Üç Dağ ve Beş Kutsal Dağ-Lushan Tour_Travel Notes - Çin Seyahati

15 Nisan 2011 akşamı, özlem Lushan turu nihayet gerçekleşti! 16 Nisan 2011 günü sabah 07: 08'de üç arkadaşımla Jiujiang İstasyonuna gittim. İstasyondan çıktığımızda yağmur yağıyordu ve kalbimizde mırıldandık: Burada Lushan'da nasıl oynayabiliriz? Önce, doğrudan uzun mesafe otobüs durağına gidin ve bunun hakkında konuşun (tren istasyonundan otobüs istasyonuna 10 yuan). Otobüs durağı, Lushan Dağı'na bir otobüs bileti alacak. Şu anda, bir taksi şoförü yanımıza geldi: Bugün yağmurda Lushan Dağı'na gitmek uygun değil, bu yüzden önce dağa çıkmayın. Sizi Lushan Dağı'nın en ünlü doğal noktası olan "Sandie Spring" ile tanıştıracağım. "Şu anda yağmur yağıyor, tam Lushan Şelalesi'ni izlediğimde çok mantıklı davrandım. Li Bai'nin anlattığı şelalenin bulunduğu yerde "Sandie Pınarı" olduğunu da biliyoruz. Hepimiz ilgilendik ve fiyatı bir gün boyunca şoförle görüştük, tüm maliyetler yemeksiz 900 yuan (Sandie Spring 64 yuan, Bailudong Academy 20 yuan, Bilongtan 27 yuan, Jiujiang Suojiang Building 20 yuan, Xunyang Building 20 yuan dahil) Biletler ve Shanglushan ücreti için 25 RMB). Araba bizi "Sandie Spring" yolunda hızlı bir şekilde sürdü. Hâlâ yağmur yağıyordu, sürücü arabanın neden bu kadar hızlı gittiğini bilmiyordu. Bir sorun gördüm ve sürücüye şunu hatırlattım: "Usta, bu kadar hızlı sürmeye gerek yok. Hala yağmur yağıyor. Önce güvenlik! Daha az oynayalım. Geziler tamam, ancak güvenlik en önemli şey. " Bundan sonra hız önemli ölçüde düştü. Yaklaşık 30 dakikada Lushan'ın doğu kapısına ulaştık.

Girdikten sonra, kişi başı 3 yuan servis otobüsüne binin ve yol boyunca manzaranın tadını çıkarmak için merdivenlerden yukarı çıkın

Yaklaşık bir saat emekledikten sonra nihayet "Sandie Spring" e ulaştım.

Gerçekten "Samanyolu'nun dokuz gün düştüğünden şüphelenilen üç bin fit aşağıya uçuyordu." Li Bai'nin şiirlerini hatırlatan bu nadir güzelliği takdir ediyor. Güzel! Mutlu! İnsanları oyalayın. Öğle yemeği için dağdan aşağı indikten sonra saat 12 sularında şoförlü bir restorana gittik.Restoranda yöresel spesiyalitelerimiz vardı: rock tavuk, rock balığı ve taş kulak. Dördümüz ve şoför toplam 290 yuan harcadık. Daha sonra, bu sezon Lushan'da kaya tavuğu olmadığını öğrendim ve yediğimiz tek şey kurbağa gibi davranmak, ah, bağırmak! Bundan etkilenmiyoruz ve oynamaya devam ediyoruz. Kısa bir aradan sonra, antik Çin'deki dört ünlü akademiden biri olan "Bailudong Akademisi" ne gittim.

Sonra Bilongtan'a gittik, fiziksel gücümüz ve diğer nedenlerle Bilongtan'ı görmek için zirveye ulaşmadık, gölgesiz, yolda sadece birkaç fotoğraf çekildi.

Dağdan aşağıya devam edin ve Jiujiang Şehrine geri dönün. Suojiang Kulesi, Suojiang Kulesi, Xunyang Kulesi'ni ziyaret etti ve Jiujiang Yangtze Nehri Köprüsü'nü gözden kaçırdı.

