyuan Antik kent, güzergahımızın önemli bir destinasyonudur. 9 Mayıs 2019 sabahı erken saatlerde vardık Zhenyuan Antik şehir. Zhenyuan Antik şehir, doğu Guizhou'da yer almaktadır. Guizhou bölge Güneydoğu Guizhou Miao ve Dong Özerk Bölgesi Zhenyuan İlçe, bulunan Wuyang Nehir dağlarla çevrilidir. "Yunnan ve Chu'nun anahtarı, Guizhou'nun doğusuna açılan kapı" olarak bilinir. Zhenyuan Uzun bir geçmişe sahip, Kral Qin Zhao'nun 30. yılında (M.Ö. 277) ilçenin kuruluşundan bu yana 2281 yıllık bir geçmişe sahip, 700 yılı aşkın bir süredir Yuan Hanedanlığı ve Qing Hanedanlığı'nda Taoculuğun ve malikanenin ikametgahıydı. 8 Kasım 1949 Zhenyuan Kurtuluş için Zhenyuan Komiserlik Ofisi'nde mukim. 1956'da kuruldu Güneydoğu Guizhou Miao ve Dong Özerk Bölgesi, Zhenyuan Özerk vilayetin başkenti. 1958'de eyalet başkenti Carey ,değişiklik Zhenyuan İlçe için. 1986 yılında, Devlet Konseyi tarafından ulusal tarihi ve kültürel şehir olarak listelendi. Ağustos 1988'de, Devlet Konseyi, Zhenyuan Wuyang Nehir Manzara Alanı, ulusal düzeyde bir manzara noktası olarak listelenmiştir. 2009 Çin En güzel on antik kent nihayet ortaya çıktı. Çin Tarihi ve kültürel şehir Zhenyuan Kazandı " Çin "En Güzel On Antik Kent" başlığı beşinci sırada yer alıyor.

içinde Guiyang İçin yelken açmak Zhenyuan Pencerenin dışında uzaktaki dağların ve çeltik tarlalarının fotoğraflarını çekin.

Antik kente D1

İçeri giriyoruz Zhenyuan Antik kentteki taş kemerli yol.

D2 Antik karayolu

Zhenyuan Antik kentin antik şeritleri dar, uzun ve derindir ve Shipaifang Lane, Sifang Jingxiang, Fuxingxiang, Renshou Lane, Chongzi Lane, Mi Dock Lane, Zibaoge Lane ve Chenjiajing Lane gibi karmaşık yapılara sahiptir. Bu birbirine bağlı ve birbirine bağlı sokaklar oluşur Zhenyuan Antik kent, uyum içinde yaşayan bir soy doğurur. Antik kuyular, farklı şekiller, yuvarlak ve kare şeklinde tüm yolculuk boyunca yayılır. Bazıları domuz olukları şeklindedir, berrak doğal sığ kuyular ve bazıları on fitten daha derin olan askıya alınmış kuyulardır. Daha ünlü Sifangjing, Zhucaojing, Pipajing, Chenjiajing, Yuanjuejing, Nanmengou Weijing, vb. Gujing'in ilkbahar, yaz, sonbahar ve kışı kuru değildir.

D3 antik evler

Zhenyuan Mevcut eski evler Jiangnan Avlunun tarzı ve dağ mimarisinin düzeni, bu Jiangnan Dağ ile mükemmel kombinasyon Zhenyuan Konut binalarının düzeni, bu Jiangnan Dağlarla mükemmel kombinasyon Zhenyuan Adı olur Çin Mimarlık tarihinde bir mucize. Bunların arasında "yanlış yol" Zhenyuan Konut binalarında benzersiz özellikler.

Dev Kasaba, Doğu Guizhou Geçidi, Zhenyuan Antik Kenti Seyahat Notları Yolculuk Notları
önceki
Guizhou Zhenyuan Antik Şehri_Travel Notları
Sonraki
Guizhou No.2 Zhenyuan Antik Kenti_Travel Notları
Temmuz 2017'de Guizhou'ya tek başınıza gidin_Travel Notes
Güzel Wuyang River_Travel Notları
Zhenyuan Impression_Travel Notları
Shandong Kendi Kendine Sürüş Turu-Yemek ve Yaşanamayan Güzel Manzara (5) _Seyahatler
Zaozhuang sürücüsüz yol book_Travel Notes
O kadar çok antik şehir var ki, en çok nereyi seviyorsun ~ Taierzhuang antik şehri_Travels
Taierzhuang antik şehri, cheating_Travels için bir yer
Geceleri beklenmedik derecede güzel ışıklarla Taierzhuang antik kentine bir günlük gezi (10 milyon yatırım). _ Seyahat Notları
Taierzhuang Ancient City_Travel Notları
Retro edebi bir rüya arıyor-Taierzhuang_Travels
2016 yaz ortalarında Taierzhuang antik kenti_Travels
To Top