"Kuzey Sincan'da Kiralık Araba Turu Rehberi" Kuzey Sincan'da (Kanas, Hemu) Kar Ödünç Alın [Sincan'da Seyahat Rehberi] _ Seyahat Notları - Çin Seyahati

Gobi, dağlar, ormanlar, nehirler, vadiler, meralar, buzlar ve karlar, insanlar ... Çok az yer bu kadar çok coğrafi unsuru bir araya getirebilir ama burada seyahat için uygun zaman uzun değil.İlkbahar geç, yaz koşuşturuyor. Daha sonra eylül ayına girdikten sonra güzelliğin zirvesi başlar ve çeşitli renkteki yapraklar rengarenk bir şölen oluşturur.En renkli vesileyle ilk karla uzun bir kış çağrılır ve turistler aniden dağılarak soğuk ve sessizlikteki saf topraklara geri döner. Ben sadece kışı seviyorum Kuzey Sincan , Sonbaharın muhteşem renk kıyafetlerini soldu, saf ve sevimli. Çin'de karda oynamak söz konusu olduğunda aklıma ilk gelen şey her zaman kuzeydoğu nın-nin Xuexiang Gerçekten burada ve Xuexiang Olgun bir iş modeli ile karşılaştırıldığında, zengin eğlence tesisleri yok, aynı zamanda hareketli turistler, süslü fenerler de yok, isterseniz tüm dağın oynaması için sözleşme yapabilirsiniz. Nereden Kuzey Sincan Geri döndükten sonra "Kışı tavsiye etmek istiyorum Kuzey Sincan , Ve korkarım ki kırmızıya döndükten sonra tadı değişecek. "

Sincan güvenli mi Bil ki gidiyoruz Sincan Arkadaşları ve aileleri endişelendikten sonra dikkatli olmalarını, insanlara rasgele bakmamalarını ve geceleri otelde dışarı çıkmamalarını istediler ... Çevresindeki anlaşılmaz endişelerin atmosferinde Taobao kendime 200 dolar satın aldı Wan'ın sigortası, bir sonraki adım gibi hissetmiyorum Sincan Fakat Afganistan ön. Yeni geldi Urumçi Taksi şoförü içeri girdiğinde bizimle sohbet etti: buraya ilk gelişiniz Sincan Oyna, sana söyleyeyim Urumçi Ülkenin en güvenli şehri ... Sokaktan birkaç adım ötede polis olduğunu ve elinizde gerçek silahlar olduğunu görebilirsiniz.Bir dakika içinde polisi aradığınız sürece polis size gelecek. Daha sonra bir alışveriş merkezine, otele, manzaralı bir noktaya veya bir restorana girseniz de güvenlik kontrolünden geçmek için kimlik kartınızı kapıda kaydırmanız gerekir.Sahinler konutlarına dönseler bile, girmek için kimlik kartlarını kaydırmaları gerekir. Güzel bir yüzle birkaç kez yürüdük koridor . Tren istasyonuna girmek için üç kez tam güvenlik kontrolü gerekiyor. Sanırım G20 Hangzhou Güvenlik yeterince katı, ancak ayakkabılarını çıkarıp oraya yürümek için hiçbir havaalanı güvenlik kontrolüyle karşılaşmadım. Şu anda hesabım yok Urumçi Uygurlar burada çalışmak istiyorlarsa, kalmak için yerel bir garantörleri olmalı, bu yüzden çok sayıda Uygur memleketlerine geri gönderildi. Aslında aşırı olan bu küçük gruptur.İnsanların çoğu naziktir ve haydut olarak etiketlendikleri için de çok üzülürler.Çin'deki diğer şehirlerde bir otelde kalmak istiyorsanız, önce karakola gitmelisiniz. Geldi Turpan Güvenlik daha da katı. Oraya gittiğim gün annesini öldüren ve birkaç gün önce aranan bir kumarbaz vardı .. Şoför bize her evin bir kişiyi her gece mahkumları aramaya göndermesi gerektiğini söyledi. ! Yani bu birkaç günde Kuzey Sincan Benim için güvenli hissettiriyor, bu yüzden oynamaktan çekinmeyin. program 1.gün Hangzhou Urumçi , Öğleden sonra şehirde oynayın, Kapalıçarşı'yı ziyaret edin ve akşam trenle gidin Beitun Kent 2. gün Beitun Kiralamaya başlayın Kanas 3 gün Kanas Hemu gün4 Hemu Beitun Gece geri tren Urumçi gün5 Urumçi Turpan (Hızlı tren sadece bir saatten fazla sürer) Tur Tuyugou, Kumtağ Çölü gün6 Turpan Müze, geri Urumçi gün7 Urumçi Hangzhou Charter hakkında İhtiyaç sahibi arkadaşlar Usta A Mao'yu bulabilir Sincan Bol kaynaklara ve geniş bir alana sahip uçsuz bucaksız bir arazi.Otomatik sürüş turuna çıkarsanız, hayata aşina olmayacaksınız ve araba kullanmak yorucu bir iş, bu yüzden tereddüt etmeden kiralık bir araba buldum.Oynaması biraz kolay ve yorulmayacak. Gümrüklere çok aşinayız, pek çok sorundan kaçınabilirsiniz, ayrıca bir tur rehberi ve fotoğrafçı olabilirsiniz! İpuçları: Birçok arı arkadaşı, zamanında cevap veremedikleri için araba ustasının iletişim bilgilerini kiralamak ister, bu nedenle mektubunu buraya gönderin, Sincan Usta Amao 486164504

