Ningxia in January_Travel Notes - Çin Seyahati

Ningxia Hui Özerk Bölgesi "Ning" olarak kısaltılır ve Çin Batı Sarı Nehir Akış yukarı alan. Ningxia Doğu komşusu Shaanxi İl, batı ve kuzey İç Moğolistan Özerk Bölge, Güney ve Gansu İller birbirine bağlı. Antik çağlardan beri Orta Ovaların yazılı olduğu, Batı Bölgelerinin batıya, çöllerin kuzeye bağlandığı bir alan olmuştur. Ningxia Bölgenin ana hatları kuzeyden güneye uzun ve doğudan batıya kısadır. Kuzey ile güney arasındaki mesafe yaklaşık 456 kilometredir (kuzeyden Shizuishan Shitoudaokan'ın 2 kilometre kuzeyinde Sarı Nehir Jiang Xin, güneyden Jingyuan ilçe Liupanshan ), yaklaşık 250 kilometre doğu-batı (batıdan) Zhongwei Tianlao Barajı Yingpanshui İstasyonu'nun 10 kilometre güneybatısında, doğuda Tuz göleti Liushuliang County'nin 2 kilometre kuzeydoğusunda), Ningxia Evet Çin Toplam 66.400 kilometre karelik alana sahip en küçük illerden biri. Ningxia Turizm kaynakları çok zengin, Ningxia geç saate kadar yatmak" İpek yolu "On, uzun bir geçmişi ve kültürü var, tarih içinde Ningxia Bir zamanlar doğu ile batı arasındaki ulaşım ve ticaret için önemliydi koridor , Çok müreffeh. Gibi Sarı Nehir Akan alan, Ningxia Ayrıca antik var Sarı Nehir medeniyet. 30.000 yıl kadar erken bir zamanda, Ningxia İnsan yaşamının izleri vardır .. MS 1038'de Dangxiang klanının lideri Yuan Hao burada Xixia Hanedanlığını kurdu ve eşsiz bir Xixia kültürü oluşturdu.

Bir. Ningxia Shapotou Manzara alanı Shapotou Turizm bölgesi bulunur Ningxia Zhongwei İlçenin 20 kilometre batısında, Tengger Çölü'nün güneydoğu kenarında. İşte çöl Sarı Nehir Dağlar ve vaha tek bir yer, yani Kuzey Batı Görkemli manzara, ama aynı zamanda Jiangnan Manzara güzel. Doğal peyzaj benzersizdir ve insan manzarası zengindir.Turizm uzmanları tarafından dünyanın tekel turizm kaynağı olarak takdir edilmektedir. Shapotou Turistik bölge, ülkedeki AAAAA düzeyindeki turistik cazibe merkezlerinin ilk grubu ve ulusal düzeyde bir çöl ekolojik doğa rezervidir. Çin Üç büyük kum - Shapo'nun çanlarının yeri - verimli kum kontrolü başarılarından dolayı Birleşmiş Milletler tarafından 1994 yılında Dünyanın En İyi 500 Çevre Koruma Birimi onurlu unvanı ile ödüllendirildi. burada var Çin Toplam uzunluğu 800 metre ve açıklığı ile en büyük doğal kum sörfü sahası Sarı Nehir Dünya Sarı Nehir İlk kablo "- Shapotou Sarı Nehir Zipline, evet Sarı Nehir Kültürün temsilcisi - eski su çarkı, var Çin İlk çöl demiryolu, var Sarı Nehir Yangtze Nehri-koyun postu salları üzerindeki en eski ulaşım aracı, çeşitli turizm projeleri, turistlerin sevgisini kazandı ve " Çin En eğlenceli on yer. Kısacası, aralıksız çabalarımızla, 5-10 yıl içinde Shapotou Turistik bölge inşa edildi " Çin Çöl Turizm Üssü "," Uluslararası Kum Yatılı Merkezi "," İnsan Kara İlişkileri Eğitim Üssü "," Çin Çin Seddi Antik Kenti "," Sarı Nehir Sürüklenen Antik Ülke "sonunda fark edildi "Çin Ulusunun Ruhani Anavatanı" nın amacı Zhongwei Bir "orta bahçeli turizm kentinin" oluşturulması gerekli katkılarda bulunmuştur.

