Gan-Qing-Chuan-Ning Büyük Halka Hattı (6) Ningxia Bölüm-Zhongwei Shapotou, Tengger Çölü, Batı Xia Kral Mezarları, Helan Dağı Kaya Resimleri, Ningxia Müzesi_Travel Notları - Çin Seyahati

Ningxia'ya Giriş

Ningxia Almak Sarı Nehir Su sulama uzun süre Sarı Nehir medeniyet. 30.000 yıl kadar erken bir zamanda, Ningxia İnsan hayatının izleri var. MS 1038'de Dangxiang klanının lideri Li Yuanhao burada Xixia Hanedanlığını kurdu. Tarihsel olarak " İpek yolu Ana fikir " Jiangnan "İtibar.

Xixia Kings Mezarları: bulunan Xixia Kings Mezarları Ulusal Manzara Alanı, Yinchuan Xixia Bölgesi, Çin Hayatta kalan en yoğun imparatorluk mezarları alanı, dünya tarafından "Doğu Piramidi" olarak adlandırılmaktadır. Dokuz imparator mezarı ve 140'tan fazla prens ve bakanın mezar mezarı vardır.

Zhongwei Shapotou : Zhongwei Shapotou Doğal bir noktadır: Zhongwei Kent Shapotou Tengger Çölü'nün hinterlandı, batı özellikleri açısından zengin ünlü bir yerdir. Zhongwei Shapotou .

Ningxia Ünlü dağların Helan Dağı ile Liupanshan . Helan Dağı Aralık Ningxia nın-nin Kuzey Batı Kuzeyden güneye 200 kilometre uzunluğunda ve doğudan batıya 15-60 kilometre genişliğindedir. Dağlar çoğunlukla deniz seviyesinden 1600 ~ 3000 metre yüksekliktedir ve ana tepe 3556 metreye ulaşır.

Helan Dağı Kaya boyama: Ulusal bir anahtar kültürel kalıntı koruma birimidir. Çin Göçebelerin sanat galerisi. Helan Dağı Antik çağda Hunların, Xianbei'nin, Türklerin, Uygurların, Tubo, Dangxiang ve diğer kuzey azınlıkların yaşadığı, yaşadığı ve çoğaldığı bir yerdi. Üretim ve yaşam sahnelerini oydular Helan Dağı Kayaların üzerinde, özlemlerini ve daha iyi bir yaşam arayışlarını ifade etmek, estetiğini, sosyal geleneklerini ve yaşam ilgisini o dönemde yeniden ortaya çıkarmak. Kuzeyden güneye 200 kilometreden fazla uzunluk Helan Dağı İç bölgelerde, 20'den fazla petroglif kaldı.

Seyahat notlarımı hatırlayarak "Pengcheng Wanli-Gan Qingchuan "Ning-Dahuan Çevre Yolu" na başlarken büyük hırs: çölde yalnız duman, uzun nehrin üzerinde gün batımı; deve binme Shapotou , Koyun derisi sal Sarı Nehir akış. Bu tarif etmek için Ningxia Zhongwei Shapotou Görme.

Ningxia güzergahına özel düzenlemeler

D29 (7.28): Öğleden sonra treni K44B'den Ningxia nın-nin Zhongwei D30 (7.29): Tur Shapotou Tonghu Otlak Sarı Nehir S Big Bend'de uçun, geceleri tren yapın Yinchuan D31 (7.30): Tren geç kalmıştı ve günün büyük bir kısmında rötarlıydı. Öğleden sonra kapanışı yakalamak için müzeye gittim D32 (7.31): "Doğu Piramitleri" olarak bilinen Xixia Krallarının mezarlarını keşfedin. Helan Dağı Kaya resimleri " Helan Dağı Meyve bahçesinin altında, Saibei Jiangnan Eski ünlü "ve aceleyle geri döndü Yinchuan Şehir turu Ningxia Müze, akşam saatlerinde T275 ile dönüş.

DAY29 (7.28) Öğleden sonra treni Ningxia Zhongwei

ön Dunhuang Seyahat notlarında olabilirim Gannan İkinci döngü hattının güzergahında yağışlı mevsimin etkisiyle karşılaşılacak gerçekten haklıyım. Gansu Zhangye ile git Ningxia Zhongwei Tren biletimi aldım ve değiştirdim, sonra iade edip tekrar aldım.Ertesi öğleden sonra trenden indiğimde K44 trenini aldım. Zhangye Bir günlük oyundan sonra uzun süre kalmaya ve erken ayrılmaya gerek olmadığını hissettim, sonra sabah treni için rezervasyonu değiştirdim, daha sonra otel personeli sabah trenine binilemeyeceğini söyledi, kalabalık ve kirliydi. Chengdu İletişim Yinchuan Evet, tavsiye ediyor Jiayuguan İçin Pekin O araba temiz ya da çok az insan var Lanzhou Bürodaki trenler klimalıdır ve şehirdeki süpermarketlerde satın almaya zaman ayırabilmek için Zhangye Özel, Zhangye Tren istasyonu şehre 15 kilometre uzaklıkta, bu yüzden orijinal değiştirilen bileti iade edip K44 kez aldım.Neyse ki K44 kez tren istasyonunun karşısında yaşıyorum. Zhangye İçin Zhongwei Öğleden sonra saat 13: 39'da açıldı.Bu değişiklik önemli değil. Tren bir saat sürdükten sonra durdu. Bekle ve bekle, sonunda yayında su hasarının pistin yıkanmasına neden olduğu bildirildi. Bu geceden sonra 7'den fazla kişi vardı. Saatlik sürüş akşam 9'da gelmelidir Zhongwei Ertesi gün iyi bir gece uykusu Zhongwei Oynamak için tren yolu tahrip edildi ve onarımların yapılmasını beklemek zorunda kaldım, sadece bu gece trene binebilirdim. Zor koltuğu hayal edebiliyorum. Bütün gece acı çektim ve nihayet ertesi sabah saat 6'da geldim. Zhongwei Benden 9 saat geç Dunhuang O sırada Java'da 8 saat gecikme kaydettim. Gelecekteki tren yolculuğumda gecikmeye devam edip etmeyeceğimi bilmiyorum.

