Pekin'in banliyölerinde araba ile tanışın, sonbahar manzarasının tadını çıkarın, kır evi şiirini ve distance_Travels'i deneyimleyin - Çin Seyahati

Her Eylül, sonbaharın başlarında Pekin'in banliyöleri " Pekin "En güzel mevsim" yaz sıcağı soldu, sonbahar daha serin, güneş daha kırmızı ve tatlı, hava daha tatlı ve güzel ... Böyle rahat bir mevsimde her zaman dışarıda koşmak isteyen bir kalp var. Serin sonbahar gökyüzünde mavi gökyüzü ve beyaz bulutları görmek istiyorum. Esintinin çekingenliğini hissedin, sallanan sandalyede oturup yıldızlarla dolu gökyüzünü seyretmek isteyin ... Dağlara çıkıp kendinizi dinlendirmek istiyorsanız güzel havayı yaşayacak ve sonbaharın başlarında Pekin banliyölerinde otonom bir gezi için arkadaşlarınızla buluşacaksınız. .

Liang Shiqiu bir keresinde şöyle demişti: "İnsanlar boş zamanları olduğunda, en çok insana benziyorlar." Xian, hayatın gerçek yüzüne bir göz atmaktır. Nadir bir "boş zaman" geçirmek ve hayal kırıklığına uğratmak istemediğim Pekin sonbaharını yaşamak için, birkaç arkadaşım ve ben Pekin'in eteklerinde otonom bir yolculuğa çıkmaya ve kırsalda bir hayat yaşamaya karar verdik. Bu sefer başladık Pekin Kalkış ve "Hesu · Yaoguanling" B & B kümesine varış - ertesi gün, Vahşi Ördek Gölü Ulusal Sulak Alan Parkı-Dünya Bahçıvanlık Sergisi'ne gidin

Konaklama: Aile yanında kalmak için özlem dolu bir hayat edinin · Yuanxiang Sonbahar Ortası Festivali hafif bir serinlik getiriyor ... Esen meltemle bir an uykululuk yok, yolda kendine ait bir serinlik var, bütün hava bitki ve ağaçların ferahlatıcı kokusuyla dolu.

Gezi yolu boyunca güzel manzara, Pekin'in 90 kilometre kuzeyindeki "Hesu · Yaoguanling" B & B kümesinde yer almaktadır. Dağlar ve nehirlerle desteklenen Liu Binbao ilçesi, üstünlüğü ve nehri elinde tutuyor ve geçmişte "misafir kalmanın" yeri haline geldi. Efsaneye göre, Yao soyadlı bir bilim adamı sınav için Pekin'e gitti, dağlarda yaşlı bir ağacın altında dinlendi ve memur olma hayali kurdu ve memur olmayı beklemiyordu. O zamandan beri, resmi görevler aramak isteyen giderek daha fazla insan buraya memur "talep" etmeye başladı ve köydeki insanlar yavaş yavaş bunun "Yaoguanling" olduğunu vaaz etmeye başladı. Daha sonra, birçok sivil ve askeri yetkili Yaoguanling Köyünde göründü. Bunların arasında, Yao soyadındaki yetkililer en özel mülke sahipti. "Yaoguanling" artık ünlü "Yaoguanling" oldu.

Aslında, bu sefer tek başınıza araba kullanmaya karar vermenin en büyük nedenlerinden biri, buraya gelmek istememdir Bu, kuzeydeki ilk gerçek aile yanında konaklama grubu. Yolda arabada otururken Yaoguanling Köyü'nün dağlar ve güzel manzaralarla çevrili olduğunu gördüm. Küçük bir köyde büyük bir sürprizimiz var! Köyde 7 tek ailelik avlu vardır: 1 kabul merkezi ve her biri farklı bir tarza sahip 6 aile yanı konaklama. Genç ve modaya uygun bir ins tarzı, retro ve soğuk bir hafıza stili ve orijinal lezzetlerle dolu rustik bir stil var ...

