2012 Ching Ming Hanedanı'nın Wuhan'daki Çiçek Görünümü, Wudang Questions-Wudang Chapter_Travel Notes - Çin Seyahati

Taoculuğun özgürlüğünü her zaman kıskandım. /travel-scenic-spot/mafengwo/21536.html{China} geleneksel felsefesinde, yaşam değerine en çok değer veren okul Taoizmdir. "/Travel-scenic-spot/mafengwo/44963.html{Huainan} Wang Shu", "her şeyin altında değil, tam bir sadakat" diyor. Yaşlı adam Zhuangzi de Taoizmin gerçekten yaşamın özgür değerine değer verdiğini hissederek "hayatını kaybetmeme hissini" tekrar tekrar vurguladı. Taoizm, yaşamın sonsuzluğunun peşinde koşar ve manevi hazzı savunur. İlki kesinlikle bir lükstür, ancak ikincisinin bakış açısı çok caziptir. Shanshui Tiandi'deki /travel-scenic-spot/mafengwo/16108.html{Vientiane} adresindeki tüm sakarlıklardan ve dikkat dağıtıcı zihin ve beden düşüncelerinden kurtulun ve doğayı ve tepkimizi hissedin. /travel-scenic-spot/mafengwo/10133.html{Wuhan} Çiçeklerin tadını çıkardıktan sonra Taoist Kutsal Topraklar'a yolculuğuma başlamak için Wudang'a gittim. 4/6: /poi/1648516.html{Wudangshan Tren İstasyonu} Carpool- / poi / 5429071.html {Wudangshan} Manzara Alanı- / poi / 6776320.html {} /poi/7727710.html{Zongmingyuan Otel} Giriş - / poi / 20225.html {} - / poi / 20222.html { } - / poi / 20227.html { } - / poi / 6776320.html {Nanyan}.

Zixiao Sarayı

/poi/1648516.html{Wudangshan Tren İstasyonu} Manzaralı noktaya 10 RMB olan VAN araba paylaşımından çıkın; /poi/5429071.html{Wudang Mountain} Biletler: RMB70 (öğrenci bileti), çevre koruma bileti RMB35, harita RMB3; /poi/20225.html {} Bilet: RMB10, öğrenci bileti; Konaklama: /poi/7727710.html{Zongmingyuan Hotel}, RMB80, çapraz olarak Wuyaling otoparkının karşısında, banyo suyu sıcak Neredeyse gözlerimi kapatmayan inişli çıkışlı trenle sabah 5: 53'te /poi/1648516.html{Wudangshan Tren İstasyonu} 'na vardım. İstasyondan ayrıldıktan sonra karanlıktı ve neredeyse hiç ışık yoktu ve sokak lambaları görünmüyordu. Rehbere baktığımda manzara alanına bir minibüs var ama istasyondan çıktıktan sonra ilk duygu siyah ve önümde hiçbir şey hissetmiyorum. Birçok kişi /poi/5429071.html{Wudang Dağı} manzaralı noktasında işletme satıyor ve araba paylaşımı yapıyor. Ben de arabaya bindim, kişi başına 10 yuan, neredeyse hepsi van VAN'lardı Aynı arabadaki iki kız Wulong Sarayına gittiler. Burasının uzak bir yer olduğu ve doğrudan trafik olmadığı yönündeydi, bu yüzden cevap vermedim. Sürücü, teslimattan sonra göndereceğimize söz verdi. Fiyat ayrı olarak görüşülür. Sorunsuz bir şekilde ulaşıp ulaşamayacaklarını bilmiyorum. /Poi/1648516.html{Wudangshan Tren İstasyonu} 'ndan /poi/5429071.html{Wudangshan} Shanmen'e arabayla gitmek yaklaşık 40 dakika sürer. Yol boyunca neredeyse hiç ışık yok ve nispeten ıssız. /Poi/5429071.html{Wudang Mountain} 'a geldikten sonra, dağın eteğindeki küçük dükkanda kahvaltıda bir kase erişte yedim. Manzaralı bölgedeki dağlardan daha ucuz olan buradan biraz su satın alabilirsiniz.

Kahvaltıdan sonra şafak söküyordu. Bir fotoğraf çekin / poi / 5429071.html {Wudang Mountain} Scenic Gate

Wudang Dağı Manzara Alanı

Kapının yanında Wudang Golden Street var ve ben erken açmadım ve alışverişe çıkmadım.

Wudang Dağı Manzara Alanı

Jinjie'nin solundaki yol boyunca düz gidin ve /poi/5429071.html{Wudangshan} adresindeki bilet salonuna gidin. /poi/5429071.html{Wudang Dağı} Manzaralı alan saat 7'de açılıyor. Tren biraz erken geldi, büyük bir çanta taşıdığım için dolaşmadım, tabelalara baktığımda dükkanlar ve dövüş sanatları okulu var. Ama temelde çok erken açılmadı. Saat 7'de /poi/5429071.html{Wudangshan} bilet salonuna sarmal parmaklıklarla girdim. Çok fazla insan vardı ve biraz Expo gibiydi. Biletler 70, öğrencilerin yarı fiyatı 35. Biletler, /poi/20224.html {}, Zixiao ve teleferik ücretleri hariç, manzaralı gezi biletleri içerir. Manzaralı bölgede, çeşitli doğal noktalara ücretsiz olarak bir gezi otobüsüne binebilirsiniz. Dağın eteğinde, gezi otobüsü iki hatta bölünmüştür, bir terminal /poi/6776320.html {} 'dir, işte dağa yürüyerek /poi/20224.html {}' ye tırmanabileceğiniz nokta ve diğer hat ise Ortadaki görünümde, öndeki dağa ve arka dağa eşdeğer olan /poi/20224.html {} teleferik üzerindeki yer burasıdır. Her iki hat da /poi/20222.html{Prince slope} aktarma istasyonunda durur ve aktarabilirsiniz . Her bir hattın noktaları arasında kırk ila elli dakika sürecektir, bu nedenle herkesin teleferik veya tırmanma hakkında düşünmesi gerekir, aksi takdirde o sırada trenleri değiştirmek çok zaman alır. /poi/5429071.html{Wudang Dağı} Manzaralı bölgede güzel yeşil otobüsler ve minibüsler vardır. /Poi/5429071.html{Wudangshan} adresine gittiğimde yollar inşa ediyordu ve dağa çıktığımda sorunsuz gitti. Dağdan aşağı inerken çevre yolunun asfalt döşeyen bir bölümü var, bu nedenle dağın tepesinden dağ yolunu yürüyerek dağdan aşağıya inmeniz gerekiyor, bagajınızı taşımak daha zahmetli. Ama artık yol asfaltlanmış olmalı.

Wudang Dağı Manzara Alanı

Dağa çıkan yolda güzel, küçük bir göl geçti. Geri döndükten sonra Taiyi Gölü diye bir yer olup olmadığını kontrol ettim.

Dağlar, bir jeomantik alamet hazinesi olarak uzanıyor.

Wudang Dağı Manzara Alanı

/Poi/6776320.html {} Wuyaling otoparkına geldikten sonra, bazen daha yüksek olan /poi/6776320.html {} adresinde otoparkların park ettiğini ve bazılarının ayakta durduğunu lütfen unutmayın Crow Ridge otoparkı. Otobüsten indikten sonra karşı sırada oteller var. /Poi/7727710.html{Zongmingyuan Hotel}, RMB80'de, Wuyaling otoparkının çaprazında kaldım, banyo suyu sıcak ve büyüktü ve patron bana nispeten sessiz olan arka tarafı verdi. Genel his, bu otel sırasındaki pek çok misafirin olmadığıdır, bu da tatil olmamasından kaynaklanıyor olabilir. /poi/7727710.html{Zongmingyuan Hotel}, bu fotoğraf ilk gün alışveriş yaptıktan sonra akşam döndüğümde çekildi ve hava oldukça karanlıktı.

