Northeastern Üniversitesi bir yüzyılın değişimlerini anlatıyor, Lu Xun Güzel Sanatlar Akademisi ulusal omurgayı geliştiriyor - Çin Seyahati

kuzeydoğu Üniversite Nisan 1923'te kuruldu. Ağustos 1928'den Ocak 1937'ye kadar ünlü vatansever general Zhang Xueliang, müdür olarak görev yaptı. "18 Eylül" olayından sonra, kuzeydoğu Üniversite Pekin'e taşınmak zorunda kaldı, Kaifeng , Xi'an , Siçuan Üç istasyon ve diğer yerler. Ağustos 1950'de, Shenyang Mühendislik okulu, Fushun Maden Uzmanlığı Anshan Mühendislik ve teknik ekip kuzeydoğu Mühendislik Koleji. Mart 1993'te yeniden adlandırıldı kuzeydoğu üniversite. Dongda Jianyou Çin İlk üniversite yazılım parkı, ilk analog elektronik bilgisayar ve listelenen ilk okul işletmesi.

Yüz yıl önce Baishan Siyah su , Dağlar ve nehirler kırıldı ve insanların geçimi kalmadı. Ulusal kurtuluş, ulusal bağımsızlık ve kurtuluş, Çin halkının hayalleri haline geldi. Fengtian'ın valisi ve valisi olan üç doğu vilayetinin ziyaret elçisi olan Zhang Zuolin, Fengtian Eyaleti Valisi Vekili Wang Yongjiang'ı ve Xie Yinchang Eğitim Departmanı müdürü olarak kabul edildi. " kuzeydoğu Müreffeh ve güçlü olmak, yabancılar tarafından işgal edilmemek için, eğitim kurmalı ve çeşitli alanlarda yetenekler geliştirmeliyiz. Modern bir üniversitenin kurulması, yabancı saldırganlığa direnmek için bir önlem olarak alındı. 1923'te, okulu yönetmenin asıl amacı, saldırganlığa direnmek ve ülkeyi zenginleştirmekti. kuzeydoğu Üniversite resmi olarak Baishan Siyah su Eğitim ve öğretimi teşvik etme ve ülkeyi kültür yoluyla kurtarmanın pankartı yükseldi.

Doğu Üniversitesi ilk kurulduğunda, o dönemde gençlerin artan şaşkınlığına yanıt olarak, ilk müdür Wang Yongjiang, gençlerin kibirli ve şans eseri olmalarını önlemek için ilk öğrenci açılış töreninde dört karakterli okul sloganı "Bilgi ve Eylemin Bütünleşmesi" ni yazdı. Çalışırken gerçeklerden gerçeği arayın, daha az konuşun ve daha fazlasını yapın. Dört karakterli okul sloganı eskiyor kuzeydoğu Üniversitenin her zaman izlediği okul felsefesi.

"Bilgi ve eylemin birliği" zihin öğrenme ustası Wang Shouren'den söz ediyor. Sözde "bilgi ve eylemin bütünleşmesi" sadece genel bilgi ve uygulama arasındaki ilişki değil, daha da önemlisi, insanların ahlaki bilinci ve düşünceleri ile insanların ahlaki uygulamaları ve gerçek eylemleri arasındaki ilişkiyle ilgilidir. Bu pratik ve diyalektik birleşik, okul tarafından yürütülen "bilgi" ve "eylem" düşüncesi doğrultusunda, kuzeydoğu Okulun kuruluşunun ilk günlerinde üniversite kurulmaya başladı kuzeydoğu Üniversite fabrikası, öğrencilerin uygulamada gerçek bilgileri edinmelerini ve öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlar. Fabrika sadece üniversite öğrencilerinin akademisyenlik ve yerinde staj eğitimi alabileceği bir yer değil, aynı zamanda topluma hizmet, lokomotifler, lokomotifler, binek ve yük vagonları imal edip onaran, yurtiçi üniversiteler arasında benzeri olmayan bir yer. Mevcut bakış açısıyla, kuzeydoğu Üniversite, üretim, öğretim ve araştırmayı ayırt edici özelliklerle birleştiren uzun bir geleneğe sahiptir.

