Harika yaz, kırmızı kara Sanqingshan, Nanchang, Lushan, Jingdezhen free travel_Travel Notes - Çin Seyahati

Önde yazılı

Yaz tatilinde, zor bir yılın ardından, dinlenip anavatanın meşhur dağlarına ve nehirlerine bir göz atmanın, ayrıca yerel ve ulusal ekonomik kalkınmaya bazı katkılarda bulunmanın zamanıdır. Jiuzhaigou Doğru ve Leshan Büyük Buddha, Chongqing , Chengdu Bu yüzden bir strateji yaptım, maalesef Haziran sonunda öğrendim Jiuzhaigou Manzaralı nokta, afet sonrası kurtarma ve yeniden yapılanma için kapatıldı, bu yüzden değiştirildi Jiangxi . Jiangxi Eyalet, MS 733'te Tang Hanedanlığı İmparatoru Xuanzong tarafından kuruldu. Jiangnan Eyaletin adı Batı Yolu'ndan alınmıştır ve aynı zamanda "Gan" olarak da anılır çünkü ildeki en büyük nehir Ganjiang Nehri'dir. Nanchang . Jiangxi geç saate kadar yatmak Çin Yangtze Nehri'nin orta ve alt kısımlarının güney yakası olan güneydoğu, Çin'in doğusunda, doğuda bitişiktir. Zhejiang , Fujian , Nanlian Guangdong , West sıralama Hunan , Kuzey Peri Hubei , Anhui Ve toplam Yangtze Nehri. Jiangxi Konumu mükemmel ve ulaşım rahat. Antik çağlardan beri "Wu Tou Chu Wei, Kanton Min Ting" olarak bilinen bir "zafer bölgesi". Jiangnan "Balık ve pirinç ülkesi" iyi bir isimdir. Jiangxi Yangtze Nehri Deltası Ekonomik Bölgesi, İnci Irmağı Deltası Ekonomik Bölgesi ve Boğaz'ın Batı Kıyısındaki Ekonomik Bölgenin merkezi hinterlandı, zengin kaynaklara ve mükemmel ekolojiye sahiptir. Çin En büyük temiz su göl- Poyang Gölü Ve ayrıca Asya "Dünya Tungsten Başkenti", "Nadir Toprak Krallığı" da dahil olmak üzere süper büyük bakır sanayi üslerinden biri " Çin "Bakır Başkent" ve "Demir Dışı Metallerin Memleketi". Jiangxi Kırmızı kültür, yurtiçi ve yurtdışında iyi bilinir. Jinggangshan Evet Çin Devrimin beşiği, Nanchang Evet Çin Halk Kurtuluş Ordusunun doğum yeri, Ruijin Sovyet merkezi hükümetinin kurulduğu yer, Anyuan Çin Emek hareketinin doğum yeri, Uzun Yürüyüş Ganzhou Ateşlemek. Oynamayı planla Sanqingshan , Nanchang , Jiujiang , Lushan ile Jingdezhen , Süre yaklaşık altı gündür, hava ve özel koşullara göre ayarlayın.

Güzergah ve ulaşım düzenlemeleri: Shouning Arabayla gel Fu'an Wanwu, oraya trenle git Fuzhou , Fuzhou Yüksek hızlı treni kullanarak Shangrao , Shangrao Servis otobüsüne binin Sanqingshan Güney manzaralı alan, Sanqingshan Güney manzaralı noktaya bir servis otobüsüne binin Shangrao , Shangrao Yüksek hızlı treni kullanarak Nanchang , Nanchang Trenle varış Jiujiang , Jiujiang Servis otobüsüne binin Lushan , Lushan Servis otobüsüne binin Jiujiang , Jiujiang Trenle varış Jingdezhen , Jingdezhen Yüksek hızlı treni kullanarak Fuzhou , İtibaren Fuzhou Servis otobüsünü geri alın Shouning . Sonra acele edin ve stratejiler geliştirin. Temmuz ayının ilk yarısındaki yağmurlu hava seyahat süresini geciktirdi ama aynı zamanda bana daha fazla hazırlık süresi verdi. Kalacağım otel, tren tarifesi, yemek ve eğlencenin planlarını ve ayrıntılarını sürekli iyileştirebilirim. Seyahat etmek zevkli, ancak süreç çok zor. Yaz havası sıcak olduğu için kendinize kötü davranamazsınız. İyi yaşamaya ve yemeye çalışın ve yerel atıştırmalıklar ve lezzetler yemeye çalışın. APP: Ctrip, Railway 12306, Alipay, WeChat, AutoNavi Haritası, Kuwo Müzik vb.

