Lijiang, Yunnan-Lugu Gölü-Shangri-La 7th 20180503-20180510_Travel Notes - Çin Seyahati

Önüne yaz

Bir gün bu kararı vereceğimi hiç düşünmemiştim, yaptığım değişikliklerden dolayı çevremdeki arkadaşlarım gelecek hakkında düşünmeye başladılar, belki de herkesle kalmıyorum. Pekin Ancak benim ayrılışım insanların daha uygun bir yaşam tarzı düşünmesinin kaynağı olabilir, eğer öyleyse onur duyuyorum. Herkesin neden geldiklerini, neden kaldıklarını ve nereye gitmeleri gerektiğini bilmediğini itiraf etmeliyiz, ancak daha fazla insan kendilerini canlı ve canlı anlıyor ve kendilerini daha çok anlıyor ve ne zaman başlamak istediğinizde, ne zaman isterseniz Çok geç değil. Pekin Neden beni gitmeye isteksiz yapıyorsun? Çünkü sevdiğim insanlar var ve çok çalışıyorum. Şirketiniz için teşekkür ederim Bir sonraki seyahatiniz için yer ayırtın ve tanıştığınız insanlar sizin kadar sıcak ve sevimli olacak. Son olarak, umarım birlikte savaşan meslektaşlarım, yıldızlarla dağılmış bir ateş grubuyuz! Özlediğimiz şeye ulaşmak için çok çalışın Shangri La Bu kalbimdeki güneş ve aydır. 11 Mayıs 2018, orijinal şirketteki son günüm. Ayrılma havası çok karmaşık çünkü sadece VanceInfo'dan ayrılmak değil, aynı zamanda Pekin , Çok sevmediğim ama uzun yıllar yaşadığım bir yer.Çevremdeki insanlar yüzünden tekrar tekrar kaldım ama kalbimi duyduğum için kendimden ayrılmayı seçtim. Bu basit bir seyahat notu değil, çünkü okuduğunuzda açıkça bir yemek haritası olduğunu göreceksiniz ...

Yol programına genel bakış

Orijinal güzergah Xi'an Ama sevgili komşum dedi ki Xi'an Mevsim ne olursa olsun, bu sezon güneye gidin, yani şu şekilde değiştirildi: Yunnan , Tüm seyahat notunun fikri de önceki seyahat programından geliyor. Yunnan O kadar büyük ki, yedi günde yalnızca iki veya üç yer seçebiliyorsunuz çünkü Lugu Gölü ile Shangri La Ayrı ayrı Lijiang nın-nin kuzeydoğu ile Kuzey Batı birim Lijiang Zorunludur, bu yüzden programımız Lijiang (1 gün)- Lugu Gölü (2 gün)- Lijiang (1 gün)- Shangri La (2 buçuk gün) ve yedi günlük yolculuğun geri kalanı, hehehe, tümü kiralık yolda.

Bol zaman varsa, ayarlanacak yer Lijiang Tırmanmadan en az bir gün önce uyum sağlayın Yulong Kar Dağı , Çünkü benim gibi az egzersiz yapan birinin tepkisi yüksek

Belirli güzergah

1. Gün 4 Mayıs, Lijiang Yulong Kar Dağı

3 Mayıs Pekin uçmak Lijiang 20: 20-23: 55, konaklama Lijiang Kızın yürüdüğü yer (rüzgar çanı dubleks loft aile odası) ucuz, temiz, rahat ve sakin bir yer ... Burada iki gün kalmak çok güzel. Shuhe Antik kentin yanında, çok sessiz, sadece 20 dakikalık yürüme mesafesinde Shuhe Antik kentin merkezinde, handaki kız da çok hevesliydi ve çok güzel önerilerde bulundu. gibi Doyurucu ve lezzetli Huazhiyuan çiçek pastası, lezzetli kokulu domuz pirzolası, resmin üstünde, mumlu domuz pirzolası güveç, şarap: şeftali çiçeği dolması, yeşil erik şarabı, gül dolması pirinç, defne şarabı, sevdiğim her şarap, Geçen yıl hazırladığım yeşil erik şarabı neredeyse anlamsızdı, ancak bu yıl çok çalışmaya devam ediyorum ve lezzetli Lijiang Baba, yeşil sebzeler sulu çiçeklerdir

