# X # Yu Xianshan, glitz_Travels'i yıka - Çin Seyahati

Yüksek binalarla dolu bir şehirde, hızlı tempolu yaşam insanları kolayca bunaltabilir. Belki geçiminiz için çok çalışıyorsunuz, ya da belirli bir kararla karışmışsınızdır ya da bir ilişkinin sonu için kalbiniz kesilmiş, tüm tatmin edici olmayanlar, kalbinizde, ciddiyetle kaşlarınızda acıya dönüşecektir. Zhuge Liang şunları söyledi: Kendini geliştirmek için sessiz, erdemi geliştirmek için tasarruf. Fakat betonarme şehir ormanı nasıl gerçek bir huzur anı bulabilir? Sözde "Buddha geliştiren zihin ve Tao'nun doğayı geliştirmesi" bir zamanlar şanslıydı Wudang Dağı , Danqiu Cuiwa Wang Linglong'u gördüm ve ayrıca bulutların arasında sırtımı ve başımı yüksek hissettim, ama Taocu kültürü gerçekten öğrenmedim ve meditasyon yapmayı kişisel olarak öğrenmedim. Tekrar git Wudang Dağı Her şey sadece gerçek Taocu kültürü bulmak, endişelerden kurtulabilmek için.

İlk hikaye: Wudang'a gidin

Endişeler nasıl giderilir? Sadece meditasyon. Her şey baştan hazırlanır Pekin Yeşil deri trene binin, sakin bir yolculuğa çıkın, yağmurlu havayı hissedin, insanlar henüz gelmemiş olsalar bile sıcak güneşi hissedin Wudang Dağı , Ama kalp yavaş yavaş gevşemeye başladı, bu olabilir Wudang Dağı Sihir. Taocu kültüre batırılmış o toprak parçasına yakında ayak basabileceğimi düşünerek, insanlar daha az aceleci olmaya başladı.

Yağmurlu havalarda insanların düşüncelerini uçurması kolaydır. Binaya pencerenin dışında bakıldığında, yağmurlu günde özellikle rahat hissediyor ... Görünüşe göre buradaki bina yağmurlu günde ayakta durmak için en uygun bina, güneşli bir güne dönüşürse o kadar hayal dolu görünmeyebilir. varsayarsak Çin Ünlü dağlar arasında Tarzan Saygı için, Huashan En tehlikelisi, o zaman ünlü mimar Yang Tingbao'yu övmek isterim. Wudang Dağı :( Wudang Dağı Beş dağın üzerinde dünyada bir cennettir. Çin'deki ilk peri dağı olarak, Wudang Dağı İsim çok gürültülü, daha fazlasını söylemeyeceğim.

varış Wudang Dağı Ayaktayken gökyüzü kasvetliydi, sanki sonsuz "hikayeler" varmış gibi dinleyip keşfetmemizi bekliyordu. Wudang Dağı Antik isim Taihe Dağ, Çin'in en meşhur Taocu kutsal yerlerinden biridir.Sadece kendine özgü ve muhteşem doğal manzaralara sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda zengin ve renkli insani manzaralara da sahiptir. Bu nedenle, "dünyanın çifte kutsal zemini olmayan ilk peri dağı" olarak bilinir.

Bölüm 2: Wudangkou Köyünde huzur aramak

Wudang Dağı Prestij uzun zamandır biliniyor, bu sefer altın çukurun ihtişamını hissetmeyeceğiz, binlerce yıldır yaşayan üç efsanevi ginkgo ağacını bulacağız. Ginkgo ağacının bulunduğu yere Wudangkou Köyü'nün batı yamacı denilen, etrafı dağlarla çevrili ve birkaç çiftlik eviyle çevrili küçük bir köydür.

