Yeni Yıl Günü Kuzeydoğu Tur_Travel Notları - Çin Seyahati

Kuzeydoğu, gümrük dışındaki buzlu manzarayı görmek için kışın her zaman kuzeydoğuya gidin.Yeni Yıl Günü'nü seçtim ve uçak bileti rezerve edildikten sonra ülkedeki sıcaklık düşmeye devam etti. Bu yıl 28 yılın en soğuk oldu. Yıllar. Sadece Tanrı'nın rızası için yalvarabilirim, uçağın kalkamayacağı veya inemeyeceği için değil. Neyse ki, ayrılış gününde hava çok güzeldi ve Şangay'dan Shenyang'a yolculuk pürüzsüzdü. Önceki günün kar yağışı kuzeydoğu topraklarını gümüşle kapladı, kahverengi tepeler düzenli bir şekilde düzenlendi ve oluk karla kaplıydı. Ne kadar muhteşem!

Havaalanı otobüsünü Uzun Mesafe Yolcu Taşımacılığı Kuzey İstasyonu'na götürün. Acentedeki bir sonraki istasyon için tren biletini kolayca satın aldıktan sonra, bir otobüse atlayabilir ve Zhongjie'ye (Shenyang, Zhongjie'deki en zengin yer) doğru gidebilirsiniz. To). Çünkü bu yolculuk yavaş yavaş kuzeye gidiyor, kuzeydoğuyu yavaş yavaş hissediyor. Ayrıca yeterince psikolojik hazırlık ve ekipman hazırlıkları yaptım, neyse ki hava çok soğuk değil ama uzun süre dışarıda kaldıktan sonra ısınmak için eve girmem gerekiyor. Yasak Şehir Shenyang orta caddenin kenarındadır.Kırmızı avlu duvarları ve Yasak Şehir'in ön caddesindeki kemerler "imparator imparatorluk kentinin kenarında" hissi uyandırıyor.

Shenyang, antik, harap otobüslerin ve yavaş tempolu hayatın değişimlerini gösteriyor. Burası Qing Hanedanlığının geliştiği Shengjing ve Japon istilasından sonra Fengtian Şehri ... Qianmen Caddesi'nin diğer tarafında Yasak Şehir inşa edildi. Üzerinde "Kralların altındaki memurlar inmeyi bekliyor" kazınmış bir taş stel var, ben zaten yürüdüm ve uygun olduğu düşünülüyor.

Shenyang Yasak Şehir çevresinde bir daire ve o yılın iniş çıkışlarını deneyimleyin, gökyüzü yavaş yavaş kararıyor. Zhongjie'de efsanevi Laobian mantısı dükkanı var.Çok fazla şubesi ve çok güçlü ticari lezzeti nedeniyle pes etti ve sonunda Li Liangui'nin 100 yılı aşkın pastırma turtasını seçti. Buradaki işler çok iyi ... Görünüşe göre yerliler çok yemek yemeye geliyorlar ... Her zamanki standartlara göre dört kişi bir tabak domuz pastırması dahil dört yemek sipariş ediyor. Sıcak altın gözleme, Kuzeydoğu misosuna batırılmış domuz pastırması ile sarılır ve yeşil soğanla eşit derecede lezzetlidir!

Li Liangui Bacon Gözleme

Akşam yemeğinden önce, otelin yanındaki Liu Laogen sahnesinin dışında, gösteriden önceki önsöz gibi görünen canlı bir performans vardı. Canlı performansın iki kişilik dönüşünü gördüm, ama gerçekten takdir edemedim, bu yüzden sadece kapıyı salladım.

Ertesi sabah erkenden, 17 kilometre uzaklıktaki Qipan Dağı Manzara Bölgesi'ne bir taksiye bindim ve yolda Dongling'i ve karlı bir villa bölgesini geçtim. Bir nebze serinlik insanları ferahlatıyor. Sıcak güneşin altında, Changbai Dağı'nın kalıntılarında Linhai Kar Ovaları'na hayran kalın. , Kayınpeder de büyük bir ilgiyle "Kaplan Dağını Bilgelikten Çıkar" şarkısını söyledi.

Qipan Dağı adını, dağda bir satranç tahtası ile oyulmuş orijinal taş nedeniyle seçildi. Efsaneye göre Tieguai Li ve Lu Dongbin birbirlerine karşı oynadılar. Tüm manzara alanı üç dağ ve bir göl içeriyor ve vahşi yaşam parkı da manzara alanında. Bu sefer hedefimiz buz ve kar. Big World Kayak Merkezi. Ekipmanınızı alın ve kayak merkezine girin. Önce düz zemindeki ana eğime uyum sağlayın. İkinci kayak zamanı olmasına rağmen, eğitmenin sormasına gerek yok, ancak yine de ara yokuşu deneyecek cesaretim yok. Diğerlerinin teleferiği ormana götürmesini izleyin. Derinlerde, köşedeki rüzgârda sallanan şımarık ve kahramanca duruşu hayal ederek, sadece düz bir köşede hızlanmanın ve acele etmenin heyecanını hissedebiliyorum.

Mutlu zamanlar her zaman çabuk geçer. Öğleden sonra Harbin trenini yakalamak için şehre geri döndüm. Shenyang'a veda etme zamanı. Kuzeydoğu tarzının coşkusu üzerimde derin bir etki bıraktı. Bizim "arayanın" sıcak bir kalbi var. Shenyang'dan Harbin'e giden trenin yüksek hızlı tren olduğu bilinmiyor ve Changchun'dan, Jilin'den Harbin'e geçmek sadece 3 saat sürüyor ve yol boyunca manzara daha da güzel.

Uzağa, yine beyaz karla kaplı inişli çıkışlı tepeleri çevreleyen rastgele saman yığınları yığınları uzanıyordu ve küçük çiftlik avlusu, kar beyazı zemine düzgün bir şekilde yerleştirilmişti.

Vagonda birkaç kişi varken, neredeyse bizim özel trenimiz oldu. Pencerenin yanında çenesiyle oturup, pencerenin dışındaki bacadan yükselen beyaz buharın beyaz bulutlara dönüşüp uzaklaşmasını seyrederken, düşüncelerim de uzaklaşmak istiyordu ...

Saat dörtten hemen sonra, güneş işi bitirip eve erken dönmek istedi. Yavaş yavaş düştüğünü izleyen gün batımı sonrası parlama yeryüzüne dökülür, gökyüzünü kırmızıya boyar ve yavaş yavaş kar altında kaybolur.

|
To Top