Wudang Mountain Zongmingyuan Otel

/poi/5429071.html{Wudang Dağı} Antik bina kompleksi Tang Hanedanlığı'nın Zhenguan döneminde inşa edilmiş ve Ming Hanedanlığı'nda zirveye ulaşmıştır. Tüm hanedanların imparatorları burayı yazarlar için bir tapınak olarak inşa etmiştir. Ming Hanedanlığı'nın Yongle döneminde, "Yasak Şehir kuzeyde, Yasak Şehir kuzeyde ve güneyde / travel-doğal-spot / mafengwo / 64160.html {} ne zaman inşa edildi" Ming Hanedanlığı / poi / 5429071.html {Wudang Dağı} 'nın atası Zhu Di tarafından elden geçirilmesi milyonlara mal oldu. Jiajing döneminde eklenen Jiugong ve Baguan dahil 33 bina inşa etmek 14 yıl sürdü. Tüm bina kompleksi, Zhenwu Xiuxian'ın hikayesine sıkı sıkıya bağlı olarak tasarlanmış ve kraliyet mimari düzenlemelerini benimsemiştir.Taoist "insan ve doğa arasındaki uyum" fikrini tam anlamıyla somutlaştıran gizemli, aşkın ve doğal bir sanatsal etkiye sahiptir. İlk durak, /poi/20225.html {}, biletler 10 yuan. Taocu rahipler aslında burada yaşadı ve yönetti. Buradaki kadın Taoistlerin erkek Taoculardan daha fazlası olduğunu hissediyorum. /poi/20225.html {} Ming Hanedanlığı döneminde (1413) Yongle'nin on birinci yılında inşa edilmiş, sergi bayrağının altında yer almaktadır. Var olan en eksiksiz saraylardan biridir. Genel bina dağlara dayanmaktadır ve kraliyet mimari tarzını benimsemiştir. "Yunwai'nin Qingdu'su" olarak bilinen ciddi ve büyülü sanat anlayışı, /poi/5429071.html{Wudang Dağı} Taocu etkinlik merkezidir. Aynı zamanda /poi/5429071.html{Wudangshan} Taoist Association'ın da yeridir. /poi/20225.html{Zixiao Sarayı} Merkez eksende Jinshui Köprüsü, Dragon Tiger Salonu, Stel Köşkü, İbadet Salonu, Zixiao Salonu ve Ebeveyn Salonu bulunur. Her iki tarafta da bağımsız Doğu Sarayı ve /travel-scenic-spot/mafengwo/112042.html{West Palace} vardır. /poi/20225.html{Zixiao Sarayı} Ejderha ve Kaplan Sarayı olan ana giriş, sergi bayrağının tepesinde, tütsü brülörünün tepesine vb. bakar. /travel-scenic-spot/mafengwo/64076.html{Five Peaks}. Dragon Tiger Salonunda yeşil ejderha ve beyaz kaplan heykelleri var. Salonun arkasındaki iki simetrik bina stel pavyonu.Sağdaki köşkte Yongle'nin 11. yılına ait "kutsal ferman" steli, sol köşkte ise Yongle'nin 16. yılında imparatorluk Dayue Taihe Shangdao Sarayı'nın steli.

Zixiao Sarayı

Zixiao Sarayı

Taocu Salonunun önünde neredeyse tüm vinçler var ve ayrıca /poi/20224.html {} 'nin önünde de var.

Zixiao Sarayı

İbadet Salonu, Shifangtang olarak da bilinir. On tarafın iyi niyetini kabul edin. Salonun merkezi Yuan Hanedanlığı'nın Zhenwu heykeline, solda Lu Dongbin'e ve sağda Zhang Sanfeng'e adanmıştır. Tapınağın çevresinde yirmi dört evlada dindarlığın resmi var. /poi/5429071.html{Wudang Dağı}, Ming kraliyet ailesinin aile tapınağıdır. Sadece 7. veya daha üst seviyedeki yetkililer ibadet etmek için salonun arkasındaki alana girebilir ve sıradan inananlar sadece burada durabilir, bu nedenle buraya ibadet salonu denir.

Zixiao Sarayı

İbadet salonunun dış duvarında güzel dekoratif desenler.

Zixiao Sarayı

Zixiao Sarayı

İbadet salonunun arkasında, /travel-scenic-spot/mafengwo/12684.html{Taiwan} Taocular tarafından sunulan bir "Fuhe Hearts" plaketi.

Zixiao Sarayı

Büyük Zixiao Sarayı, mevcut bina Ming Hanedanlığı döneminde Yongle'nin onuncu yılında (1412) inşa edildi. Zixiao Hall'da çift saçaklı dokuz sırt vardır. Salonun dışında "Xie Zhan Zhongtian", "Yunwai Qingdu" ve "Altı Gün Cezası" olmak üzere üç levha asılı. Taoizm, Yuqing Yuanshi Tianzun, Shangqing Lingguan Tianzun, Tai / travel-landscape-spot / mafengwo / 144942.html {} Detianzun'un (Taishang Laojun) Taoizmin üç tanrısı olduğuna ve İmparator Zhenwu ile birlikte yaşadıklarına inanır. Sanqingtian'da, yani "bulutun dışındaki temiz sermaye." "Altı günün ilk cümlesi" Taoizm'in evreni önce altıncı cennet olarak tanımlaması ve ardından 36 gün olmasıdır. Daluo cenneti en yüksek ve Sanqingtian en kutsaldır. Bu levha / gezi-manzara-noktasında kazılıdır. /mafengwo/144942.html{Qingdao} Guangxi üç yıl; "Xie Zhan Zhongtian" Çin Cumhuriyeti'nin 28. yılında kazınacak en son yıldı, bu Taocu halkın dünyanın merkezindeki Taocu mağarayı övmek için bir araya geldiği anlamına geliyor. Zixiao Palace, her gün sabah 6 ve akşam 5'de sabah ve akşam ödevleri yapıyor. Ayrıca buradaki insanlara Wudang Kungfu'yu gösteren beyaz sakallı bir emektarla tanıştım.İnsanlar ona nerede yaşadığını sordu, arkasındaki dağı işaret etti ve bir mağarada yaşadığını söyledi.

Zixiao Sarayı

Salonda İmparator Zhenwu Xuantian'ın heykeli bulunmaktadır. Altın bir zırh, kılıç tutan, ayaklarının altında yılanlar ve kaplumbağalar giyen, iblisleri etkisiz hale getirmek için cennet adına hareket ettiğinde savaş tanrıçası heykelidir. Tao Te Ching'e göre İmparator Xuantian, kral olarak Jingle Krallığında doğan 82. nesil Taishang Laojun'un enkarnasyonuydu, çünkü imparator olmak istemiyordu, on dört yaşındaydı / poi / 5429071.html {Wudangshan} Uygulama , Kırk iki yıllık temperlemeden sonra, Yuanshi Tianzun Feng Yuxu ustası Xiang Xuantian God'ın kuzeyde oturması için emanet edildi. Tanrı koltuğunun her iki tarafındaki savaş ağaları, Leibu göksel generalleri gibidir. Oturan Wenwu İmparatoru Zhenwu.

Zixiao Sarayı

Zixiao Salonu'nun yanındaki yan salon.