Turdan sonra, şoför arabasını fırçalamayı bitirdikten sonra şoför bizi Lushan'a götürdü. Araba virajlı dağ yolunda ilerliyordu. Sürücünün becerileri gerçekten harikaydı. Arabada beşikteki bebekler gibi sallanıyorduk. Bir otobüs keskin bir virajla yaklaştı ve neredeyse temasa geçti. Bizi soğuk bir terle korkuttu. Sonunda Lushan Dağı'nın tepesindeki Guling Kasabasına, salınımımız ve gerginliğimizle ulaştık.

Manzaralı noktaya girmek için kişi başı 180 yuan bilet aldım Bu zamana kadar geç oluyordu ve sıcaklık çok düşüktü ve dağdan çok daha düşüktü ve hepimiz titriyorduk. Evde kaldığımız bir aile oteliyle iletişime geçtik. Sahibinin soyadı Huang'dır ve biz ona internette Huang Teyze diyoruz. Huang Teyze, çok mütevazı, orta yaşlı bir kadın. Bizi sıcak bir şekilde karşıladı. Bizi ertesi günün oyun rotasına tanıtmak için inisiyatif aldı ve bizim için bir tur rehberi ile temasa geçti. Tur rehberi ücreti çok ucuz ve günde sadece 30 yuan. Huang Teyze'nin altı tabak ve bir çorba ile akşam yemeği (kişi başı 15 yuan), konaklama koşullarında genellikle sıcak su, tuvaletler ve temiz yataklar (kişi başı 30 yuan) bulunur. Hepimiz akşam yemeğinden hemen sonra uykuya daldık ve bulaşık yıkadık ... (Ayrıca Huang Teyze'nin otelini internetten de öğrendik. Lushan'ı ziyaret etmek istiyorsanız, konaklama için yüksek gereksinimleriniz yoksa, Huang Teyze'nin evine gitmenizi öneririm. Huang Teyze'nin telefon numarası: 1387027889507928208395) Ertesi gün, 17 Nisan 2011. Kalkıp bulaşık yıkadıktan sonra yola çıkmaya hazırsınız. Hadi Guling Kasabası'nda sabaha ve temiz sokaklara bir göz atalım.

Guling Kasabasında kahvaltı ucuz değil ve gitmeye hazırız. Uçan taş:

Lushan Feilai Taşı

Ruqin Gölü

"Antik çağlardan beri, bir peri mağarasının tehlikeli zirvelerde sonsuz manzarası vardır"

12:30 civarı öğle yemeği için basit hazır erişteler ve ıslatılmış pençeler Yemek yerken biraz dinlendik, yemek yedikten sonra tekrar yola çıktık. Wulongtan:

Huanglongtan:

Üç Hazine Ağacı:

Lulin Gölü:

Zaman kısıtlamaları nedeniyle "Wulao Zirvesi" ve "Hanpokou" manzaralı noktalara gitmedik, üzgünüm! Belki sonra!

Lulin Gölü'nde dinlendikten sonra, tur rehberi 20 yuan karşılığında bir taksiye başvurdu ve bizi Guling Kasabası Otobüs Terminali'ne götürdü. 13:40 civarında, Jiujiang'a giden otobüse bindim (kişi başı 15 yuan) ve dağdan aşağı indim! Güle güle! Lushan! Jiujiang Otobüs Terminali:

Otobüs istasyonundan tren istasyonuna taksi hala 10 yuan. Jiujiang Tren İstasyonu:

Tren istasyonuna geldiğinizde acele edin ve dönüş bileti alın. Diye sorduğumda sadece koltuksız bilet olduğunu fark ettim, bu yüzden onları satın almalıyız, geri dönmek istiyorsak geri dönmeliyiz. K612 saati 17: 05, Jiujiang Bengbu'ya gitti. Neyse ki zekiydik. Koltuğumuz yokken trenin yemek vagonuna gittik. Burada yemek yiyebiliriz. Yemekten sonra çay koltuğu alabiliriz. Koltukları zar zor kullandık. Evde oturmak için olmasaydı kim burada yemek isterdi? Evet (yemekler için 240 yuan, kafeler için kişi başı 30 yuan). Tren 18 Nisan 2011 günü saat 01: 40'da Bengbu'ya vardı. Keyifli yolculuk bitti! Yorgun ve mutlu!

|
To Top