Hunan_Travel Notlarında Changsha ve Yueyang ile Karşılaşma - Çin Seyahati

Aslında, bu makaleyi yazarken biraz hayal kırıklığım var. Çünkü yıl sonu olsa da bu kısa yolculuğun başlangıç tarihi 2017. . . Hahahaha iyi, yine de kaydetmek için elimden geleni yapacağım. Neyse ki, uzun bir süre sonra bile detayları hatırlamakta hala bir sorun yok ama bu gezi esas olarak birkaç arkadaşın dışarı çıkıp eğlenmesi içindir. Ledu Yolda, bu yüzden yakalama, birkaç fotoğrafın olmasıdır. Resmi olarak başlayalım. Başlamadan önce neden seçtiğinizi konuşalım Hunan . Aslında hiç mantıklı değil. Sık sık karı seyretmek için bağırıyordum. O gün sohbet ederken her zamanki gibi bağırıyordum. Aslında ciddi bir şekilde tartışmaya başladım ve Yeni Yıl Günü'nde sadece üç gün tatilin kuzeye gitmek için yeterli olmadığını hissettim. Arkadaşım en yakın vilayete gitmemizi önerdi. Hunan Eyalet, oynamak için bir kayak merkezi seçin. Söylemesi biraz çaresizce, bana biraz şok edici bir kar sahnesi verebilir mi bilmiyorum. Şimdiye kadar hala kar görmedim. Her seferinde özlüyorum. O zamanki doğrudan amaç olan yapay kayak merkezi bile olmadı İçine girin. Ama o zaman bu konuyu ciddiye aldım, ancak seyahat programını rezerve ettiğimde öğrendim Hunan Ülkedeki birkaç kayak merkezi genellikle internette değerlendiriliyor ve Li Jian'ın gideceği dedikodusunu duydum. Hunan Yılbaşı konseri ve 2018 Hunan Yılbaşı gecesi konseri şimdi oldu Guangzhou Veya Shenzhen Ve sadece kal Hunan Changsha yerel! Bu nedenle, kayak merkezinin ne olduğu önemli değil, kararınızı doğru verin ve gidin Hunan !

2017.12.29 Changsha'ya geldi

Oynamak için zaman kazanmak için o gün işi bitirdik ve bekleyemeden hemen geldik. Guangzhou Diğer iki arkadaşla yeniden bir araya geldi ve koştu Guangzhou Doğu'dan Changsha Güneyin yüksek hızlı treni gitti Changsha . Burada bir kazı çalışması var ve herkesi ciddiyetle uyarmalıyız, eğer başka seçenekler varken para biriktirmeye gerek yoksa, seyahat etmek için treni seçmemelisiniz Yüksek hızlı tren çok rahat. İki uzun mesafeli tren yolculuğu yaptım, Guangzhou ile git Siçuan , Uzun mesafeli trenler vardır; Guangzhou ile git Jiangxi Para biriktirmek için sert koltukları seçtim. Daha sonra, "onlarca dakika yaşayan" üç treni deneyimledikten sonra, o zamandan beri samimi bir tren korkusu gelişti. . . Elbette bir abartı var. Çünkü aslında hatırla, git Siçuan O zamanlar arkadaşlarımla kart oynadım ve şaka yaptım, git Jiangxi Bir roman okudum ve sonuna kadar dinledim kuzeydoğu Gevezelik eden insanlar, aslında, hepsi çok mutlular, ama kıyaslandığında, yüksek hızlı tren gerçekten çok daha rahat, en azından kalabalık ve sağlık açısından, yüksek hızlı tren uzun mesafeli trenlerden çok daha iyi. O gece geldi Changsha . Wuyi Meydanı yakınlarında bir ev seçtik. Birlikte seyahat eden yalnızca dört tanıdık kişi olduğu için bir otel seçmek istemedik. Bunun yerine, oda kahvaltıya benzer bir ev seçtik. İki yatak odası ve bir oturma odasında yaşıyorduk ama Alan geniş olmadığı ve oturma odası biraz küçük olduğu için ayrı olarak tavsiye edilmez. Hunan ile Guangdong Aradaki fark şudur Guangdong Hava soğuk; ama aynı şey, odada ısıtma olmayacak ... Bu yüzden vardığımız gece odada titredik ve turist banyosunu çözmek için banyoda ılık ışığı bulana kadar yıkamak istemedik. sorun.

