Gaoligon Dağı boyunca Yaqingchuan'ın Nu Nehri'ni geçin | - Yolculuk

Kanepede yatıyor ve bu seyahat notlarını yazmaya başlamayı planlıyor, derinden iç çekti. Hiç bu kadar seyahat ruh hali, kuzeydeki sıcak ev, yumuşak kanepeler ve nazik sevgili olmadı, ayrılık üzüntüsümden üzüntülerimi yumuşatmam nadirdir. Düşünmek Lijiang varmak Dali varmak Öfkelenmek , Gaoligong Dağı boyunca sürüş günleri Öfkelenmek Renginin rengi beni çok çekti. Wuli köyünün bulutlarında yüzen peri benzeri bulutlar var ve kolza çiçekleri ve yeşil kriketler farklı yeşillikler gösteriyor, ancak çok canlı. Wuli köyünün yürüyüşü sırasında, doğu ve batıda iki yaşlı insanla tanıştım. Bu gülümsemeyi tekrar tekrar izledim ve her izlediğimde samimi gülümsememi de takip ettim. Hafıza şehrinde, Zi luo, harap kalıntılar, aynı zamanda hala yaşayan sakinler. Evleri çok basit olsa da, odada sıcak sobalar var. Evlerini geçerken, içtenlikle beni sıcak ve sıcak bir şekilde gitmeye davet edecekler ve bir fincan sıcak çay içecekler. İnsanlar arasında böyle bir saflık var, amaç yok, insan ticareti değişimi yok ve bazıları sadece kalpten dostluk. Şu anda 84 yaşındaki metin kızını gördüğümde, çeşitli nedenlerle yüzlerinde karmaşık metinlerle dolu. Sonra onu gördükten sonra, hareketle doluydu. Elimi çekin ve mutlu olduğunuzda dans et. Vücuduna yayılan canlılık şaşırtıcıydı, taşındı ve uzun süre unutamadı. var olmak Bingzhong Luo Bakmak Öfkelenmek İlk Körfez Günü'nde kar yağıyordu. Şiddetli kar benzeri kar düştü, çünkü kar çok büyüktü ve havada uzun sürdü, çok gerçek dışı görünüyordu. İnsansız ormandan geçin ve dağın tepesine gelin, Öfkelenmek İlk körfez ve o anda önümde atladı. Aniden yaşlı bir adamın kalbi var ve sonbaharda dağlara ve nehirlere baktığınızda. aynı gün birlikte yürüyen ve karla kar. Kasvetli Hedefi Liugu'da yaşadım ve aşkımı yakın mesafeden izledim Öfkelenmek Öz Ayrıca yerlilerin banyolarını izlediler, ancak bunun yerine sakat ve önemsiz ifadeye baktık. Norton neredeyse boş, bu yüzden ekonominin düşüşü nedeniyle güzel bir antik şehir kıtlaştı. 30. yılın akşamı, Miao Miao'nun dumanı ve geniş yıldızlı gökyüzünün küçük ve büyük hayatını yaktığını izlemek. Burada kalan insanlar sessizce seven insanlar, ben de bu antik şehri seviyorum. Bu gezinin son gecesi. Yıldızlar sırlarımızı ve titremelerimizi biliyor gibi görünüyor. Ama hayat ne kadar güzel olursa olsun, ilerlemeye devam edecek. Bu gece yıldızlı gökyüzü kesinlikle hafızamda kalacak. Bazen bu geziyi düşünebilirim, özleyeceğim ve gözyaşlarım, ama saf ve sıcak bir kalple ilerlemeye devam edeceğimizi biliyorum. Kasvetli

D1: Kimden Jinan Uçmak Lijiang , Lijiang Eski şehir yürüyüşü.

Lijiang

Dali

D2: Bir araba al Dali Öz Mühimleri beslemek ve dolaşmak için taksi to Cai Village Pier Dali Antik şehir.

Liugu yaşlı anne deng

D3: Dali -Li libu-laoming (arabayla 5 saat) Kahvaltıdan sonra, Batı Yunnan'a yürürken, Shanlan'a kadar, arabalar arasındaki bulutlar ve sis dünyaya dönüşebilir Şeftali kaynağı Yolu keşfedin-- Öfkelenmek Yüzük turu. Öfkelenmek İçinde olmak Yunnan , Sessiz ve benzersiz. Peyzajda gürültülü turizm grubu yok, fotoğrafta tur yok, yol boyunca YA sıcak dağların eşsiz manzarasını izleyen kirli turist yok, kristal karlı dağlar, zümrüt nehir suyu ve stil yok etnik azınlıklar.

