Profesyonel ateş eden süper Lushan Akıncılarının gerçek ölçümü! Güzel manzaranın tüm sırları tek bir go_Travels'de - Çin Seyahati

Not ve strateji

1. "Lushan Şelalesi" Lushan Manzara Alanı içinde değil

Eğer "Samanyolu'nun dokuz gün düştüğünden şüphelenilen üç bin fit aşağı uçmayı" arıyorsanız, Xingzi Kasabasına çok da uzak olmayan "Xiufeng Şelalesi" ne gitmelisiniz. Yanlış bilgilendirilmiş Lushan Manzaralı bölgedeki "Dakou Şelalesi" ve "Sandiequan Şelalesi" ana olanlar değildir ve Xianglu Zirvesi'nin mor dumanını görmeyeceksiniz.

2. Güney Dağı'nın yamacındaki rüyadaki şeftali çiçeği tarlası

Ruhumuz Cennet, şeftali çiçeği kaynağı da Lushan Manzaralı yerin yanında. Metin araştırmalarına göre, burası Tao Yuanming'in inzivaya çekildiği yerdir ve muhtemelen prototip olan Taohuayuan'ın tanımına uyan bir topografik akış vardır. Şimdi, her türlü Wenqing ile Taohuayuan'ın doğal bir noktası olarak geliştirildi, lütfen kaçırmayın.

3. Gün doğumunu görmek istiyorsanız, lütfen hava tahminine bakın

Yemyeşil bitki örtüsü ve yoğun şelaleler nedeniyle, Lushan Sabahın erken saatlerinde yılın 2 / 3'ü bile bulutlar ve sisle kaplıdır ve sadece 80 gün güneşi görebilir. Gün doğumunu görmek isteyen arkadaşlar hava durumunu kontrol etmeli ve iki veya üç ardışık güneşli gün için güzergahı düzenlemelidir. Yağmurdan sonraki güneşli günlerde çoğu zaman dağın altında sadece güneşli bir gün olur ve yerdeki tüm yağmur havaya buharlaşır. Lushan Wu Lao Peak'te gün doğumunu bile göremezsin. (Nasıl bildiğimi sorma

)

4. Lu Dağı'nın gerçek yüzünü bilmiyorum, sadece sisin içinde olduğum için

"Sadece en üst seviyedesin diye gözlerini örtmek için yüzen bulutlardan korkma", burada hiç geçerli değil. Lushan Sis, büyük görüntüleme engellerine neden olacak ve Bay Guo Moruo bunun hakkında şiirler yazdı.

Şahsen gördüm, Hanpokou ağacın gölgesini bile göremiyordu ve Lulin Gölü'ndeki herkes teşhir panosunda fotoğraf çekti. Sisli günlerle karşılaşırsanız üzülmeyin, izlenecek villa alanları var. Düşük rakımlı manzara noktaları muhtemelen etkilenmeyecektir, bu nedenle Sandie Spring ve Shimen Jian da iyi bir seçimdir.

Beşincisi, trafik rehberi - istasyon, dağ kapısı, gezi arabası nasıl seçilir

1. İstasyon Lushan Ait olmak Jiujiang İlçede ulaşım sakıncalı. ve Jiujiang Manzaralı bölgede trenler ve otobüsler var, bu nedenle trenin seçilmesi gerektiğini lütfen unutmayın. Jiujiang istasyon! Seçmeli Jiujiang istasyon! Seçmeli Jiujiang istasyon!

2. Shanmen 2.1 Dağın kuzey kapısına araba ile çıkmak daha uygundur, Jiujiang Otobüs istasyonu akış sınıfı doğrudan 16.5 yuan dağın tepesine

Yarı yolda Lushan Kapıda on dakika mola verin Plaka numarasını hatırlayın Birinci kattaki bileti satın aldıktan sonra, bileti kontrol etmek için ikinci kata gidin ve otobüse binin.

2.2 Dağa tırmanma Shimen Jian, yol küçük ve eğim yumuşak. 2.3 Sandie Spring'i seçmek için Sandie Spring'e kadar dağdan aşağı yürüyüş, Tianmen Tan ve Yuchuan Kapısı'nı okuduktan sonra, 10 yuan karşılığında doğu kapısına giden servis otobüsüne binin ve terminale giden kapıdaki 63 numaralı otobüse geçin. Jiujiang Şehir merkezi.