Yağmur ve çiy ilkesi gereği, bu gezi için kiralanmış biletler, gezinin yapıldığı gün kaldıkları handan rezerve edildi, bu handan kız kiralık arabayı almaya yardım etti.Naxi adam, havaalanından havaalanına gitti. Shuhe Handa 40 dakikadan fazla bir süre boyunca adamla sohbet ettim, bilgi kazandım! Naxi halkının her öğün ete ihtiyaç duyar, Naxi kadınları çok ağır işler yapar. Yunnan Karada maca yetiştir (geri dön Shangri La Tur rehberi, bunun bir çeşit tıbbi malzeme olduğunu ancak toprağa çok zararlı olduğunu anlattı.Maca ve diğer mahsullerle ekilen arazi çok karlı olacak. Kahvaltıda, hanın yanındaki Aniu dükkanında yenen buharda pişmiş çörekler çok lezzetli. kuzeydoğu Anne ve kızı, temiz ve lezzetli bir kahvaltı için dışarı çıktılar.İki sabah yemek yedikten sonra, küçük kız bizi arabayla güney kapısına götürdü. Lugu Gölü , Teşekkürler ~ Yol boyunca birçok iyi insanla tanıştım. Doğrudan ilk günün güzergahı olan uyan Şangay Çekmek 4680 Yulong Kar Dağı , Sevgili komşum bana burada sorun olmadığını söyledi. Oksijen tüplerine ihtiyacım yok ama programımız biraz şiddetli. Yeterince uyuyamıyorum ve yeterince uyum sağlayamıyorum. Yol boyunca beynimin şiştiğini hissediyorum ve oksijen iyi olacak. Birçoğumuz şanslıyız. Bir gün önce dağdaki yağmur ve kar, yukarı çıktıklarında ancak kısmen açıktı. Tırmanırken 4000+ kar temizlendikten sonra tahta yollar birbiri ardına açıldı. Yanlış yolculuk! Karlı dağ manzarası

4680 yükseklikte bulutlar

Mavi Ay Vadisi Manzarası

2. Gün 5 Lugu Gölü Zhucao Tekne Liwubi Adası

Lijiang İçin Lugu Gölü , 4.5 saat sürün, hanın rezerve ettiği 130 yuan gidiş-dönüş yolculuğunu bulun ve dönüş saatini giden usta ile görüşün, sürücü dönüşten önceki gece sürücüyle iletişime geçecektir. ile git Lugu Gölü Yolda Jinsha Nehri .

İçin Lugu Gölü Öğleden sonra saat 1 idi. Üç renkli Yunhe'de göl manzaralı bir odada yaşıyordum. Üçüncü kattaki manzara engellenmemişti. Oda geniş ve temizdi. Olanlar sadece tatsız bir şeydi. Arkadaşım lambayı koyarken, Sürgü deliğinden kocaman bir kıvılcım çıktı ve arkadaşın eli karalandı ve hafifçe yandı.Otel sadece sözlü özür diledi, samimiyeti ve kötü deneyimi hissetmememiz için. Öğle yemeği için, otelin yanındaki restoranda, kapının dışındaki gölde bazen güneşli bazen rüzgarlı yağmur eşliğinde, çok keyifli bir levrek çanağı yedim.

Mozubaba lezzetlidir.Yeşil sebzeler anka kuşu yemekleridir Arkadaşlar onları seçmede iyidirler.Her seçimlerinde daha önce hiç denemediler.

Tekne iskelesi otele beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Temel seçenek için, kişi başı 50 yuan karşılığında tekneyi doğrudan adanın karşı yakasına götürmelisiniz. Adaya yakın kürek çekerken, kişi başına ek 30 yuan gerektiren bir haftalık bir ada turu hizmeti olacaktır. Gölün dibini net görebildiğimiz söyleniyor, biz tekneye katılan 3 veya 4 kişilik bir grubuz, tartıştık ve döner kavşak yok ama üzücü değil. Lugu Gölü Çok açık ve gölün dibinde sulu çiçekleri görebileceğiniz pek çok yer var. Tekneden indik ve göl boyunca saat yönünde yürüdük. Yağmur başladı ve büyüdü. Döndük ve otele doğru yürüdük. Ufukta bir gökkuşağı belirdi. Çok güzeldi. Bir süre bekledikten sonra ikinci bir gökkuşağı bulduk. Şanslı Bizim.

Liwubi Adası'nda bir lama tapınağı var. Gittiğimiz gün Lixia'ydı. Tapınaktaki lama, kutsal yazıları okumak için köye gitti. Haberleri yaşlı kayıkçıdan öğrendim. Hatta ertesi gün erken kalktım ve görmedim. Lama ilahiler söylüyor, ama kazayla güzel bir gün doğumu yakaladı.

Akşam yemeği İnternet ünlü mağazasının Glutton Restaurant'ında yendi.Hiç de lezzetli değildi.Siçuan mutfağının Siçuan mutfağının özüne sahip olmadığı ve Tibet yemeklerinin Tibet yemeklerine sadık olmadığı söylendi ama ben herkese adadım.

3. Gün 6 Mayıs Lugu Gölü Göl çevresinde araç kiralama

Otelin ön bürosunda, göl çevresinde araç kiralayabilirsiniz.Dört kişiden fazla olmamak üzere 85 carpool ve 300 charter araç bulunmaktadır.Üçümüz bir araba kiraladık.Gün hava şartlarına göre, kiralık kaptan bizi saat yönünün tersine almaya karar verdi. Sichuan ve Yunnan olan gölün çevresinde dostluk Köprü-Caohai-Yürüyüş Köprüsü- Siçuan Aşık Plajı-Luyuanya Gözlem Güvertesi-Yunchuan Kavşağı-Lige-Yinhu Adası Gözlem Güvertesi-Aşık Plajı, gölü dolaşmak 5 saat sürdü, gökyüzü açıktı ve manzara harikaydı. Göldeki berrak ve görünür su kavak çiçekleri

Luyuan Kayalığı

Rigg

Büyük akşam yemeği Chongqing Restoran bir çift Siçuan Bir karı koca tarafından sahip olunan bir dükkan, Siçuan Tadı çok otantik ve yeşillikler de çok fazla baharat olmadan çirkin. Malzemeler taze ve temiz ve düşük rütbeli bir mağaza, tadı mükemmel, şiddetle tavsiye edilir.

