Dali Xizhou Crossing Tour_Travel Notları - Yolculuk

Dali Xizhou Geçiş Turu Yueying Pavilion'un sahibinin seyahat denemeleri Bu tanıştığım Xizhou. Tanıştığınızda nasıl görünürdü? Yueying Pavilion'un patronu Han açmayı seçmemin sebebi sadece yürüdüğüm ve eğlendiğim bir hayata duyduğum özlemin temel sebebi. Sözde karakter kaderi belirler, muhtemelen budur. Bu yoğun turizm sezonunun hafta sonlarında, meşgulüm, yaşlı ve genci alıyorum ve yola devam ediyorum - hedef Dali'deki antik Xizhou kenti. Bazı insanlar, Shuhe'nin on yıl önceki Lijiang'ıysa, Xizhou'nun yirmi yıl öncesinin Lijiang'ı olduğunu, değişiklik yapılmadan basit ve güzel olduğunu söylüyor. Lijiang'dan Dali'ye giden yol, insanların her seferinde pes etmek istemesine neden oluyor. 160 kilometreden fazla bir mesafe için, bir kaplumbağa hızında araba sürmek dört saat sürüyor. Otoyol Heqing'de bitiyor ve daha sonra ya dağınık şehirlerden ya da engebeli dağ yollarından geçecek.Kısacası, 40 millik ortalama hız çok sinir bozucu. Tekrar ne zaman yağmur yağmaya başlayacağını bilmiyorum, bu da insanları daha da depresif hale getiriyor. Sabah geç saatlerde dışarı çıktığım için, Xizhou Şehrine vardığımda, hava çoktan öğleden sonra saat ikiden fazlaydı ve şiddetli yağmur yağdı. Acıktığında ve ıslandığında, sonuç son derece sinir bozucudur. Küçük bir restoranda soğuk ve aç otururken hocayı öfkeyle suçladım ve aldatıldığımı söyledim. Bana verdiği orijinal plan, doğrudan Shuanglang antik kentine gitmekti ve sonra Erhai Sahili'nde rahatça okuyacaktım ve böylesine bozuk bir antik kent için zaman harcamak yerine çocukları oyun oynamaya götürecekti. Yol boyunca savrulmak, Xizhou denen bu yer hakkında kendimi iyi hissetmeme neden oldu. Ancak midem dolduktan sonra ruh halim biraz düzeldi ve yağmur biraz azaldı, ancak o zaman bu antik kente bakmaya başlayacak enerjim oldu. Dürüst olmak gerekirse, kapının manzarası oldukça iyi. Puslu yağmur, nilüfer, mavi dalgalar, taş köprü, gerçekten sormak istiyorum: İmparator, Daming Gölü kıyısındaki Xia Yuhe'yi hatırlıyor musunuz?

Xizhou antik kenti çok küçük, Lijiang gibi, sur yok ve bilete gerek yok. Ama blöf yapan şey, antik kentin girişinde çok dikkat çekici bir yerde bir kemerli yol olması ... İçeri girdikten sonra daire içine alınmış antik manzaralı bir nokta, bir bilet gişesi var, bilet 60 gibi görünüyor. Bu temelde karşılama ekibi için olmalı, Bai halkının geleneklerini anlatan bir tur rehberi olacak ve Bai halkının üç çayını denemenize izin vereceği söyleniyor. Ancak sarhoşun anlamının çay içmek değil, çay almanıza izin vermek olduğu tahmin edilmektedir. Çin'in turistik cazibe merkezleri her zaman kaba numaralar olmuştur, ancak bedava olan veya fiyatı çok düşük olan her şey tartılmalıdır. Ve şimdi, eski bir manzara noktasının kenarında sahte ve gerçek yeni bir cazibe oluşturma, görüşünüzü karıştırmaya çalışan bu tür bir uygulama popüler gibi görünüyor. Neredeyse kandırıyorduk, ama şans eseri arabanın kapıda tekrar döndüğünü zamanla öğrendik. Daha sonra yöre halkına sordum ve bunun yeni olduğu ortaya çıktı. Gerçekten eski evler antik kentin Sifang Caddesi bölgesinde, en büyük ve en sağlam olanı, Bai uyruklu bir konut olan Yan Aile Avlusu'dur. Bilet de 60'tır, ancak sizi içeri alacak yerliler bulursanız, yalnızca 30 ödeyebilirsiniz - bu aynı zamanda Çin turizminin söylenmeyen kuralıdır.