"Sürekli kendini geliştirme", Değişimler Kitabındaki Qian Gua'nın Xiang Chuan'ından gelir. Kelime şöyledir: "Cennet sağlıklı yürür ve beyler özgüven için çabalamaya devam eder." kuzeydoğu Üniversitenin üçüncü rektörü öğrencilere şunları söyledi: "Umarım sağlam bir hırsınız olur ve öğrendiklerinizi kullanırsınız. Ülkenin her yerinden bilim adamları aynısını yapabilir. Çin Öz gelişim. "için kuzeydoğu Üniversite bu kuzeydoğu Bölgesel kültürel pankartlar ve manevi kaleler açısından, öğrencileri eğitmek için kendini geliştirme ruhunu kullanmak, öğrencileri sadece çok çalışmaya ve ilerleme için çabalamaya teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin ulusal sorumluluk ve misyon duygusuna ilham verir. O zamandan beri, "Sürekli kendini geliştirme, bilgi ve eylem birliği", Usta Dong'un öğrencileri tarafından aktarılan inanç ve ideal haline geldi.

Zhang Xueliang, okulun kontrolünü ele geçirdikten sonra, "ileri düzey akademisyenleri araştırma, özel yetenekler geliştirme, toplumun ihtiyaçlarını karşılama ve kültürel gelişim arayışı" okul misyonunu açıkça ortaya koydu. Büyük meblağlar bağışladı, okul binaları inşa etti, ağır bir şekilde işe aldı ve akıl hocaları aldı. kuzeydoğu Üniversitenin "gerçek bir çalışma tarzı, iyi öğretmenler topluluğu ve son derece gelişen yetenekli insanlar topluluğu" vardır. "Profesör yönetimi" uygulandı ve Zhang Shizhao, Liang Shuming, Feng Zuxun, Liang Sicheng, Lin Huiyin, Zhao Hongzhu ve diğerleri gibi çok sayıda akademik ünlü ders vermek için okula geldi; kuzeydoğu Üniversite konseyi (üniversite komitesi), Çin'de bir ilk olan üniversitenin yönetimine katılmak için, üniversite gelişimi için doğru görüşlere ve iddialı planlara sahip, hayatın her kesiminden ünlüleri işe aldı.

18 Eylül Olayı'ndan sonra, kuzeydoğu Üniversite 18 yıl boyunca sürgün yoluna girmek zorunda kaldı. Usta Old Dong tanımladı kuzeydoğu Üniversite "bitmeyen bir kültür treni" dır. Dong Dong'un ustalarını ve öğrencilerini tüm yol boyunca taşır ve durur. Kaifeng , Xi'an , Üç istasyon, hepsi Dong ustaları figürünün ve tüm yol boyunca savaşan ve çalışan öğrencilerin arkasında kaldı. 1935'te Dong Üniversitesi öğrencileri, 9 Aralık Hareketi'nin geçit töreninin ön saflarında kol kola ve omuz omuza yürüdüler. Dongda Üniversitesi'nde hareketi bizzat tecrübe eden öğretmenlerden Yan Shushi, ölümü ev olarak gören öğrencilerin hayranlık uyandıran ruhundan etkilendi ve ünlü şair Guang Weiran'ın "Mayıs Ayındaki Çiçekler" üzerine güçlü ve kalıcı bir melodi besteledi. Bu en erken kuzeydoğu Üniversite öğretmenleri ve öğrencileri arasında söylenen şarkılar hızla ülke geneline yayıldı ve tanınmış Japon karşıtı kurtuluş şarkıları haline geldi.

1950'de birkaç kez yeniden adlandırıldı ve düzenlendi kuzeydoğu Üniversite (zaman adı kuzeydoğu Mühendislik Koleji, 1993'te yeniden adlandırıldı kuzeydoğu Üniversite) içinde Shenyang Nanhu zor başladı. "Sürekli kendini geliştirme, bilgi ve eylem birliği" ruhuna güvenen Usta Dong, "rüzgârın göğüslerini estiği, insanların burnunu örtmek için savaştığı, hendek ve yarı gübre" çorak arazinin, binalar ve açık yollar inşa ettiği, çorak arazileri temizlemek için ağaç diktiği ve sıfırdan başlamış olduğu bu çorak arazide doğdu. Kampüsü yeniden inşa edin. Metalurji Müzesi, Mimarlık Müzesi, Elektromekanik Müze, Madencilik Müzesi ve Bilgi Müzesi gibi bir dizi simgesel yapının tamamlanması ve kullanılmasıyla birlikte yeni bir hayat kazandı. kuzeydoğu Üniversite aynı zamanda bir okulu yönetme fikrini bir okulu yöneterek ülkeyi kurtarmaktan güçlü bir ülke haline getirmiş ve daha parlak bir yeni yolculuğa çıkmıştır.