Zixiao Sarayı

Oyma kirişler

Zixiao Sarayı

Zixiao Sarayı'nın arkasındaki Sanqing Köşkü, Sanqing Yuanshi Tianzun'a atıfta bulunur, /travel-scenic-spot/mafengwo/66287.html {} Tianzun, Moral Tianzun, onlar Taoculuğun en yüksek tanrılarıdır. Bu salon aynı zamanda Ebeveynler Salonu olarak da adlandırılır, çünkü İmparator Zhenwu'nun ebeveynlerini, yani Jingle Kralı Mingzhen'i ve Kraliçe Shansheng Qiongzhen'i de kutsar. Wudang'daki birçok saray ve pavyon, ana salonun arkasındaki ebeveyn salonları ile yapı olarak benzerdir.

Zixiao Sarayı

Jingle Krallığı Kralı Mingzhen ve Kraliçe Shansheng Qiongzhen ölümsüzleşir.

Zixiao Sarayı

Soldaki tapınak Guanyin'e ve sağdaki tapınak Sanxiao Niangniang'a adanmıştır. Geçmişte inananların çocuklarına yalvardıkları yer olan Baizitang olarak adlandırılır.

Zixiao Sarayı

Ebeveyn salonu, /poi/20225.html{Zixiao Sarayı} 'nın son salonu. Orijinal yola baktıktan sonra, ebeveyn salonu ile Zixiao Sarayı arasında birkaç kuyu gördüm. Taocu bir kız buraya su getirdi. İleri gitmek istedim. Taoizm hakkında sorulduğunda, burada Taoizmi uygulamak isteyenlerin rahatsız edilmek istememesi bekleniyor.

Zixiao Sarayı

/Poi/20225.html {} adresindeki hap odasından geçerken, "Hap odası sessiz, izinsiz giriş yok" yazdım.

Zixiao Sarayı

/poi/5429071.html{Wudang Dağı} Gezinin ikinci durağı, aynı zamanda manzaralı noktada eko-arabalar için bir geçiş istasyonu olan /poi/20222.html{Prince Slope}. Gitmek istediğiniz saraya gitmek için buraya aktarabilirsiniz. . Fuzhen Tapınağı aynı zamanda /poi/20222.html { } olarak da bilinir. Kayıtlara göre, Ming Hanedanlığı'ndaki Yongle'nin onuncu yılında İmparator Xuan'ın sarayı Ming Hanedanlığı'nın atası Zhu Di tarafından inşa edilmiş ve saray Ming Hanedanlığı'ndaki Jiajing'in 32. yılında genişletilmiştir. Lento üzerindeki tuğla plakaya Ming Hanedanlığı döneminde Yongle'nin 17. yılında (1419) atın ve atın başkenti Mu Xin tarafından yazılmış üç karakter "/poi/20222.html { }" kazınmış. Efsaneye göre, Jingle Krallığı prensinin Taoizmi uyguladığı yer, yani daha sonraki İmparator Zhenwu idi.

Prens eğimi

Ünlü Jiuqu / travel-doğal spot / mafengwo / 18668.html {Sarı Nehir} duvarı. /poi/20222.html{Prince Slope}, /travel-scenic-spot/mafengwo/145844.html{Lion} Dağı üzerine inşa edildi. Antik yolda, Jiuqu adı verilen 71 metre uzunluğunda kırmızı bir sandviç duvar var. /travel-scenic-spot/mafengwo/18668.html{Yellow River} Wall. Jiuqu / travel-landscape-spot / mafengwo / 18668.html {Yellow River} Duvarın düzeni ve amacı çok akıllıdır. Pürüzsüz kavisli duvar dalgalara benziyor ve olağanüstü bir momentuma sahip. Yeşil sırlı duvar ve ona doğru kıvrılan kırmızı duvar çok güzel. Bu aynı zamanda Zhang Jizhong'un "Journey to the West" versiyonunun da çekildiği yerdir.

Prens eğimi

Prens eğimi

Sanskrit fırını. Jiuqu / travel-doğal-spot / mafengwo / 18668.html {Sarı Nehir} duvarı ikinci dağ kapısına geldi.

Prens eğimi

Her iki tarafta "Fuzhen Manzarası" yazılı olan Ejderha ve Kaplan Salonu, Ming Hanedanı İmparatoru Yongle tarafından yaptırılan taş steller / poi / 20222.html {Prince Slope}.

Prens eğimi

Ejderha ve Kaplan Salonu'ndan geçtikten sonra, Fuzhen Tapınağı'nı göreceksiniz. Fuzhen Tapınağı, Ming Hanedanlığı döneminde Yongle'nin onuncu yılında inşa edildi. Jiajing döneminde genişletildi ve Ming Hanedanlığı'nın sonunda ciddi şekilde yıkıldı. /Travel-scenic-spot/mafengwo/146560.html { } Xi 25 yılda yeniden inşa edildi. Zhenwu Tanrısı ve hizmetçi altın oğlan ve yeşim kız heykeli ana salonda kutsaldır. Daha da önemlisi, bu devasa heykel grubunun /poi/5429071.html{Wudang Dağı} Tüm dağın en büyük boyalı ahşap heykeli. 600 yıldan sonra hala yeni kadar güzel.

Prens eğimi

Prens eğimi

Wendaotang tarafından geçmek

Prens eğimi

En yüksek yer Prince's Study Hall'dur. Birçok öğrenci buraya akademik başarı için dua etmeye gelir.

Prens eğimi

Prens eğimi

Stratejiyi yaptığımda biliyordum ki /poi/20222.html{Prince Slope} "Tek sütunlu ve on iki kirişli" bir Wuyun Kulesi var ama maalesef yakın zamanda tadilat için kapatılıyor. /Poi/20222.html { } içinde, bununla ilgili herhangi bir rehber veya tapınak kapısı bulamadım. Aksi takdirde, içeri girip bir göz atmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca Wudang gezisi için yazık oldu. "Bir sütun ve on iki kiriş", bir ana sütunda, delinmiş ve üst üste istiflenmiş on iki kiriş olduğu ve hesaplamanın kapsamlı olduğu anlamına gelir. Bu tamamen mimari yapı, eski ahşap mimarinin bir şaheseridir ve her zaman insanlar tarafından büyük övgü almıştır. Bu pişmanlığı ancak bir dahaki sefere Wudang'a gelirsem telafi edebilirim. /poi/20222.html{Prince Slope} Dışarı çıktıktan sonra bir araba alın ve /poi/20227.html { } adresine gidin. Her gün 10:30 ve 15: 30'da dövüş sanatları gösterileri var. Her gün bir dövüş sanatları performansı var, ancak o gün neden geldiğimi bilmiyorum iptal edildi. Önceki /poi/20225.html {} ve /poi/20222.html { } Fuzhen Görünümünün zengin insani özellikleriyle karşılaştırıldığında, /poi/20227.html { } doğal bir manzaradır. CCTV belgeselinde pek çok Taocunun dövüş sanatları pratiği yaptığı bir yer de burası.

Xiaoyao Vadisi

Her iki tarafta da çeşitli dövüş sanatları okullarının uygulama alanları ve Shaolin, Wudang, Emei gibi dövüş sanatları okullarının bayrakları burada bulunabilir. Aynı zamanda her gün iki dövüş sanatları gösterisinin yapıldığı bir mekandır. Wudang dövüş sanatları gösterileriyle hiçbir ilişkim yok. :(

Xiaoyao Vadisi

Dövüş sanatları alanını geçtikten ve dere boyunca tahta yol boyunca yürüdükten sonra bir grup kara kuğu ile karşılaşabilir, oynayabilir ve kavga edebilirsiniz.

