Ayak İzleri - Lu Dağı'nın Harika Manzarası, Dream Village'ın Wuyuan'ı - Çin Seyahati

Bir sırt çantası, bir bilet, bir paket, bir ben, kalbimdeki her şeyi koruyan, sadece ineceğim yerin Jiujiang olduğunu düşünerek ... Başladığım bu hal ve ruh hali ...

16 saatlik bir yolculuk ve ertesi gün 7: 20'de Jiujiang Tren İstasyonu'na vardık. Güneye ilk gittiğimde soğuk ve nemli havayı yakaladım. Orta derecede yağmurlu ve rüzgarlıydı. Erken çözmek için istasyonun yakınında üç sebze poşeti ve bir çay yumurtası aldım. , Bir şişkin çanta taşımak ve haritayı kontrol etmek ve otobüsü kontrol etmek için bir şemsiye kullanmak sakıncalı olduğundan, geçici olarak küçük bir grup Lushan'ı dağdaki trafik problemini çözmek için bir günlük tur bildirmeye karar verdim ve ayrıca tur rehberine Lushan hakkında da sorabilirsiniz. Genel Bakış. Tren istasyonundan Lushan Scenic Area'ya gitmek 40 dakikadan fazla sürüyor.Dağ üzerinden yaklaşık 400 viraj alır, bükülüp çemberlenir ve her viraj yaklaşık 90 derece. Neyse ki, hareket tutması yaşamıyorum. Hareket hastalığı iseniz, önceden hareket hastalığı ilacı almalıyım. Dağa tek başınıza çıkarsanız, tren istasyonunun yakınındaki otobüs durağından otobüsle Lushan'a gidebilir ve CMB'yi dağın manzaralı noktaya götürebilirsiniz.Lushan için bilet 15 doğal nokta dahil 180 yuan. Tur rehberinden bu bileti özel olarak sordum.

Çiçek Yolu, Bai Juyi'nin bir zamanlar çiçeklere hayranlık uyandıran yolu takip etmesinden sonra "Bai Sima Çiçek Yolu" olarak da bilinir. Bai Juyi'nin ünlü sözü "Nisan ayında dünya çiçeklerle doludur ve dağ tapınağındaki şeftali çiçekleri çiçek açmaya başlar."

Bai Juyi Thatched Kır Evi

Peri mağarasında maymunlar olacak. Maymunlarla karşılaştığınızda yukarı bakmaya veya yukarıya bakmaya dikkat edin. Onlara aşağı bakarsanız, hor görülecekler. Kızgınlar ama ağızlarını hareket ettirmiyorlar. En iyisi onları kızdırmamak. Elinize yiyecek almayın. Yiyecekleri poşetin dışında bırakmayın, görürlerse cömertçe verin. Çok akıllılar ve otoriterler. Vermezseniz damla kapacaksınız ~

Guling Kasabası dağlarla çevrilidir ve Jinxiu Vadisi'ne bakmaktadır. Kasaba bulutların arasında gizlidir.

Lushan Ulusal Anahtar Manzara Alanı-Jinxiu Vadisi

İyi şanslar taşı, ona dokunmanın iyi şans getireceği söyleniyor!

Lushan Ulusal Anahtar Manzara Alanı-Jinxiu Vadisi

Tianqiao, işte Zhu Yuanzhang efsanesi

Qin Gölü gibi, çünkü göl bir keman şeklindedir ve açı yeterli değildir, bu yüzden fotoğraflardan belli olmamaktadır.

Huanglong Tapınağı'nın önünde bulunan Üç Hazine Ağacı, ikisi Cryptomeria ve biri Ginkgo'dur. Şubat ayının sonu olduğu için ağaçlar bereketli değil ama gökyüzünün momentumunu azaltmıyor.

Longjiang Kaya Oymacılığı

Huanglongtan

Oolong Tan

Lushan Yunwu Çay Bahçesi

Lushan Dağı Manzara Alanı dağınık ve her bir manzara alanı araba ile yaklaşık 15 dakika sürüyor. İlk gün grupla birlikte manzaranın çoğunu bilet üzerinde gezdim. Tur rehberi çok iyiydi. Yol boyunca düşünceli ve hevesliydi. Tur rehberine grupla dağdan aşağı inmemesini söyleyin, yolda beni Guling Kasabasına bırakmasını, herkese veda etmesini ve kendi serbest yürüyüşüme başlamasını söyleyin. İlk yaşanacak yer Yuntian Villa'dır. Eskiden Jiang Jingguo'nun avlusu olduğu söylenir. Villa temiz ve sessizdir ve tesisler yerinde. Sezon dışı olduğu için dağda az sayıda turist vardır. Mağazaya sadece resepsiyondaki kız bakmaktadır. Guling'de yer almaktadır. Sokağın ortasındaki bahçeye yakın, girişte rahat ulaşım, gezi otobüsünden beş dakika yürüme mesafesinde, geçici olarak iki gece için planlanmış, 200 yuan!