Seyahat

Bir arkadaşının kızı üniversite öğrencisi ve 5 Temmuz'da kapandı. Başka bir arkadaşının kızı lise final sınavını 9'unda bitirmedi. Sınavları bitene kadar beklemeniz ve hatta onlara iki veya üç gün dinlenmeniz gerekiyor. Bu dönemde ve sonrasında neredeyse her gün Yağmur yağıyor Bunca yıldır ilk defa yazın yıkanan giysiler kurumayacak ... Yağmur düşmeye devam ediyor ve insanlar kötü bir ruh hali içinde ve daha erken seyahat etmek istiyor. Sonunda 17 Temmuz sabahı, bir sonraki havanın daha güneşli ve daha az yağmurlu olacağına dair bir ön karar verdim, böylece gidebilirsiniz Sanqingshan , Ben de ayın 20'sinde ayrılmaya karar verdim ve Ctrip aracılığıyla Fu'an Baywood ... Fuzhou Tren biletleri için her bilet 10 yuan fazla, bu biraz üzücü, aynı zamanda o gün için oda rezervasyonu yaptım.

1. Gün: Shouning-Wanwu-Fuzhou-Shangrao-Sanqingshan

Bazı üyeler hareket hastalığına yakalandığından, doğrudan Fuzhou , Varmadı Ningde Arkadaşım Wanwu'ya gitti, arabayı park etti ve otomatik bilet makinesinin önünde tren biletini aldıktan sonra kimlik kartımı gişeye getirip personele kimlik bilgilerinin kopyalandığını anlattım, personel kimliğimi kaydırdı Hemen 12306 hesabına kaydoldum ve ardından cep telefonuyla çevrimiçi olarak tren bileti satın alabiliyorum. Geldi Fuzhou Durdur, G1638'e aktar; burada Shangrao Dur, yana yürü Shangrao Yolcu Doğu İstasyonu, bilet satın alın ve servis otobüsüne binin. Sanqingshan Güney manzaralı alanda sadece sonuncusu olabilir, 15: 55'te kalkacak ve 15: 50'de önceden hareket edecek. Araba biraz eski ve bir saat içinde varacak Sanqingshan Güney manzaralı noktanın bilet salonunun altındaki otobüs durağı. Herkes arabadan indi ve bagajlarını rezervasyonu yapılan Jindu South Star Hotel'e sürükledi.Birçok insan bize kalmak isteyip istemediğimizi sordu ve mağazalarında yemek yememizi istedi. On dakikadan fazla yürüdükten sonra Jindu Southern Star Hotel'e geldim.

Valizinizi koyun, dinlenin ve oraya tekrar yürüyün Sanqingshan Güney manzaralı noktanın bilet salonunun karşısındaki yemek sokağında, yemek caddesi merdivenlerden yukarı çıkıyor ve her iki tarafta restoranlar var. Laijia Tucai Restaurant'ta birkaç yemek sipariş ettik. Yemek yedikten sonra, sahibi ve eşi yemekler hazırlayıp pişiriyorlardı ve oğulları yemekleri servis etti.

Jindu Nanxing Hotel, zarif ve sessiz bir ortama sahip Taocu temalı bir mağaza olan 4 yıldızlı bir oteldir.Otel bahçe tarzı bir tasarıma sahiptir.Dağlar ve nehirlerle çevrili, uzun koridorları, kayalıkları ve dolambaçlı yolları vardır. Çok farklıdır.Odada Taocu kitaplar vardır, Kasa var Maalesef yaşadığım odadaki klima çalıştırılamıyor ön masayı aradım ve bir kadın çalışanı yanına gönderdim.Pil bağlantısının iyi olmadığını, TV uzaktan kumandasının da aynı olduğunu söyledi, öyleyse neden tamir etmeyelim Ne? Otel dört meyve sundu: iki elma ve iki portakal Portakallar çok kuruydu ve yenemezdi.