Kurulmuş Çin İlk endüstriyel elektrik otomasyon bölümü; bağımsız araştırma ve geliştirme Çin İlk simülasyon bilgisayarı; vanadyum ilmenit eritme işleminde dünya ocak birikimi sorununu çözdü; Red Arrow-73 anti-tank füzesinin kontrol komutlarının çapraz bağlanması nedeniyle hedefi vuramadığı ana sorunu çözerek füzenin isabet oranını 10 mermiye çıkar 9; gelişmiş Çin İlk yerli CT makinesi; inşa Çin Proses Endüstrisi Entegre Otomasyonunun ilk Devlet Anahtar Laboratuvarı kuruldu; Çin İlk çelik ortak teknoloji işbirlikçi inovasyon merkezi, üst düzey tıbbi görüntüleme ekipmanı ve uygulama işbirliğine dayalı inovasyon merkezi ... Dongda tarafından yaratılan bu "ilkler" Çin Gençleşmesi ve yükselişi " Çin mucize"! Çin Mühendislik Akademisi Akademisyeni, kuzeydoğu Üniversiteden Profesör Wang Guodong, Dongda'nın okul sloganının ruhuna dair kendi anlayışına sahiptir. Sık sık "kendini geliştirme, bilgi ve eylem birliği" nin her Dongda kişisine bırakılan en değerli manevi zenginlik olduğunu söyledi. "Bu ilham, pragmatizm, çalışkanlık ve pratiklik geleneği bugün de devam ediyor. Dongdanın kültürünün vazgeçilmez bir parçası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda nesiller boyu genç öğrencileri de besledi. " Yirmi altı yıl önce, Neusoft Group'un şu anki başkanı Liu Jiren başkanlığındaki Doğu Üniversitesi'nden üç genç, bir bilgisayar yazılımı ve ağ projesi oluşturmak için okulun bilgi kütüphanesindeki boş bir sınıfta üç bilgisayar ve 30.000 yuan fonla işe başladı. O zamandan beri araştırma odası, ticaret denizinde hararetli bir şekilde savaştı. kuzeydoğu Üniversite efsanesi aynı zamanda bir Çin Yazılım endüstrisinin efsanesi! Çin İlk üniversite bilim parkı geldi Çin Bilgisayar yazılımları için ilk uluslararası mühendislik araştırma merkezi Çin İlk üniversite yazılım parkı Çin İlk Ulusal Meşale Programı yazılım endüstrisi üssü olan Neusoft Group, çok sayıda ulusal ilke imza attı ve hızlı gelişimi, kuzeydoğu Üniversitenin güçlü bilimsel ve teknolojik desteği, Dongda halkının okul sloganının ruhu altında ülkeye ve bölgesel ekonomik ve sosyal kalkınmaya hizmet etme konusundaki büyük hırsından yararlanmaktadır!

Sosyal evrim geri döndürülemez, kuzeydoğu Üniversitenin "sürekli kendini geliştirme, bilgi ve eylem birliği" sloganı da sürekli olarak zamanın beslenmesini özümsemekte ve daha derin çağrışımlarla donatılmıştır. Bugünün bakış açısından, "sürekli kendini geliştirme" devralmak ve ileriye taşımak demektir kuzeydoğu Üniversitenin vatansever geleneği, Çin Yeni tip sanayileşme sürecinde, yüksek öğrenim reformunun ön saflarında olmaya çalışmak, zamana ayak uydurmak, sürekli yenilik yapmak ve birinci sınıf bir yüksek öğrenim kurumu olmak; "bilgi ve eylemin entegrasyonu", gerçeklerden gerçeği arama, teoriyi uygulama ile bütünleştirme ve bilgiyi eylemle birleştirmenin ideolojik çizgisine bağlı kalmaktır. Çalışma ve yazma tarzını uzlaştırın, yeni bilim, teknoloji ve beşeri bilimler ve sosyal bilimler bilgilerini kabul edin ve yayın, sadece zihni ve becerileri donatmak için yüksek teknolojiyi kullanmakla kalmaz, aynı zamanda ruhu ve zihni geliştirmek için yeni beşeri bilimler ve kültürü de kullanın, böylece hem konuşabilir hem de yapabilir, sözler ve eylemler tutarlı olur. Bu ruhun rehberliği altındadır, kuzeydoğu Üniversite her zaman "toplumda kök salmayı ve gelişime liderlik etmeyi" kendi sorumluluğu ve misyonu olarak alacak ve "bilim ve eğitim" alacaktır. Xingguo Kendi hedefi ve görevi olan "ülkeyi yeteneklerle güçlendirmek", ulusal ekonomik ve sosyal kalkınmanın ihtiyaçlarına aktif olarak uyum sağlamak, teknolojik gelişme eğiliminin vaftizini karşılama inisiyatifini almak, ilk olmaya cesaret etmek, gelişmiş olanı yakalamak ve ülkeyi güçlendirmek için ilham vermek! Dongda mezunları, selefi Çin Mühendislik Akademisi Dekan Yardımcısı Akademisyen Gan Yong bir keresinde duygulu bir şekilde şunları söyledi: Mezun olduğum okulda sadece sağlam temel bilgileri öğrenmekle kalmadım, daha da önemlisi, mezun olduğum okulun görkemli vatansever geleneğinden etkilendim ve Lu Zhongwu gibi öğretmenlerin titiz akademik ruhundan etkilendim. Bu, zorlukların üstesinden gelmeye devam etmemi ve sürekli ilerleme kaydetmemi sağladı. Bugün, tüm dünyadaki Dongda halkı için," sürekli kendini geliştirme, bilgi ve eylem birliği "artık basit bir slogan değil. Bu, kalpte içselleştirilen ve eylemde dışsallaştırılan ebedi manevi inançtır!