Burada üçgene dağılmış aslen üç bin yıllık ginkgo ağaçları olduğu söyleniyor. 1970 lerde, Shiyan İkinci Otomobil Yapımında en büyük ağaçlardan biri kesildi.Ölçüme göre güdük 3 metreden fazla.Şu anda güdükte büyüyen 8 alt ağaç var.40 yılı aşan büyümeden sonra en büyük alt ağacın göğüs yüksekliğinde basketbol topu büyüklüğünde bir çapı var. Düşen ginkgo kütükleri, sanki Wudang ruhuna anlatacakmış gibi, tekrar dallar büyür, Taocu erdemler sonsuzdur ve iç çekmesi kaçınılmazdır.Yeşil gölgeye ek olarak, doğanın bize ne verdiği daha önemlidir. Diğer iki ginkgo ağacı hayatın değişimlerinden geçmesine rağmen, hala gür, uzun ve uzundurlar. Yukarıdaki işaret gösteriyor ki, Danjiangkou Ulusal birinci sınıf antik ağaç, bir ağaç 2870, diğeri 2840 yaşında. Yaklaşık 3000 yıldır bu dağı gece gündüz koruyorlar. Wudang Dağı Tarihin bir tanığı olan köylüler ona "yaşayan efendi" diyorlardı.

Köydeki köy çimento yolu ginkgo ağaçlarının altına inşa edilmiştir.Ginkgo ağaçlarının arkasında yükselen zirveler ve sık ormanlar vardır.Ginkgo ağaçlarının yakınında birkaç ev ve çay dağı vardır. Bu üç ginkgo ağacı gerçekten muhteşem, kendi gözlerimle gördüğüm en büyük ginkgo ağaçları. Wudang Dağı 2500 yıldan fazla tarihin yaşayan tek canlı tanığı. Wudangkou Köyünde, Dao Chang He Xirui ve Dao Chang Feng ile tanıştığımız için şanslıydık. Dao Chang He Xirui, yurtiçi ve yurtdışında birçok dövüş sanatları yarışmasını kazandı ve rüzgar müziğinde ustadır ve davranışlarında her zaman özgür ve kolay kahramanlık duygusuna sahiptir. Neyse ki, grubumuz iki Taocu liderle sadece Taocu kültür hakkında konuşmakla kalmadı, aynı zamanda Taoist Feng'den de öğrendi. Wudang Dağı Feng Tai Chi yirmi dokuz stili.

Geceleri dağ sustu ve tüm dünya kocaman bir siyahla örtüldü. Zijin Şehir, Dading, imparatorluk gücü, teokrasi, tarihin rengi ve günün büyük sahnesi birdenbire siyaha ve birleşik siyaha döndü. Wudangkou Köyü bir vadi olduğundan ve 32 ° N enleminde bulunduğundan, yukarı baktığımızda gökyüzünü yıldızlarla dolu gördüğümüz için şanslıydık. O Daochang, hava daha iyi olursa, yine de güneşin ve ayın muhteşem görüntüsünü görebiliriz dedi.

Etrafa baktım, siyah nerede değil? Ve ben zaten dağın eteğindeyim, birkaç adım attığım sürece dağın kalp atışlarını ve yıldızların fısıltılarını özgürce dinleyebiliyorum. Böylece, dağların derinliklerine, yıldızlara ve daha da yakınlaştım. Gökyüzü kısalmaya başladı ve o kadar çok yıldız vardı ki, meydanda toplanan insanlardan daha fazla, biri birden parlak, sanki her biri size göz kırpıyormuş gibi yoğun bir şekilde oturuyordu. Karışıklıkta uzağa baktım. Hatta imparatorlar, generaller, kraliyet akrabaları ve soylular bile bazen gözlerini dağa çevirir ve ruhu korumaya çalışır; bu yüksek rütbeli münzeviler hayatlarını dağa emanet ettiler ve benim ve senin gibi birçok sıradan insan var. Kutsal bir ruh, basit dilekler, iyiliği emanet edin.

