Sincan'ın güzelliği Biri, iniş ve çıkışların heyecan verici güzelliği (yeni düzenlenmiş albüm, metin ve gruptan resimler) _Travels - Çin Seyahati

Sincan bir "gizem" dir. Bu ifade şu ana kadar biraz klişe gibi görünse de, Sincan'ı kim gerçekten tanımlayabilir? Karla kaplı dağlar, uçsuz bucaksız Gobi, uçsuz bucaksız kumlu deniz, noktalı vaha. En yüksek ve en alçak, en soğuk ve en sıcak, en eksiksiz ıssızlık ve en bol bolluk, 1,6 milyon kilometrekarelik arazisinde en güçlü ve en keskin kontrastta sergileniyor.

Sincan, dünya için uzun ve örtülü bir güzelliktir. Güzelliğiyle ilgili "efsaneler" rüzgar gibi yayıldı, ancak kimse yüzünü gerçekten görmedi. Sincan, tüm hayatını Sincan ile geçirmiş olsa da, herhangi bir bireyin hayatının tükenmesi imkansızdır. Bu dünyada bir tür olağanüstü bilgelik ve yüce yürek üretilmedikçe ve bu yaşam, Sincan'ı anlamak için gökler tarafından tam olarak yaratılmadıkça. Sincan çok büyük, ama daha da önemlisi sadece büyüklüğü değil, yaratılış anından itibaren alışılmadık yöntemlerle yaratılmış. Aksi takdirde, neden Çin'in en büyük havzası (Talimu Havzası), en büyük çöl (Taklimakan Çölü), en uzun iç nehir (Talimu Nehri) ve en büyük iç tatlı su gölü (Bosten Gölü), bu büyük ve görkemli doğa Sincan topraklarında mı?

Altın Altay Dağı'ndan ıssız Junggar Havzasına düştü; ayın yıldızlar tarafından alınabildiği Tianshan Dağı'ndan Tarım'ın uçsuz bucaksız kum denizine düştü; Karakurum Dağı'ndan 8611 metre deniz seviyesinden Qiaogeli Zirvesi'nden Turpan Havzası'na Deniz seviyesinin 154 metre altındaki Aiding Gölü, Sincan'ın arazi koşullarındaki sert değişikliklerinde heyecan verici bir güzelliğe sahip. Sincan'da bir günde dört mevsimin geçişini yaşayabilirsiniz. Dağın altında kavurucu bir yaz var ve dağa ne kadar çok çıkarsanız iklim ilkbahar, sonbahar ve nihayet karlı kışa dönüşüyor Bu yoğun bir aşırı duygudur.

Sincan'da biri sarı, diğeri yeşil olmak üzere iki ana renk vardır. Sarı, Gobi Çölü'nün geniş bir alanıdır ve yeşil, küçük bir vahadır. Sarı Gobi Çölü gerçekten çok büyük, Sincan bölgesinin yaklaşık% 96'sını oluşturuyor; yeşil vaha çok küçük, sadece% 4. Sincan'daki tüm etnik gruplardan 17 milyondan fazla insan Gobi Çölü'nde bir vahada yaşıyor.

Sarı çöl Gobi, hiçbir yaşamın büyüyemeyeceği, ancak küçük vaha çok dolu ve canlılık dolu, eski, ıssız, çorak bir ülkedir. "Turpan'daki üzümler olgunlaştı ve Anal Khan'ın kalbi sarhoş ..." Sincan çölünün vahasına üzümlerin olgunlaşma mevsiminde Arapların uçan halısı gibi yürürseniz, kalbiniz Anal'den fazlası olacak Khan hâlâ sarhoş. Sincan Vahası'nın meyvesi dünyanın en tatlı meyvesi olmalı, çünkü çölde hayatta kalma ve ölümle defalarca yumuşatılmış, karla kaplı buzulların en soğuk ve saf nektarını içmiş ve gökyüzünün parlak güneşiyle yıkanmış.

|
To Top