Sincan'ın yüzü - iki, Sincan'ın gizemli tarihini kim ortaya çıkarabilir? (Yeni düzenlenmiş albüm, metin ve resimler derlemedendir) _ - Çin Seyahati

Çöl genişlemesi - bu antik şehirler sınırsız sarı kumlar içinde yok edildi. Ölüm anında görünüşlerini tamamen korudular: Sakinlerin kapısı boş, ev hanımının çıkrıklarında hala bitmemiş bir iplik teli asılı, kralın konağındaki çamur kaplı fişler okumaya açılmamış ve her ülkede bir tane var. Ulus, tarihin uzun nehrinde sonsuza dek yok olacak ...

3000 yılında, Xinjiang birçok medeniyete imza attı. Batı Bölgelerindeki 36 ülke, Han Hanedanı elçilerinin bildiği genel durumdur, ancak aslında bu sayıdan çok daha fazladır. Bu medeniyetlerin nasıl ortadan kaybolduğunu kimse bilmiyor. Şimdi, bu uygarlıkların cesetleri çölde tamamen korunmuş, insanların keşfetmesini bekliyorlar; Sincan'ın kaç tane etnik grubu beslediğini kimse bilemez.İnsanlar, Sincan'da beyaz bulutlar gibi yüzen çok sayıda etnik grubun olduğunu kabaca biliyor. Arazi kaybolur, birleşir, tekrar kaybolur, tekrar birleşir. Mevcut arkeolojik keşiflerden, 3000 yıldır Sincan'da yaşayan etnik grupların derilerinin yavaş yavaş koyulaştığı ve sonunda beyazın altın renkli bir güneş tabakasıyla boyandığı görülüyor.

Sincan, iç kesimlerin derinliklerinde olmasına rağmen hiçbir zaman kapalı bir ülke olmamıştır.Dünyanın en eski uygarlıkları olan Yunan, Mısır, Hint, Arap ve Çin uygarlıklarının hepsi bu kanalı iletişim kurmak, öğrenmek ve birleşmek için kullanıyor. Burası sadece İpek Yolu değil, aynı zamanda Altın Yol, Camlı Cam Yol, Yeşim Yolu, Pamuk Yolu ... Bu sadece dünyadaki maddi medeniyetlerin değişiminin bir açıklaması ve aynı zamanda insan ve insan ruhsal medeniyetinin değiş tokuşu ve bütünleşmesi için bir yer. Dünyanın etnik iletişim ve entegrasyonunun en iyi örnekleri, insan dininin tüm kalıplarının mübadele yoluyla aktarıldığı Sincan çöllerinde korunabilir. Budizm, Hristiyanlık, İslam ve kaybolan veya reddedilen çeşitli dinler.

Sincan'ın çölleri ve doğal kuru iklimi, insan uygarlığının kalıntılarını tamamen korudu.Sincan çölündeki herhangi bir arkeolojik keşif, benzeri görülmemiş ve insan sağduyusunun ötesinde, bu yüzden dünyayı şok etti. Antropologlar, "Tarım Havzası'nda insan medeniyetini açmanın anahtarı kaybolmuştur. Onu bulursanız insan medeniyetinin sırrını bulabilirsiniz" diyorlar. Coğrafi, tarihi ve insancıl. Bu anlamda, Sincan'ın yeni bir keşif vizyonuna ihtiyacı var veya Sincan'ın yeniden keşfetmesi gerekiyor. İster coğrafi ister kültürel ve tarihi olsun. Sincan, bir gezi sırasında gördüklerinizden daha fazlasıdır.

Dağların, çöllerin, nehirlerin, çayırların, büyük şelalelerin ve büyük sıçramaların coğrafi bir kombinasyonunun yeryüzünde neredeyse ikinci bir yer bulamayacağını hayal edin.Sincan'ın bu panoramik coğrafi kombinasyonu, şimdiden insan merakı için bir keşif gezisi oldu. Araştırma en iyi modeli hazırlamak istiyor ve şimdi insanlık evreni keşfettiği için Sincan temelde bakir bir ülke. Büyük kara parçalarının insan ayak izleri yoktur ve büyük çöl alanları hala derin sırları saklamaktadır. Bu uçsuz bucaksız toprak anlık bir perspektiften yorumlanmayacak, büyük bir zaman ve mekânın gözlemlenmesine ihtiyacı var. 3000 yıl önce belli bir günde duralım, belki de bu kadar uzun bir zaman hepsini anlamak için yeterli değildir; onu yeryüzüne tepeden bakan bir yükseklikten gözlemleyelim, belki bu şekilde şekline biraz güvenebiliriz.

Bu nedenle, bazı antropologlar insan uygarlığı tarihinin kilidini açmanın anahtarının Sincan'ın Tarım Havzası'ndaki Sincan'da kaldığını iddia ediyor. Ama şimdi bu anahtarı bulmamıza kim yardım edebilir? Sincan'ın başörtüsünü ortaya çıkarmamıza kim yardım edebilir?

|
To Top