"Nanjing Gezim" (2) _Travels - Çin Seyahati

Artık bu seyahat notunu yazmak istemiyorum çünkü tembelim ve yazamayacak kadar tembelim, bu yüzden sadece teşekkür etmek istiyorum ve okuyabilirsiniz. Güzergahı geçici olarak değiştirdiğimiz için, orijinal üç gece ve iki günlük güzergah iki gece ve bir gün oldu. Bugün sadece iki yere gittik Nanjing Müze ve Zhongshan Türbe.

Nanjing Müzeye gitmekte ısrar ettim, gitmek istemediler, gitmekte ısrar ettim. Gitmek için iki neden var, biri çok sevdiğim bir şarkıcı orada olduğu için, diğeri ise son hit "National Treasure" da Nanjing Müze, dokuz büyük müzeden biridir.

Nanjing Müze çok büyük, içinde kayboldum ve şimdi çok fazla insan yok, içinde kalmak gerçekten keyifli. Uzun süre içeride kaldık ve alışverişi bitiremedik, sadece iki sergi salonuna, bir dijital salon ve bir Cumhuriyet salonuna gittim. Bu iki pavyonu şiddetle tavsiye ediyorum çünkü diğerlerine de gitmedim. Cumhuriyet Köşkü, hanımlar ve kardeşler çok beğenmeli, güzel fotoğraflar çekmek için güzel bir yer. İçeride gerçekten bir şeyler satan dükkanlar var, ayrıca farklı performansların olduğu bir sahne var, içine girseniz de görülmeye değer. Dijital müzedeki kültürel kalıntıların hepsi hareketlidir, çok sıkıcı değildir ve oyun oynayabilirsiniz. Başka bir yere gitmemiz gerektiği için değilse, içinde bir gün kalabilirim. Arkadaşım müze gibi bir yeri ziyaret etmenin uzun zaman aldığını söyledi, farklı insanların farklı fikirleri var!

içinde Nanjing 34 numaralı otobüse doğrudan müze girişindeki otobüs durağına gidin Zhongshan Mozole otoparkı Zhongshan Mezar otoparkı doğrudan dağa gidebilir Zhongshan Türbe. Şu anda Nanjing Yolculuk sırasında otobüse binebilirsek asla metroya binemeyiz. Bence metro yer altına gömülmüş, hızlı olmasına rağmen bu şehrin görüntüsünü göremiyorsunuz, bu şehrin sokaklarından ve sokaklarından otobüse binin ve bu şehirdeki insanların hayatlarını izleyin, burada olma hissine kapılıyorsunuz. Bu şehri derinlemesine anlayın. Aksi takdirde bu şehirde her zaman yolcu olacaksınız.

Önce Şangay Haberi gördüğümüzde Nanjing Kar yağıyor, çok mutluyuz Şangay Kar yağmazsa izleyebiliriz. Geldiğimizde kar temelde eridi. Çünkü Zhongshan Türbe görece yüksek ve karlar yavaş eriyor ... Bugün güneşli bir gün ve kalan karlar erimeye başladı. "Kara dokunmadık ama eriyen karla karşılaştık" dedim.

Zhongshan Türbe ve Ming Xiaoling Mozolesi, Meiling Sarayı ve Linggu Tapınağı, doğal bir nokta olan Zhongshan Manzara Bölgesi'nde bulunmaktadır. Üç yöndedirler Zaman yüzünden sadece birine gidebiliriz Ming Xiaoling'e gitmek istiyorum ama gitmek isteyen bir arkadaşım var. Zhongshan Ling, çünkü elinde "Wei Wei Zhongshan Bu makaleyi "Ling", bu yüzden hep gitmek istedim Zhongshan Ling, biz de gitmeye karar verdik Zhongshan Türbe. Çünkü Ming Xiaoling Mozolesi'ne gitmek için en uygun zaman sonbahar bence, sonbaharda akçaağaç yaprakları sarı, ki bu çok güzel. Şimdi kış, bence manzara görmek istediğimden farklı olmalı, sonbaharda bir dahaki sefere gelip görebilirim. Zhongshan Anıtkabir ücretsizdir ve geri kalanı ücretlidir. Otoparkta bir gezi arabası var, kişi başı 10 yuan tutuyor. Bence oraya gitmek daha iyi çünkü bir başarı duygusu var ve yoldaki manzara da çok güzel. Zhongshan Türbe çok yüksek değil ve tırmanmak da çok yorucu değil. Ayakta Zhongshan Türbeye bakan, görebilirsiniz Nanjing Panoramik manzara.

Türbenin girişi granit bir kemerlidir ve üzerindeki iki altın "kardeşlik" karakteri vardır. Zhongshan Bay Yazılı. Kemerli yoldan başlayarak kurban salonuna çıkılır 392 taş basamak ve 8 platform vardır. Üstte, lento üzerine oyulmuş torunu ile saray benzeri kurban salonu var Zhongshan El yazısıyla yazılmış "Cennet ve Dünya Dürüstlüğü" dört karakter. Salonda Zhongshan Bay Dali Oturan taş heykel gerçeğe yakın ve dünyaca ünlü heykeltıraş Paul Randoski'nin başyapıtıdır.

Emekleme Zhongshan Türbenin içindeyken bedava fotoğraf ve bedava anahtarlıklar diyecek bir görevli olacak ama zirveye çıktığınızda birisi fotoğraflarınızı 20 yuan'a büyütecek.

Nereden Zhongshan Türbe aşağı indikten sonra erken değildi, bu yüzden yiyecek bir şeyler bulmak için sokaklara çıktık, yiyecek bir şeyimiz yoktu, bu yüzden ne gördük ne istersek yedik, yemekte özgürdük.

|
To Top