2. Gün: Sanqing Dağı'nı Ziyaret

Sanqingshan Aka daha az Huashan , Yashan, bulunan Shangrao Kent Yushan İlçesi karşı Dexing Şehir kavşağı. Adı, Yujing, Yuxu ve Yuhua'nın üç zirvesinin, dağın tepesinde oturan Taocu Yuqing, Shangqing ve Taiqing tanrılarına benzemesi nedeniyle adlandırılmıştır. Bunlardan Yujing Zirvesi, 1819,9 metre yüksekliğiyle en yüksek olanıdır. Jiangxi Huaiyu Dağlarının beşinci zirvesi ve en yüksek zirvesi aynı zamanda Sincan'ın da kaynağıdır. Sanqingshan Ünlü bir Taocu dağ, bir dünya doğal miras alanı, bir dünya jeolojik parkı, bir ulusal doğal miras ve bir ulusal jeolojik parktır. Sanqingshan Ana gövdesi kuzeyden güneye 12,2 kilometre, doğudan batıya 6,3 kilometre genişliğinde ve güneydoğudan bir lotus yaprağı şeklindedir. Kuzey Batı eğim. Dağ doğu, güney ve batıda dik ve kuzeyde biraz daha yavaştır. Dağın eteğinden zirveye yatay mesafe 5 km'dir ve rakım 200 metreden 1816 metreye keskin bir şekilde artar. Sanqingshan Farklı kökenlerden granit mikro yer şekilleri yoğun bir şekilde dağıtılmış olup, dünyadaki bilinen granit yer şekillerindeki en yoğun ve en çeşitli zirveleri ve ormanları göstermektedir; 1600 yılı aşkın Taocu tarihi zengin bir Taocu kültürel çağrışımı beslemiştir ve Sanqing Sarayı'nın eski binaları Sekiz Diyagrama göre düzenlenmiştir. Grup, "olarak değerlendirildi Çin Antik Taocu mimarisinin açık hava müzesi ". Sanqingshan Oldu " Çin National Geographic tarafından " Çin En güzel beş zirveden ve ormandan biri olan Çinli ve Amerikalı jeologlar, bunun "Batı Pasifik'in kenarındaki en güzel granit" olduğu konusunda hemfikir. Sabahın erken saatlerinde oteli dolaştım, teleferik istasyonuna giden patikada yürüdüm ve gezinti yoluna baktım.

Otel içi

Dere boyunca Taocu koridor inşa edildi

Koridorun sonunda, derenin yanındaki büyük kayaya Lao Tzu'nun bir heykeli oyulmuştur.

Teleferiğe giden Bagua platformundan sola gidin, otele inin ve restorana gidin.

Yaşadığım oda dışarıya bakıyor. Yaşlanıp emekli olduğumda, hiçbir şey istemeyen, hiçbir şey hakkında tartışmayan, burada yaşayan, gündüzleri dağa tırmanan, eğlence için şarkı söyleyip dans eden, geceleri resim, hat ve yazı okuyan birkaç mutlu insanla tanışmak ister miyim?

Bagajınızı toplayıp depoladıktan ve kontrol ettikten sonra, asansörden yukarı yürüyün ve Changsheng Sarayı'ndan geçin.

Merdivenlerden yukarı çık ve restoran sensin.

Kahvaltı için restorana gittim, kişi başı 15 yuan, daha fazla çeşit ve iyi servis anlayışı ile. Kahvaltıdan sonra teleferik istasyonuna geldim ve teleferikle dağa çıktım.

Liuxiatai'den batı kıyısındaki manzaralı noktaya kadar önce bulutlu, ardından hafif yağmurlu, ardından bulutlu.

Gergedan taşı

Guanyin Songzi

|
To Top