2017.12.30 Yueyang Kulesi

Bu gün gerçekten başladı Hunan yolculuğu. Seyahat eden bu grup, başka hiçbir şeyi umursamıyor, yemek yemeye son derece özen gösteriyorlar. Bir gezi rezervasyonu yaparken, manzaralı noktalar için aslında çok dikkatli bir strateji hazırlamadım, bunun yerine tanıdıklarıma sordum ve internette yemek olup olmadığını kontrol ettim ve ilk elden yemek haberlerini kavramaya çalıştım. Bu yüzden kahvaltıdan erken karar verildi. Kahvaltı için, Pozi Caddesi'nde (Yaya Caddesi) bulunan, yakınlarda bulunan Sister Sifen Restaurant (Pozi Sokak Mağazası) adlı bir çorbalık erişte dükkanı seçtim. Bulduğumuz Zhang Yixing Hui. Changsha Sık sık gittiğim bir dükkan. Aslında hiçbirimiz Zhang Yixing hayranı değiliz, ama yakınlarda yaşadığımız için hepimiz onu yememiz gerekiyor. Gittiğimde erkendi ama mekanda pek bir şey kalmamıştı, daha çok kişinin önerdiği dana erişte ve buharda yumurta sipariş ettim ve tadı oldukça güzeldi.

Muhtemelen "dışında" Yueyang Lou Ji'nin aşkı, ben Yueyang Binada bir tür saplantı var, şimdi geldiğim için Hunan Bakmamak için hiçbir sebep yok. Bu yüzden yemek yedikten ve içtikten sonra, önceden belirlenen zaman ve yere göre, Shenzhou'nun kiraladığı arabayı aldım ve bir grup insan yola çıktı. Yueyang Kent. Önceki ile Jiangxi Nanchang Tengwang Pavilion dersi Yueyang Lou, gitmesi ve izlemesi gerektiği zihniyetine sahip olmasına rağmen, beklentilerini hala en düşük seviyede tutuyor, bu yüzden gördüğünde hayal kırıklığına uğramayacak ve hatta biraz memnun hissedecek. Evet, Yueyang Zamanın sürekli taranmasında, bina hanedanlardan geçti ve şimdi çok yeni bir görünüm gösteriyor ve zamanın izi son derece görünmez. Ama sonuçta, "Dongting World Water" alabilirsiniz. Yueyang "Tianxialou", Sarı Vinç Kulesi ve Tengwang Köşkü olarak da bilinir. Jiangnan üç Daimyo Kat ", üç olarak Daimyo Binadaki orijinal görünümünü koruyan tek antik yapı, ivmesi tamamen " Yueyang Lou Ji'de anlatılana benziyor. Xianmei Pavilion ve Huaifu Pavilion gibi zarif ve zarif pavyonlardan bahsetmiyorum bile Yueyang Alt katta, yakınlardaki Xiaoqiao mezarı da Su Shi'nin "Niannujiao" Chibi "Nostalji" deki bilinen cümle, "O zamanlar Gong Jin'i özlüyorum, Xiao Qiao ilk kez evlendi ve muhteşem bir saça sahip." Böylece Yueyang Yukarıda, Dongting Gölü'nün sularının yanında, "önceki dünyanın endişelerini ve endişelerini, sonrasında da dünyanın zevklerini" unutmuşum. Tekrarlanan tek şey "rahat ve mutlu, hakaretler lehine unutulmuş ve şarap esintide.