2.4 Macera savaşçıları Hao Hanpo, Donglin Tapınağı'nı seçebilir ... oynamak ücretsizdir, bu gerçekten güçsüzdür 3. Ulaşım şekli 3.1 Manzaralı ulaşım paketi (dağın yukarı ve aşağı birer tane ve manzaralı alandaki her bir doğal noktaya servis otobüsü dahil, üç gün boyunca geçerlidir) Avantajlar: kullanışlı ve Lushan Gerilla savaşı 3.2 Tam yürüyüş, orta derecede fiziksel güç için yeterli zaman 3.3 Guling Town şehrinde Otobüs Tesadüfen otobüs bekleyen yerel bir amcaya rastladım Kasabada üç otobüs vardı ama çok az sayıda otobüs vardı, her saat başı çalıştıkları söyleniyor. Otobüs hatları aşağıda yer almaktadır, ilgileniyorsanız deneyebilirsiniz.

6. Lu Dağı'na tırmanmak neden bu kadar yorucu? Sandiequan efsanesi

Çünkü insanların% 90'ı yanlış yola çıktı! Herkes arabayla dağa çıkar, sonra dağın eteğine iner ve sonra tekrar tırmanır

Bunun hakkında düşünmek yorucu, değil mi! Özellikle on bin basamak olarak bilinen Sandie Pınarı Manzara Alanı'nda, dönüş dağ kartındaki harita ile birçok kişi yanıltıldı.Geri dönmeden önce Sandie Pınarını gördüler ve farkında olmadan sadece 1 / 5'ini gördüler.Aşağıda çok sayıda uçan köprü var. şelale.

Resepsiyon Ofisinin yanında ciddi şekilde bozulmuş harita

Gerçek manzaralı harita, Tianmen Tan, Yuchuan Kapısı ve Shuangxi Köprüsü çok güzel, onlara bakmamak üzücü. Sandie Spring başlangıçta Doğu Hattının son durağıydı, bu nedenle onu son durak olarak ayarlamanız şiddetle tavsiye edilir, zamandan ve emekten tasarruf edin. Geri dönmeden dağdan dümdüz gidin!

7. Batı Vadisi, Midline, Doğu Vadisi ve Güzergah Düzenlemesi

Lushan Karmaşık bir manzara alanıdır, doğal manzaraların yanı sıra zengin kültürel manzaralar da vardır. Hepsini bir kerede bitiremezsiniz, bu nedenle üç rota planlanır ve her tur bir ila yarım gün sürer. 1. West Valley Ring Dağı: Guling Caddesi-Ruqin Gölü-Huajing-Jinxiu Vadisi-Xianren Mağarası-Yubei Köşkü-Yuanfo Salonu-Datianchi-Longshou Kayalık-Asma Köprüsü-Tiechuan Zirvesi- Shimen Jian (Biletler ayrı ödenir, isteğe bağlı, gidiş-dönüş 2-3 saat) Güç istasyonu barajı Huanglong Tan-Wulong Tan-Sanbao Ağacı-Lulin Gölü 2. Merkez çizgisi beşeri bilimler: Lushan Kütüphane Sokak Parkı Sinema Meilu Premier Zhou'nun Eski Konutu Taş Oymacılığı Müzesi Eski Villa Öyküsü Lushan Toplantının yeri Japon Karşıtı Savaş Müzesi Lushan Bina Başkan Maonun Şiir Galerisi Başkan Maonun Eski Konutu Lushan müze 3. Donggu Dağ Tırmanışı: Litou Tip-Han Pokou-Dakou Şelalesi (teleferikte yukarı ve aşağı, biletler ayrı ödenir, isteğe bağlı, bir saatlik gidiş-dönüş yolculuk) - Lushan Botanik Bahçesi Wulao Zirvesi Sandie Pınarı

