En güzel yaratıklarla tanışın - 4 günlük Taipei turu_Travel Notları - Çin Seyahati

Tayvan'a geldikten sonraki ilk kısa tatilde, yedi kişilik bir grup, Taichung Git Taipei Oyna. Konaklama önceden hazırlanmış seyahat planı için bir hafta önceden rezerve edildi.

1. Gün Taichung-Taipei Ximending-Taipei 101

Sabah 8'de okulda toplandı ve birlikte gitti Taichung Transfer istasyonunda yolcu taşıma modu seçilir. Sonuçta hepsi fakir öğrenciler. Zaman yeterince iyi olmadığı için sadece oraya gidip biletleri aldık. Doğrudan bir yedek bilet aldım. İlgili platformda sıraya girmeniz yeterli. Daha fazla kişi varsa, o zaman istasyon Hoi An Bir servis otobüsü var, bu yüzden çok uygun. 260NT varış Taipei Daha sonra, rezerve edilen konaklama yeri Ximending'deydi, çok uzakta değildi ve otobüs ve MRT çok uygun değildi, bu yüzden rezerve edilen oda ve kahvaltıya gittik. Biz 7 kişilik bir grubuz.Kiralanan pansiyonun oturma odasında üç oda ve iki kanepe var. Dongan Bir çekyat ayarlandı ve oturma odasındaki çekyatta bir çocuk yaşıyordu, ama yine de çok rahattı! Sadece bir tuvaletin zahmetli olması dışında harika. Kısa bir dinlenmenin ardından saat neredeyse üç olduğu için, çevredeki Kreatif Park olan Ximen Red Building'e gittik. Bu ilginç fikirleri görmek harika. Ürünlerin hepsinin satıcılara ait olduğunu unutmamak önemlidir. Yaratıcı ürünler, bu yüzden fotoğraf çekmeyin ~ Sonra biz gittik Zhongshan Anma salonu MRT'yi doğrudan almak için çok uygundur. Zhongshan Anıt salonu biraz Cennet Tapınağı'na benziyor ... ama daha büyük görünüyor. Açık değildi, bu yüzden turist fotoğraflarına göz atmak için Özgürlük Meydanı'nda dolaştık. Ben gittiğimde belediye başkanı seçimi varmış gibi görünüyordu? Birçok insan bir araya geliyor. Daha da ilginci, etrafta bir grup güvercin olması. Barış Meydanın kapıları etrafta uçtu, ona uzun süre baktı, hhh Alışverişten hemen sonra saat dört oldu, biz de gittik Taipei 101. Gerçekten yüksek, çok yüksek ... Ay Otobüsüne gittik ve sonra akşam yemeği yedik Partimizin yemek yeme takıntısı yoktu, bu yüzden sadece bir beslenme çantası seçtik. sonra! İşte nokta geliyor! Önerilen sütlü çay dükkanı olamaz! Sütün tadı tam olarak doğru ve inciler de süper lezzetli! ( Tayvan İnciler çok fazladır, memurun daha az inci eklemesine izin verilmesi önerilir) Diğer arkadaşlar, Icefields'ın kar buzunu yedi ve çok lezzetli olduğunu duydum. Akşam 101 kulesine çıktık ve asansörle 5. kata çıktık. Yerdeki bilet fiyatı 600 NT idi. Mas Nestte 100 RMBlik bir bilet ayırttık Biletleri değiş tokuş ettiğimizde, genç bayan bize yukarıdaki görünürlüğün çok düşük olduğunu hatırlattı ... ama tereddüt etmeden yukarı çıktık. Sonuç elbette: neredeyse hiçbir şey. Binanın tepesinde sanki bulutların içindeymiş gibi hissettiriyor. Su buharı çok ağır. Bir şeyi ancak rüzgarlı olduğunda görebilirsiniz. Çok ilginç gelmiyor.