Yueyang Kulesi

Yueyang Kulesi

Alışverişi bitirdiğimde öğle yemeğine yetişmekten çok uzaktım, bu yüzden acıkmıştım ve yakınlarda bir yangın sarayı buldum. Başlangıçta zincir mağazanın tadı güzel olmalı diye düşünmüştüm ama bu restoranın tadı bu kadar ortalama olmasını beklemiyordum. Özel olarak önerilen yemekler, bu nedenle fotoğraf çekilmez. Geri koştu Changsha Kentsel alanda, kentsel trafik sıkışıklığının çöküşünü yaşadıktan sonra, eve döndükten sonra midemizi ve ruhumuzu yatıştırmak için bir paket Wenheyou kereviti sipariş ettim ama zevkle yedim.

Wenheyou Kerevit

2017.12.31 Orange Adası

Bu gün kal Changsha , Bir yandan akşam yılbaşı konserini bekliyordum, diğer yandan Changsha Çok lezzetli olanlar var, yemek için biraz zamana ihtiyacın var. Düzenlenen başka tur ve ziyaretler olmadığı için zaman çok kolay, bu yüzden yavaşça organize edip sonra yavaş yavaş dışarı çıkacağız. Sister Si'yi yerken, Pozi Caddesi'nde çok fazla yemek olduğunu fark ettim, bu yüzden araba kullanmadık ve yaya brunch yaptık. Pozi Caddesi'nde bir Hunan Uydu TVnin Luo Ji Stinky Tofu adlı ana mağazası bu mağaza uzun süredir kuyrukta. Dükkan küçük ama orada Hunan Temelde kokmuş tofu, şeker yağı papa, vb. Gibi her türden tüketilmesi gereken atıştırmalıklar vardır. Burada bahsetmek istiyorum. Rehberi okurken, mağazanın dışından daha fazla insan olduğunu fark ettim. Yerel halk genellikle siyah klasikleri veya Wenheyou'yu seçiyor çünkü bu mağaza "kokmuş tofu dışarıdan yumuşak ve içi yumuşak değil." , Çorba, baharatlı olması dışında taze değildir ve şekerle yağlanmış paba olağanüstü derecede yanmamış. " Yueyang Binanın yanındaki Ateş Sarayındaki şekerli yağ baba tabii ki çok daha güzel, bu yüzden farklı insanların zevkleri açısından farklı görüşleri var.Ne de olsa siyah klasikleri hiç yemedik ve kıyaslanamayacak bir sözümüz yok.

Luo Kee Kokmuş Tofu

Luo Kee Kokmuş Tofu

Luo Kee Kokmuş Tofu

Sonra sütlü çay var Changsha Sokakta bir veya iki metre arayla çok sayıda sütlü çay dükkanı var. Tüm yolu izledikten sonra, daha fazla dalı varmış gibi görünen bir çay Yanyue rengi seçtik ve bir fincan deneyim sipariş ettik. Şimdi bu marka daha ünlü görünüyor, o zamanlar vizyonumuzun iyi olduğunun kanıtı olarak kabul edilebilir mi bilmiyorum hahahaha. gel Changsha , Mandalina Zizhou Kesinlikle gidiyor. Bu yüzden bir bardak sütlü çay ile yaşadığımız yere geri döndük ve Orange'a gittik Zizhou . Bundan bahsetmişken, deneyim eksikliğinden dolayı park etmeye hazırlanırken alt kata park edilmiş bir dizi araba gördüm. Kararsızlık döneminde biri parka rehberlik etmeye geldi. Daha sonra park için 10 yuan aldım. Ertesi gece Ama kimse onu almaya gelmedi, bu yüzden ilk gece park ücretinin bir yalancı olduğunu bilmenin dışında, onun hakkında hiçbir şüphe yok. Araç kiralama depozitosu, iki gece üst üste yasadışı olarak park edildikleri için iade edildi, depozito para cezasından düşüldü ve sadece bir kısmı iade edilebilirdi.Ayrıca çaresizdi. Yanlış harcanan bir dersti. Konuya geri dön, turuncu Zizhou Sonuçta, itibar olağanüstü ve gittiğim gün Yılbaşı tatili sırasında, bu yüzden oldukça fazla insan var ve küçük treni deneyimlemek için bir süre sıraya girdim. Tabii ki, nedense birdenbire internet ünlüsü haline gelen bu yıla kıyasla Changsha Kalabalık sokaklar hala çok daha iyi. Mandalina Zizhou Suyla çevrili, karada yeşilliklerle çevrili büyük bir parka benziyor ve hava tam da gittiğim gündü, bu yüzden dolaşmak bir zevkti.