(Sifang Caddesi Kemeri, Xizhou Antik Kenti) Yan ailesi, o zamanlar güneybatı bölgesinde tanınmış bir tüccar aileydi, varlıklıydı ama aynı zamanda mütevazı ve sevildi. Yan ailesinin en ünlü büyüğü aslen ölümünden sonra bir çocuktu ve yoksulluk içinde yaşadı. 13 yaşındayken annesi yeniden evlendi ve onu Yan ailesine getirdi. Dükkanda genç bir adam olarak başladı ve sonunda üvey babası ona tüm aile işini verdi. Bence, üç eş ve dört cariye çağında, Yan ailesinin kesinlikle birden fazla oğlu vardı, ancak öne çıkabiliyordu, son derece yetenekli olmalı. Yan ailesi yerleşkesinin kapısı sıradan ve kapıdaki gizli duvar tüm evi sıkıca kaplıyor ve hiçbir şey görünmüyor, ama aslında altı veya yedi girişi olan üç katlı bir avlu. Zenginliği açığa vurmamak, Bai halkının evlerinin bir özelliği gibi görünüyor.

(Yan'ın Avlunun Girişi)

Tüm avlu çok seyrek nüfuslu ... Görünüşe göre bizim dışımızda sadece bir veya iki ziyaretçi görüldü. Gürültülü kalabalık olmadan, derin ev bileşiminin ağırbaşlı havası bir anda hepimizi sarstı ve tempo yardımcı olamadı ama yavaşladı ve buradaki uyuyan ruhu rahatsız edeceğinden korktuğu için ses yardım edemedi ama alçaldı. Her zaman böyle eski bir evin canlı olduğunu, her bitki ve ağaçla, her nesne ve sahneyle, hikayelerle dolu olduğunu hissediyorum.

(Sessiz gaz lambası)

(Antik Çay Atı Yolu'nun eski ihtişamı artık taştan yapılmış bir BMW) Avluda misafirlere hizmet veren ve bu arada çay satan küçük bir avlu var ama az turist olduğu için garsonların çoğu atıl. Avlu misafirleri cezbetmek için opera çalıyor.Her gün sıkılan o küçük kızlar can sıkıcı bulabilir ama bu gevezelik melodisi bana çok nazik geliyor. Bu ahşap pencere kafesleri ve tarikatı bilmeyen operalar sayesinde, o yıla geri dönmüş gibiyim ve evin içinde ve dışında hesaplarla ilgilenen genç adamları ve büyük patronun salonda iş kararlarını tartıştığını gördüm. Bir sonraki adımda, çay ve yeşim hangi ülkeye gönderilsin diyor gibi görünüyorlar. Bayan'ın yatak odasındaki yatağın yanında oturup başını hafifçe öne eğmek, en sevdiği kişiyi düşünmeli mi? Zengin aileden gelen bayan, sıkı çalışmanın cazibesine kapılan fakir bir çocuk mu?

Her zaman oradaymış gibi fantastik hikayeler ortaya çıktı, belki de bu hat, nakış ve oymacılık süslemelerinden aklıma geldi. Bu çok fazla, sessiz olmak için o kadar çabuk Budist salonuna gidin. Evin tamamının ziyaret için kullanıldığını söylemek mantıklıdır, ikinci kattaki bu Budist salonu Buda'ya ibadet etmek için kullanılmamalıdır. Ama eve girer girmez, soluk bir sandal ağacı kokusu ortalıkta dolanıyordu ve sanki burada her gün hâlâ ilahiler söyleyen ve dua eden insanlar varmış gibi sakin ve dingin atmosfer insanları kuşattı. Buda'yı görünce Buda'ya tapan küçük dost Yu Ruo ne tür dileklerde bulundu?

(Hayırlı anlamı olan nakış)

(Tek tek dindar)

(Tek tek diz çökerek) İsteksizce avludan çıktı ve kapıda kutsamalarla duvarın önünde ailenin fotoğrafını çektik, güzel dileklerimizi emanet ettik.

