[Shenyang] Büyük bir şehir tembel göründüğünde, onu anlıyorum_ - Çin Seyahati

Kasım ortasında, sınavda işkenceyle öldürüldüm, aceleyle haritaya bir nokta çizdim ve kendime Yeni Yıl Günü'nde dolaşmamı söyledim. Seçildi Shenyang Yaz tatili nedeniyle Shenyang Yasak Şehir, memleketimdeki müzede özel bir sergi açtı ve küratör yardımcısı bir konferans verdi, onu dinlediğim için şanslıydım. Jinan Üniversiteye git, git Shenyang Uzak değil. Beş altı gün oynadım çünkü yalnızdım, çünkü buraya çoğunlukla dinlenmek için geldim, Gençlik yurdunda birçok arkadaşla tanıştım, çoğu burada sadece iki veya üç gün kaldı. Bu seyahat, doğru bir referans olarak not alıyor, mutlu yıllar ~

uvertür

Öğleden sonra saat iki civarı gelin Shenyang Kuzey İstasyonu, metroyla Zhongjie'ye gidin Shenyang Tren istasyonunda Shenyang ] [ Shenyang kuzeyinde Shenyang Güney], ilk ikisi şehre yakın ve metroyla doğrudan ulaşılabilir. Shenyang İstasyon Hattı 1, Shenyang Kuzey Hattı 2. Konaklama: Bir kişi olduğu için, içinde yaşayan pansiyon: bilinmeyen derecede. Middle Street yakınlarında, alt katta Shuaifu Finans Müzesi var, dükkan sahibi yaşlı ve burada çok unutulmaz bir zaman geçirdim. Valizleri bıraktıktan sonra dışarı çıktım ve birkaç küçük doğal noktaya gittim, ama kışın kapının açılmaması üzücü. Laobian hamur tatlısı dükkanında buzlu çiçekten mantı vardı

kuzeydoğu Kışın öğleden sonra saat dört civarında burası karanlık. Manzara alanı da bu noktada kapalıdır, geceleri gece hayatı yoktur ve Zhongjie'nin hareketli yeri saat ondan sonra tamamen karanlıktır. Bu yüzden yolculuğunuzu planlarken dikkatli olun.

bir

Sabah dışarı çık Liaoning Müze biraz uzakta. Müzenin yeri çok uzak. Buraya gelirken bir amcamla gittim. Bir mil hakkında konuştum. Çok iyiydi. 30 yıldan fazla bir süredir asker olarak emekli oldum. Bugün yine Datang'ı görmeye geldim (evet, ben Bugün buraya bu sergi için geldim ve dün gece Turist Salonundaki masanın üzerindeki broşürü kazara karıştırdım ve bugünün özel serginin son günü olduğunu gördüm) Bana gitmemi tavsiye etti Chaoyang Dandong ile dolaştım, çok ilgilendim ama ne yazık ki sadece bir dahaki sefere tadını çıkarabilirim Liaoning Müzesi, hat ve resim koleksiyonuyla meşhurdur ancak pek çok ünlü tablo bulunsa da, korumanın zorluğundan dolayı düzenli olarak sergilenmeyecektir. Kaligrafi ve kaligrafi kitabı kadere bağlıdır ve en çok görmek istediğim Herui haritasını görmedim (ah bu tabloyu gerçekten çok beğeniyorum ama aslında sergi döneminde değil), ancak özel sergi bölümünde sergilenen ünlü tablolar hala izin veriliyor Şaşırdım Kimlik kartınızı getirmek için müzeye gidin. Bu sağduyu gibi görünüyor. Bunun hakkında konuşmanız yeterli Liaoning Müzesi'ne gittiğinizde el kitabınızı getirmelisiniz.Her (hepsi değil, çoğu hariç) sergi son bölümünde damgalanabilen küçük bir ahşap kare masa vardır.

Liaoning Müzesi'ni çok seviyorum.İki özel sergi çok rahat bir tarama kodu ses açıklaması sağlıyor. Çoğu serginin damgalama ve doğrudan içme suyu için uzun bir masası var (gerçekten harika bir bardak var). Yemek lezzetli (ve ucuz), servis tutumu iyi, ısıtma yeterli ... Güzel kartpostallarla iki özel rozet aldım ama çok pahalı olduğunu düşünüyorum.

Dışarı çıktıktan yaklaşık saat ikide Hunhe Nehri'ne indim ve köprüden geçtim. Yavaşça yürüdüm Hunhe Nehri donmuştu. Gün batımında birçok kişi buzda oynuyordu. Olma kuzeydoğu Dışarıda cep telefonlarıyla oynamak donacak ve güç tükenecektir. Güç bankası genellikle getirilir.

