Gezici Chang'an_Travel Notları - Çin Seyahati

Küçük kız, Mafengwo'yu yıllarca takip etti ve sonunda ilk seyahat notunu yazma cesaretini topladı. (Burada alkış var ). 1 Mayıs tatilinde izin aldım ve sonunda antik başkente geldim. Xi'an (Changan). Chang'an antik çağlardan beri imparatorların başkenti olmuştur.Batı Zhou Hanedanlığı, Qin Hanedanlığı, Batı Han Hanedanlığı, Xinmang, Batı Jin Hanedanlığı, Qian Zhao, Qian Qin, Later Qin, Batı Wei, Kuzey Zhou, Sui ve Tang'da 13 hanedanı vardır. Xi'an Bölgesel sermaye. Çin medeniyetinin ve Çin ulusunun önemli doğum yerlerinden biridir, İpek yolu Başlangıç noktası. (Gitmeden önce birçok seyahat notunu ve rehberi kontrol ettim) Seyahat planı: 1.gün: Huashan 2. Gün: Terracotta Savaşçıları-Qin Mozolesi-Huaqing Kaplıcaları (Klasik Bir Günlük Tur Rotası)

3 gün: Shaanxi Tarih Müzesi + Big Wild Goose Pagoda Müzik Çeşmesi Eve geri dön

Uzun tatilin ilk gününde kız oynadı ve antik başkente geldi.Yol boyunca meydana gelen tümsekler kızı derinden rahatsız etti. To 'ye geldiğinde uykuya daldı, kendini toparladı ve ikinci gün için savaşıyordu. Huashan için hazırlık. 1. Gün: Büyük Savaş Huashan tırmanış Huashan Kız daha önce ödevini yaptı ve sonunda karar verdi Dingxi Kuzeye git ve git. Sabah erken geldi Huashan Kuzey İstasyonunda, tren bileti önceki gece resmi tren web sitesinden satın alındı ve sadece 38,5 yuan'a mal oldu. Görünüşe göre bu yatma treni geçici olarak eklendi, genellikle mevcut değil ve gidilmesi en ucuz olanı Huashan Ekspres tren, genellikle yüksek hızlı tren 54,5 rail büyük bir hazine aldı. Dönüş yolculuğunda çok fazla insanın bilet alamayacağından korktuğumuz için akşam 6: 30'da hızlı tren biletleri aldık ve vaktimiz olmadan biletlerimizi değiştirdik. bir yer Huashan Kuzey İstasyonuna ücretsiz otobüs bulmak için meydana gidebilirsiniz. Huashan Turistik yerler, yaklaşık 20 dakika, mesafe çok uzak değil insanlarla dolu (1 Mayıs tatili insanlarla dolu), araba süper yavaş gidiyor. Manzaralı noktaya vardığımızda cep telefonumuzla satın aldık. Huashan Biletler Xifeng Teleferiği, (ps: Huashan Biletler 180 ¥, Xifeng Teleferik ¥ 180, artı dağa giden teleferik otobüs bileti 40 ¥. O zamanlar Ctrip.com faaliyetlerle uğraşıyordu ve Uygulamayı 20 ¥ indirim almak için kullandık. Başlangıçta, personel biz de dağdan inişi satın almamızı tavsiye etti, ancak biz nasıl ineceğimize karar vermeden önce iniş teleferiği için bilet almadık.

Dağa doğru yolculuk r Teleferiğe ulaşmak yaklaşık 40 dakika sürer. Teleferiğe binmeden önce bir merdivene tırmanmanız gerekir. Xifeng Teleferiği sekiz kişilik bir arabadır. Xifeng Teleferiği şiddetle tavsiye edilir. Huashan Güzel manzara ve küçük dağlar da ücrete değecektir.

Yukarıdakilerin hepsi teleferikle çekilmiş güzel manzaralar, güzel değil mi?

West Peak'e vardığınızda, kendi başınıza bir gezi rotası bulabilirsiniz. Huashan . Rotamız West PeakSouth PeakZhongfengWinter PeakNorth Peak'dir. Süreç kendi zirvelerine ulaştı (zaman sorunları ve fiziksel güç nedeniyle kuzey zirvesine gitmedi), uzun gökyüzü plank yolu çok tavsiye edilir, ancak oynamak için 2 saat sıraya girdik, uzun zaman aldı. , Herkese uzun sırayı göster.

Heyecan verici ve heyecan verici, ayrıca çevredeki dağların güzel manzarasının tadını çıkarabilir ve doğanın harika eserini iç geçirebilirsiniz. tüm Huashan North Peak'e indik. Neredeyse beş buçuktu. Biletimizi geçici olarak değiştirdik. Yorulduk ve teleferikten aşağı indik. Bir insan ve insan deniziydi. North Peak Teleferiği'ne ve dağdan inmek bir buçuk saat sürdü (North Peak Teleferiği ¥ 80). Dağın eteğinde dışarı çıkın (20 ¥ / kişi) Geri dön Xi'an Akşam neredeyse saat dokuzdu ve Chang'an yemek tezgahına gitmeyi planlıyordum ama kapalıydı, bu yüzden yakındaki şişlere gittim.