Xiaoyao Vadisi

Ayrıca CCTV belgesellerinde, Zixiao Sarayı'nın görünüş oranı kadar yüksek olarak sık sık görülür. Ama içeri girdiğimde film çekmek için yapılmış gibi görünüyordu, içeride çay içebilirsiniz ve burada çekilmiş birçok film ve televizyon dizisinin fotoğrafları hala var. Çevredeki yeşil dağlar ve yeşil sular gerçekten çay içmek için iyi bir yerdir. Jackie Chan ve Smith Jr.'ın "Kung Fu Dream" i çektiği yer.

Xiaoyao Vadisi

Xiaoyao Vadisi

Daha ileri giden Makak Vadisi. Yolda, yiyecek isteme yolunu tıkayan birkaç serbest dolaşan makak var. Neyse ki, şu anda yoldan geçen birkaç kişi var. Zincirlerle bağlanmış iki maymunun daha vahşi olup olmadıklarını merak ediyorum.

Makak Vadisi

Maymun anne ve bebek maymun

Makak Vadisi

Daha derine inmek, /poi/20227.html { } kelimesidir

Xiaoyao Vadisi

Laozi yeşil boğaya biniyor

Manzaralı noktanın şematik diyagramına bakın Burada Zhongguan'a giden ahşap tahta yolu takip edebilirsiniz.Yol boyunca birçok doğal nokta vardır. Yazık ki bugün burada uçurumun üzerine inşa edilmiş ve buraya "giriş yok" tabelası dikilmiş ahşap tahta yolu neden gördüğümü bilmiyordum. Buraya yürüyen pek fazla turist yoktu. Herkesin arkasını döndüğünü görünce yalnız kalmaya cesaret edemedim. İleriye gidiyoruz, ancak manzara, dereler ve vadilerdeki tüm yollara kıyasla daha iyi olmalı. /Poi/20227.html adresindeki dövüş sanatları eğitim alanından çıkan { }, Yuan Hanedanlığı'nda inşa edilen üçüncü bir büyük, kavisli bir taş köprü / gezi manzaralı nokta / mafengwo / 140607.html {} köprüsüdür Kongshi Köprüsü ayrıca /poi/5429071.html{Wudang Dağı} antik tapınağında da yer almaktadır. /travel-scenic-spot/mafengwo/140607.html{Jianhe} 'nin de bir geçmişi var, "Efsaneye göre, Zhenwu küçükken /poi/5429071.html{Wudangshan}' a girdi ve annesi Shansheng Queen beş yüz subay ve asker getirdi. Burayı kovaladıktan sonra, onu saraya dönmeye ikna etti. Zhenwu'nun geri dönmeye niyeti olmadığını gören annesi cübbesini kaptı ve tuttu, Zhenwu kılıcı çıkardı, cüppesini kesti ve kılıcı zeminde yumuşak bir şekilde kaydırarak bir / gezi-manzara patlaması yaptı -spot / mafengwo / 140607.html {} anne ve çocuğu bankanın her iki tarafında ayırdı. Anne ve oğul gözyaşları içinde dağıldı, Zhenwu dağa doğru on sekiz adım yürüdü ve /poi/5429071.html{Wudang Dağı} 'nın en iyi on sekiz tabağı oldu, anne tek adım Döndüm ve on sekiz adım geri yürüdüm, bir sonraki onsekiz setin dönüşü oldu. " Köprünün karşı tarafında, kapının soğukta kaldığı /travel-scenic-spot/mafengwo/10834.html{Longquan} manzarası var, sadece ben ve başka bir sırt çantalı gezgin.

Longquan Guan

Longquan Guan

Avalokitesvara tapınağa adanmıştır ve her iki tarafta Ejderha Kralı ve Zenginlik Tanrısı vardır. Guanyin, Taoizm ve Budizm'e birçok inanan tarafından inanılmaktadır.

Longquan Guan

Hangi Taoist tanrı olduğunu bilmiyorum?

Longquan Guan

Her iki taraftaki duvar resimleri gerçek savaş tanrısının biyografik hikayelerine benziyor.

Longquan Guan

Longquan Guan

Diğer taraftaki tapınak İmparator Zhenwu'yu kutsamaktadır. Wudang'daki her tapınak bu gerçek savaş tanrısına adanmıştır.

Longquan Guan

Yarın /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{Shiyan} adresine acele etmek istiyorum ve zamanın hala devam edip etmediğini görmek için yarın /poi/20224.html {} zam için yeterince zaman ayırmak istiyorum /Poi/6776320.html{Nanyan} adresine gitmeyi planladım. Wudang'a yaptığım seyahat sırasında /poi/6776320.html {}, /poi/20225.html tarafından inşa edilen salon ve meydan ile karşılaştırıldığında bende özellikle iyi bir izlenim bıraktı {} Momentum, /poi/6776320.html{South Rock} kadim ve gizemlidir. Kayaya dolanan bir saray, uzun ve dar bir yürüyüş yolu, ancak bir dönüş eski bir sürprizdir. Ana renklerle boyanmamış eski ahşap tapınakta, loş doğal ışıkta oturan antik tanrı heykelleri var. /travel-scenic-spot/mafengwo/21536.html{China} Uzun bir geçmişe sahip olmasına rağmen, zaman duygusunu, orijinal antik duygu olan tarihi yerlerde bulmak o kadar kolay değildir. /poi/6776320.html{Nanyan} Kesinlikle deneyimlemeye değer. /Poi/20227.html { } adresinde bir otobüse bindim ve transfer için /poi/20225.html {} adresine ulaştım ve otobüsten indiğimde, bunu yapmak için buraya gelen bir grup insan gördüm. Ne Fransız stili. /Poi/20225.html {} 'den önce başladı, ne tür bir Fransız stili olduğunu bilmiyorum. Bir büyücü gözlerini kapattı ve sarhoş gibi kendi kendine mırıldandı ve sonra biri kıyafetlerini değiştirmesine vb. Yardım etti ve ardından bir grup insan /poi/20225.html {} adresine yürüdü.

Wudangın gezisinin ilk gününün sonunda otele geri döndüm ve sıcak bir banyo yaptım. Su çok büyüktü ve güzelce uyudum, yarınki /poi/20224.html {} gezisini bekledim. Geceleri yıldızları görmeyi düşünüyordum, belki de Ching Ming tatilinden hemen sonra, otel burada pek hareketli değil ve karanlıkta dışarı çıkma zahmetine girmiyorum. 4/7: Wuyaling Dağı'na tırmanma- / travel-doğal-spot / mafengwo / 10162.html {Huanglong} Cave-Chaotian Palace- / poi / 20224.html {} -Dağdan Qiongtai'ye giden kablo yolu- / poi / 6628680 .html {Qiongtai Zhongguan} -Mozhenjing- / poi / 6776320.html {Nanyan} Bagajınızı alın - dağdan aşağı, dağ kapısına inin /poi/20239.html {} /poi/5429071.html{Wudang Mountain} Otobüs Durağı-Servisi /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{Shiyan} - / travel-doğal spot / mafengwo / 11293.html {Shiyan} Gece treni / travel-doğal nokta / mafengwo / 10099.html {Şangay}. /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{Shiyan} - / travel-doğal-spot / mafengwo / 10099.html {Şangay}, K115822: 19-17: 00, uyuyan RMB325 /poi/20224.html {} Bilet: RMB10, öğrenci bileti Dağdan aşağı teleferik: RMB80 /poi/5429071.html{Wudang Mountain} Door Chartered Car / poi / 20239.html {}, Wudang Otobüs Durağı: RMB15 /poi/5429071.html{Wudang Dağı} - / travel-doğal spot / mafengwo / 11293.html {Shiyan} Otobüs bileti: RMB8, arabayla yaklaşık 1 saat /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{Shiyan} - / travel-doğal-spot / mafengwo / 10099.html {Şangay} K1158 Sabit travers RMB 3257 Nisan'da kalktığımda /poi/6776320.html{Nanyan} otele doğru yürüyün, soldaki taş basamakları yürüyün ve tek başıma uzun bir dağ tırmanış yoluna başlayın. Dağcılıkta hiç iyi olmadım, bu yüzden seyahat ederken temelde ünlü dağları atladım. /Travel-scenic-spot/mafengwo/10440.html{Huangshan} ve Five Mountains'a hiç gitmedim. Bu sefer kendi başıma yavaşça tırmanmayı planlıyorum. /Poi/6776320.html {} ile /poi/20224.html {} arasında yaklaşık iki saat sordum. Bu gece / poi / 5429071'e yetişebildiğim sürece yeterince zaman ayırdım. html {Wudang Mountain} 'dan /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{Shiyan}' a araba veya trenle, bu gece /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{Shiyan} geri / seyahat-manzara- Spot / mafengwo / 10099.html {Shanghai} adresindeki tren 22:19 ve bolca zaman var. /Poi/20224.html {} 'ye giden yolda, dün giden /poi/6776320.html {} tam tersi. Bu açıdan /poi/6776320.html {} dağ duvarına inşa edilmiştir ve çok etkileyicidir.