Lu Xun Sanat Enstitüsü, Shenyang Kampüs bulunur kuzeydoğu Ünlü yüksek teknoloji endüstrisi caddesi-Sanhao Caddesi'nde bulunan siyasi, ekonomik ve kültürel merkez, Shenyang Kent Barış No. 19 Sanhao Caddesi, Bölge, şehir merkezinde olmasına rağmen, kampüsü gürültülü alanda sessizdir ve sessiz öğrenme ortamını kaybetmemiştir. "Yandaki" Shen Yin gibi, Lumei kampüsü de küçük ve güzel. Hafta sonu kampüsünde az sayıda öğrenci var, bu yüzden burada sessizlik önemli bir özellik haline geldi, ama aynı zamanda sessizlik. Yavaş olmak için yeterince zamanım olabilir. Dışarıdaki hiçbir şeyden rahatsız olmadan sessiz bir kampüste yavaşça düşünün.

Kışın öğleden sonra gökyüzü nadiren açık. Dışarısı sonbahar gibi olsa da, güneş hala sıcak. Bir kişi Lumeinin kampüsünde bisiklete biniyor. Son zamanlarda beynimi rahatsız eden pek çok sorun var. , Her gün büyük ama meşgul bir şey yok, durmak ve kalbimin bir şey düşünmesine izin vermek için boş zaman bulamıyorum. Ve sessiz ve huzurlu kampüste, nihayet sakinleşebilirim, düşünerek, benimle fotoğraf çekebilirim, lens Lu Mei'nin köşesini içerir.

Lumei'nin onlarca yıllık bir okul yönetme geçmişi vardır ve okul yönetmenin uzun geçmişi derin kültürel çağrışımlar biriktirmiştir.Kampüs, modern yüksek binalar ve zaman damgalı eski binalarla iç içe geçmiştir. Kışın ağaçlar yağmurlu havalarda hala uzun ve diktir ve mutlu sincaplar kışın soldurma manzarasını görebileceğiniz ormanda zıplayıp durmaktadır.

Şehrin müreffeh bölgesinde yer aldığından, kampüs çevresindeki binaların çoğu yüksek binalar iken, etrafı yüksek binalarla çevrili olan Lu Mei son derece sessiz görünüyor.Lu Xun heykeli, kampüsün kışına bir bakış gibi görünen kampüsün küçük meydanında huzurlu bir konumda yer alıyor. Bahar gelir. Gibi Çin En iyi sanat kolejleri ve üniversiteleri, kampüste ziyaret edilecek en değerli şey şüphesiz sanat galerisidir. Buradaki sanat galerisi, genel kapsamlı üniversitenin sanat galerisinden çok daha iyidir. Düzenli ve düzensiz bir şekilde öğretmenlerin ve öğrencilerin güzel sanatlarını sergiler. Her türlü yağlı boya tablo, heykel ve Çin Resim, bu gerçekten farklı bir dünya olarak kabul edilebilir.

|
To Top