# # Wudang Mountain (Prince Slope) - Hubei_Travel'de dokuzuncu beş günlük tur - Çin Seyahati

Fuzhen Tapınağı olarak da bilinen Taizipo, Taoizm'in atası Zhenwu'nun çocukken Wudang Dağı'nda uyguladığı bir Taoist tapınağıdır. Efsaneye göre, Zhenwu uygulaması neredeyse yarı yarıya kesildi ve daha sonra "Demir çubuk bir iğneye dönüşür" hikayesiyle aydınlandı. Önceki uygulamayı tekrarlayarak sonunda Zhengguo oldu ve Zhenwu'nun Büyük İmparatoru oldu. Araba Prens Po'nun önüne geldiğinde, önümde bir tepe olduğunu ve tepeye çıkan yolun çok düzenli olduğunu fark ettim.Fuzhen Köprüsü adı verilen, yaklaşık beş veya altı metre genişliğinde hafif bir eğim olan basit bir taş köprüden geçtim. Birkaç metre sonra, bir düzine basamak var. Rampanın her iki yanında ağaçlar gölgeli, yaz başı güneşi gölgeli ve insanlar uzun bir koridorda yürüyormuş gibi yürüyorlar. Gezinti yolunun sonunda, tepeler arka arkaya düzinelerce taş basamağın yüksek bir kapıya dönük olarak dönüyor. Bu, karmaşık gerçek görüşünün kapısıdır.

Kapıdan girildiğinde, dolambaçlı taş levhalarla döşenmiş geniş bir koridor var. Her iki taraftaki kırmızı duvarlar ve yeşil çiniler, eşsiz bir ihtişam göstererek dağ boyunca dağılmıştır. Burada olduğum için İmparator Zhenwu'ya hayranlık duymaktan kendimi alamadım. Duvarın güzel bir adı var, "Jiuqu Sarı Nehir Duvarı". Duvarın sonunda yukarı doğru bir taş basamak daha var. Başka bir kapıdan girin, içinde Dragon and Tiger Hall adında bir ön salon var.

Ön koridorda yürürken aniden güneşin projeksiyonunun biraz anormal olduğunu fark ettim. Shandong'dan bir grup yaşlı teyzeler kenara oturdu ve salonun önündeki avluda gölgenin etrafında dönmemi izleyerek garip bir şekilde sordu, ne yapıyorsun? ? Yönlendirmenin yanlış olduğunu bulduğumu söyledim. Teyzeler coşkuyla Fuzhen Tapınağı'nın tapınak kapısını gösterdiler ve "Kuzeye git, güneye, sola, batıya ve sağ doğuya git" dediler. O tapınak kapısı güneye açılıyor, önünüzde kuzey değil mi? Ama gölgemi gösterdim ve onlara sarayın kapısının güneye açılmadığını söyledim. Herkes biraz rahatsız. Rehber haritaya tekrar bakıldığında bu yerde güneyi gösteren bir yön ikonu olduğu ortaya çıktı. Resmi bir şekilde okumak için harita baş aşağı okunmalıdır. Fuzhen Tapınağı'nın kapısının kuzeybatıya açıldığı ve Jiuqu Sarı Nehri'nin duvarı boyunca yürüyen ana salonun doğuya ve batıya baktığı ortaya çıktı. Sonuç olarak, iki bölmenin yan salonları kuzey ve güney taraftaki salonlar haline geldi. Fuzhen Tapınağı'nın yan salonu ve ana salonu dikdörtgen bir meydanı çevreliyor.Birçok inanan, burada Wudang dövüş sanatlarını uygulamak için kendi gelişmiş müzik efektleri eşliğinde dövüş sanatları ekipmanı getirip uzaklara seyahat ediyor. Genellikle turistlerin alkış ve tezahüratlarını çekiyor.

Fuzhen Tapınak Salonu'nun arkasında Prens Salonu var Avlu derin ve az turist var Sarayın kapısı açık değil, neredeyse kaçırılmış.

Sol tarafta onu ciddiye almayan küçük bir avlu vardı. Düşmek istemiyorum Kutsal yazıların saklandığı iki tapınak var, İmparatorluk Kutsal Yazıları Binası ve Tibet Kutsal Yazıları Köşkü. Ama sadece dışarıdan bir isim ve içeride parşömen yok, sadece iki bina.

Salonun önünde küçük bir avlu daha var, içinde Wudang Tea'nin çay salonu var. Göze çarpmayan küçük bir kapı olan çay salonundan geçtim. İçeride ünlü Wuyun Kulesi var. Bu Beş Bulut Kulesi, dağın eteğindeki Jiuqu Sarı Nehir Duvarı'nın yüksekliğinden yukarı doğru yükselir ve beş katlıdır. Ama ayağımın dibindeki bu küçük kapının zemininden içeri girdiğimde, sadece bir kat yüksekliğinde eğimli çatılı bir kabindi. Kadimlerin bu evi inşa ettiklerinde kayaları kazıp düzleştirmedikleri ortaya çıktı.Tamamen dağ manzarasına uygun, dağın eteğinden yüksek bir ahşap sütun dikildi.Bu ahşap sütunun üzerine gömme ve zıvana yapı kullanılarak 12 Kök kirişler veya kemerler, beş katlı binanın tamamı eğimli uçurumun üzerinde dik durur. İçinde bir beyit var, "Tek sütunlu kule ölümsüzdür ve beş bulut pavyonu korur." Tipik bir mimari örneğidir. Wuyun Kulesi'ne vardığımda, tüm Fuzhen Tapınağı'na hızlıca bir göz attım, tur rehberini takip ettim ve orijinal yol boyunca aceleyle geri döndüm ve ardından manzaralı ulaşım aracını bir sonraki cazibe merkezi olan Zixiao Sarayı'na götürdüm.

|
To Top