Taipei'ye gidin, yurttaşların hayatını yaşayın - Taipei'de yiyin - Çin Seyahati

Taşıma giriş Tayvan Yemek kitabı geldi Taipei Beni çeşitli tanıştırmalar yaptı Taipei "Yemek" konusunda büyük umutlarım var, ilk gece Ximending Gece Pazarı'nda tadını çıkarmayı planlıyorum. Sonuç olarak, yaşayacak bir yer bulmanın "aşırı zorluğu" nedeniyle artık yürüyemiyordum, bu yüzden sabit bir restorana gidip mola vermek istedim. Google'dan geçtikten sonra, 60 yıldan uzun bir geçmişi olan, yakındaki, iyi incelenmiş eski bir mağazaya gittim. En klasik pirinç eriştesini ve kazını sipariş ettim. Pirinç eriştesi geldiğinde yardım edemedim ama şaşırdım Bu pirinç eriştesi mi? Hayranlardan ne kadar ince! Para cezası, hayal ettiğim lezzeti tatmadı ama çorba oldukça ferahlatıcıydı. Kaz bu restoranın imzası, lezzetli olmalı! Bir ısırık kaz kokusuyla engellendi ve aklımdaki nefis Kanton kazı rüyası kırıldı. Belki kaynama yüzünden, balık kokusu temiz değil. Boşa harcamak istemiyorum, biraz yemeye çalıştım ama iştahımı kaybettim. Gece pazarındaki tanıdık atıştırmalıkların isimlerine baktığımda onları da görmezden geldim. Beni çeken ve onun için bir video kaydetmekten kendini alamayan, şefin sıkı çalışmasıydı.

Tanıdık görün Yonghe Soya sütünün imzası, yerinde soya sütü içmek daha mı iyidir? Sonuç, merkezi mutfak tarzı soya sütünün mikrodalga fırında ısıtılmasıydı, bu yüzden biraz ara verme fırsatını değerlendirelim. Dükkan da traşlanmış buz sağladı Yanımdaki kızın önündeki traşlanmış buza baktığımda, miktarın dört kişi için çok büyük olduğunu hissettim, bu yüzden ona yiyip yemeyeceğini sormadan edemedim. Kız İngilizce cevabını anlamadı, bu yüzden onun bir Japonya insanlar.

Ertesi gün başka bir ikamet yerinin yakınındaki Qingguang Gece Pazarı'na gittim. Çok benzer en geleneksel görünüm olmalı Pekin Donghuamen'deki Donghuamen Gece Pazarı, sadece geceleri tezgahlar kurmak için açıldı ve lokantalar çoğunlukla yerel halktan oluşuyordu.

buldum Tayvan Bir arkadaşım Zeng Kee Angelica Tonte Noodle'ı tavsiye etti ve bir tabak sebze daha sipariş etti. Çok verdim, belki beklenti çok yüksek, tadı hayal ettiğim gibi Tayvan Gıdada hala bir boşluk var. Karşıda oturan bir misafirle sohbet ettim, bu kız kardeş angelica lezzetinin yeterince güçlü olmadığından şikayet etti, bence doğru görünüyor, öyle görünüyor Taipei İnsanlar ilaçlı yiyecekleri sever. Bir kaseden sonra üstünü tekrar yedim ve sadece izlemek için kaldım. Kız kardeşim Luke olduğumu öğrendi ve coşkuyla burada başka bir tür tatlı tavsiye etti, beni de oraya götürdü ve en sıcak olanın en iyisi olduğunu söyledi.Yarın tekrar gelip doğrudan almamı önerdi. Çok hevesli Taipei kız kardeş!

Çift "vurulduktan" sonra, yapmamaya karar verdim! Yemek için özel bir gezi yaptım Tayvan En ünlüsü 70 RMB'den fazladır Yongkang sığır eriştesi. Ertesi gün gelin Yongkang Açılışta dana etli erişte dükkanı, zaten öğleden sonra saat 2 idi ve dışarıda ondan fazla kişi sıraya girdi! Ve bir süre sonra tekrar bir sıra oluştu, görünüşe göre sıra çok uzun sürdü. Sonunda masaya oturup 1 Mayıs ayının karşısında oturan kız kardeşime sordum. Tayvan Ara verir misin Neden bu kadar çok insan var? Fabrikanın ara vereceğini, ancak ajansın vermeyeceğini söyledi. Şu anda, anakara turist gruplarının Tayvan'a gelmesini engelledi, sadece bedava seyahat ve daha az insan var.Geçtiğimiz birkaç yıl içinde her zaman anakara turistlerle doluydu ve yerliler onu yiyemiyordu. Sığır eriştesi beni şaşırtmaya geldi, çok fazla sığır eti! Yarısını yiyebilirim iyi, bu dana noodle fiyatına değer! Sığır eti o kadar yumuşak ve şık ki, özel gizli tarif gerçekten olağanüstü! Sonunda hepsini yedim ve geriye hiçbir şey kalmadı. Genel hissin sığır etinin mükemmel olduğunu ve erişte ve çorbada iyileştirme için yer olduğunu söyledim. tersi Taipei Abla ayrıca dedi Lanzhou Ramen noodle'ları bundan daha takla atıyor. Hayatı deneyimlemek için burada olduğumu duydum. Kız kardeşim Ulusal Tayvan Üniversitesi'ni ziyaret etmemi tavsiye etti. DPP, Tayvan Ulusal Üniversitesi'nin seçilmiş başkanına müdahale etti. Öğretmenler ve öğrenciler protesto ediyor. Kız kardeşim dışarı çıktığında bana yol tarifi verdi. Başka bir sıcak ve arkadaş canlısı Taipei kız kardeş!