Ningxia Seyahatleri

DAY30 (7.29) Shapotou, Tonghu Çayırı

Eve daha yakın, giriş Ningxia Zhongwei : Zhongwei Şehir bulunur Ningxia Hui Özerk Bölgesi'nin orta ve batı kısmı, kuzeyi ve İç Moğolistan özerk bölge Alxa Sol Banner Bitişikte, güneydeki yeryüzü şekilleri çoğunlukla loş tepeler ve çukurlardır. Çin Daha ciddi toprak erozyonu olan alanlardan biri. Kuzey, alçak dağlar ve çöllerdir. Merkez Sarı Nehir Alüvyal Düz-Wei Ninh Binh Orijinal Sarı Nehir Sulamanın, verimli toprağın ve bol ürünlerin faydaları "balık ve pirinç ülkesi" olarak bilinir. Zhongwei Konum Sarı Nehir Eski setin başı Ning, Gan'da bulunuyor. İç Moğolistan Üç vilayetin kavşağında, evet Ningxia Valilik düzeyindeki en genç şehir, "dünyanın kurtböceği başkenti" ününe sahiptir. Derin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir ve aynı zamanda "Kültürün İncisi" olarak da bilinir. Zhongwei Bölgede kumları, dağları, nehirleri ve bahçeleri bütünleştiren ulusal 5A düzeyinde turistik yerler vardır. Shapotou . Zhongwei Temsili konumlar Shapotou , Çöle Sarı Nehir , Kum kontrolünün mucizesi ve kum yamacında zil sesleri tüm dünyada ünlüdür, Zhongwei ve ayrıca" Sarı Nehir "Antik şehir".

Shapotou Sarı Nehirin güney dönüşünün kuşbakışı görünümü

Shapotou ,geç saate kadar yatmak Zhongwei Şehrin 20 kilometre batısında, Tengger Çölü'nün güney kenarı, Sarı Nehir Kuzey kıyı. Antik çağda Sha Tuo ve Yuan Hanedanlığı'nda Sha Shan olarak anılıyordu. Qianlong döneminde Sarı Nehir Shatuotou'nun adını taşıyan kuzey kıyısında, yaklaşık 2.000 metre genişliğinde ve 100 metreden fazla yüksekliğe sahip büyük bir kum set oluşturuldu. Shapotou

Kum eğimi 150 metre yükseklikte ve 60 derece eğimlidir. Hava açık olduğunda ve sıcaklık yükseldiğinde insanlar kumun tepesine oturur ve yana doğru kayar Kum yamacında altın bir zil gibi melodik ve muhteşem bir "vızıltı" kükreme sesi gelir. "Po Woo Bell" en iyisidir Çin Dört büyük kumdan biri.

Kum yamacının altında durmak, yukarı bakmak, ama şelale gibi sarkan yüz metrelik kum dağını görmek, gökyüzünden düşmek gibi kumun akıntısına binen insanlar, tozlanma endişesi yok, çanların neşesi var, unuttuğum şeyler ve neşe sonsuz. Wang Weiqi'nin "Yüz Metre Kum Eğimi Durmuş Gibi Kesiyor, Moraine Altındaki Çanların Efsanesi."

Develer Shapotou'ya biniyor, koyun derisi Sarı Nehir'de sallanıyor ve Sarı Nehir'de uçuyor

tırmanış Yüksek git Yüksek kum tepeleri, yorucu çaba:

Turistler aşağı kayarak oynadılar ve bir semazen dansında yi'yi netleştirdiler. "Bu tam olarak bu manzaranın tasviri. Kadim insanlar Mingsha'yı hayırlı ve farklı olarak sınıflandırdı. Bugünün bilimsel araştırması şunu öğrendi: Shapo yakın Sarı Nehir , Su yüzeyi ve kum yüzeyi ısıyı emer ve farklı şekilde dağılır.Güneş parladığında iki seviyeden iki farklı hava akımı yükselip iki hava duvarı oluşturur. Çabuk kumun hareket eden sesi hava duvarında bir "kum" oluşturan çınlama sesi çıkarır. .

|
To Top