Yürüyerek manzaranın tadını çıkarmak için bol zamanınız varsa, her rota için bir gün ayırmanız önerilir. Daha hızlı yürüyen veya ziyaret edenler de bir günde West Valley ve Midline'ı ayarlayabilir veya ek ücretli manzara noktalarından vazgeçebilirler. Aşağıdaki düzenlemem şu: Bulut denizinde güneşin doğuşunu izlemek için bazı küçük turistik yerlere gitmem gerekiyor:

İlk yarım gün: Guling Caddesi, Nona Yard + Guling Caddesi'ne arabayla gidin 1. Gün: West Valley + Shimen Jian 2. Gün: Guanyun Pavyonu + Orta Hat + Dayueshan Rezervuarı + gunes isigi zirve 3. Gün: East Valley + Jiujiang Xunyang Kulesi

8. Konaklama önerileri

1. Guling Caddesi: Kültürel peyzajın yoğunlaştığı Meilu'nun yanında 2. Ruqin Gölü: Doğal manzaranın yoğunlaştığı Jinxiu Vadisi'nin yanında 3. Lulin Gölü: Başkanın eski ikametgahının yakınında, gün doğumunu izlemek için uygun

9. İlgi çekici yerlere genel bakış

Lushan Şehrin güzelliği, sisli sis ve atmosferik bina kompleksinde yoğunlaşmıştır.Gelecek nesillerin bazı üst geçitleri ve büyük ve küçük Tianchi'yi yutturmasına gelince, gerçekten süs değeri yoktur, bu yüzden ismine aldanmayın.

Fotoğraftaki Skybridge

Gerçek köprü Esrarengiz Xihai Büyük Kanyonu, yükselen ve uzağa bakan Wangpo Pavyonu ve görkemli Wulao Zirvesi, doğal güzelliğin özüdür. Görmek istemek Lushan Şelale dağın eteğine gidiyor Shimen Jian ve Sandie Spring. Gökyüzünü fetheden insanın harikalarını görmek istiyorsanız, elektrik santrali barajı Lulin Köprüsü'ne bakın. Dağlara ve suya bakıldığında, Lulin Gölü, Ruqin Gölü ve Dayueshan Rezervuarı gibi doğal olarak yapay göller ve rezervuarlardır. Dört mevsim değişir ve farklı güzel manzaralar vardır.İlkbaharda şeftali çiçekleri açmak için çiçek yoluna gidin, açelyaları görmek için botanik bahçesine gidin ve yağmur mevsiminde suyun bol olduğu yaz aylarında Sambo yakınlarındaki Feilong Şelalesi'ni görmeye gidin Huanglong Şelale ve Heilong Şelalesi Sonbaharda sonbahar renklerinin yansımasını görmek için göle gidin.Kışın Guling Caddesi'nde asılı kırağı ve buzu görün.

10. Uzmanlıklar

K çay kek lezzetli ve pahalı değil, önerilen matcha tadı! Lushan Yunwu çayı sadece küçük ve büyük Tianchi çay bahçelerine sahiptir En iyi çay piyasada bulunmaz ve erken rezerve edilecektir. Taş kulaklar, taş karides - olduğu söyleniyor Taihu Gönderilen ürünler Lushan işaret.

11. En iyi fotoğraf noktası

Top91 Ejderha Kafası Kayalığı 2 Shimen Jianda Şelalesi 3 Dayueshan Rezervuarı 4 gunes isigi Zirve 5 Çam Ormanı 6 Wangpo Köşkü 7 Yingzui Kayası Wulao Zirvesi 8 Sandie Pınarı 9 Sandie Pınarı Yolu Boyunca

Mimariye gitmeyi sevenler Ruqin Gölü'ne gidebilir Orta sıradaki eski villanın hikayesi ve Lushan Binada profesyonel kıyafet kiralama hizmetlerinin yanı sıra hayatın her kesiminden gençlere uygun ilginç bir "Zhong Er Yolu" vardır.

Büyük şair Li Bai'nin ayak izlerini takip ettim, Sarı Turna Kulesi'nden uzaklaştım, 50'den fazla keskin virajı bir arabada sürdüm ve doğrudan dağın tepesindeki Guling Kasabasına geldim.

|
To Top