Lushan Yuntian Villa

Lushan Yuntian Villa

Lushan Yuntian Villa

Guling Kasabası, Lushan Dağı'nın yamacında yer almaktadır. Kasaba büyük değildir, ancak serçe küçük ve eksiksiz olmasına rağmen dünyadaki birkaç müreffeh Gaoshanling kasabasından biridir.Dağda kalıcı sakinler, okullar, sebze pazarları, dükkanlar, hastaneler, postaneler, bankalar, parklar ve tiyatrolar vardır. Vs vs

Guling Kasabası

Guling Kasabası

Kaldıktan sonra, önce bir dağ turu otobüs kartı almak için otogara gidin, 80 yuan, dağda 7 gün kullanılabilir, parmak izi girişi, kişi başına bir kart, sadece özel kart, dağ turistik yerlerine ulaşılabilir, az sayıda turist , Yani temelde kiralık bir araba.

Bu günün güzergahı temelde bitti. Yiyecek bir şeyler arıyorum, Guling Caddesi'nde Shi Niu adında bir restoran var. Yemekler lezzetli ve servis çok coşkulu. Dağda akşam yemeği için burayı seçiyorum. Sezon dışı çok az turist var, az sayıda restoran açık.Gelenlerin hepsi Lushan misafiridir.Başka insanlarla birlikte yemek yemek için AA sistemine katılabilir, israf etmeden iyi yemek yiyebilir, diğer turistlerin oturması için yer açabilirsiniz. . Pirinç 2 yuan ile dolu.

Taş İnek Restoranı

Dağdaki soğuk havalarda, sıcak çorba en rahatıdır.

Taş İnek Restoranı

Ertesi gün şiddetli yağmur, sıcaklık çok düşük, eller soğuk, eldiven gerekli, rüzgar ara sıra gök gürültüsü duyuluyor, kuru yiyecekler hazırla, süpermarkette tek kullanımlık yağmurluklar, yağmurluklar ve kaymaz yağmur botları almamı önerdim çünkü Hava koşulları nedeniyle tüm teleferikler hizmet dışıdır, bu nedenle gezi arabası, cazibe merkezine ulaştıktan sonra tüm yolu yürüyecektir.

Teleferik olmadan bu kadar uzun sayısız adım vardır ve ileri geri gitmek yaklaşık 5 ila 6 saat sürer.

Dağlardaki dinlenme istasyonları sezon dışında boştur, bu yüzden kendi kuru yiyeceklerinizi getirin.

Hizmet dışı teleferik istasyonu

Dağlara gittikçe sıcaklık düşer, ancak yüzey sıcaklığı daha da yüksektir, bu nedenle ağaçlar donmaya başlar.

Teleferik pisti ayrıca kristal berraklığında bir ceket giyiyor

Donmuş dünyada her şey durgun görünüyor

Sadece akan su, zamanın durmadığını ve dünyanın durgun olmadığını kanıtlıyor.

Sandie Bahar Li Bai'nin "Wanglu Dağ Şelalesi" Sandie Pınarını tanımlamasa da Sandie Pınar Şelalesi'ni tarif etmek abartı olmaz. Rizhao'daki tütsü brülörü mor dumanı doğurdu Şelaleye bakıldığında, Hangqianchuan üç bin fit aşağı uçtu ve Samanyolu'nun dokuz gün boyunca düştüğünden şüphelenildi. Kadim insanlar Üç Ölüyü şöyle tanımladılar: "Üst seviye, yüzen bulutlardan oluşan bir çekme zinciri gibidir, orta seviye, buzu yok eden çakıl ve alt seviye, bir havuzda yürüyen bir yeşim ejderhası gibidir." Yağmurlu günlerde şelalede bol su vardır.Şelalenin altında durmak, yukarı bakmak, suyun sesini davul gibi dinlemek, önünüze boncuk atmak ve yeşim atmak, suyu koklamak, eskiyi kusmak ve yeniyi kabul etmek, ancak olay yerinde olmakla ne demek olduğunu gerçekten anlayabilirsiniz. Lushan misafiri olarak adlandırılmamış. "

Lushan Sandie Baharı

Lushan Sandie Baharı

Burada her şeyi unutabilirsin, burada tüm sıkıntıyı emebilirsin, burada tüm aceleciliği çözebilirsin, burada boş olabilirsin ve burada ayık olabilirsin ...