Juzizhoutou Manzara Bölgesi Halk Kültür Parkı

Küçük trene bindiğim için, oyunun ilerlemesi çok daha hızlıydı. Sonuçta, etrafta bir daire, bir yürüyüşten çok zaman kazandırır, bu yüzden yakında geri döneceğiz Changsha Tema: yemek yemek. Yemek açısından Wuyi Meydanı'na geri döndük ve Taiping Old Street'e gittik. 1 No'lu Tai Fu Li Tai Ping Sokağı'nda Wen He You Lao var. Changsha Fried Club (Taiping Street Store), geldiğimizde akşam yemeği vakti değildi ama doluydu. Tadı çok güzel, tam bir tabak sipariş ettim ve memnun kaldım.

Wenheyou Old Changsha Fried Kulübü

Wenheyou Old Changsha Fried Kulübü

Wenheyou Old Changsha Fried Kulübü

Yedikten sonra gel Hunan Vurgu, bu sefer vurgu için olmasaydı Changsha Yueyang Pişmanlık yok diyebilirsiniz. Yolculuğumun odak noktası, Li Jianın Yılbaşı Gecesi konseri ve arkadaşımın Bai Jingtingin Yılbaşı Konseri var. Kim olursa olsun, hedef bu heyecan verici Yılbaşı konserini yapmak. Sonuç olarak, soğuk rüzgârda titreyerek yarım saatten fazla bekledik ve "Li Jian bu konserde bir duman bombasıdır bu konserde görünmeyecek" haberini tam olarak bekledik ve efsanevi "Kesinlikle" baştan görmedik. "Scalper bileti alabilirsin" ve sonra yarım saat pes etmeden bekledikten sonra sonunda scalper'ın "almamalıyım" demesini bekledi. Biz de öyleyiz Nagqu "Light Chaser" da birkaç fotoğraf çekildi Hunan Yayıncılık ve Televizyonun resmi, burayı bir kez ziyaret ettiğimde, evime çaresizce döndüğümü ima ediyordu. Sonra Scalper'ın depozitoyu nihayet aldığı için iade etmeyeceğini söylediği haberi aldım ve ardından TV'ye çıktı. Hunan Yılbaşı konserine geri sayımda, kralın ihtişamını kaybettim ve yılbaşı gecesini tamamladım.

2018.1.1 dönüş

Yeni yılın ilk gününde, Yılbaşı gecesi bir oyun ve atıştırmalık olduğu için, sadece saat üç ya da dörde yakın bir süre dinleniyorum, bu yüzden yeni yılın başlarında yattım. Ama git Changsha Daha önce, karnıma geçmişin bir kanıtı vermek için kesinlikle baharatlı bir yemek yemem gerekiyordu, bu yüzden Yeni Yıl'ın midesini yatıştırmak için bir evden bir lamba seçtik. Tadı güzel ve müstehcenlik aslında güzel. Ne de olsa bu sadece bir yemek, ne kadar baharatlı olursa olsun dayanılmaz olmayacak. Fotoğraf çekmememizin sebebi dükkândaki ışığın iyi olmaması ve biraz loş olmasıydı.Ayrıca bir sonraki masa sigara içmeye başladıktan sonra ikinci el duman kokusuna dayanamıyorduk.Bu gezinin son yemeğini aceleyle bitirmek zorunda kaldık ve kiralık arabayı iade ettik. Yüksek hızlı treni geri yakalamak için acele ettim Guangdong Ayrıntılara tek tek girmeyeceğim. Bu gezi Changsha ile Yueyang Üç günlük ve üç gecelik böyle bir yolculuğa çıktıktan sonra amaç yemek yemek ve en etkileyici şey yemek yemektir. Trafiğin baş ağrısına aldırmayın, arkadaşlar yanınızda, yemeklere sık sık eşlik ediyor, manzara muhteşem, güzel ve mutlu. Hunan , Güle güle.

|
To Top