Sessizce düşünüyorum, karmaşık olanı çözüyorum, çirkin olanı terk ediyorum, güzelliği kavrıyorum ve umut bağlıyorum ... Benden uzak olduklarını bilmeme rağmen, diğer tarafta görünüyorlar. Ve diğer taraftaki netlik her zaman beni hayal ediyor. Özlenecek hayaller, aşk ve insanlar var ve bunlar kalbimi kanatlandıracak ve hayallerle uçacak. Hiçbir şey istemesem bile, sessizce durabilirim, başımın üzerinde yıldızlı gökyüzü ve her şey ... engin ve gizemli genişlikte bir tür güç ve bir tür rahatlık algılayabilir ... ve bunlar berrak bir pınara dönüşebilir ve her yerde akabilir. ... Bir trans halinde kendimi yeniden düşünürüm. Birden kendimi aydınlatan küçük bir yıldız olduğumu fark ettim. Gerçek yıldızlar her zaman gökyüzünde, dünyayı aydınlatıyor. içinde Wudang Dağı , Her yerde Taocu kültürün temelini hissedebiliriz, ister yemek yesek, ister yaşasak, ister ziyaret edelim, bu sonsuz kültürden musallat olacağız.

Bölüm 3: Taocu Tapınak Qiong Taichung Tapınağı

Yıldızlar değişiyor, güneş ve ay değişiyor ve dağlardaki temiz sabah havasıyla, yardım edemem ama dün gece yıldızlı gökyüzünü düşünüyorum. Şehirde yaşıyoruz, öyle görünüyor ki uzun zamandır bu kadar şeffaf bir nefes almamışız ... Herkes vücuttaki kirli havanın yerini alabilecekmiş gibi birkaç derin nefes alıp koca ağızlarla nefes alabilecekmiş gibi bir şey yapamaz.

"Dan duvar ve yeşil fayanslar mükemmel bir şekilde kilitlenir, Guizi kokusu boyama ortamındadır". Wudang Tianzhu Zirvenin altında, dağın üzerine karmaşık ve düzenli onlarca tapınak inşa edilmiş, bu tapınak uzun bir tarih. Wudang Dağı Taocu Tapınak-Joan Taichung Görünüm.

"Qiongtai Tapınağı" başlangıçta büyük bir ölçeğe ve harika bir yapıya sahip olan üst, orta ve alt Taocu tapınaklarından oluşuyordu. Yüzlerce yıl sonra, savaşlar ve bakımsızlık nedeniyle, "Qiongtai Görüşü" nün yukarı ve aşağı görüşleri ciddi şekilde zarar gördü ve yalnızca Qiong Taichung Manzara iyi korunmuştur. Gusen'in gür yeşilliklerinde, yükselen Xiufeng'in yanındaki pavyonu uçurun. İstasyona yürü Qiongzhong Seyretmek, muhteşem saraylar, heybetli heykeller, yoğun antik ağaçlar ve sayısız zarif şiirlerden oluşan zarif bir resim parşömeni içinde yürümek gibidir. Tüm salonlar arasında en samimi ve hayranlık uyandıran, doğal olarak küçük avlunun sol tarafındaki "Taocu Sağlık Salonu" olmalıdır. Yangshengtang kapısının her iki yanındaki beyitler insanların dileklerini kutsuyor: "Bilgelerin bilgeliği göklere bakarak yapılır ve doğal çim uzun ömür Yol".

Yol boyunca biraz yorgunum, yeşil ağaçlar ve çiçeklerle dolu küçük avluda biraz dinlenelim. Taş basamaklarda oturun, gözlerinizi kapatın ve zihninizi dinlendirin, rüzgârda nefes alın, çam Tao'yu dinleyin, krizantem kokusunu koklayın, gerçekten Qianshan Manzara burada ama Dongtianfudi'de başka yer yok, sadece peri eğlenebilir.

Bölüm 4: Aşağıya bakınca Daoxian Evleri var

Hayat, ileri geri giden bir trense ve her birimiz tek yön bilet tutuyorsak, bu kısa yolculukta iç sesimizi dinlemeli ve en çok olmak istediğimiz şey mi olmalıyız? Yolculuk sırasında engeller ve tehlikeler olabilir ve belki çeşitli nedenlerle ilerleyemezsiniz, ama sonuçta yol boyunca manzaranın tadını çıkardınız. Bu manzara sizi ağlatır, güldürür, hissettirir ve gitgide daha çok olmanıza neden olur. kuvvetli.

Taocu ismin başı olan Hu Weizhe, Wuxinzi, Wudang Sanfeng Okulu'nun on beşinci nesil varisidir. İnişler ve çıkışlar yaşadı ve uzun mesafeler kat etti. Nazik ve çalışkandır. Harika akıl hocaları ve arkadaşlar edinmiştir.