Bu sefer, kırsal kesimin en iyi orijinal tarzını koruyan aile yanında konaklama avlusunu seçtik - Hesu · Yuanxiangli. Buraya geldiğimde telefondaki fotoğraflardan daha sansasyonel olduğunu fark ettim.Kapıya giren ekran duvarından, tasarımda sadece geleneksel mimarinin tarzını ve geleneklerini korumakla kalmayıp aynı zamanda geliştiren bir çok çaba harcadığı görülüyor. Gölge duvar, üst üste binen fayansların tasarımını benimser, her iki taraftaki bambu yaprakları dökülür ve gölgenin ve yaprakların örtüşmesi, insanlara ilk bakışta hassas ve sessiz bir his verir.

Hesu · Yuanxiang'da, içeri girdiğinizde, eski ustalar tarafından tamir edildiğini göreceksiniz Buradaki her mobilya, eski evi hissetmenizi sağlayan bir hikaye. Burada yaşarken, tatil yeri tarzı bir lüks yok, odun, pirinç, yağ ve tuzun günlük estetiği var.

Avluya geldiğimde çok şaşırmıştım, bu avlu sadece eşsiz değil, aynı zamanda çok misafirperverdir.Özellikle aileler, arkadaş toplantıları ve şirket grupları için uygun olan bu avluda toplam 11 kişi yaşayabilir. Bu bahçede, çocukken kalbimin derinliklerindeki avluyu hala hatırlıyorum, muhtemelen böyleydi! Büyük bahçede çocuklar hiç vicdan azabı duymadan oynayabilirler. Parkın her yerine şezlonglar yerleştirilmiş, böylece yorgun olduğunuzda dinlenmek için üzerine uzanabilirsiniz.

Eve girdikten sonra, iç dekorasyon da sevdiğim bir tarz, sade ve etkileyici.Bazı bileşenler özellikle çocukluğumu anımsatıyor.Ayrıca açık plan bir yatak odası var.Chase aynı anda beş veya altı kişi uyuyabilir. Hiç sorun değil.Önemli olan, her birinin kendi ayrı banyosu ve güzel bir kamusal alanı olması, bir grup insan için mükemmel. Bu evde bir tür samimiyettir.

Ve burada sıkılmaktan endişelenmenize gerek yok.Odada mahjong masaları gibi eğlence tesisleri de var.Üç veya beş arkadaş buraya birkaç oyun oynamaya gelebilir.

Hesu · Yuanxiangli hala yerel malzemelerden yararlanıyor, orijinal küçük avlu binalarını ve avlunun dış dokusunu ve mekânsal ilişkisini koruyor, köy bağlamına uyum sağlıyor ve orijinal kırsal belleği koruyor. Burada yaşarken eski köyün bıraktığı sessiz izi hissedebilir ve gerçek bir "köy" olabilirsiniz. Burada açık mutfak var, kendinize lezzetli ve sağlıklı bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Gerçekten düşünceli ve kullanışlı olduğunu söylemek istiyorum. Kendi düşüncelerinize göre pişirme işleminin tadını, yemek pişirmek bile romantik bir ifade haline gelmiş gibi yapabilirsiniz. Özellikle gece gibi Yangxi Aşağı indiğimde, tavandan tabana pencerelerden yemek yiyor, sohbet ediyor, ara sıra vücudumdaki tüm iş ve stresi bir kenara bırakıyor, güneş ışığını, ağustos böceklerini ve avludaki esintiyi korumak için kendime bir şans verdim. Çok konforlu!

Akşam yemeğinden sonra, bahçedeki çardaktaki sallanan sandalyeye oturdum. Etraf çok sessizdi. Sadece ağustos böcekleri ve böceklerin cıvıltısı duyuldu. Gece rüzgâr esiyordu. Sıcaklık sıcak ya da soğuk değildi. Sallanan sandalyede oturup gözlerini kapat, bütün insan Çocukken memleketimin bahçesinde oyun oynama ve oynama sahnesini zihnimde canlandırabilmek, çok nazikti, bilinçsizce yüksek sesle gülmedim ... O anda arkadaşım sahneye tıkladı. Bir "Çocukluk" şarkısı çaldım ve gökyüzünü işaret ettim ve bana dedim ki: "Bak, bu gece çok fazla yıldız var" Yukarı baktım; "Evet, çok güzel." Düşünüyorum, o saniyede zaman dondu, çok keyifli Yukarı! Buradaki gece gibi, sessiz ve nazik, kendi diyalog tarzında başlayabilir ve kendinize tam bir ruhsal yalnızlık verebilirsiniz. Şimdi geriye dönüp baktığımda, o gece yıldızlı gökyüzünü hala hatırlıyorum.