Evden çıktıktan sonra Sifang Caddesi'nde dolaştım.Birisi yeni hasat edilmiş yabani mantarları satıyordu.Köpekler kuyruklarını sallayarak geçip gidiyordu. "Qingliang Kulübesi" adlı bir buz dükkânı on yıldan fazla bir süredir satıyor. Ev yapımı dondurmanın sadece iki çeşidi vardır: süt ve çikolata ve süslü ambalajları yoktur, ancak çocukluğun tadını çıkarabilir.

Yiyecek satan büyük bir dükkanın yanında, TV setleri, buzdolapları ve çamaşır makineleri gibi büyük eşyalar satan küçük bir dükkan. Konut evlerini korumak için tabelaların olduğu bazı evlerde harap olmuş duvarlar gördüm, ancak yeni sulara meydan okuyan kaynaklar vardı.

En şaşırtıcı şey, Xizhou Kasabası Halk Hükümeti duvarında şu geçidi gördüm: Xizhou Kasabası bir mucize. Bu kadar nezih bir kasaba gördüğüm ülkede hiçbir ücra yeri hatırlayamıyorum. Kasaba İngiltere, Cambridge'de görünüyor, caddede her yerde akan su var.Çıkar çıkmaz sebzeleri yıkayıp yıkayabilirsiniz. Kirler hemen gidecek.Sokak çok derli toplu, çok sayıda iş yeri var, kütüphane var, müzenin önünde mermer bir kemer var , Karakterler yaldızlı, polis karakolları, saray gibi derin evler var, hepsi kiriş ve sütunlarla oyulmuş ve birçok atadan kalma salon da muhteşem.

Cehaletimi bağışla, bu metni ilk gördüğümde yüzeysel gülümsemem için beni affet. Az önce, bu metnin imzasının --- Lao She olduğunu gördüm. Baidu hızlı bir hızla, Bay Lao She'nin Direniş Savaşı sırasında bu küçük kasabada olduğu ortaya çıktı. Aslında bu fotoğrafı bir şakayla çektim ve kendi kendime Xizhou hükümetinin ne kadar narsist olduğunu düşündüm. Bunun narsisizm olmadığını beklemiyordum. Xizhou'ya aşık olan ve ona pek çok iltifat eden Bay Lao She idi. . Hayır, bu güzel bir kelime değil, Xizhou'nun bu cazibeye sahip olduğuna inanıyorum, özellikle Xizhou on yıllar önce. Ne yazık ki, on yıllar sonra, o zamanlar Bay Lao She tarafından tarif edilen Cambridge, İngiltere gibi Xizhou'yu göremedim Şimdi sessiz ve biraz harap olmuş Xizhou'da, sadece birkaç derin ev avlusu yıllara tanıklık ederek hala ayakta duruyor. değişiklik

Bahar Şenliği'nde kendi kendine sürüş, Dali, Xizhou, Yunnan ~ Cangshan ve Erhai bitirilemez ~ _Seyahat Notları
önceki
Bir kişinin Dali / Shuanglang'a yolculuğu (3) _Travels
Sonraki
Desert Island Macera Eğlencesi Xizhou Adası + Xiaogui Yemek Yarışması İki Günlük Kamp Tutkusu Tour_Travel
Zhenyuan_Travel Notları hakkında iki veya üç şey
Zhenyuan, Xijiang-Güneydoğu Guizhou'nun Cazibesini Oynamak İçin Üç Gün_Travel Notları
(soldan dışarı çıkıyor) 21 yaşımdaki eski güzel günlerde seyahat etmek
Sekiz Bin Mil Yolu ve Guizhou Turu: (2) Range Rover Zhenyuan Antik Kenti_Travels
Berrak su ve yeşil dağların arasındaki küçük vermilyon
Zhenyuan_Travel Notları
Aceleyle geliyor ve aceleyle gidiyor - Guizhou Zhenyuan'ın 7 günlük yarı zamanlı işi (Eylül 2015) _Travels
İki Araba ve Dokuz Grup Mi Mi Ge Zhenyuan Antik Kenti Kendi Kendine Sürüş Turu + Zhenyuan Yüksek Geçiş Nehri Rafting_Travel
Tai Chi City-Zhenyuan_Travel Notları
Sessiz ve çok uzakta_Travel Notes
Meili'ye beş günlük hac ~~ _Seyahatler
To Top