Fujian | Wuyi Dağı, Xiamen Quanzhou ve Tulou_Travel Notları - Çin Seyahati

Xiamen

ile git Fujian Hâlâ 2007'ydi. On yıldan fazla zaman geçti, birçok anı bulanık, ama sadece kaba bir fikri hatırlıyorum. Yazmak sadece bir anma töreni.

Gel Xiamen Tabii ki ilk durak Dünya Mimarlık Müzesi. Gulangyu , On yıldan daha önce Gulangyu Çok fazla insan olmadı, üç gündür oradaydık, her yeri dolaştığımız söylenebilir Gulangyu Her köşe.

Zhongshan Her gün yolun iskelesinde sayısız tekne var ve yakında gelecekler

Gulangyu (İngilizce: Kulangsu) Daha önce "Yuanshazhou", takma adı "Yuanzhouzi", Güney Song Hanedanlığı'nda "Wulongyu" ve Ming Hanedanlığı'nda "Wulongyu" olarak yeniden adlandırıldı. Gulangyu "Çünkü adanın güneybatı sahilinde bir mağara ile iki metreden daha yüksek bir resif var. Ne zaman yüksek gelgit dalgalansın, dalgalar resife çarpar ve ses bir davul gibidir. İnsanlar buna" davul dalgası kaya "diyor. Gulangyu Dolayısıyla adı. Gulangyu Sokaklar kısa ve çapraz, evet Xiamen En büyük adacık.

Gulangyu Bazı atraksiyonlar ücretlidir ve bir pass almanız gerekir.Bence satın almanız gerekiyor, sonuçta adadaki en iyi atraksiyonları içeriyor.

Fan Po Lou

Shuzhuang Bahçesi

Shuzhuang Garden 1913 yılında inşa edilmiştir ve Gulangyu Adanın güneyinde, denize dönük, arkaya yaslanmış Güneş ışığı Yan, aslen yerel adı Shen Lin Erjia'nın özel villasıydı. Bahçenin sahibi, bahçeye "Zang Amca" kelimesinin homofonisinden sonra adını verdi.

Shuzhuang Bahçesi doğal topografya kullanılarak ustaca düzenlenmiştir.Tüm bahçe iki kısma ayrılmıştır: Tibet Deniz Bahçesi ve Bushan Bahçesi Manzaralar dağınık ve düzenli. Jiangnan Avlunun zarifliği ve zarafeti ile martıların görkemli ve görkemli uçuşu, hareket ile durağanlığın aksine birbirini tamamlıyor. Parkta kırk dört köprü ve on iki delik var. Cennet bekliyor Turistik yerler.

Kırk Dört Köprü

Oniki Mağara Gökyüzü

Shuzhuang Bahçesi'ne ek olarak, Haoyue Bahçesi de var.

Li Qingquan Villa

Bugünün plak müzesi o sırada açık görünmüyor

Katolik kilisesi

Burada bir gece kaldık, turistlerin kalmasına izin var mı bilmiyorum, konaklama koşulları ortalama ama fiyat düşük.

Jingu Lou

Duvarın tepesinde ne kadar büyük bir banyan ağacı büyür

Gulangshi

Güneş ışığı Kaya

Kartı aldım ve gündüzleri kuş parkı ve akvaryumu ziyaret ederek geçirdim. Güneş ışığı Yanxia'da çalışma saatleri çoktan geçti, bu yüzden sadece bakıp görebilirim.

gece görüşü

Gulangyu Her yerde kediler

İnternetin ünlü kafeleri her yerde dim sum biçiminde satılıyor

|
To Top