Ximending

Ximen Red House 16 Atölyesi

Özgürlük Meydanı Kemeri

Özgürlük Meydanı Kemeri

Çan Kay-şek Anıt Salonu

Jimmy Moon Otobüs

Taipei 101 peyzaj platformu

Siyah çayı olgunlaştırabilir misin

Taipei 101 peyzaj platformu

Day2 Taipei Hayvanat Bahçesi-Maokong Gondola

Hayvanat bahçesi nispeten sıradan ve birçok hayvan kayıp. Bu bizim kötü şansımız mı yoksa parkın mı açık olduğunu bilmiyorum. Çok insan var, yürümek daha zor olacak. En etkileyici şey kelebek serası olan Insectarium, tüm kelebekler etrafta uçuşuyor, harika bir his. Maokong Gondola tavsiye edilmelidir! Hayvanat bahçesinin güney istasyonundan gelen teleferikte kristal teleferik yok ama neyse ki çok fazla insan yok. Maokong İstasyonuna vardığımda, sıradaki kişilerin çoktan tüm platformu boşalttığını gördüm ... Her neyse, bu bir abartıydı. Maokong'da yemek yedikten sonra Maokong'daki turist otobüsüne bindik ve bir tapınağa gittik, eğlenceli bir şey yoktu. Orada bir köpeğin sahibiyle uzun süre sohbet ettim, köpeğe alay ettim ve sonra dağa indim. Sonunda dağdan aşağı otobüse bindik, otobüse binmemeniz şiddetle tavsiye edilir ... Birçok insanla otobüse binmek zor ve dağ yolları süper baş döndürücü ve ayakta durmak çok rahatsız edici! Teleferiği beklemek istemiyorsanız, Zoo MRT istasyonuna kişi başı 75NT taksiyle gidebilirsiniz. Gündüz karşılaştığımız için gece dışarı çıkmadık, geri döndüğümüzde kaplan sütü çayı sipariş ettik ama ben şahsen önceki gün sütlü çay kadar iyi olmadığını hissettim. KFC TA-Q-BIN sipariş ettim ve altımız kişi başı 100NT fiks yemek sipariş etti, bu oldukça pazarlık.

Taipei Şehri Hayvanat Bahçesi

Maokong Gondol

Kaplan Şekeri

3. Gün Houtong Kedi Köyü-Jiufen-Yehliu Jeoparkı-Shifen

Bugün, güzergahın en dolu günü! yüzünden Tayvan Tatillerde birçok kişi yerlere gider. Gitmek istediğimiz yerler dağınık olduğu için bugün kiralık bir araba seçtik. 7 kişi 830 RMB, kişi başı 118 RMB'dir. Bugünün güzergahı çok tatmin edici! Houdong Kedi Köyünde çok sayıda başıboş kedi var! Çoğu size verdiğiniz türden, çok mutlu! Jiufen Çok insan var, oraya yemek için gittik. Bir aile A Zhuxue yanıyor tavsiye ederim. Aslında fıstık ezmeli dondurma. Yediğimiz birkaç kişi girişin cennete gideceğini gösterdi! damak zevki Düzine Süper yenilmez! Porsiyon büyüklüğü büyük değil, 40 NT. Ayrıca (girişe en yakın olan) balık köftesi çorbası ve Büyükanne Lai'nin taro toplarını yedik. Balık köftesi çorbasının tadı çok güzel ve taro topları işe yaramaz Nispeten ortalama İnternet ünlüleri mağazasından sürpriz yok. Yehliu'yla ilgili en sembolik şey, kraliçenin başıdır. O taşları görmek gerçekten harika. İşte geldiğimiz yer burası Tayvan Denizi ilk kez gördükten sonra şoför bize bunun Pasifik Okyanusu olduğunu söyledi. Gerçekten heyecanlandım hhh Az önce bir gök fenerinden yola çıktık ve gittik Burada o kadar çok gök feneri var ve gökyüzünün gök fenerleri ile dolu olduğunu uzaktan görebiliyoruz. Kasabaya girdiğimde, sallanan gökyüzü fenerlerini gördüm.Sisli bir günde başarısız olma şansı oldukça yüksek ... Arkadaşlarım sadece şaka yaptı ve serbest bırakıldıktan sonra ona bakma dediler hahaha Şoför bizi götürdü Ningxia gece pazarı. Bu gece pazarı gerçekten küçük ama çok fazla insan var! Biraz daha popüler olan tüm dükkanların uzun sıraları var. Dükkana gittik ve kızarmış istiridye, ızgara köşeler, deniz kabuğu ve tavuk ayağı aldık. Bir bardak çilekli süt de aldım. Şanslıydım ve gök gürültüsüne basmadım.

Maymun Mağarası

Çok küçük bir kasaba

Ningxia Gece Pazarı

Balık Balosu Amca

Azhuxue yanıyor

Azhuxue yanıyor

Kraliçe başı

Yehliu Jeoparkı

Day4 Taipei Yasak Şehir

Saray Müzesi'ne gitmek takıntılı! Ancak son zamanlarda lahana ve et orada değil, bu üzücü. Belki yolculuk çok uzun ve yorgundu, hepimiz biraz yorgun görünüyorduk, dönüş yaklaşık 3 saat sürdü.

Taipei Sarayı Müzesi
|
To Top