Yolda değerli zaman geçirmek istemeyin, bu yüzden Urumçi İçin Beitun Hepimiz uyuyan gece trenlerini ileri geri seçeriz, yolda uyuruz. kış Turpan Aslında eğlenceli bir şey yok, orada olmadığım için pişmanım Hemu Köyde dolaşmak ve şaşkınlık yaşamak için bir gün daha kalın, gerçekten çok güzel. Okyanustan en uzak şehir Urumçi içinde Urumçi Yarım günlük transit süre ile Uluslararası Çarşı'ya gezinti yapmayı seçtik. "Çarşı", çarşılara ve çiftçi pazarlarına denk olan Uygur dilidir. Sincan Kentsel ve kırsal. içinde Urumçi Uluslararası Kapalıçarşı'da İslam kültürünü hissedebilir, mimariyi, etnik ticareti ve performansları görebilirsiniz. Oraya gittiğimizde Ay Yeni Yılının ikinci günüydü, birçok dükkan açık değildi ve sokakların çoğu belirgin özelliklere sahip Uygurlardı.Sadece bir kaçımız kıtasal görünüyordu ve yabancı bir ülkenin sokaklarında yürüyormuş gibi hissettim.

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı İpek, sihirli lamba, bronz eşya ... gözlerini kör et

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı Bu egzotik aletleri görür görmez ayaklarımı hareket ettiremedim. Herkes "Rewap" telli çalgının minyatür bir versiyonunu geri taşıdı. Beş telli uzun süre çaldıktan sonra hala tutarlı bir melodi yapamadım. Unut gitsin, müzik bilginizde ısrar etmeyelim, sadece dekorasyon olarak eve götürün.

