2016 Küçük Dünya Turu-4. Gün: Paris'e veda, tren Geneva_Travels'e giriyor - Çin Seyahati

11 Temmuz 2016 Bugün Paris'ten ayrılma günü İsteksizlik ve yerine getirilmemiş duygular yok, ancak bir sonraki hedef için bazı beklentiler ve bilinmeyenler var. Tren öğleden sonra sadece öğlen kalkıyor, bu yüzden Paris'te oynamak için hala son yarım gün var. Hasta "grup arkadaşları" Fransız reçetesiz ilaçlarla çok ilgilendiler ve eczaneye bizzat gitmeye karar verdiler. Bugün pazartesi ve sonunda eczanenin kapısı açıldı, sekreterimi yanıma gönderdim, bir çift ayakkabı almak için tek başıma gittim. Orduya tekrar katıldım ve ilaç satın alma hikayesini duydum: küçük bir eczane, yerli bir Parisli beyaz adam, Çince ilaç satan. Sadece Çince konuşmakla kalmaz, aynı zamanda yazabilir. İlaç şişesinin üzerine "Bu ilacı, bu ilacı günde iki kez, birer birer almanız gerekiyor" yazın. Valizimi toplayıp arabanın gelmesini bekledikten sonra 3 gece bu kadar güzel bir binada yaşadığımı hatırladım ama fotoğraf çekmedim. Hemen birkaç fotoğraf çektim. Pek çok insanla tren istasyonuna sorunsuz bir şekilde ulaştım. Ekranda platform sayısı gibi 40 dakika içinde kalkıyor gibi görünen trenler hakkında bilgiler gösteriliyordu. Harmony'ye benzer şekilde tren tesisleri ortalamadır. Koltuklarımız ön vagonda. 3 saatlik yolculuk aslında sıkıcı olurdu, bu yüzden araba başladıktan kısa bir süre sonra ortadaki yemek vagonuna doğru yürüdük. Yemekli vagonun yakında olduğunu görünce, ancak bilet müfettişiyle ters yönde tanıştım, geri dönüp bileti almak zorunda kaldım. Geri kalan zaman şaşkınlıkla çok sıkıcı. . Pencerenin dışındaki manzara da ortalama.

Üç saatlik bir yolculuktan sonra, İkinci Dünya Savaşı Milletler Cemiyeti'nin karargahının bulunduğu, birçok uluslararası kuruluşun karargahının ve New York'taki Birleşmiş Milletler genel merkezinden sonra ikinci olan Birleşmiş Milletler ofisinin bulunduğu Cenevre'ye vardık. Buradaki sıcaklık Paris'ten daha yüksek. Kaldığımız otel yürüme mesafesinde olduğu için bavulumuzu sürükleyip yola çıktık. Tren istasyonundan çok uzak olmayan bu Birleşmiş Milletler şehri bana çok uygun olmadığı veya trafiğin mantıksız olduğu izlenimini verdi. Haritayı takip ettik ve yol boyunca yürümeye ve küçük bir köprünün altından geçmeye hazırlandık, yolun sadece bir tarafında bir yürüyüş yolu olduğunu gördük, geri döndük, yolu geçtik ve yürümeye devam ettik. Ortada, genç bir yerli yol sorarken yakalandı, ancak sadece biraz İngilizce biliyordu. Birleşmiş Milletlerde yaşayan tüm insanların İngilizce bileceğini düşündüm. Sonunda otele vardık, çok şükür aslında bir asansör var. Yerleştikten sonra, çevreye ve yiyecek aramaya alışmak için hemen dışarı çıkın. Bir çok yerlinin, her türden "karakteristik" dükkanın olduğu bir bölgede yaşıyoruz, hehehe. Cenevre Gölü'ne çok yakın. Cenevre Gölü'nün güney kıyısı Fransa'ya aittir ve Fransa, gölün% 40'ına sahiptir.Orta Avrupa'nın ikinci büyük tatlı su gölü ve Cenevre'nin ana içme suyu kaynağıdır. Ünlü simge, 140 metrelik su spreyi. Sahil boyunca yürürken, ünlü saatçiler ve lüks mağazaları görebilirsiniz.

Karanlığa kadar sallanın, yiyecek arayın. "Üyelerin" isteklerini yerine getirerek Cenevre'deki en iyi Çin restoranına gittim. İsviçre Euro kullanmadığından ve İsviçre frangı korumamız olmadığından, mağazaya girer girmez kartı kaydırabileceğimizden emin olabiliriz. Menüyü açtığımda buranın kişi başına düşen GSYİH'nın en yüksek ikinci konumuna layık olduğunu ve pahalı olduğunu keşfettim. Bulaşıkları beklerken yan masadaki karma ırklı çocuk, garsonla annesi arasında "Hangi dili konuşuyor?" "Almanca konuşulan bölgede yaşıyoruz ama aslında Almanca konuşuyoruz." Kanadanın İngilizce-Fransızca iki dilli resmi dilinin ve Fransızcanın Quebec eyaletinde konuşulmasının dünyada özel olduğunu düşündüm, ancak İsviçre daha da özeldi. 3'ü okul için zorunlu olan 4 resmi dil vardır. Dolayısıyla İsviçre'nin Fransızca, Almanca ve İtalyanca olmak üzere en az üç dil konuşabildiği söylenebilir. Herkes İngilizceyi evrensel dil olarak konuşur, bu sadece resmi görevliler için geçerlidir. Seyahat ederken, sadece İngilizce konuşmak özellikle uygun ve engelsiz değildir. Bu nedenle "matematik, fizik ve kimyayı iyi öğrenmek ve tüm dünyayı dolaşmaktan korkmamak" temelde "tüm masallar aldatıcıdır". İngilizce öğrenmeden tüm dünyayı gezemezsin. Bu nedenle, daha fazla dil öğrenmek çok faydalı ve önemlidir. Akşam yemeğinden sonra otele döndüm ve alt kattaki insanların hepsinin parti için hazırlandığını ve hepsinin çok yüksek olduğunu gördüm. Pencereyi açtık ve gürültü arasında mutlu bir şekilde uykuya daldık. Gece yarısı başlayan şiddetli yağmur, kalabalığı dağıttı.

|
To Top