Artık sığır eriştesi için endişelenme Tayvan İyi yemek, düşündüm belki Tayvan Gurmenin yazı stili olağanüstü. Durumdan memnunum ama şans eseri bir sürprizim var. Rezidansın yakınındaki gyudon hoş bir sürpriz. Restoran günün 24 saati açık değil ve servis personeli meşgul ve coşkulu. Orta boy bir kase pirinç 20 RMB'den az, üzerinde yumuşak ve hoş kokulu sığır eti dilimleri ve bir kase miso çorbası. Bir tabak yeşillik hem lezzetli hem de ucuz. Karşıdaki daha küçük bir Çin restoranında Buddha Jumping the Wall (deniz ürünleri yerine domuz ayağı) çorbası da lezzetli ve pahalı değil. Tabi en iyi yemek Chen Kardeş'in uçakta tanıştığım ve yemeye davet ettiği 5 suşi. Hafta sonları yarım saatten fazla sıraya girdik. Dün gördüm dedim Taipei İstasyonun yakınındaki zincir mağaza bekleyen insanlarla doluydu ve içeri girmeye bile cesaret edemedim. Kardeş Chen, hafta sonları daha fazla insan olduğunu ve sıraya giremeyeceğini söyledi. Kardeş Chen, matcha ve sıkılmış hardal demledi, bu doğal hardalın lezzetli ve pahalı olduğunu ancak burada matcha ve wasabi'nin ücretsiz olarak sağlandığını söyledi. Suşi, tabak başına 40 Tayvan doları, tabak başına 2 suşi ve tabak başına yılan balığı bir suşi. Kardeş Chen'in tecrübesi var ve taşıma bandına bir tabak almıyor, ancak daha lezzetli suşi sipariş ediyor. Hepsi lezzetli ama en iyisi yılanbalığı suşisidir.Azgın toprak kokusu olan yılan balığı yoktur Ağızda erir ve koku sarhoştur.Pirinç topları yumuşak ya da sert değildir, kuru ya da yapışkan değildir, her şey doğru! İkili tam bir yemek yedi ve yaklaşık 120 yuan harcadı. Gerçek Wumart ucuz, her gün sıraya girmenize şaşmamalı!

Yemek sevgisine gelince, boğazın her iki yakasındaki insanlar arasında pek bir fark görünmüyor. Yemeklerden önce restoran hareketlenmeye başlayacak, lezzetli olursa sıraya girecekler.Gece pazarı hala geç yemekle meşgul ama kahvaltısı kafeye ait. Geleneksel Çin restoranı çok küçük olsa bile, muhtemelen gece pazarı geç kapandığı ve genellikle sabah kapandığı için saat 11'de açılıyor. Taipei Çok sayıda kafe var ... Kalabalık yoldan uzak olmayan bir kahve barı varmış gibi görünüyor, sabah kahvesi kokuyor.Gençlerin çoğu sıraya giriyor, mağaza dışında satacaklar. Sanming Yoldan geçenler için uygundur. Taipei Yemek böyle, bir gece ve bir sabah, gece ile gündüz, Çin ve Batı, gelenek ve modernliği mükemmel bir şekilde birleştiriyor.

Tayvan Yemekler çoğunlukla hafif ve tatlıdır. Uzun süre yedikten sonra Wang Zhihenin soslu tofusunu, Liubijunun turşusunu ve hatta Tianyuanın kurutulmuş sarı sosunu özlemeye başladım. Bunu çözmek için yalnızca nefis ve damlayan tuzluluk varmış gibi görünüyor Tatlı bir kaşıntı! Düşünmek Pekin Soya sosu, erişte çayı, kızarmış lavman, mochi tofu vb. Taipei İnsanlar her şeyin tadını çıkarmayabilir. Sözde yerel meşhur yemeğe gelmek istemek sadece lezzetli değil, bazen çocukluk anısı, bazen vatan hasreti ve dahası midenizin adaptasyonu.

|
To Top