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı

Sincan Uluslararası Kapalıçarşı Avanti'nin hikayesine düşüyormuş gibi Hızlı bir bakış- Burkin Tren akşam 11'de hareket ediyor Beitun Uyuyanın karşısında bir yuva var Beitun Teyze, gideceğimizi öğrendiğimizde Kanas O sırada inanılmaz görünüyordu: "Ah, bu havada ne yapıyorsun, çok soğuk, kızımın yaz aylarında orada çalışmak için kalın yün pantolon giymesi gerekiyor, sizler gerçekten ... Sana bir kez oraya gittiğini ve bir daha asla gitmek istemeyeceğini söylemiştim ... Tıpkı büyük bir şehrin, arabadan arabaya gelen insanlarla ne ilgisi olduğunu anlayamadığımız gibi, görünen o ki her yerde insanlar aynı. , Kapının önündeki manzara hayattır, ama uzaktaki diğerlerinin hayatları bizim gözümüzdeki manzaradır. Sabah yedi buçuk Beitun , Şoför ustamızı karanlıkta yolun kenarında buldum ve bizi içeri aldım Irtysh Nehri Gün doğumunu izlemek.

Burkin

Burkin Su canavarı bile kış uykusuna yatıyor ... Kanas Nereden Burkin İçin Kanas Gölün bu yolu, Kuzey Sincan En güzel Sibirya tabağı ve Kazakistan Zhungeer Plate'in çarpma alanı, ovalar, Gobi ve dağlar iç içe geçmiş, burada tamamen takdir edebilirsiniz Kuzey Sincan Zarif ve görkemli. Araba dışarı Burkin , Görüş alanı yavaş yavaş açıldı ve gökyüzü gittikçe daha mavileşti. Yol kenarındaki Gobi, meralar ve tepeler karla kaplıydı. Tüm dünya önümdeki yol gibiydi. Bu dünyada küçük olmama rağmen, bu Arazinin tamamı bir kez daha özel kullanımımız için, o kadar tatmin edici ki, durma ve sonsuza kadar böyle devam et demek istiyorum. Karla kaplı tepeler gökyüzüne doğru güzel bir yay çizer ve dağın eteğindeki sığırlar efendileri gibidir.

Kanas Yolda çok fazla karanlık buz var ve dikkatli değilseniz kayma kontrol edilemez.Bu nedenle, çeşitli yol koşulları ve hava koşullarıyla kolayca başa çıkabilen yerel deneyimli bir sürücü bulmanız için kışın araba kiralamanız önerilir. Aşağıda yolda rüzgârla oluşan kar yağışına koşan araba var ve hevesli vatandaşa yardım ettim.

Kanas Geniş düz bir zemini, kuzeyden ve güneyden karla kaplı dağlara uzanan uzun bir yarık gören herkes, fotoğraf çekmek için inmekten heyecan duyuyor.

Kanas Bu karlı dağla sözleşme yaptık ~~~

Kanas Elli santimetreden daha kalın olan bu kar tabakasını ilk gördüğümde, güneyliler kayıtsız şartsız alkışladı, koştu ve yuvarlandı, kar kar örtüsü olmadan ayakkabılarımızı kazdı. Panda buraya gelmeme izin vermek için sonuna kadar bağırdı, karda bir gün yuvarlanabilirim. Kuru ve soğuk hava artı Kuzey Sincan Karın su içeriği düşüktür ve bir kartopu savaşı aniden kar tozu üretir.

Kanas Usta Feng aniden karda olma hissini denemek isteyip istemediğinizi sordu. ...Karda? Bu yumuşak karda mı? Uhhhhhhhhh, acele et ve bana tokat at

"Bong" sıkıcı bir iniş sesi çıkardı ve sonraki saniye bir ağız dolusu karı kemirdim ve karda uzandım, acımasız alayları topladım ... İki kez yüzüstü düştükten sonra, olana kadar pes etmedim Hemu , "Toz Kar" ın zarafetini anladım. Sonbaharda turistlerin akınına uğrayan yeni otelin kapısı kapandı, yol kenarında sessizce duruyor.

Kanas Körfezdeki göl adası, burada yatan ve adını Wolong Körfezi'nden alan kocaman çömelmiş bir ejderhayı andırıyor Ortada ejderhayı görebiliyor musunuz?

Kanas Nehir, diğer mevsimlerden farklı olarak aşağı vadide yavaşladı ve sığ bir şekilde aktı.

Kanas

Kanas

Kanas

|
To Top