Uçan Taş: 19 Mart 1983'te saat 2: 30'da gökyüzünün yüksek bir gürültüsü gökyüzünden düştü ve bununla gurur duyuyordu. Fugong İlçe Pihe Ulusal Ortaokulundaki 40 -kare öğretmenin yurt avlusunun küçük avlusunda, hiçbir hasar değildi. Ertesi sabah, insanlar kayaların yuvarlandığı yeri arıyorlardı, ancak Boulder'ın Biro Snow Dağı ve Gaoligong Dağı'nın iki tarafında yuvarlanan işaretlerini buldular. Sonuç olarak, kaya gökyüzünden bir gizem oldu ve şimdiye kadar yerel halk her türlü büyülü efsaneyi anlatıyor.

Eski Monton Kilisesi

Fugong İlçenin Laomon Köyü'nün eski Minden Kilisesi, o zamanlar "Crown Peak" adlı bir takma ad "Chennadfeng" ni ikonik dağ zirvesi "Crown Peak" ile ünlüdür. 1902 gibi erken, Fransa Misyonerler, Zizhong bölgesinden Biro Snow Mountain'ı geçmeye başladı. Öfkelenmek Bölgesel misyonerler ve bir yüzyıl için yerleşik. 1930 yılında kurulan Old Monton Kilisesi görkemli değildir, ancak büyük kanyonda en büyük olanıdır ve bu da binlerce insanı ibadet etmek için barındırabilir. Şimdi, Öfkelenmek Havzada Hıristiyanlık, Katoliklik ve Tibet Budizm, Budizm, özellikle Hıristiyanlık ile uyum içinde yaşıyor Öfkelenmek Büyük Kanyon'daki ana dini inanç en kapsamlı kapsama sahiptir. Burada ulusal, dini ve milliyet yok; İnsanların Barışı Uyum, Hıristiyanlık, Budizm ve diğer dinler; Çin İnsanlar ve yabancılar hayatı sevdikleri sürece, burada barış ve huzurun tadını çıkarabilirler.

D4: Eski Maden- Bingzhong Luo (Arabayla 4 saat)

Zhiziluo

"Hafıza Şehri -Zhiziluo". Zhiziluo onlarca yıl önce, bir kez Öfkelenmek Eyalet hükümetinin yeri de Bijiang İlçesi'nin yeridir. O zaman, haklıydı Öfkelenmek Bölgesel siyaset, ekonomik ve kültür merkezleri. Tekrar ileriye doğru izlerseniz, aynı zamanda antik şeritte önemli bir yazı ve pazardır. Şimdi, Fugong İlçe Pihe Kasabası. 1970'lerin ortalarından 1980'lerin başlarına kadar, jeoloji uzmanları Zhiziluo'nun bulunduğu Biro Snow Dağı'nın büyük bir heyelanda olduğunu ve kentsel yıkım riski olduğunu gösterdi. Bu kehanet nedeniyle eyalet hükümeti taşındı ve sakinler tahliye edildi ve Zhiziluo binaya gitti. Ancak inatçı sakinler tahliye etmeyi reddetti ve hala hayatta kaldı. Birkaç yıl sonra, uzmanların tahminleri gerçekleşmedi, ancak Zhiziluo neredeyse tüm binalar hala sağlamdı, ancak sadece bir ıssızlık katmanını kapladı. Zhiziluo'ya şu anki vizyonunuzla bakarsanız, bu bir "yurtdışında Şeftali kaynağı "Güzel bir yerde, Zhizi Robben zirvede" iyi yerler "anlamına geliyor. Sadece zaman ve yıllarca servis gibi. Boş yıllara giden insanlardan sonra" yavaş yavaş yaşıyorlardı ".

Bahar Çiçekleri Yunnan ve Tibet'te (9) Walong'u gözlemlemek için ilerledi
önceki
Ocak 2024 ~ Nujiang Eyaleti Nujiang Dulong
Sonraki
İki bebeğin sallanan yolculuğuna çık -Beautiful ve Nu Nehri
Bahar Çiçekleri Yunnan Tibet'te (8) "Dövme Kızını" ziyaret etmek ve Bingzhong Luo'ya girmek için uzaklaştı
Bahar çiçekleri Yunnan'da sürdü ve Tibet (7) Old Manto Dulong'a gitti ve manzara yeterli değildi.
Bahar Çiçekleri Yunnan ve Tibet (6) Nujiang Grand Canyon'da uzaklaştı
Kendini Sürüyor Yunnan (1): Tekrar yüzmek isteyen Nujiang Büyük Kanyonu
Sichuan -Tibet Hattı Kendi Sürüş Turu
Aralık 2023'te Yunnan'a git (Nujiang büyük kanyonu Minden-Bingzhong Luo-Wuli köyü-Yunnan-Tibet)
Hafif yağmurla, Bailidong Akademisi'nin her köşesinde yumuşak bir şekilde dolaşın
Yunyong Dajiang akışı: Haziran Dali'den Nujiang'a
Yazdan kaçınmak için Lushan'a git
Ertesi sabah sınıfı çocuğun çocuğu tatilde almasına yönlendirecek, ancak hoş bir zaman almayı beklemiyordum
2024 Bahar Rastgele Kitap-Güneydoğu Yunnan (1)
To Top