Lushan Sandie Baharı

Lushan'daki üçüncü gün güneşli günler ve güneşle başladı ve Hanpokou ve Wulao Zirvesi'ni planladı. Bir gecenin soğuk rüzgarı Lushan'ın her köşesini yeni kıyafetlere dönüştürdü

Guling Kasabası

Guling Kasabasında yağmurun ardından sabah erken

Guling Kasabası

Guling Street Park'ta şafak

Güneş parlıyor

Guling Kasabası

Guling'in sokakları sisle dolu

Yerde ince bir buz tabakası oluştu ve yayalar ihtiyatlıydı

Dört bacağı var, ama aynı zamanda dengesiz olacak (gülüyor) ve sizinle bir bağırsak paylaşacak

Yeni ekipmanla patron Tianjin'den geldiğimi biliyordu.Çok şaşırmıştı.Ayakkabıları giymeme yardım etti. Sıkıntılı bir kıza benziyordu. Ayrıldığında yolda dikkatli olmamı söyledi ... , Kalbim sıcak, düşüncelerim yüzüyor ...

Yer donuyor, gezi arabaları sadece Hanpokou'ya gönderilebilir ve Wulaofeng'e giden teleferik de askıya alındı.Tüm mesafeleri sadece kendiniz alabilirsiniz.

Hanpokou, güneşin doğuşunu izlemek için dokuz harika yerden biridir.Hava geç geldi ve güneşin doğuşunu görmedi, ancak bulut denizi görülüyor.Hanyang'ın zirvesi denizde, çok muhteşem!

Han Pokou

Han Pokou

Han Pokou

Ağaçlar kristal berraklığında mercan yığınlarına dönüşüyor ve dağ rüzgarı esiyor, buzlar dalgalanıyor, kımıldıyor, yankılanıyor, hareketin gizli sessizliği ve sükuneti.

Lushan Manzara Alanı

Lushan Manzara Alanı

Güneş yavaş yavaş yükseldi ve ağaçların üzerindeki buzlar güneşin altında yavaş yavaş eridi, Wulao Zirvesi yolunda çatırdadı ve düştü, yüzey sıcaklığı giderek arttı ve soğuk ve sıcaklığın dönüşümlü olarak ürettiği sis etrafı sardı.

Lushan Manzara Alanı

Lushan Manzara Alanı

Wulao Zirvesine vardığımda öğle vaktiydi, biraz dinlendim, kuru yiyecekleri yedim ve zirveye tırmanmaya hazırlandım. Wulaofeng, kuzeydeki Quanzhen Taoizm Okulu'nun doğum yerlerinden biridir ve "Taoizmin dünyadaki elli ikinci kutsanmış yeri" olarak bilinir.

Lushan Wulao Zirvesi

Lushan Wulao Zirvesi

Lushan Wulao Zirvesi

Lushan Wulao Zirvesi

Lushan Wulao Zirvesi

Muhteşem taş oymalar

Lushan Wulao Zirvesi

Saat 14: 00'den biraz daha fazla hava ısındı ve yoldaki buz yavaş yavaş kayboldu. Dağın altındaki gezi arabaları yola çıkmaya hazırdı. Pek çok turist dağa girmeye başladı. Bu hava sayesinde en saf resmi görüyorum ve "Qifengxia'yı görebiliyorum Örneğin, yalnız standart Wulaofeng'i gösterir. Dönüş yolculuğunda, toplanıp dağdan aşağı inmeye hazırlanmak için Guling Caddesi'ne geri dönebilirsiniz. Lushan'da birbiri ardına tanışan meslektaşlarımıza teşekkürler.Farklı yerlerden geliyoruz. Beş aksanımız var: Fujian, Jiangxi, Guangdong, Shanxi ve Tianjin, ancak birbirimize sonuna kadar yardım ediyoruz, doğanın güzelliğini takdir ediyoruz ve memleketimiz hakkında konuşuyoruz. Özellikler, konuşma ve kahkahalar, Lushan'daki sen benim için en özel manzara!

