Lushan - insanlığın ve doğanın mükemmel birleşimi (doğal noktalar için rehberlerle doğu ve batı rotalarında seyahat edin) _ Seyahat Notları - Çin Seyahati

Uzun bir süre Lushan'a gitmek istiyorum. Lushan'ı ilk öğrendiğimde CCTV3'ün "Faraway Home" programındaydı. Program, dağda 15.000 kişinin yaşadığını söyledi. Sadece birkaç adımda şehrin ve doğal manzaranın mükemmel birleşimini görebilirsiniz; geçmişte pek çok eski insan ve kalıntı var. Bir dağda altı din var; yüzlerce batı tarzı villa, KMT döneminde önemli yerler. 1.000'den fazla rakımdaki dağların o kadar harika olduğunu bulmaya karar verdim, bu kadar çok öz toplanabilir. Lushan'a ilk varış Lu Dağı'na ilk geldiğimde, gördüklerim bir çarşıya benziyordu, ünlü dağlardan ve nehirlerden tamamen farklı ama eski bir köy gibiydi.

Yıkık villa

Meşgul "köylüler" (yine de "dağlar" olarak adlandırılmalıdır ...)

Batı Hattı Ancak yaşam alanından çıkmak tamamen farklı bir sahne. Guling Caddesi'ndeki Jixin Park'tan batıya Dalin Yolu boyunca başlayarak, adını piyano şeklindeki gölden alan Ruqin Gölü'ne varacaksınız. Gölde kıvrımlı köprüler, pavyonlar ve çiçek patikaları vardır. Çiçek patikasına "Bai Sima Çiçek Yolu" da denilir ve adını Bai Juyi'nin çiçeklerin tadını çıkarmak için izlediği yolu izler. Qinhu Plank Yolu Tahta yol gölü yaklaşık yarım daire şeklinde çevreler ve geniş bir manzarayla göle bakar gibi yürür.

Ruqin Gölü Göl sakin ve yeşilliklerle çevrilidir.

Çiçek yolu "Dünya Nisan ayında sona erecek ve dağ tapınağındaki şeftali çiçekleri çiçek açmaya başlayacak." Biz de bundan bahsediyoruz. Maalesef erken geldik ve bahar esintisi henüz gelmedi. Ay takviminin Nisan ayında çiçeklerle dolu olmalı.

Bai Juyi · Caolu

Aşağıda Huajing'den Lushan Batı Hattı'na bir giriş yer almaktadır. İlk resim:

Çiçek yolunu Ruqin Gölü'nün solunda görebilirsiniz.Rota sıralı: Çiçek Yolu-Xianren Mağarası-Yuanfo Salonu-Tianchi Kulesi (Datianchi) -Dragon Başı Uçurum-Asma Köprüsü-Xinglong Teleferiği- Wulongtan, Huanglongtan-Üç Hazine Ağacı-Lulin Köprüsü-Donggu Villa Grubu-Guling Caddesi İpuçları: 1. Çiçek Yolu'ndan Xianren Mağarası'na giden yol yoldur ve Xianren Mağarası Yuanfo Tapınağı'na ulaştığında dağın kesişme noktasını göreceksiniz ve bundan sonra orman yolunu kullanacaksınız. 2. Tianchi Pagodası daha da ileri gidiyor ve Tianchi Tapınağına ulaşacaksınız.İçinde büyük bir Tianchi var.O sadece bir çukur değil, tam bir çukur. Onu görürseniz ve delirmezseniz, sadece evlenin / evlenin. 3. Asma köprüyü geçtikten sonra yanında bir Şimencili var, içeride duvar resimleri, heykeller ve şelaleler olduğu söyleniyor.Neyse biz sadece şelaleleri gördük, manzaralar aldatıcı olduğu için değil yürüyemediğim için. . . Şelaleden bilet gişesine tırmanırken 1029 basamağı dikkatlice saydım! ! Yukarı aşağı gidin ... ve şelalenin toplam mesafenin sadece yarısı olduğu tahmin ediliyor Fiziksel gücü zayıf olanlar girerken dikkatli olmalıdır. 4. Shimenjian veya Asma Köprü'den Wulongtan'a, bir teleferik kullanmanız gerekiyor Yerlilere bir yol var gibi göründüğünü ama yürümenin kolay olmadığını sorun. Tamam, dırdır etmek yok, yukarıdaki resim. Wu House Villa Arkasında Lushan Dağı'nın manzarasını görmezden gelebilirsin ~ o zamanlar burada yaşayanların ne kadar rahat olduğunu. Lu Dağı'nda bunun gibi birçok kültürel kalıntı var.

Yuvarlak Buda Salonu

Tianchi Kulesi

Ejderha başlı uçurum Küçümseyen, aniden kahramanca ~

Asma köprüyü uzaktan görebilirsiniz

Dragon Head Kayalığının Kenarı Uçurumun sol tarafındaki taş bir pavyondan bakıldığında, Longshou Kayalığı, tıpkı bir Canglong'un başını yukarıda tutması gibi, üzerinde bir taş bulunan dik bir şekilde duruyor. Uçurumun altındaki kaya boşluğuna kök salmış birkaç boynuzlu çam, ejderhanın bıyıkları gibi görünür ve rüzgar, tıpkı ejderhanın bıyıklarının uçtuğu gibi Buda'yı üfler.