2. Gün: Klasik Xi'an Bir günlük tur (Terracotta Savaşçıları ve Atları-Qin Mozolesi-Huaqing Havuzu) Biz bir gazete grubuyuz ve bu gün çeşitli açıklamalara ve bir geziye ihtiyacımız var, sadece gruba katılmaya karar verdik ve maliyeti benzerdi.

Ziyaretçiler 1 Mayıs tatilinin ikinci gününde zirveye ulaştı. Neyse ki, bildirdiğimiz tur sabahları Terracotta Savaşçıları ve öğleden sonra Huaqing Havuzu idi. Çoğu tur grubunun tersi oldu ve yoğun ziyaret dönemini şaşırttı. Terracotta Warriors and Horses'a girerken, üzerinde çok fazla şey izlemiş olabilirsiniz, hayal ettiğiniz kadar şok edici değil, ancak çok fazla insan olduğu için üzülmüş olabilirsiniz. Arkadaşlarla tartıştıktan sonra, ziyaretimizin pişmiş toprak savaşçılar ve atlarla aynı seviyeden değil, sadece yukarıdan aşağıya baktığı, eğer düzse, daha da şok edici olabilir. Teknolojimiz ilerlediyse, boyalı pişmiş toprak savaşçıları görebilir ve tarih ve kültüre daha derine inebiliriz. Qin Mozolesi aslında Terracotta Savaşçıları ve Atları ile ortak bir bilettir. Bu sadece küçük bir dağ çantasıdır. Tur rehberi İmparator Qin Shihuang ve Wu Zetian'ın 100 yıldır taşınamayan mezarlarını tanıtır. Herkes ayrıntıları merak eder ve yalnızca önce diğerlerini inceleyebilir. Cenaze eşyaları ancak teknik seviyeye ulaşılmadıkça kazılacaktır, kızın bu hayatta görme şansı yoktur, bir sonraki hayatı bekleyin. . . . Huaqing Chi, Concubine Yang ve Tang Ming'den İmparator Li Longji'nin aşk hikayesi . En ünlüsü Yang Guifei'nin bir zamanlar 8 ilkbahar ve sonbaharda Haitangtang'da (imparatorluk cariye havuzu) yıkanması ve kaplıca suyunun pürüzsüz ve jelleşmiş olmasıdır; Xi'an Olay orada değil Xi'an Huaqing Sarayı'nın beş salonu ve Bingjian Köşkü'nde çıkan ilk atıştı. Çünkü önceki gün tırmandım Huashan Nuwa İmparatoriçe'ye saygı göstermek için Lishan'a gidecek kimse yok.

Bir günlük turun sonunda şehre neredeyse saat altıda döndük ve durmadan tekrar tırmandık. Xi'an Eski şehir duvarı, gün batımını seyretmek , tarihin sesini dinlemek için.

Bir günlük yorgunluğun ardından kaçırdığımız restorana, Chang'anın tadı çok güzel ve uygun fiyatlı büyük markaya gittik. Erken gidip gölge kuklası gibi performanslar sergilemek zorunda kaldık ama maalesef programımız performansa yetişemedi. Bu şiddetle tavsiye edilir

3 gün: Shaanxi Tarih Müzesi + Big Wild Goose Pagoda Müzik Çeşmesi Sabah ziyaretini önceden online olarak rezerve ettiğim için erken kalkmadık.Günde sadece 500 online rezervasyon yeri var, bu da bilet almak için sırada beklemekten çok daha hızlı. (Not: Pazartesi günleri kapalıdır. Online rezervasyon için çok hızlı bilet toplama için özel bir giriş vardır.)

Shaanxi Müzesi'nden çıktıktan sonra Big Wild Goose Pagoda yakınlarında yemek yemeye gittim.Yemekten sonra Kuzey Meydanındaki fıskiye şovunu izlemek için gün boyu Kuzey Meydanına gittim, çok mutlu oldum. Hepsi bir blok Asya En büyük çeşme meydanının Fangrong'u çok şanslı. Su var, eski kuleler var, mükemmel.

Her ne kadar bu yolculuk sırasında Dingjia'nın küçük çıtır domuz etini ve Jiajia'nın çorbalı köftelerini denemek için Huimin Caddesi'ne gitmeyen bir gurme gibi pişmanlıklar da var. Ama tüm yolculuk çok mutluydu ve başka bir hasattı.

|
To Top