iki. Helan Dağı Kaya boyama Yinchuan Şehrin içinde Helan Dağı Doğu eteklerinde son derece zengin kaya resim kalıntıları var. 1980'lerden beri Helan Dağı Dünyada çok sayıda kaya resimleri keşfedilip yayınlandıktan sonra yurtiçi ve yurtdışında büyük tepkilere neden oldu. 1991 ve 2000'de UNESCO'nun Uluslararası Petroglif Komitesi Asya Düzenlenen iki yıllık toplantıların ikisi de Yinchuan Kavradı. 1996, Helan Dağı Kaya resimleri, Devlet Konseyi tarafından ulusal bir anahtar kültürel kalıntı koruma birimi olarak ilan edildi. 1997'de, Uluslararası Kaya Resim Komitesi Helan Dağı Kaya resimleri, resmi olmayan Dünya Mirası Listesine dahil edilmiştir.

3. Zhenbeibao Western Stüdyoları "Olarak bilinir Çin Eşsiz bir "Zhenbeibao Western Stüdyosu, Ningxia Yinchuan Beibao, Xijiao Kasabası, kentsel alandan 38 kilometre uzakta, orijinal site Ming ve Qing Hanedanları'nın sınırıydı. Fangcheng 1993 yılında ünlü yazar Zhang Xianliang tarafından kurulan Fort, şimdiye kadar "The Wrangler", "Red Sorghum" ve " Sarı Nehir The Ballad, The Old Man and the Dog ve ünlü film ve televizyon dizileri Longmen "The Inn" ve "The Jedi Wolf" gibi 50'den fazla film ve televizyon dizisi. Zhenbeibao Western Studios içinde Çin Çok sayıda sinema basitlik, ilkellik, sertlik, ıssızlık ve uygarlık ile karakterize edilir. Burada üretilen filmlerin sayısı, yükselen yıldızların sayısı ve kazanılan uluslararası ve yerli film ve televizyon ödüllerinin hepsi. Çin Her yerde sinema ve televizyon kentlerinin tacı Çinli ve yabancı turistler geliyor Ningxia Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Zhenbeibao Western Studios, Ningxia Geziyi, eğlenceyi ve boş zamanları birleştiren önemli bir turistik cazibe merkezi. Burada çekilen film ve televizyon sahnelerini muhafaza ediyor.Akıllı ışıkla dolu bir film malzemesi sergi salonu, eski bir mobilya showroom, bir sanat fotoğrafçılığı sergi salonu, bir gösterim salonu ve bir restoran var. Kafeler, çömlek atölyeleri, turistik hediyelik eşya dükkanları, kostüm fotoğrafçılığı, çekimler ve sedan sandalyeleri gibi çeşitli eğlence tesisleri açıldı. Çin Eşsiz eğlence projesi: Turistlere MTV, film ve televizyon kısa filmleri yapmak, ileri teknoloji araçlarla "taklit gösteri" yapmak ve grupla seyahat videoları çekmek, bunları VCD disklere kaydetmek ve kişisel ev sinemalarında keyfini çıkarmak için sahne dekorları ve kostümler sağlayın.

4. Suyukou Ulusal Orman Parkı Suyukou Ulusal Orman Parkı, Gunzhongkou Manzara Alanı'nın kuzey kesiminde yer almaktadır. Yinchuan Şehir yaklaşık 40 kilometre uzakta Helan Dağı Çin'deki bir başka ünlü turistik yer. Suyukou ormanlık alanın ormanlık alanı 16.675 hektara ulaşmakta, orman denizi süreklidir, birçok ağaç türü vardır ve yıl boyu yemyeşildir. İlkbaharda, "leylak vadisi" çiçek kümeleri halinde kilometrelerce uzanır ve koku ilgi çekicidir, "çukur" un her yerinde kır çiçekleri vardır ve rengarenk kelebekler uçar. Yaz aylarında "Dokuz Yol Koyu", "Orman Labirenti", "Sör Orman Yolu" ve kardeş derenin diğer dolambaçlı yolları sessizce ilerler ve çam dalgaları deniz gibidir.Ziyaretçiler, içinden geçerken nerede olduklarını bilmezler. Yeşil kayalıklara bakıldığında "bitki fosilleri" sedir ağaçları dağları ve güneşi kaplar. Sonbahar ve kış mevsiminde su dibe geldi ve başka bir sahne oldu: " Beyaz yeşim "Gu" taşı yeşim taşı kadar beyaz, zarif ve zariftir; "kardeş tepe" Saga bir peri kadar yakışıklı ve güzeldir. "Bir gökyüzü çizgisi", "uçan taş", "mantar taşı" vb. Ustalar Miaocheng gibidir. "Aslanın kükreme taşı", "çömelen kaplan taşı" "Peri Rehberi Taşları" gibi doğal taş heykeller ve zengin kanyon manzarası, farklı manzaralara sahip bir gezi alanı oluşturur. "Şantiye Gecesi Cui" Qing Hanedanı'ydı Ningxia Sekiz sahneden biri.