Nanyan Sarayı

Langmei Yolu Tapınağı'nı geçin. /Poi/6776320.html{Nanyan} içinde, Feishen Cliffi /poi/20229.html{langmei Temple} a da aktarabilirsiniz. /poi/20229.html{langmei tapınağı}, dağdaki on altı tapınak ve tapınaktan en büyüğü ve iyi korunmuş olanlardan biridir. Yuan Hanedanlığı döneminde inşa edilmiş ve yangınla tahrip edilmiştir.Ming Hanedanlığı'nda Yongle'nin onuncu yılında inşa edilmiş ve Qing Hanedanlığı'nın Jiaqing döneminde yeniden inşa edilmiştir.

Langmei Tapınağı

Bilgilere göre, Langmei'nin gerçek adamı Li Suxi, Taidingzhihe'nin Yuan Hanedanlığı'ndaki ilk yılında (1328) Youyan, /travel-scenic-spot/mafengwo/12967.html{Henan} / travel-Scen-spot / mafengwo / 10094 kelimesiyle doğdu. .html {Luoyang} kişi, "Zhou Yi", "Tao De Jing" hakkında derinlemesine çalışma. Hongwu'nun ilk yıllarında Li Suxi, Wudang'ın başrahibi Wulong Sarayı'na girdi.Yongle'nin üçüncü yılında (1405) Taocu Korgeneral Wudang Langmei'yi mahkemeye gönderdi. Yongle'nin dördüncü yılında Li Suxi, Langmei'yi teklif etmesi için Taocu Lu Zhengzhong'u başkente gönderdi. Atamız Zhu Di'den bir ödül. İmparator, Langmei'nin "hayırlı bir işaret" olduğuna inanıyordu. Tahta yükselişinden dolayı İmparator Xuanwu'nun övgüsüydü. Kısa süre önce Ming Hanedanlığı İmparatoru / travel-doğal-spot / mafengwo / 64160.html {} Tanrı'nın lütfunu bekleyen ve ödüllendiren Sebeplerden biri. Efsaneye göre, İmparator Xuanwu Wudang'da uygulama yaparken, erik dalının bir bölümünü kırdı ve palmiye ağacına soktu: "Eğer başarırsam çiçek açarım ve meyve veririm." Daha sonra gerçekten /travel-scenic-spot/mafengwo/64941.html{successfully} yolunu buldu ve hayatta kalmak için palmiye ağaçlarına erik dalları da dikildi. Qing Hanedanlığı tarafından bilinmeyen nedenlerle, /poi/5429071.html{Wudangshan} adresindeki hurma erik ağaçları tamamen ortadan kayboldu. Neyse ki, Ming Hanedanlığı'ndaki Jiajing'in beş yılında, /travel-scenic-spot/mafengwo/12719.html{Anhui } /travel-scenic-spot/mafengwo/20879.html{Qiyunshan} Taoist ziyaretleri /poi/5429071.html{Wudang Mountain}, Wudang Taoism, hurma erik ağacını / travel-landscape-spot / mafengwo'ya değerli bir hediye olarak sunacak /20879.html{Qiyunshan}. 1998'de /poi/5429071.html{Wudang Mountain} hurma erik ağacını /travel-scenic-spot/mafengwo/20879.html {} 'den geri getirdi ve /poi/20229.html { ' e dikti Tapınağın yanında umarım bir gün erik çiçeklerinin güzel manzarası çoğalabilir. /poi/20229.html{Langmei Tapınağı} Tapınağın duvarları şimdi Wudang Taijiquan Yolu'nun resimlerini gösteriyor. Salondaki plakada "Tao kanunu doğaldır" yazıyor. Bu, işleri isteyerek yapmadan yapmanın Taocu yolu. /Poi/20229.html{langmei atalara ait salon} 'u geçtikten sonra, bazıları yıllarca erozyondan sonra bulanıklaşan birçok yazıtın içinden geçerek ilerlemeye devam edin. Wudang aynı zamanda "dünyanın ünlü dağı" dır, Dayue / poi / 5429071.html {Wudang Dağı} kraliyet kimliğine sahip bir dağdır.

/ Poi / 6776320.html {Nanyan} 'ın karşısındaki binalar gittikçe birbirinden uzaklaşıyor.

Nanyan Sarayı

Dört Kule'den geçerken, Taoist patlamadan sonra dünyanın işareti olmalı!

/Travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} mağarasına vardık. Buradaki basamaklar, yüz adım önümüz olduğunu düşünerek beni yordu ve korkuttu, bu yüzden yukarı çıkmadım. Geçen turistlerin çoğu benim gibi bir fotoğraf çekip yoluna devam etti. Geri döndükten sonra, seyahat notları yazmak için bazı bilgileri topladım ve ziyaret etmeye değer olduğunu gördüm. Bilgi girişi, /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} Mağara, Zigai Zirvesi'nin uçurumundadır. /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} Mağara aslında doğal bir kaya evidir, geçmiş hanedanların kültivatörlerinin özlem duyduğu bir yerdir. /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} Mağarada her mevsim sonsuz olan bir kaynak vardır. Efsaneye göre burada bir /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} var ve cennete yükselmiş, /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} Bu yere beslendiği için teşekkür etmek için, Bir iksir. İksirin buradaki suyu tatlı ve berrak hale getirdiği ve tüm hastalıkları iyileştirebileceği söyleniyor. Ming Hanedanlığı'nda büyük bir tıp bilimcisi olan Li Shizhen, /poi/5429071.html{Wudang Mountain} ilaç toplarken burada yaşadı. Ayrıca /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} mağarasındaki Materia Medica Özeti'ni de revize etti. Ve kitapta 800'den fazla değerli şifalı bitki /poi/5429071.html{Wudang Mountain} yer alıyor. /poi/5429071.html{Wudang Mountain} Her zaman "on yol ve dokuz doktor" sözü olmuştur.