Yolun aşağısındaki yol vahşi bir yol olmalı ve partimiz dağdan ancak Taocu Hu Weizhe'nin liderliğinde güvenle inebilir. Bugünlerde Xiaguan'da yaşayan çok az insan var. 1985'te Hu Daochang'a göre, yoğun bir kar saldırısı, Xiaguan o kadar ağır hasar gördü ki burada daha az insan yaşıyordu. Bakım da daha azdır.

Taocu usta Hu Weizhenin [Dao Xian Jingshe] 'de çay içiyor ve sohbet ediyor, Taocu öğretmen, Tai Chi, müzik teorisi ve Taocu mimariyi dinliyorduk. Wudang Dağı Hu Daochang ile tanışmak ve uzun bir sohbet etmek büyük bir onur.

Nanshan'ı krizantemin doğu çitinin altında sakin bir şekilde görmek çok güzel ve keyifli olsa da, her zaman boş ve zayıf görünüyor ve dinlenebilecek bazı hikayelerden yoksun. İçinde olabilir Wudang Dağı Bu Çin Yerli Taocu kültürden beslenen, son derece başarılı Taocu liderlerle sohbet eden ve çay tatan bir yer, eve girmek Taoizmi sessizce dinlemek ve evden çıkmak, Wudang'a aceleyle bakmaktır. , Doğanın gizemini hissetmek.

Hu Daochangın [Dao Xian Evi] çok ilginç ve yabancı operasyonlar için bir yer değil. Jixian Bu Tao'dur ve sadece bilge adamlar için onu barınak için kullanır ve konaklama için tek bir kuruş bile talep etmez. Bu bana karşılaştırma için narin bir kokusu olan erik çiçeklerini hatırlatıyor. "Rengi övmeyin, sadece nefesi dolu bırakın Evren". Hu Daochang, Hong Dao hakkında daha derin bir anlayışa sahip. Toplum bağlamında, Taocu tapınaklar her ay ülkenin çeşitli yerlerinde terk edilir veya ortadan kaybolur ve bazı saygın Taocular ileri yaşları nedeniyle bu dönemden yavaş yavaş çekilir. Bu Taocu kültürel yapıları korumak ve bu kıdemli Taocu halkın sessiz Tao anlayışını dinlemek için, Bay Hu Daochang, hasarlı Taocu tapınakların onarımına yardımcı olmak için bu resimlere ve video materyallerine güvenmeyi umarak, çekim yapmak için ülkenin her yerine seyahat edecek. , Eski Taoistin kalbinde eşsiz "Tao" yu korumak.

Taoizm, doğayı ve barışı savunur Hareketsizlik Mücadeleye karşı çıkın, Taocu doğa yasasını, her şeye gücü yetmeyi, doğayı savunun Hareketsizlik Doğa ile uyum içinde yaşamak ve doğanın anlamını hissetmek Taoculuğun temelidir.

Bölüm 5: Kelimelerin Kalbi

Hızlı tempolu bir şehirdeyiz, her gün kalabalığın ve kalabalık sokakların koşuşturmacasıyla karşı karşıyayız. Waihi Umut ediyoruz ki, hayal kırıklığından sonra, her pürüz insanı güçsüz hissettirebilir Görünüşte zor olan engeller işteki zorluklar, duygusal iniş çıkışlar, fiziksel rahatsızlıklar veya her türlü yaşam olabilir. Mutsuz, kendimizi yorgun, hayal kırıklığına uğramış ama çaresiz hissediyoruz. Şu anda bir an huzur vermek, vücudu ve zihni rahatlatmak için bir yer var, ne harika bir şey. Şehirde kafası karışan insanlar, Wudang Dağı Zihni geri çekilmek ve geliştirmek için iyi bir yerdir. Şehrin koşuşturmacası, aceleci ruh hali, bir an için huzur isteyemez. Wudang Dağı Ortada, esinti ve yeşil gölge, çay içen Xiaoqi, sessizce kalbi besliyor.

|
To Top