Yıldızlara bakmak, küçük avluda oturmak, bir kadeh şarap içmek ve bir türkü sipariş etmek, bu halim gerçekten özlediğim hayat. Sonbaharın erken saatlerinde saat dokuzdan sonra soğuk olmasaydı, daha uzun kalmak isterdim. Eve döndüğünüzde evin tarzı hala çok sade ve sizi soğuk bir otel gibi hissettirmeyecek.Özel bir eve dönüş hissi var.Evin iç kısmına bakmak da çok basit, yıkadıktan sonra On buçuk saatten daha kısa bir süre içinde rahat ve yumuşak bir yatakta uzanıyordum.Çevre son derece sessizdi.Bu yavaş tempolu hayat, şehirdeki aceleciliği bir kenara atmamı, endişelerimi geride bırakmamı ve bu anın rahatlığını yaşamamı sağladı. O gece özel bir koku içinde uyudum haha.

Sabah yatağa gittiğimde doğal olarak uyandım. Gözlerimi açtım ve aşağıdaki masaya baktım, ancak saat 6: 30'du. Bu kadar erken kalkmayalı çok uzun zaman oldu. O kadar doluydum ki kalkıp yürüyüşe çıktım. Kapıyı açtım ve sabah havası öyle Yardım edemem ama birkaç nefes alıp bahçede yürüyorum. Her şeyin çok olumlu olduğunu hissediyorum. Güneş çıktıktan kısa bir süre sonra yüzümde güneş parlıyordu. Çok sıcaktı. O anda hissettim Hayat hala çok güzel. Bahçede dolaşıyordum ve kahvaltıyı getirecek biri vardı, çok tatlı. Bu, özellikle kahvaltı yapmayanlar için özellikle güzel kokulu.

Belki burası bir şehre ev için gitmek için bir avludur! Kırsal alanda şiirsel ve pitoresk bir yerde üç veya beş arkadaşınızı ve çocuğunuzu bir araya getirin, sohbet etmek, Mahjong'u ovmak, kestirmek, yavaşlamak ve yolculuğun güzelliğinin tadını çıkarmak için bir araya gelin.

Sonbaharın güzelliğinin tadını çıkarın Ertesi gün Yeyahu Sulak Alan Parkına gittik. denir Pekin Buradaki "yeryüzünün ciğerleri" çok güzel, büyük nilüfer çiçekleri ve sazlıkları var. Göl berrak. Gölde yaban ördeği sürüleri var ama yaban ördekler ürkek ve sazlıklarda saklanmaktan hoşlanıyor. Onu görmek için dikkatli bakmalısın. Bu aynı zamanda yıllık göç mevsimidir. Kuşun dinlenme yeri her yıl göç ederken muhteşemdir ve kuşlar gruplar halindedir. Göl kenarındaki söğüt ağaçları dalgalanıyor ve Sonbahar Ortası Festivali dışarı çıkmak için güzel. Çarşamba günü gittik ki çok fazla insan kalmadı.Doğanın güzelliğini sessizce takdir edebiliyorduk. Uzağa baktığımızda, Kangxi otlaklarını ve otlaktaki büyük yel değirmenlerini görebiliyorduk. Güzel havalarda gözler için bir ziyafet. Wild Duck Gölü Ulusal Sulak Alan Parkı'nda bir yürüyüş, yüze esen meltem özellikle rahat. Yorgunken çitin üzerinde oturmak, pırıl pırıl göle bakmak ve gökyüzündeki beyaz bulutları izlemek çok keyifliydi!

|
To Top