Huanglong Mağarası

/Travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{Huanglong} mağarasının altındaki Şinto Yolu üzerinde ahşap bir çardak vardır. İnsanlar genellikle sonuna kadar tırmanırken burada dinlenirler. Pavyonun üstündeki dört plakada ikisi "Dünyaca Ünlü" dört karakterle, diğer ikisi ise /travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html yazılmıştır {} Mağaraya ilaç nasıl alınır ve hangi hastalıklar ve daha fazlası. Bazı uzmanlar bunun Ming Hanedanlığı bitkisel reklam panosu olduğuna inanıyor.

Huanglong Mağarası

Bu ahşap köşkten çıktıktan sonra basamaklı yol ve düz yol gibi değil, hem yukarı hem aşağı ve bir dizi düz yukarı basamak başladı. Burada biraz daha zor, temelde bir süre yürüdükten sonra ara vermeniz gerekiyor. Burada ayrıca iş için bağırmak için bambu sedan sandalyeler taşıyan satıcılar olacak. Buraya Kaot Sarayı geliyor ve sadece Kaot Sarayı'na ulaştığınızda dinlenmek için taş banklar olacak.

Bu bölümün yüz adımdan daha zor olduğunu düşünüyorum.

Sonunda, takas yolunun Mingdao'dan ayrıldığı /travel-scenic-spot/mafengwo/144942.html {Qingdao} Kaot Sarayı'na geldi. Kaot Sarayı'nın sol tarafında, nispeten yavaş, ancak daha uzun süren Qingshendao var. Yüz basamaklı merdivene girin. Sağdaki Myojindo nispeten kısadır, ancak Kiyomizu'dan daha diktir. Mingshen Yolu üzerindeki ilk / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977.html { }, ikinci / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977.html { } ve üçüncü / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977'yi geçeceksiniz. html {Tianmen}, ancak bu üç dağ kapısını /poi/20224.html {} üzerinde net bir yolda göremezsiniz. İhtiyaçlarınıza göre ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Soldaki Şinto Yolunu seçtim.

Kaot Sarayı

Kaot Sarayı'nın kapısında çok sayıda taş stel var.

Kaot Sarayı

Kaot Sarayı

Chaotian Sarayı'nın iç görünümü.

Kaot Sarayı

Chaotian Sarayı'nın kapısında yiyecek almak için küçük bir dükkan var, ancak fiyatın daha pahalı olacağı tahmin ediliyor. Ziyaretçilerin dinlenmesi için tabureler de vardır. Kaot Sarayı'nın kapısında daha önce benim için fotoğraf çekmiş bir çiftle tanıştım, amcam çok arkadaş canlısıydı ve Kaot Sarayı'nda kutsal su olduğunu söyledi ve yüzümü yıkamamı istedi. İşte kutsal su Lu Dongbin'in karın ağrısını iyileştirmek için İmparator Wu, Cennet Mahkemesinin imparatorluk hekimi tarafından yaratılan sihirli ilacı dağın karnına bastırmak için sihir teknikleri kullandı ve Lu Fu'nun meyvesi iyileştirildi. Bu gelenek bu güne miras kaldı. Yüzümü de burada yıkadım ve teklif edilmesi gereken /poi/5429071.html{Wudang Dağı} gezisi için tek tütsü parasını da teklif ettim. Taoizm hakkında her zaman iyi bir izlenimim oldu, ama her zaman Budist tapınaklarına gittim, bu yüzden Wudang'da herhangi bir dilek veya ibadet etmedim.

Kaot Sarayı

Qing Shendao'da yürümek için Kaot Sarayı'na ek olarak Yüz Basamaklı Merdiven var. Büyük bir üne sahip olmasına rağmen, bence sorun değil. Önceki dönem kadar yorucu değil. Belki de basamaklar dik ama sonuçta sadece yüz adım olduğu içindir.

Kaot Sarayı

Yüz basamaklı merdiven

Kaot Sarayı

Yüz basamaklı merdivenden sonra, Fenjinling'e varmak için yaklaşık yarım saat yürüyün. Burada birçok çiftlik evi restoranı ve konaklama yeri var. Ertesi gün güneşin doğuşunu izlemek için /poi/20224.html {to} adresine gitmek isterseniz burada yaşamayı tercih edebilirsiniz, ancak dağın eteğinden buraya valizinizle yürürseniz oldukça yorucu olabilir.

Fenjinling'den sonra ayarlanabilen düz bir yol var. Daha ileri gitmek Yunvfeng'i geçecek.

Uzaktaki dağ Yunvfeng, sağda uzun saçlı bir topuzla duran eski bir bayana benzemiyor.

Yunvfeng'den sonra, yukarı çıkan başka bir taş merdiven sırası var, ancak şu anda /poi/20224.html {} adresindeki bina açıkça görülüyor.

/Travel-scenic-spot/mafengwo/143432.html {} /poi/20224.html {} 'nin olduğu zirveye tırmanın ve dağlara uzaktan kalın bir mürekkep / gezi-manzara noktası gibi bakın /mafengwo/21536.html{China} Manzara resmi.

Tırmandığımda, kendimi elma yemek için /poi/20224.html {{} adresine gitmeye teşvik ettim, bu yüzden 3 saatten fazla bir süre sonra /poi/20224.html {} adresine geldim. Teleferik girişindeki taş bankta bir elma yedikten ve ızgara sosis satın aldıktan sonra, savaş tanrısına tapmak için /poi/20224.html {} adresinin üstündeki Altın Tapınağa kısa bir mola vereceğim!

Altın Tapınağa giden yola uzaktan bakıyorum.

Aşağıdaki kırmızı ev, İmparatorluk Sarayı'dır.

Büyük Budist Sobası

Kırmızı duvar ve yeşil fayans parçası

Altın Tapınağa giderken Taihe Sarayı'nın önünden geçeceksiniz Taihe Sarayı'nın arkasında küçük bir transfer salonu var. Küçük bir bronz salonda, idolü daire içine alabilir ve idolün arkasında dolaşabilirsiniz. Bronz Salon, Dade'nin on birinci yılında (1307) inşa edilmiştir.Yüce Uyum Sarayı'nın Xiaolian Zirvesi'nde, Yuan Hanedanlığı'na ait bronz bir salonun yerleştirildiği bir salon bulunmaktadır. Yaklaşık 700 yıllık bir geçmişe sahip olan bu bronz salon, ahşap görünümlü bir yapıdır.Yuan Hanedanlığı'nda bronz döküm sanatının incelenmesi için kıymetli bir objedir.Aynı zamanda Çin'deki en eski bronz salondur. Başlangıçta /travel-scenic-spot/mafengwo/143432.html {} zirvesine yerleştirildiği için, Ming Hanedanlığı döneminde Altın Saray inşa edildiğinde buraya taşındı, bu nedenle insanlar buraya "geçiş salonu" da derlerdi. Salon İmparator Zhenwu'ya adanmıştır ve Guan, Zhao, Ma, Wen Sitian gibi tanrılar, sancağı tutan ve kılıcı tutan hizmetkarlar tarafından kutsaldır. Efsaneye göre tapınağın etrafındaki bir daire felaketleri ve kutsamaları ortadan kaldırabilir ve iyi şans için geri dönebilir. Duvarlardaki boşluklar çok küçük ve dar, içi çok karanlık ve hiç ışık yok. Oraya gittiğim gün cumartesi oldu ve birçok kişi geri dönmek için sıraya girdi. Öndeki insanlar durursa, durmak zorundaydın ve arkadaki insanlar seninle durdu. Karanlık ve dar /travel-scenic-spot/mafengwo/18875.html{passage}, oldukça heyecan verici.

Transfer salonundan çıkın ve devam edin.