Yemekten sonra taşınmak istemedim arkadaşlar şenlik ateşi partisine gittiler ve Mota halkıyla şarkı söylemek ve dans etmek oldukça ilginçti.

4. Gün 7 Mayıs Lijiang Lijiang'ın ebedi aşkı

Otobüs ertesi sabah saat 9'da geri dönüyor Lijiang ,içinde Lijiang canlı Lijiang Dream Dynasty Boutique Inn, bu han burada Shuhe Antik kentin kuzey kapısının yakınında, Sifang Caddesi'ne çok yakın. Dükkan bir aile tarafından işletiliyor. Dükkanın sahibi misafirleri almaktan, annenin temizliğinden ve çiçeklerin ve elektrikli aletlerin onarımından sorumlu baba. Eşsiz bir kiraz ağacının olduğu küçük bir avlu var. Çocuklar lütfen yiyin Kiraz, o kadar çok tencere yedim ki, yağlılığımı gidermek için gerçekten bir öğün sebze yemek istiyorum. Oğlan kalın çay ve lezzetli olan hafif pilavı tavsiye etti! ! Pirinç kokulu Yunnan Şimdiye kadar yediğim en iyi pilav, yarım kase, tatlı ve ekşi turp, daha az yağla haşlanmış tofu ve özlediğim nohut jölesi yedim.

Çocuk tarafından sipariş edildi Lijiang Kişi başına 280 olan eski aşk bileti yerlilere fiyatı anlattı ve hepsi bizim pahalı olduğumuzu düşünüyordu, ama gerçek şu ki, burası mükemmel bir konuma sahip bir koltuk! ! ! Sadece Alan A'da değil, aynı zamanda ana sahne uzantısının ortasında, performansların 1 / 5'i yakınlardadır. Konu geneldir, Zhang Yimou'nun serisiyle kıyaslanamaz, ancak etki gerçekten şok edici ve izlemeye değer!

5. Gün 8 Mayıs Shangri-La Tiger Sıçrayan Gorge Napa Denizi

Jiantu otobüsünü bir gün önce ayırttım. Tur rehberi Lao Yang çok bilgili ve esprili. Bir saat konuşmadı ve herkesi dinlenmeye bıraktı. Geri kalan zaman, kitaplardan çok daha canlı olan tarih ve coğrafya bilimiydi. , Otobüs duracak Sıçrayan Kaplan Boğazı , Bir buçuk saatlik tur süresi verin, toplanın ve yola çıkın. Sadece bir kaplan atlaması, ben zaten yorgunum ve utanıyorum.

Suyun büyük olduğu zaman değil, ama yine de muhteşem. Linshan'ın renkleri gerçekten Çin resimlerindeki mürekkep kadar güzel.

Lao Yang bize söyledi Pu'er Çay keklerinin hikayesi, ekonomik maca mahsulünün yerel bölgeye etkisi, 1990'larda çok sayıda ağaç kesimi ile yerel çevrenin tahrip edilmesi, Tibetlilerin zenginliği, Tibet evlerinde küçük bayrakların anlamı ... Bilgili rehber şanslı bir şey. giriş Shangri La Ondan sonra özellikle Tibet evlerini, ahşap oymalarını ve boyalı tabloları sevmeye başladım ve zanaatkarlar için cennet burası. içinde Shangri La canlı Shangri La Joy Boutique Inn, bu han antik Dukezong kentinde, Sifang Caddesi'nin yanında ve Kuzey Kapısı otoparkının yanında yer almaktadır. Her yere gitmek uygun. O günlerde resepsiyon tek gözü olan küçük yakışıklı bir adamdı. Henan insanlar Şangay İşe git ve bir yıl önce bırak Shangri La Arkadaşlar yardım etmek için burada ..... Keyifli bir hayat. Normal yaşam yörüngesine dönecek mi? Normal olan nedir? Çoğu insanın yaptığı şey normal mi?

Ön büro, gölün etrafındaki kiralık araba 150 ile iletişime geçsin Napa Deniz, otların büyümesi için hala en yoğun sezon değil, ancak yine de eğleniyor.

Napa Denizin etrafında çok sayıda küçük köy var ve yol üzerinde çok sayıda Tibet evi var.

Anakara zaten yarım kollu giyiyor Shangri La Hava gündüzleri çok sıcak ve geceleri ceket ve uzun pantolon giyilmesi gerekiyor. Akşam yemeği için Honghong Dumansız Arduvaz Barbekü'de yedim. Yeşil sebzeye Plato Bambu Yapraklı Sebze deniyor. Serinletici ve serin, çok yangın söndürücü ve arpa kekinin tadı muhteşem. Tarifi bulduğumda deneyeceğim.

|
To Top