Akşam Green Tourist Hall'da iki film izledim (bu günlerde muhtemelen geçen yılın filmlerini izledim)

Alt katta bir market var.Buzlu nilüfer almak için ayakkabılarıma bastım, bunu buldum ve aldım. Tadı güzel.

iki

Ve Gençlik Yurdu dün gece buluştu kuzeydoğu Küçük kız kardeş birlikte Pazartesi Müze Pazartesi günleri açılmayacak! Küçük Güney Kilisesi'ne gittim Ama 31 Ekim'den sonra kilisenin ana mahallesi açılmayacak, sadece binaya bakmak için dışarıda durabilirsiniz, ancak Quasimodo'nun çan kulesini anımsatan hala çok güzel. Ondan sonra metroyla Beiling Park'a gittim, metrodan indiğimde kar vardı, kardaki insanlarla çok romantik konuşuyordum. Beiling, yüzyılın başında kurulan doğal bir nokta gibi çok eskidir ve bu yıllarda eski başkenti kemirmek için yavaş bir zaman. Kar en ağır olduğu zaman şehir duvarına bastım ve her yönden bana kar taneleri esiyordu, yabancı bir kardeş utangaçtı ve onun için fotoğraf çekip çekemeyeceğimi sordu.

Kuleye ve sonra antik höyüğün etrafında yürümek, yavaşça bir daire yürüdü, güzel, ama aynı zamanda insanları iç çekiyor ve toz, kim olursa olsun, arkasındaki refahın faydası nedir?

Üç

Sabah yakışıklı konağa gittim, avlunun yarısı ve batı tarzı küçük batı tarzı binanın yarısı En büyük izlenim: Zhang Xue iyi ve yakışıklı. Kasvetli ve kasvetli olduğunu düşünerek, eski anı resimlerine bakarak, kiliseye gittiğini, sahile gittiğini, çocuklarla dalga geçtiğini, doğum gününü kutladığını keşfettim ... Uzun süre ne yazık ki mutlu yaşadı.Yaşlı adam, anma görevlilerinin yılbaşı selamlamasını yazdı ve cevap verdi Endişelenmek güzel.

Fotoğrafları çevirdim ve yakışıklı konakta birkaç fotoğraf çekmediğimi fark ettim Zhao Yidi'nin eski ikametgahı, komutanın evinden ayrıldığı yerdir. Bayan Zhao Si'nin piyano odası çok güzeldir. Pakete dahil olan finans müzesinin, zamanın çok geç olması durumunda içeri girmesine gerek yoktur. Sergi çok dikkatli bir şekilde düzenlendi, ancak meslekten olmayan kişi hâlâ mücadele ediyor gibiydi. Git Shenyang Yasak Şehir ~ Büyükbabamın yaktığı inciler çok lezzetli olmasa da kışın koca bir bardak sütlü çay gerçekten keyiflidir. Bir tur rehberi tutuldu ve insanlar çok iyi ve mutlular. Shenyang Yasak Şehir çok küçük Pekin Yasak Şehir'in on ikide biri, mimari tarzı da farklı. Bir dizi boyalı kartpostal aldım, kağıt kalitesi iyi.

Aceleniz varsa, yakışıklı bir konak + Yasak Şehir + 18 Eylül'de bir gün geçirebilirsiniz. Yasak Şehir'den saat 1 sularında çıktım 18 Eylül'e otobüsle gitmek istedim ama çok rüzgarlıydı ve önce geri döndüm.

Wanton

Dün gece tencere et yemeye gittiğimde yoldaki karın eridiğini ve içine cam yerleştirilmiş gibi göründüğünü gördüm. Dali taş. Sabah evden çıktığımda görüşüm bembeyazdı, yayalar aceleyle geldi, hafif kar vardı ve yerde bir katman daha vardı. Otobüsle Liutiao Gölü Üst Geçidi'ne gittim, tanıdık bir isim duydum Müzeye girdikten sonra sırtımın soğuduğunu fark ettim.

Kapının önünde büyük bir avlu var ve personel kar küreiyor.

Planda listelenmişti ve aniden planlanan rotada olduğu için uzaktan Fangyuan Binasına bakamadım. 18 Eylül Tarih Müzesinden çıktım ve Eyalet Yüksek Mahkemesinde arabamı değiştirdim. Yanlışlıkla anladı. Tanglin'e arabayla gidin Çok uzak, ama şimdiye kadar olduğu için, buzlu ve karlı topraklarda iki veya üç turist Beiling'den farklı bir duyguya sahip: Beyaz kar üzerinde yolu geçmek, çıtırtılar ve soğuk ayaklar. Dongling Tomb'un yapısı Beiling'in yapısı ile tamamen aynı, ancak yüz sekiz pedal eklendi. Çok fazla zaman varsa, Beiling'e git.

Geri döndüğümde, Zhongjie, Bingdian Şehrinden adını unuttuğum bir bardak Freezing Point aldım, ancak 15 yuan'e güzel bir içki içtim. Hostelde tanıştım Zhengzhou Küçük kardeş asla unutmaz.

Düğüm

|
To Top