Dayue Taihe Sarayı. Cumartesi kalabalıktı. Ming Hanedanlığı'nda Yongle'nin onuncu yılında Ming Chengzu Zhu Di, Taihe Sarayı'nın yapımını emretti. Tamamlandıktan sonra Jiafeng / poi / 5429071.html {Wudang Dağı} "Dayue Taihe Dağı", tepede inşa edilen Taihe Sarayı ise "Dayue Tai" olarak adlandırıldı. O Saray ". İmparatorun Jiafeng elçisi /poi/5429071.html{Wudang Dağı} bir anda Beş Kutsal Dağ'ın başı oldu. Ming Hanedanlığı'nın Jiajing döneminde, Saray Yüce Uyum Sarayı, salonların sayısını 520 odaya çıkarmak için genişletildi. Bu genişletmeden sonra buradaki isim değişti. /Poi/20224.html {} duvarıyla sınırlandırılmış, duvarın dış tarafına "Taihe Sarayı" ve duvarın iç kısmına "/ travel-doğal nokta" adı verilmiştir. /mafengwo/64133.html{Zijin} Şehir ". "Kuzeyde Yasak Şehir ve güneyde /travel-scenic-spot/mafengwo/64133.html {} şehir" var. Dayue Taihe Sarayı'nın statüsünün /travel-scenic-spot/mafengwo/10065.html{Beijing'den sonra ikinci olduğu görülebilir. } Saray.

Zijincheng

Ana salon, Ming Hanedanlığı İmparatoru Xianzong'un iki altın heykelini (hükümdarlık tarihi 1465-1487) ve dört altın Congguan heykelini gümüşle süslüyordu. Altın çocuk Zhenwu, yeşim kız, Deng Bowen, Yang Jian, Zhao Gongming, Wen Tianjun, Ma Tianjun, su ve ateş iki generalin bronz heykelleri ve diğer ahşap ve kil heykeller şimdi kutsal sayılıyor. Heykel teknikleri hassas ve görüntü gerçeğe yakın. Kapının her iki tarafına iki bronz levha yerleştirilmiştir, biri Ming Hanedanlığı'ndaki Jiajing'in 29. yılında inşa edilen Canglongling'deki Leitan'ın kraliyet steli (1550); diğeri ise Jiajing'in 31. yılından (1552) Zuo Shi Lang'ın hizmetkarı Lu Shu'dur. Anıta. Salonun önünde, her iki yanında çan ve davul kuleleri bulunan ibadet salonu bulunmaktadır. Yüce Uyum Sarayı'ndan çıkın ve güneye gidin / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977.html {Tianmen} Altın Tapınağa doğru yönelim Lingguan Salonu'dur. Lingguan Salonu'nun dışında, geçmişte /poi/5429071.html{Wudang Dağı} 'na verilen imparatorluk ferman anıtı dikildi. Taocu tanrı sisteminde ruhani görevli, dağ kapılarını koruyan ve sunağı denetleyen ve cennetin ve yerin koruyucusu olan tanrıdır. Altın Saray'a çıkmadan önce kurulan Lingguan Salonu, ziyaretçilerin son manevi vaftizi için özel bir anlam taşıyor. Taş salona yerleştirilen küçük bir teneke salon, Ming Hanedanlığı döneminde inşa edilmiş ve şu ana kadar bulunan tek teneke kültür kalıntısıdır.Çok kıymetlidir.

Ruhun resmi salonunda dokuz lotus pedalı. Jiulian Deng, ortada durmadan doğrudan altın saraya giden bir dizi kıvrımlı taş basamaktır. Altın Tapınak için biletlerin ayrıca satın alınması gerekir, her biri 20 yuan ve 10 yuan öğrenci bileti.

Jiulian Ding yolunda, yükseklere tırmanın ve mesafeye bakın, tüm zirveler /travel-scenic-spot/mafengwo/143432.html {} zirvesini çevreliyor.

Bu, 1612 metre / travel-doğal-spot / mafengwo / 143432.html {} rakımda zirvenin tepesindeki Altın Tapınaktır. İki hafta sonu tırmanmak bir kalabalık trajedisidir. Pek çok inanan, Zhenwu Tanrısına ibadet etmek için burada diz çökerdi.Çok sayıda insan nedeniyle, Taocular da insanları kovalarlardı, bu yüzden neredeyse Zhenwu Tanrısı heykelini açıkça görmeden diğer taraftan aşağı sürülürlerdi.

Altın saray

Ming Hanedanlığı'nda (1416) Yongle'nin 14. yılında inşa edilen Altın Tapınak, toplam 90 ton ağırlığında ve 360 kg altın sarfiyatıyla yaldızlı bronz ağır saçak taklidi ahşap bir yapıdır. Salon, Duanbao kitabını tutan altın çocuk ve yeşim kızının altın yaldızlı bronz heykeline adanmıştır, su ve ateşin iki generali bayrağı tutarak iki bölmeyi korumak için kutsal masanın altında "kaplumbağa ve yılan" tutar ve İmparator Kangxi'nin kraliyet kalemi "Altın Guangmiao" yukarıda asılıdır. Faz "altın plak. Altın Tapınak kapısının önündeki iki vinç heykeli iki yana ayrılmıştır. Altın Salon'dan sonra, İmparator Zhenwu'nun ebeveynlerine Le Kingdom Kralı ve Shan Sheng Kraliçesi'ne saygı göstermeleri için adanmış bir Ebeveynler Salonu bulunmaktadır. Altın Saray'ın cephesi insanlarla doluydu, bu yüzden bir resim çekmek için arkaya dönmem gerekti. CCTVnin /poi/5429071.html{Wudang Mountain} adresindeki belgeselinde Altın Tapınak aksesuarlarının hepsinin /poi/5429071.html{Wudang Mountain} 'a ve /poi/20224.html adresine gönderildiğinden bahsettiğini unutmayın. Altın kubbe sonradan monte edilir ki bu büyük bir projedir.

Altın saray

Altın Saray hakkında iki sihirli söz vardır: Biri "Gök Gürültüsü Ateşi Arındırıcı Saray" Altın Saray çok büyük bir orkestra şefidir.Şimşek ve gök gürültüsü olduğunda, Altın Saray etrafında şimşeklerin çarpmadan ürettiği devasa ışık topu. Altın Saray, birçok yıldırım düştükten sonra yine de Altın Saray eskisi gibi duruyor, ancak pas ve benzeri kaldırılmış ve yağmurla yıkandıktan sonra eskisi gibi ışıl ışıl. Bir başka büyülü efsane de "Rüzgar Boncuğu". Efsaneye göre, tapınaktaki Zaojing'e dağ esintisini yatıştıran ve sihirli lambanın uzun süreli ölümsüzlüğünü garanti altına alan bir bakır yaldızlı küre asıldı, dolayısıyla "Rüzgar Boncuğu" adı verildi. Aslında Altın Saray'ın tasarımı doğru ve yapımı bilimseldir.İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış fark etmeksizin Altın Saray'ın çeşitli bileşenleri boşluksuz sıkı sıkıya bağlıdır. Bu şekilde, dağ rüzgarı tapınağın dışında kükredi, ancak tapınaktaki sihirli lamba hareket etmedi. 1,612 metre yükseklikteki /travel-scenic-spot/mafengwo/143432.html {} tepesinde, Zhenwu Tanrısı heykelinin önündeki ebedi ışığın hiç sönmediği söyleniyor. Altın Tapınağın bulunduğu /travel-scenic-spot/mafengwo/143432.html{tianzhu} zirvesinin en yüksek noktasından Taihe Sarayı'na ve diğer binalara bakar

