Shengsi Üç ve Dört Günlük Tour_Travel Notları - Çin Seyahati

ilk gün Biz den olan Şangay Nanpu Köprüsü'nden ayrıldı. İki tür bilet vardır: biri Nanpu Köprüsü Otobüs Terminali'nden bilet satın almak, diğeri ise çevrimiçi bilet rezervasyonu yapmak. Hepsi araba ve feribot biletleri (çevrimiçi rezervasyon iki hafta önceden gerektirir). Nanpu Köprüsü'nün doğrudan erişimi var Wolfberry Adası Biletler (genellikle gergin ve önceden rezerve edilmesi gerekir) Biletleri doğrudan Nanpu Köprüsü Otobüs Terminali'nden aldık ve aynı gün biletleri almaya gittik Wolfberry Adası Biletler satıldı. Aldık Shengsi Yüzden fazla araba ve feribot bileti artı sigorta vardır. Nereden Şangay Kalkış 13:00 Shengsi Saat 5:30 (yavaş tekne bileti) Tekne daha büyük, bu nedenle teknede fotoğraf çekebilirsiniz.

Tekneden iskeleye inin ve K001 otobüsünü şehre götürün (daha müreffeh nesil: Diamond Court, Çin Tıp Hastanesi'nin yanında) O zamanlar Meituan'da 100 geceden fazla bir otel rezervasyonu yaptık. Otel bagajla ilgilenip 18 koydu. Etrafına tıklayın. Otelden, otelin karşısındaki K003 otobüse binip Jihu Plajı'na gidin (otobüs bir yuan, taksi on yuan. Buradaki taksi sayacı kullanmıyor).

Jihu Beach'in akşam saat 18: 30'dan itibaren bilet başına 20 yuan ücret alması gerekmektedir. Suda oynayabilir, fotoğraf çekebilir, geceleri şenlik ateşi partisi ve fenerler yapabilirsiniz.) Geceleri yol kenarında mangal ve deniz mahsulü tezgahları var.

sonraki gün Nereden Shengsi İçin Wolfberry Adası Xiaocaiyuan İskelesi'nden en erken kalkış sabah 7: 30'du. Xiaocaiyuan İskelesi'nden bilet almak zordur. Güvenli tarafta olmak için önce ilçedeki otobüs durağından bilet alın (K001 otobüsü otobüs durağına gidebilir). Xiaocaiyuan İskelesi'ndeki yerel halkın geçiş önceliği vardır, bu nedenle bileti satın almak daha zordur. Bir gün önceden satın alabilirsiniz. 7:30 bileti. Aynı gün saat 11:00 ve 13:00 civarı bilet satın alabilirsiniz (6:50 de ayrıldık ve bilet almak için utanç verici bir yolculuktu, ancak birkaç virajdan sonra 8:30 bilet aldık). Wolfberry Adası Bir otel rezervasyonu yaptık ve saat on bir civarında check-in yaptık, kısa bir aradan sonra adayı dolaşıp oyun oynadık. Gün batımını izlemek için "Dağların ve Denizlerin Harikaları" na gittik (gün batımını izlemek için en iyi yer, yerel halk Xiaoxi'yi tanıttı. Tianshan )

Akşam Dawang Beach'teydik. Dawang Sahili'nin yanında çok sayıda deniz mahsulü tezgahı var.Yemeye gittiğimiz tezgah fena değildi ve fiyatı iyiydi (burada yemek daha konuşkan ve baharatlı, patrona daha fazla acı biber eklemesini söylemeyi unutmayın). Favori deniz mahsulleri kızarmış erişte

3. Gün: Gün doğumunu görmek için sabah 4'te yola çıkın. Shengshan Adanın doğu uçurumunun uçurumlarına bir araba kiralayın (araba otelin sahibi tarafından yapılmıştır) Shengshan Ada kapalı Wolfberry Adası İki adanın bir köprü ile birbirine bağlandığı Sanjiao Köprüsü de bir cazibe merkezidir. Yolculuğu kolaylaştırmak için rıhtıma tekne almaya gerek yoktur. East Cliff 25 bilet istiyor. Sezon dışında bilete gerek yok gibi görünüyor.

Güneşin doğuşunu izledikten hemen sonra ıssız köy. Köye insansız gitmenin iki yolu var Köye girmek için tekneye binmeniz gerekiyor.Yöre sakinlerine tekne biletini nereden alacağınızı sormanız gerekiyor, diğeri ise tüm köyü yukarıdan görmek için araba kullanmanız gerekiyor Bilet 20 yuan.

Issız köye gittikten sonra öğlene kadar dinlenmek için otele geri döndük ve bir kase 30 yuan için efsanevi deniz ürünleri eriştesini yedik. Saat 13:00 civarında, oynamak ve kum biriktirmek için doğrudan Dawang Köyü plajına gittik Bu plaj nispeten küçük. Şahsen hayır düşünüyorum Shengsi Jihu plajı eğlencelidir. Ama öğleden sonra da oynadık

Ada özellikle akşamları sessizdir. Bu ada nispeten ilkel. Bu adadaki balıkçılar da çok basit ...

Akşam yemeği için, taze deniz ürünleri satın almak için doğrudan plajın yanındaki sebze pazarına koştuk ve 15 yuan'lik bir tabağı işlemek için restorana gittik (mal sahibiyle konuşabilirsiniz, piyasa fiyatı 20 yuan) Buradaki deniz ürünleri çok şişman hahahaha. Son zamanlarda balık avlama moratoryumu olduğu için çok fazla deniz ürünü türü yok, en çok kabuklu deniz ürünleri var.

Dördüncü gün Sabah 7: 20'de otobüsle çıktık Shengshan İskeleye geri tekne Şangay . Feribot biletleri otel sahibine önceden bizim için rezervasyon yaptırdığı söylendi. Üç Resif Köprüsü'nden sonra, Shengshan Su ürünleri pazarı. Kaldığımız otelin sahibi çok güzeldi ve bizi özel olarak otogara yolladı. Tekne rötar yaptı, bu yüzden tekneye bindik ve adadan 08: 30'da Shenjiawan İskelesine gittik ve sonra arabayı geri aldık Şangay Nanpu Köprüsü. Biletler ayrıca araba ve feribot biletleri.

Özetle, oldukça iyi. . .

|
To Top