5. Xixia Kral Mezarı Manzara Alanı Ayakta Afrika Çöldeki çöpler ve piramitler her zaman eski insan uygarlığının gizemi olarak görülmüştür. Tesadüfen, son yıllarda dünyanın doğusunda da ona karşılık gelen gizemli antik ihtişamlı bir bina keşfedildi. Çin batı Helan Dağı Aşağı çölde "Doğu Piramidi" olarak bilinen Xixia Kral Mezarı kompleksi. O zamandan beri arkeologlar, sırlarını deşifre etmek ve o yıl aniden ortadan kaybolan Xixia medeniyetini bulmak amacıyla gizemlerle dolu bir medeniyet üzerinde tekrar tekrar araştırmalar yaptılar. Batı gelişiminin sıcak noktaları arasında ülke bunu yaptı. Destek için on milyonlar harcayın - ülke Mart 2000'de Ningxia Kültürel kalıntılar yönetimi departmanı, Xixia Kral Mezarı'nın kazıları için 10 milyon yuan değerinde özel bir fon ayırdı. Batı gelişiminin sıcak noktasında Çin Batı bir sansasyon yaratmaktan kendini alamadı. Bu, Çinin Batı Kalkınma Stratejisi uygulamasında batı bölgesindeki kültürel kalıntılar için en büyük koruma projesidir. Devlet, kültürel kalıntıların korunması için 10 milyon yuan ayırmıştır. Çin Aynı zamanda tarihte benzersizdir! Bu, Xixia Mozolesi'nin 3 Nolu Mezarlığı gibi tam bir panoramik tarzda tüm mezarlığı temizlemek ve kazmak için yerli arkeoloji tarihinde ilk kez. Bölüm). Şüphesiz verir Kansai Kral Xia'nın Mezarı'nın arkeolojik keşfi, güçlü uyarıcılar ile aşılanmıştır.

6. Mingcui Gölü Eko-turizm Bölgesi Mingcui Gölü Ekolojik Turizm Bölgesi bulunmaktadır Yinchuan Xingqing Bölgesi'nin doğu tarafı, şehir merkezinin 9 kilometre batısında, doğu Sarı Nehir Toplam 6,67 kilometre kare planlanan alan ile 3 kilometre, evet Yinchuan Şehrin doğusundaki en büyük doğal sulak alan rezervi. Mingcui Gölü Sarı Nehir Doğu hareketi Ordos Platformun batı ucundaki tarihi kalıntılar, Ming Hanedanlığı'ndaki Changhu Gölü'nün hinterlandını oluşturuyor.Burada göl söğütlerle parlıyor, çimen ve ağaçlar tütsülüyor, kuşlar uçuyor ve sıçrama sırasında su ve balıkçılların uzaktan uçtuğunu görebiliyorsunuz ve rüzgar ve nilüfer her zaman yakından dönüyor. Güçlü, Jiangnan Güzellikler sazlık dalgalarında birden bire toplanıyor.Gölde 109 çeşit doğal bitki ve 97 çeşit kuş var.En meşhurları kara leylek ve Çin kazları. Her bahar ve yaz, binlerce kuş burada üreyip yaşar Ziyaretçiler geldiğinde, sazlıklar kayıkla geçer, dolambaçlı yollar sessizdir, kuş gözlemciliği labirenti, mutlu ve unutulmuş, sonsuz ve pitoresktir. Dünyanın en büyük sazlık labirenti tarafından temsil edilen on doğal nokta var.

Devam edecek!

|
To Top