Altın Tapınak'tan indikten sonra, /travel-scenic-spot/mafengwo/64133.html {} adresinde şehrin yüksek duvarlarının altındaki küçük rampayı takip edin ve ardından güney / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977.html { }. /travel-scenic-spot/mafengwo/64133.html {} Şehrin dört bir yanında cennetsel fayı simgeleyen taklit bir ahşap ve taş bina /travel-scenic-spot/mafengwo/62977.html { } vardır. Ancak doğu, kuzey ve batı / travel-doğal-spot / mafengwo / 11251.html {üç kapı} bir uçurumun karşısındadır ve yalnızca güney / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977.html {tianmen} geçebilir. South / travel-doğal-spot / mafengwo / 62977.html { } Ayrıca tanrı kapıları, hayalet kapılar ve insanlar da vardır. Ortadaki uzun ve görkemli kapı, kraliyet ailesine adanmış bir kapıdır. Ming Hanedanı'nın atası Zhu Di olduktan sonra, tüm hanedanların imparatorları, imparatorluk elçilerini Zhenwu'ya ibadet etmeleri için /poi/5429071.html{Wudang Dağı} 'na göndermek için tahta çıktılar ve imparatorluk elçileri tanrılar aracılığıyla Altın Tapınağa girdiler. Tanrı kapısının sol tarafı hayalet kapısıdır, bir kapı şeklinde olmasına rağmen gerçek bir kapısı yoktur; tanrı kapısının sağ tarafı, turistlerimizin geçtiği /travel-scenic-spot/mafengwo/18875.html{passage} olan insanlardır. Eski zamanlarda Yasak Şehir içindeki sıradan insanlar giremezdi. Taihe Sarayı'nın yanındaki İmparatorluk Sarayı. Yüce Uyum Sarayı'nın İmparatorluk Kutsal Yazı Salonu, Taocuların her sabah ve akşam kutsal yazıları zikrettikleri yerdir ve aynı zamanda Wudang Taoizm için önemli bir ibadet yeridir. Bu tapınak, Ming Hanedanlığı'nın sonunda çıkan yangında yıkıldı ve {} ışık yıllarında yeniden inşa edildi. Bölme kapılarının tümü ender kuşlar, egzotik hayvanlar ve Taocu peri masalları ile kabartılmıştır ve işçiliği mükemmeldir ve güçlü bir halk kültürü rengine sahiptir. Imperial Scripture Hall'da, hepsi döküm ve oyma sanatının güzel eserleri olan göz kamaştırıcı bir dizi heykel, teklif ve ritüel var. Salonun ortasında asılı duran dev "Cennete Doğup Dur" plakası /travel-scenic-spot/mafengwo/144942.html {} İmparator Guang'un el yazısıdır.

Huangjingtang'dan çıktıktan sonra, /poi/20224.html {} platformuna geldiğinizde yolu takip edin ve dağdan Qiongtai'ye giden teleferiğe binin.

Taş basamakların yanında iş başında birkaç Taocu rahip gördüm. Yukarıdaki resimdeki kırmızı duvarlı bina onların ikametgahı ise, yeryüzüne gerçekten güzel bir manzara.

/poi/20224.html{} 8090/poi/20224.html{} /poi/6776320.html{} /poi/6776320.html{} /poi/6776320.html{} /poi/20222.html{} 6

143

/poi/6628680.html{}

Qiong Taizhongguan

/travel-scenic-spot/mafengwo/143432.html{} 101350 Yuan Hanedanlığında buraya "Qiongtai Sarayı" deniyordu. Ming ve Qing Hanedanları sırasında 24 Taocu avlu ve yüzlerce tapınak odası vardı./travel-scenic-spot/mafengwo/64070.html{} 1856 Tapınak odasının bir kısmı Guangxu döneminde yeniden inşa edildi. Bazı tapınak odaları restore edildi./poi/5429071.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/10638.html{} Tarihsel olarak, üç manzaranın iniş çıkışları ile inşa edilen 24 Taocu tapınak vardı ve tapınaklar köşkler ve köprülerle birbirine bağlıydı, bu nedenle "dışarı çıktığınızda gökyüzünü görmeyeceksiniz, yağmur yağdığında ayakkabılarınızı ıslatmayacaksınız." O dönemki Qiongtaiguan mimarisinin muhteşem ve harika olduğu görülmektedir. Yüzlerce yıl ve savaşlar Qiongtaiguan'daki evlere ciddi hasar verdi. Mevcut üst görünümde, sadece bazalt kalıntıları ve taş oymaları vardır ve alttaki görünüm sadece çökmekte olan salon ve birkaç Taocu evdir. Sadece 18 metrekarelik bir alana sahip olan bu taş salon, Wudang ve Yuan Hanedanlığı'ndaki Taoizm tarihini incelemek için çok değerlidir.

Qiong Taizhongguan

Patrik Salonu

Qiong Taizhongguan

Qiong Taizhongguan

Qiong Taizhongguan

Qiong Taizhongguan

/poi/5429071.html{} /poi/5429071.html{} /poi/6628680.html{}

Qiong Taizhongguan

2

40/poi/20222.html{}

/travel-scenic-spot/mafengwo/146560.html{} 1662-1722

/poi/6776320.html{} /poi/20225.html{} 3/poi/20227.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/10133.html{} /poi/20225.html{} /poi/20227.html{} /poi/6776320.html{}

/poi/5429071.html{} /poi/6628680.html{}

/poi/6776320.html{} ++/poi/5429071.html{} /poi/5429071.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/10133.html{} /poi/5429071.html{} /poi/5429071.html{} /poi/20239.html{} /poi/20239.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/10133.html{} /poi/20239.html{} /poi/5429071.html{} 6/poi/5429071.html{} /poi/5429071.html{} 6/poi/20239.html{} 6/poi/20239.html{} /poi/5429071.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/10099.html{} /poi/5429071.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{} /poi/5429071.html{} 10/poi/20239.html{} 16 /poi/20239.html{} /poi/20239.html{} /poi/20239.html{} /poi/20239.html{} /poi/20239.html{} /poi/20239.html{} ! !

Yuxugong

Yuxugong

Yuxugong

/poi/20239.html{} Xuanyuemen'in yaklaşık 4 kilometre batısında, Laoying'deki Nanshan Dağı'nın eteklerinde, yaklaşık 5 kilometrekarelik bir havzada yer alan Xiangyu Demiryolu, sarayın karşısına geçiyor. Taoizm, Yuxu'ya Yeşim İmparatorunun ikametgahı olarak atıfta bulunur. Zhenwu Shen "Usta Yuxu" olduğu için, adı da buradan gelmektedir./poi/5429071.html{} 1745 /travel-scenic-spot/mafengwo/144970.html{} /poi/20239.html{} /poi/5429071.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{} /poi/1641699.html{}

/poi/1641699.html{}

/travel-scenic-spot/mafengwo/10133.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/10133.html{} Strateji: 1./poi/5429071.html{} 5VAN10/poi/5429071.html{} 2. /poi/5429071.html{} 710 3. /poi/6776320.html{} 4./poi/20224.html{} /poi/6776320.html{} 2-3/travel-scenic-spot/mafengwo/10162.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/62977.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/62977.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/144942.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/62977.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/62977.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/62977.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/144942.html{} 9080/poi/6776320.html{} /poi/20222.html{} /poi/6776320.html{} 5. 7:30AM6PM5:30PM 6. /poi/20227.html{} 10:00OR10:3015:30 7. 8./poi/5429071.html{} 9. /poi/20239.html{} /poi/5429071.html{} 61016 10. /poi/5429071.html{} /travel-scenic-spot/mafengwo/11293.html{}

|
To Top