Asma köprü Köprü güvertesi taş levhalar ve çelik çubuklarla güçlendirilmişti ve sarsılabilecek türden değildi.Bai heyecanlanmıştı.

Shimenjian Dağdan aşağıya bakan şelale, dağın üzerinden akar ve aşağıya doğru akar. Ama şimdi az yağış ve düşük akıntı nedeniyle Sandie Pınarı ve diğer şelalelere gitmedik.

Wulongtan Diğer Fengfeng'in seyahat notlarına baktığımda, buranın Batı Shuiliandong'a Yolculuk'un yeri olduğuna baktığımda, ben de iç çekiyorum ... Bu küçük su havuzu Shuiliandong'a nasıl benziyor? .

Dağ yolu Bu bölüme gelince birden yağmur yağdı ama neyse ki sadece hafif yağmurdu .. Sırılsıklam orman daha ilginç.

Lulin Gölü Yağmurdan sonra açıktı Yinzi, eğer bir gökkuşağı varsa köprüde gökkuşağını görmeyi beklemiyordum, bu yüzden şanslıydım.

Lulin Gölü'nden sonra Guling Caddesi'ne dönmek için hala uzun bir zaman var, bu sırada geç oluyordu ve saat beşi geçmişti. Köprünün yanındaki taksi şoförü, hava kararmadan geri dönemeyeceğimizi vurgulayarak umutsuzca müşterileri talep etti. Ama yine de ısrar ettik, yaya olduğu için yarısından nasıl vazgeçebiliriz? ! Garaj yolu boyunca Guling Caddesi'ne dönüş yolunda, insanlara sürekli sürprizler getiren Donggu villa grubu var. O sırada neredeyse saat 7 olduğu için çektiğim fotoğraflar çok karanlıktı, tema bağlantısını daha düzgün hale getirmek için ertesi akşam çektiğim fotoğrafları buraya yerleştirdim. Pürüzlü ve sade taş duvarlar dağlar ve ormanlarla bütünleşmiştir ve renkli teneke çatılar ve korkuluk pencereleri eğlenceli ve canlıdır ve henüz çiçek açmamış olan Lushan'a güzellik katmaktadır.

kuling, soğutma, kuling 1886'da İngiliz misyoner Li Deli, Lu Dağı'nın serin iklimine bayıldı ve Guniuling'de (Donggu) bir ev kiralamayı ve yavaş yavaş bir yazlık tatil yeri olarak geliştirmeyi planladı.İngilizce soğutma çevirisine göre, Guniuling'den Guling olarak bahsetti. . Duvardaki yazının ne zaman basıldığını ve kaç yıldır insan akışına tanık olduğunu bilmiyorum.

Lushan Kütüphanesi Geceleri cepheye birkaç ışık koyarsanız daha da iyi olur.

Doğu Hattı Hanpokou-Wulao Zirvesi-Lulin Gölü-Yoldaşın Eski Konutu Zedong-Donggu Villaları-Meilu Villa-Lushan Aşk Sineması-Guling Caddesi İpuçları 1. Bu hat batı hattına benzemiyor, daire şeklinde dolaşamıyorsunuz ve sadece geri dönebiliyorsunuz bu nedenle Hanpokou'ya daha yakın bir yere taksiyle gelmeniz tavsiye edilir.Kapaza geldiğinizde sadece yerel araçlar girebilir. Bu çok zaman ve enerji tasarrufu sağlar.Ayrıca, Lushan'da taksiye binmek için sayacı kullanmazsanız, kısa mesafe için 10 yuan, uzak mesafe için 30 yuan, Guling Caddesi'nden kapıya 30 yuan maliyeti. 2. Bu rota için başka bir seçenek daha var, Wulao Zirvesi'ni yürüdükten sonra doğrudan Sandie Spring'e gidip doğrudan dağdan aşağı inmek. Ancak bagaj taşımak daha fazla fiziksel güç gerektirir ve zaman çok daha uzun olacaktır. Bu şekilde gitmeyi seçerseniz, doğrudan gitmeniz önerilir. Wulaofeng'in kapısına doğru bir gezintiye çıkın, aksi takdirde kapıdan kapıya yürümek bütün bir sabahı alır ve karanlık olsa bile dağdan inmek zor olabilir. 3. Dağ kapısına gitmek için Lushan'da yerel bir arabaya ihtiyacın olduğunu söyledim.Sadece sahip olduğum özel iletişim bilgileri, dört tepedeki yaşlı adam Huang'ın iletişim bilgileri. Lütfen aşağıdaki resme bakın ve kod ... Çok şanslı bir gün daha! Ayrılmadan önce hala yağmur yağıyordu ve kahvaltıyı aldıktan sonra yağmur durdu. Han Pokou zamanında engin beyaz sis Poyang Gölü'nü sıkıca saklasa da, Wulao Zirvesi'ne tırmandığında gökyüzü açıktı!