Lu Dağı'ndan doğrudan Jiujiang şehir merkezine gittim. Yolda, yolcu istasyonunun yakınında yaşamak için bir yer ayırttım ve ertesi gün uyandım. Jiujiang Yolcu İstasyonu'ndan Wuyuan'a bir otobüs bileti aldım. Otobüs bileti 9:40 ve ücret 100 yuan idi. Yaklaşık 3 saat içinde Wuyuan'a geldi, manzaralı noktalar ve arabada yaşanacak yer için geçiş rezervasyonu yaptı ve Wuyuan otobüs durağına geldi, marangozları görmezden gel, yolcuları çağıran tüm motosikletleri ve taksileri görmezden gel, onlardan kurtulamazsan, sadece önce git Uzun mesafe bekleme salonunda oturun, bir süre bekleyin, dışarı çıkın ve sağdan yürüyün.Yakında bir otobüs durağı var. Ücret bir yuan. Shangrao Bank'ta inin. Wuyuan County'den istasyonun karşısındaki Wuyuan'daki köylere minibüsler var. Likeng'de yaşamak için rezerve ettiğim uzak ve yakın suçlamalar (4 ila 15 yuan), 4 yuan. Yalnızca 5 yuan'a kadar ekleme yapmak, eğer bir taksi veya araba kullanırsanız, mutsuz olabilirsiniz.Önceden yol tarifi istemek, yerlerde yol tarifi istemekten her zaman daha güvenilirdir.

Otobüs durağı tabelası

Likeng

Likeng

Likeng

Dilek Ağacı

Likeng

Likeng

Wuyuan Tea Xiangke Binası

Chaxiang Inn, konaklama, üçüncü kat, temiz ve güvenli, 204 iki gece.

Wuyuan Tea Xiangke Binası

Wuyuan Tea Xiangke Binası

Inn gece görünümü

Wuyuan Tea Xiangke Binası

Çayevindeki yemekler hafif ve lezzetli

Likeng Köyü mutlu

Satırlarda oturan su değirmeni ailesi

Ahşap el sanatları

Gravür hat

Likeng

Likeng Eski Evi

Likeng

Kum boyama, güzel!

Likeng

Pickeng turşu biber, Qingming meyvesi

Çay keki

İkinci gün, Wuyuan'a, Likeng'den ayrıldık ve kuzey hattı boyunca Jiangling'den Likeng'e dönmeye başladık. Jiangling

Jiangling

Kolza Tohumu Terasları

Jiangling

Jiangling

Xiaoqicun Eski ağaçlar

Jiangling

Jiangwan

Jiangwan Manzara Alanı

Ahşap el sanatları

Jiangwan Ana Yolu

Jiangwan Manzara Alanı

Wangkou

Wangkou

Yeşil dağlar ve yeşil su bambu salları

Wangkou

Wangkou Antik Mimari

Yerinde Inkstone üretimi

Bambu ustası

Wangkou

Jiangling-Xiaoqi-Jiangwan-Wangkou'dan Likeng'e dönüş, otobüs kiralamaya hiç gerek yok.Her yerde otobüs var ve toplam ücret 40 yuan. En az 300 yuan araba kiralamak yeterli tabii ki Araba paylaşımı da mümkündür, ancak ben bunu kendim ayarlamayı ve sessizce ve gelişigüzel yürümeyi tercih ederim. Wuyuan üçüncü gün tam uyudu, Huijin'e bir bilet aldı, eşyalarını topladı ve eve döndü ve Fener Festivali için eve gitti. Kendime hiç bir hediye seçmedim. Tahta boncukları her zaman sevmişimdir.Ne yazık ki anlamıyorum ve rastgele satın almaya cesaret edemiyorum. Wuyuan'dan ayrıldığımda yaşlı bir adamın tezgah kurduğunu ve hatıra olarak en sevdiğim rengi seçtiğini gördüm.

Jiujiang'a vardığımda, ayrılmak için çok erkendi, hava bulutlu, nemli rüzgar, ağır bir çanta taşıyordu ve artık etrafta dolaşmak istemiyordum, bu yüzden aslında seçmek istemediğim bir film olan "Büyük Kahraman 6" adlı bir film bileti aldım, ama izledim. Kalbinize girin, "Sorunu başka bir açıdan düşünün ..." Bu satır aynı zamanda bana olan her şeyin bir anlamı olduğunu ve başka bir açıdan düşünmenin aslında iyi bir şey olabileceğini hatırlatıyor.

Hoşçakal Jiujiang, hoşçakal Lushan, hoşçakal Wuyuan, hoşçakal ...

|
To Top