Taksi şoförü erken bize Wulao Peak'in mayın tarlası olduğunu hatırlattı; Tırmanmadan önce uçurumdan düşen bu yıldırımdan korunma işaretlerini gördüm ve bütün dağ sadece ikimizmişiz gibi görünüyordu, bu yüzden özellikle hayatımızda şimşek çarpması konusunda endişeliydim Yanlış bir şey yapmadım ... Yürürken birkaç boğuk gök gürültüsü duydum ve hayatımı kurtarmak için hemen cep telefonunun pilini çıkardım.

Lushan çamı Uçurumdaki 300 yıllık çam ağacı. Fotoğraf da uçurumdan çekildi, ki bu kolay değil

Dört Tepe 10 metre! ! Üçüncü zirveden dördüncü zirveye kadar sadece 10 metre! ! 10 metre? ? Evet, doğru okudunuz, gerçekten sadece 10 metre!

Sonra sonunda Sifeng'de insanları gördü! Komiserin esnafı, malları sadece 18 dakika dağın dibinden aldığı söylenen yaşlı bir adam ... Biz iki "gencin" tam bir saat emeklediğimiz, utandığımız ve utandığımız söyleniyor ... 60'larında. Aletlerin hepsi mevcut, bu yüzden onu her zaman hayran bıraktık ve bize özellikle coşkuyla dolu, çektiğimiz güzel gün doğumu fotoğraflarını gösterdik.

Yaşlı Huang, çok iyi bir fotoğraf çekme tekniğine sahip olduğunu, bu yüzden nadir bir grup fotoğrafımız olduğunu söyledi. Arkamızda "bir sırt ve bir tepeye benzeyen" belli bir sırtın olduğunu söyledi (adı unuttuğum için üzgünüm). İhtiyar Huang'ın yardımıyla çekilen fotoğraf, bir grup fotoğrafının olması nadirdir, yukarıdaki resim şehre burada ~~

Four Peaks'in manzarası gerçekten çok geniş ve gün doğumu çok muhteşem olmalı

Dönüş güneşli

Lushan Müzesi · Yoldaş Mao Zedong'un Eski Konutu Lulin Gölü'ne dönüş, yanında müze + eski konut. Ücretsiz, Pazartesi günleri kapalıdır. Yine şans o kadar iyiydi ki müze bu sefer Pazartesi günü kapanmadı! ! Beşeri bilimler, tarih, coğrafya ve bilim, çeşitli otantik kültürel kalıntıların yanı sıra müzede her şeyi kapsar Bin yıllık Lushan kültürü burada toplanmıştır. Beş Yüz Arhat 112'si Lushan'da olmak üzere 113 tane var.

Wang Yangming'i öğrenen zihin ustası

Lushan Haritası Lushan'ın her yerini gezdikten sonra bu resme baktığınızda, şimdiye kadar gittiğinizi muhakkak iç çekeceksiniz. Aslında, yürüyüş eğlencesi tek bir adımla başlar ve ne kadar uzağa giderseniz manzara o kadar güzel ve hikaye ne kadar fazla olursa o kadar akılda kalır.

Müzenin küçük manzarası da çok güzel, kültürel atmosferle dolu bir park gibi.

Meilu Donggu'ya her vardığımda "geç oluyor", bu nedenle ücret alan her türden müze "girmeyi reddetti". Büyük villanın etrafı ağaç katmanlarıyla çevrilidir, ancak maalesef güzelliğini göremezsiniz ~

Lushan Sineması Vaktiniz olduğunda kaçırmayın, sadece bir film gösterin - "Lushan Love". 1981'den beri gösterilen filmler şimdiye kadar gösterildi ve hala en orijinal film gösterimleri. Neden jüri üyelerinden kendin görmelerini istiyorsun? O zamanlar gördüğüm şeyin romantizm olduğunu söyleyebilirim, ama şimdi izlediğim şey bir şaka ~

Daha önce hiç görülmemiş bir bulut denizi olan Lushan'dan ayrılırken, aslında bu sefer gördü Panshan Yolu üzerinde yürüyen araba cennetteydi.

Son olarak, yiyecek ve konaklamayı tanıtalım: 1. Lushan'daki konaklama koşulları çok iyi.Farklı grupların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli fiyat seçenekleri var, bu yüzden endişelenmeyin, ancak yoğun sezonda, özellikle iki gençlik yurdunda konaklama sıkışık görünüyor, lütfen önceden rezervasyon yapmayı unutmayın; 2. Lushan'da çok yiyecek var ve fiyatı yüksek. Fakir bir gezgin olduğu için Shigu Shi kurbağası gibi spesiyaliteleri yemedim, Guling Caddesi'nin yanındaki küçük lokantada üç bardak tavuk yedim, tadı çok güzeldi.Ayrıca Lushan'ın yerel yeşillikleri de lezzetli haha.

|
To Top